PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اینجا هرسوالی یا مشکلی در زمینه کامپیوتر یا اینترنت دارین بپرسین

MILAD KHAN
13th September 2013, 08:50 PM
اینجا هرگونه سوالی دارین در مورد کامپیوتریا اینترنت یا مشکلی دارین بپرسین سعی میکنم در حد توانم کمکتون کنم.

نو آور
13th September 2013, 09:41 PM
سلام، بسیار ممنون از شما؛ دو سوال داشتم. پرسشم اولم این است که آیا نرم افزار قدرتمندی هست که بتوان با استفاده از بستر اینترنت، رایانه دیگری را در جای دیگر، به صورت ریموت کنترل کرده و مثلا فایلهای تصویری، صوتی، متنی، و فیلم را به کامپیوتر خود منتقل کنیم و یا از راه دور، فایلهائی را در رایانه مورد نظر حذف کنیم؟
پرسش دوم این که یک هارد دیسک ماکستور 600GB دارم که دیگر در ویندوز شناسائی نمی شود. هیچ گونه صدای اضافی نیز از سیلندر آن شنیده نمی شود. حدس می زنم برد الکترونیکی آن سوخته است. آیا امکان تعویض برد مذکور با نمونه یدک آن وجود دارد؟ باز هم سپاسگذاری می کنم.[golrooz]

mamadshumakher
13th September 2013, 09:45 PM
سلام

http://www.njavan.com/forum/showthread.php?188125-%DA%86%D8%B1%D8%A7-open-new-tab-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%9F&highlight=

ممنون

MILAD KHAN
16th September 2013, 01:06 PM
سلام، بسیار ممنون از شما؛ دو سوال داشتم. پرسشم اولم این است که آیا نرم افزار قدرتمندی هست که بتوان با استفاده از بستر اینترنت، رایانه دیگری را در جای دیگر، به صورت ریموت کنترل کرده و مثلا فایلهای تصویری، صوتی، متنی، و فیلم را به کامپیوتر خود منتقل کنیم و یا از راه دور، فایلهائی را در رایانه مورد نظر حذف کنیم؟
پرسش دوم این که یک هارد دیسک ماکستور 600GB دارم که دیگر در ویندوز شناسائی نمی شود. هیچ گونه صدای اضافی نیز از سیلندر آن شنیده نمی شود. حدس می زنم برد الکترونیکی آن سوخته است. آیا امکان تعویض برد مذکور با نمونه یدک آن وجود دارد؟ باز هم سپاسگذاری می کنم.[golrooz]سلام
نرم افزاری کاملاً رایگان با نام TeamViewerوجود داره که با ان میتوانید بدون نیاز به IP Valid حتی با اینترنت دیال اپ از این قابلیت جالب استفاده کنید

با کمک این برنامه کامپیوتر میزبان ( مقصد ) با توجه به سطح دسترسی ای که از قبل یا در هنگام اتصال مشخص می کنید، در اختیار میهمان قرار می گیردحالا ممکنه پروانه دسترسی کاملباشه یا نه و محدودباشه. البته توجه داشته باشید که سطح دسترسی را کامپیوترمیزبان تعیین میکند.واگراین سطح دسترسی خیلی خیلی محدود باشدیا اصلانباشد شما نمیتوانید به اون کامپیوترمتصل ببشیدمگر ازطریق هک کردن اون کامپیوتر که این هم خودش خیلی پیچیده است به صورت خلاصه میتونم بگم: فرض کنیم که قصد دارید به صورت full access به یک سیستم دیگه دسترسی داشته باشتید و اون رو به صورت کامل کنترل کنید. برای این کار باید یک نرم افزار روی کامپیوتر قربانی نصب کنید تا به شما امکان مشاهده مانیتور قربانی، تبادل فایل و تغییر در اطلاعات سیستم رو بده.

برای نصب این نرم افزار(بدافزاری مثل یک تروجان) میتونید کمی از مهندسی اجتماعی استفاده کنید. یعنی شخص مورد نظر رو مطالعه کنید و بررسی کنید در چه صورتی نرم افزاری که برای او ارسال کردید را دانلود و اجرا خواهد کرد.

