PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشورت در باره طراحی جدید اتو

"VICTOR"
8th September 2013, 07:57 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

من یه طرحی دارم برای بالابردن کیفیت اتوهای کنونی ، به کی باید بګم ؟ یادګاری نګهش دارم ؟[nishkhand] یکی به من بګه دقیقاً باید چی کار کنم ؟![tafakor]

به نظر خودم که طرح خوبیه ![nishkhand][movafaghiyat]

حسین متقی
8th September 2013, 01:31 PM
تحقیق کنید و کلی اطلاعات در رابطه با تولید اتو به دست بیارید
بعد ببینین تو ایران چه کارخانه جات و شرکتهایی در کجا اتو تولید میکنند
بعدایده خودتونو به صورتی که با کمترین هزینه و بهترین عملکرد ممکن بشه در ایران در اون کارخانجات تولید کرد طراحی مجدد کنید
در این مراحل ایده رو به هیچکس لو ندید
بعد از این مراحل شما میتونید به گروهی که در همین سایت توسط ساسا ام سی دو ایجاد شده بپیوندید و از ایده و قدرت خلاقیتتون برای ثبت ایده ها و اختراعات جدید استفاده کنید
البته در قسمت تجاری و تولید هم بنده میتونم یه کمک هایی بکنم همونطوری که الان 3 تا پروژه در حال اجرا و 7 تا هم تو نوبت دارم شما هم میتونید بیاید تو نوبت!!! یا خودتون یه گروه اجرایی مستقل تشکیل بدین از بچه های همین سایت
یا صبر کنید 5-6 ماه بورس ایده به زودی در فرابورس رسمی در حال گشایش هست اونجا اگر ثبت کنید میتونین بفروشین یا سرمایه گذار پیدا کنید
و یا ایده تون رو که کامل کردین تا اونموقع هم سایت راه اندازی شده قسمت ثبت اختراعش انشاالله
و هم شرکت بنده کارش راخه افتاده برای اجرا و هم بورس ایده در فرابورس کامل راه افتاده
ایبن هار اه های موجوده!
راه های ناموجود هست که خودتون با فکر میتونید پیدا کنید!!![tafakor]

نو آور
8th September 2013, 10:16 PM
با تشکر از جناب حسین متقی عزیز؛ به نظر من، اگر طرح شما در مرحله ایده خام مانده، پیش از هر چیز، بهتر است ابتدا یک پیش نمونه مفهومی از آن را بسازید و نقاط قوت آن را بهبود بخشیده و نقاط ضعفی که معمولا در عمل پیدا می شود را مرتفع سازید.(به خصوص که ساخت نمونه ای از یک اتو با روش جدید، آنچنان هم پر هزینه نیست)،
چون برای یک ایده پرداز کاملا محتمل است که گاهی طرحش نمونه ای با ویژگیهای برتر است و گاهی هم فکر می کند که طرح پیشنهادیش برتری هائی دارد! [golrooz]

SaSaMc2
10th September 2013, 04:37 PM
سلام...[golrooz]

جستجوی کاملی انجام بدید و اگر مشابه نداشتید...

اقدام به ثبت در قالب اختراع کنید...[golrooz]

arisff
10th September 2013, 06:31 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

من یه طرحی دارم برای بالابردن کیفیت اتوهای کنونی ، به کی باید بګم ؟ یادګاری نګهش دارم ؟[nishkhand] یکی به من بګه دقیقاً باید چی کار کنم ؟![tafakor]

به نظر خودم که طرح خوبیه ![nishkhand][movafaghiyat]

سلام دوستم
شما که آدم خلاقی هستی به جای ؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه یه عنوان مناسب برای تاپیک بنویسی عالی میشه.
مثلاً : مشورت در مورد طراحی جدید اتو

"VICTOR"
10th September 2013, 06:43 PM
سلام ، شرمنده دیګه نمی تونم عوض کنم ![khejalat]