حالت دوم بدون اتکا به شخص مقابل و فقط بر اساس تکنیک های هکینگ و حفره یابیست. شما باید IP سیستم قربانی را شناسایی کنید، یک آنالیز امنیتی و حفره یابی بر روی سیستم او انجام دهید و در نهایت با کشف نقاط ضعف و بهره برداری از آنها نرم افزار خود را به آن منتقل کنید..(و حالاپیشنهاد من به شما:اون نرم افزاری که گفتم همون تیم ویور رو روی کامپیوتر مقصد نصب کنید.حالا یا برنامشو بفرستید واسه طرف و مخشوبزنیدکه اونو نصب بکنه یا خودتون نصبش کنیدو بعد دست به کار بشید[nishkhand]) و اما سوال دوم:شما این تست هارو انجام بدین که مطمئن بشین بردسالمه یا نه:

تست های قبل از تعویض برد:

قبل از مشكل هارد چه چيزي باعث خرابي شده نوسان برق و يا دستكاري در موقع روشن بودن سيستم

آیا اسپیندل موتور هارددیسک می چرخد؟

بله: آیا هارددیسک هیچگونه صدای کلیک کلیک و تا تیک های ریز و یا صدایی مشابه و تکراری دارد؟
در این صورت به احتمال 95% برد هارد شما سالم می باشد.
خیر: اگر اسپیندل نمی چرخد آیا هیچگونه صدای ضعیف از هارد شنیده می شود؟
اگر جواب مثبت است به احتمال زیاد برد سالم است.
آیا آثار سوختگی بر روی برد هارد مشاهده می شود؟ آیا هیچ یک از آی سی ها و یا کامپوننت های الکترونیکی روی برد بیش از حد گرم می شوند ( طوری که وقتی با انگشت آن را لمس می کنید احساس سوختن به شما دست دهد )؟ در این صورت برد هارد شما آسیب دیده است.بله میشه با نمونه یدک تعویض کرد.البته با نمونه های دیگه هم میشه عوض کردالبته در اون صورت ممکنه دیگه نتونید اطلاعات روی هارد رو به صورت دلخواه برگردونید.

MILAD KHAN
16th September 2013, 01:08 PM
لفط کنید سوالاتون رو به صورت نقل قول بنویسید تا زودتر رسیدگی کنم.

m@some
16th September 2013, 01:12 PM
من کیس کامپیوترم بدجور صدا میده میشه بگید مشکلش چیه؟ باید چیکارش کنم؟یکی از دوستان گفتن پاورشه[negaran]

دبستان
16th September 2013, 01:23 PM
سلام چرا موس کامپیوترم وسط نوشتن وکلیک کردن هنگ میکنه

وقتی کامپیوترم روشن میکنم دوباره کار میکنه [tafakor]

MILAD KHAN
16th September 2013, 01:29 PM
سلام

http://www.njavan.com/forum/showthread.php?188125-%DA%86%D8%B1%D8%A7-open-new-tab-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%9F&highlight=

ممنون دوست عزیز کلیک چپ کن خب.اگه هم بازنشد باید بگی مرورگرت چیه تا کمکت کنم.به همین راحتی

MILAD KHAN
16th September 2013, 01:34 PM
من کیس کامپیوترم بدجور صدا میده میشه بگید مشکلش چیه؟ باید چیکارش کنم؟یکی از دوستان گفتن پاورشه[negaran]دور فن سی پی یو بالاست به همین دلیل نویز زیاد شده و صدا تولید میکند
من فکر کنم فن شما داره با حداکثر دور میچرخه برین تو ستاپ سیستم و حالت اسمارت فن رو فعال کنید تا با توجه به دمای سی پی یو دورش تنظیم بشه.البته صدای کامپیوتر یا از هارد دیسکه یا از فن.ممکنه فن خوب سوارنشده باشه یا خراب باشه.یاتعداد فن های کیس شما زیاد باشه.یا روی دورتند فعال شده باشه.

MILAD KHAN
16th September 2013, 01:43 PM
سلام چرا موس کامپیوترم وسط نوشتن وکلیک کردن هنگ میکنه

وقتی کامپیوترم روشن میکنم دوباره کار میکنه [tafakor]سلام
فقط ماوس کار نمی کنه؟ کی بورد چی اونم از کار می افته؟
اگر فقط ماس هست که اول از همه مشکلات سخت افزاری می تونه باشه مثل کابل و پورتی که به مادربورد وصل میشه همه اینها رو چک کنیداگه بازم جواب نداد این راه حل رودنبال کنید:
راه حل » برای رفع چنین مشکلی چند مرحله کوچیک رو انجام بدین :

1 - در هنگامی که توی ویندوز هستین سیم موس را از دستگاه کامپیوتر خودتون خارج کنید ، و سیستم خودتون رو restart کنید .
2 - اجازه بدین در مرحله بعدی سیستم بدون mouse بالا بیاد .
3 - زمانی که مطمئن شدید برنامه ای load نمیشه و سیستم آماده استفاده هست موس خودتون رو به سیستم متصل کنید .
4 - پس از اندکی کار با کامپیوتر متوجه میشید که مشکل حل شده .

توضیح » توضیح اینکه به دلیل اینکه driver موس های optical یا به قولی لیزری به صورت On the fly عمل میکنه و در هنگامی که موس را از سیستم خارج میکنید و یا به سیستم وصل میکنید عمل حذف / نصب Driver به صورت خودکار انجام میگیره Driver قبلی Unload میشه و پس از عمل restart تغییرات توی سیستم عامل ذخیره میشه ، زمانی که مجدداً موس را نصب میکنید به سیستم به صورت on the fly مجدداً راه انداز موس نصب میشه و Driver جدید شروع به فعالیت میکنه .

نکته 1 : موارد مشابه این گونه ای که بسیار رنج آور برای کاربر هستن بیشتر مختص mouse های لیزری هست و در "برخی" مواقع برای موس های غیر لیزری جواب میده .

نکته 2 : در بیشتر مواقع به دلیل اختلال در سیستم راه انداز موس حجم اشغالی cpu بر روی 90% به بالا خواهد بود و به همین دلیل کاربر ممکنه شک بکنه به وجود ویروس .وپیشنهادمیکنم کامپیوتر خودتونو یه بار اسکن کنیدممکنه ویروس داشته باشه

دبستان
16th September 2013, 01:58 PM
سلام داداش ببخشید من وقتی ویندوز نصب میکنم

چرا در cقرار نمیگیره

میگن موزیک وپاک کنم چرا؟؟؟؟؟؟[tafakor][shaad]

MILAD KHAN
16th September 2013, 02:11 PM
داداش خب حافظه(ظرفیت)درایوc تکمیل هستش

دبستان
16th September 2013, 02:14 PM
داداش خب حافظه(ظرفیت)درایو شما تکمیل هستش باید از درایو های دیگه استفاده کنی.

چرا پس ویندوز بالا میاد

سه گزینه میاد دوتا مال قدیمی که قبلا عوض کردم
ویکی مال جدیده؟؟؟؟
ببخشید
ممنونم بابت راهنمایی[golrooz]

MILAD KHAN
16th September 2013, 02:16 PM
آهنگ هاتو ببر یه جای دیگه کات کن.

دبستان
16th September 2013, 02:19 PM
آهنگ هاتو ببر یه جای دیگه کات کن.

نه وقتی ویندوز عوض شد

صفحه سیاه میاد سه گزینه داره

MILAD KHAN
16th September 2013, 02:22 PM
خب اونیو بزن که ویندوز جدیدته.مگه ویندوز جدید نصب نکردی که ازش استفاده کنی ؟خب همون گزینه رو بزن.

حسين17
17th September 2013, 03:15 PM
اینجا هرگونه سوالی دارین در مورد کامپیوتریا اینترنت یا مشکلی دارین بپرسین سعی میکنم در حد توانم کمکتون کنم.

سلام
از این تاپیک مفیدتون ممنون .
میخواستم بگم بعضی موقع ها usb سیستمم قطع میشه وموس هم قطع میشه .
دلیلش چیه ممنون.

عرفان سلیم زاده
17th September 2013, 05:31 PM
سلام عزیزم مرسی از تاپیک.من مشکلات کامپیوترم یکی دوتا نیست اما بزرگ ترین مشکلم داغ کردن سی پی یو کامپیوترمه همیشه رو 60 درجه کار می کنه خیلی اذیت میشم.نمیتونم حتی یه نرم افزار معمولی رو زیاد بالا نگه دارم سریع داغ می کنه سرعتم میاد پایین. کامپیوترم هم قدیمیه 478 ای هاست دی دی آر 1 هستش.هیت سینک مسی هم تو بازار پیدا میشه؟ از کجا میتونم بگیرم مسخره ام نکنن؟

MILAD KHAN
17th September 2013, 06:17 PM
سلام از این تاپیک مفیدتون ممنون . میخواستم بگم بعضی موقع ها usb سیستمم قطع میشه وموس هم قطع میشه . دلیلش چیه ممنون.دوست عزیزیکی دیگه هم مث شما همین مشکل روداشت لطفا پست های قبلی روبخونین تا مشکلتون حل شه.