"golbarg"
10th September 2013, 06:46 PM
بچه ها یسوال برام پیش اومد حالا که عنوان علامت سوال بی ربطم نیست

میگم مثلا یکی تو امریکا که دستگاهی ساخته بایه قابلیت خاص بع تو ایران یکی خودش اینو بسازه و ندونه قبلا کسی اونو ساخته قابل قبوله

یا مثلا دارو هایی که ما کشف میکنیم که قبلا که کشور دیگه کشف کرده بازم میشه؟؟؟قابل قبول

راستی171717جان من نخبه نیست پس کمکی نمیتونم بکنم

"VICTOR"
10th September 2013, 06:50 PM
سلام...[golrooz]

جستجوی کاملی انجام بدید و اگر مشابه نداشتید...

اقدام به ثبت در قالب اختراع کنید...[golrooz]

سلام ، خب مشابه نداره ، حالا چی کار کنم ؟ چه طوری ، من اصلاً هیچی از این مراحل نمی دونم ، هر وقتم طرحی به ذهنم میرسه ، یه مدت روش فکر می کنم بعد کلاً یادم میره !

SaSaMc2
10th September 2013, 08:18 PM
سلام...[golrooz]

يه ايده به ذهن شما ميرسه...

مثلا شما ميگيد اگه يه اتو"ي تو خالي داشته باشيم و برق نداشته باشيم...

ميتونيم آب رو با شعله اي جوش بياريم و بريزيم توي اتو و تا اون زماني كه آب داغه از اتو استفاده كنيم...

در اقدام نخست چون ايده ي شما عقلاني به نظر ميرسه بايد يه جستجوي حسابي به زبان فارسي و بعد به زبان انگليسي توي وب داشته باشي...

هم روشهاي مختلف كاركرد اتو ها رو در بياري هم ببيني از مكانيزم مد نظر شما استفاده شده تا كنون يا نه و هم ببيني چه فاكتورهايي ضروري هست و آيا طرح شما اونفاكتورها را داراست؟

مثلا اتو كاري با حرارت هيتر با حرارت گاز و با حرارت زغال وجود داره...

يا ممكنه براي اتوكاري شما به حداقل 300 درجه حرارت نياز داشته باشي...

بعد اين جستجو اگر متوجه شديد طرح شما نمونه ثبت شده نداره و مزاياي نسبي خوبي داره ميتوني اقدام به ثبت كني...

تذكر: در صورت ترديد اگر از يك مشاور متخصص و امين هم كمك بگيريد خيلي بهتره...

شما مكانيزم خودت رو ميشيني طراحي ميكني و انقدر بالا پايين ميكني كه كارت جوينت بشه و نشه به راحتي گفت چرا سيم رو از جلو رد نكردي و از زير آوردي و تو بايد دليل داشته باشي براي جهت سيمت...

مرحله ي بعد نوشتن اظهارنام هست كه خودش يه قالب داره و بايد طبق اون قالب اظهارنامه ثبت اختراع رو تكميل كني و از طريق سامانه ي اينترنتي آپلود كني و بري توي فاز ثبت اختراع...

تدكر: اگر قادر به نمونه سازي و آزمايش هستي خيلي بهتره كه يه نمونه از كارت رو بسازي...

سخت ترين مرحله ي ثبت هم گرفتن تاييديه هست كه شما به مركزي علمي با انتخاب خودت يا پيشنهاد ثبر ارجاع داده ميشي...

و طي دوره ي زماني خاصي بايد از طرحت دفاع كني تا به مراحل نهايي ثبت اختراع برسي...

تذكر: ممكنه بشه يه طرح رو كه نمونه ي خارجي داره ثبت كرد ولي اين اقدام خلاف قانون و انسانيت هست...

در اختراع اول لازم نيست ولي در اختراعت بعدي هميشه بعد اقتصادي و تجاري طرح رو هم در نظر بگيريد...
ـــــــــــــــــــــــــ ــــ

لطفا مديران مربوطه نام اين تاپيك رو اصلاح كنن...[golrooz]

arisff
12th September 2013, 12:32 AM
بچه ها یسوال برام پیش اومد حالا که عنوان علامت سوال بی ربطم نیست

میگم مثلا یکی تو امریکا که دستگاهی ساخته بایه قابلیت خاص بع تو ایران یکی خودش اینو بسازه و ندونه قبلا کسی اونو ساخته قابل قبوله

یا مثلا دارو هایی که ما کشف میکنیم که قبلا که کشور دیگه کشف کرده بازم میشه؟؟؟قابل قبول

مشکلی که میفرمایید مشکل همه مخترعان و ایده پردازان هست.

یک سری راه حل های پیشگیری از مشابهت وجود داره ولی 100% جواب نمیده. و اون هم جستجو در بانک های اطلاعاتی اختراعات هست مثلاً www.google.com/patents

اگر منظورتون قابل قبول برای ثبت اختراع هست ، طبق اطلاعاتی که من دارم قبلاً 3-4 سال پیش که اداره اختراعات زیاد به جوانب علمی و عملی گیر نمیداد ، میشد ثبت کرد چون کاری که اداره اختراع میکرد این بود که عنوان و محتوای اختراع شما رو با بانک اطلاعاتی خودش (اختراعات ثبت شده در ایران) مطابقت میداد و اگر مشابهی وجود نداشت به یه کارشناس معمولی تو همون اداره ارجاع میداد که فقط یه بررسی اجمالی کنه ببینه شدنی هست یا نه و تو اکثر موارد چون شما نسبت به اون کارشناس رو طرحت مسلط تر هستی و جوانبش رو میشناسی ، به راحتی اون مرحله رو هم رد میکردی و اختراعت به ثبت می رسید.
ولی الان روند کاری اداره ثبت خیلی تغییر کرده (جزو بدبختی های ما دهه 60 ی هاست[delkhoori]) و یه قانون دارند که اختراع ایندفعه باید در سطح جهانی جدید باشه و تا جایی که بتونن کل دنیا رو برای یافتن اختراعات مشابه میگردند ؛ البته نه خودشون بلکه اون سازمان یا شرکتی مورد تأیید اداره ثبت هستش و اختراع شما رو هم برای تأیید علمی و هم برای نداشتن مشابه به اونجا ارجاع میدن.

حالا دو حالت به وجود میاد

یا اینکه اختراعاتی مشابه مال شما پیدا میکنن و اسنادش رو در اختیار شما میذارن. حالا شما کلاً سه راه دارید:

راه اول :اسناد رو مطالعه کنید و اگر احساس میکنید اختراع شما مزیت های بیشتری نسبت به اون داره و به اصطلاح خودشون یک گام ابتکاری جلوتره ، دلایلتون رو به اون سازمان توضیح میدید و به اصطلاح دفاع smilee_new2 (29)میکنید. اگر دلایلتون براشون قانع کننده بود که خدا رو شکر.
راه دوم : یا ممکنه دلایلتون براشون قابل قبول نباشه و اخطار داشتن مشابه بخوره و رد بشه. که باز دو حالت داره: (کلاً حالت تو حالته[khande])

بعد از کمی هزینه و صرف زمان بالاخره جواب سوالتون رو میگیرید و متوجه میشید که یکی قبل شما این کارو کرده و کلاً قید ایده رو میزنید[gerye]
راه سوم : حالت دوم اینه که شما نمیتونید دلایل کافی برای تمایز اختراع خودتون و موارد مشابه رو پیدا کنید ، اون موقع شما اسناد اختراعات مشابه رو بگیرید و با خودتون بیاردی و روشون کار کنید و عملکرشون رو ارتقا بدید و امکانات جدیدتری