MILAD KHAN
17th September 2013, 06:27 PM
سلام عزیزم مرسی از تاپیک.من مشکلات کامپیوترم یکی دوتا نیست اما بزرگ ترین مشکلم داغ کردن سی پی یو کامپیوترمه همیشه رو 60 درجه کار می کنه خیلی اذیت میشم.نمیتونم حتی یه نرم افزار معمولی رو زیاد بالا نگه دارم سریع داغ می کنه سرعتم میاد پایین. کامپیوترم هم قدیمیه 478 ای هاست دی دی آر 1 هستش.هیت سینک مسی هم تو بازار پیدا میشه؟ از کجا میتونم بگیرم مسخره ام نکنن؟ دوست عزیز شما واسه کنترل دمای سی پی یومیتونین دور فن رو بالا ببرین که نحوه بالابردنش در پست های قبلی نوشته شده اونا رو مطالعه کنین.اگه هم اینطوری باز درست نشدمعمولاً با تعویض فن سی پی یو مشکل حل میشه. (اگرچه ممکنه فن فعلی روان بچرخه و مشکلی نیست!) احتمال داره که فن خنک کننده به صورت کامل بر روی سوکت پردازنده سوار نشده باشه که احتمالش کم هست یا اینکه گرد و خاک بسیار شدیدی بر روی فن و هیت سینک زیر آن رو گرفته باشه. در صورتی که مشکل گرد و غبار وجود نداره، باید فن نو بخرید و نصب کنید. ضمناً حداکثر از 60 درجه نباید دما بالاتر بره. یعنی در حالت عادی باید 40-45 باشه. اما نگران نباشید، با تعویض فن مشکل به احتمال 99% حل خواهد شد. اگر کیستون در محلی وجود داره که بعضاً حرارت نسبتاً بالایی داره و گرم هست، بهتره سیستم تهویه ی کیستون رو اجرا کنید. یعنی با خرید چند فن کیس، گردش هوا رو در داخل کیس به راه بندازید.

عرفان سلیم زاده
17th September 2013, 11:06 PM
دوست عزیز شما واسه کنترل دمای سی پی یومیتونین دور فن رو بالا ببرین که نحوه بالابردنش در پست های قبلی نوشته شده اونا رو مطالعه کنین.اگه هم اینطوری باز درست نشدمعمولاً با تعویض فن سی پی یو مشکل حل میشه. (اگرچه ممکنه فن فعلی روان بچرخه و مشکلی نیست!) احتمال داره که فن خنک کننده به صورت کامل بر روی سوکت پردازنده سوار نشده باشه که احتمالش کم هست یا اینکه گرد و خاک بسیار شدیدی بر روی فن و هیت سینک زیر آن رو گرفته باشه. در صورتی که مشکل گرد و غبار وجود نداره، باید فن نو بخرید و نصب کنید. ضمناً حداکثر از 60 درجه نباید دما بالاتر بره. یعنی در حالت عادی باید 40-45 باشه. اما نگران نباشید، با تعویض فن مشکل به احتمال 99% حل خواهد شد. اگر کیستون در محلی وجود داره که بعضاً حرارت نسبتاً بالایی داره و گرم هست، بهتره سیستم تهویه ی کیستون رو اجرا کنید. یعنی با خرید چند فن کیس، گردش هوا رو در داخل کیس به راه بندازید.

باشه ممنونم. میگم من دوست دارم از گرمای سی پی یو برای خنک کردنش استفاده کنم فکر می کنید اگر از ژنراتور ترموالکتریک استفاده کنم شدنی باشه؟ یا فقط موتور استرلینگ جواب داده؟

MILAD KHAN
18th September 2013, 11:28 AM
داداش معمولا درکامپیوتر ها خنک کننده ی ترموالکتریک وجود داره.ولی بهترین راهشهمون نصب چند تا فن هستش.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد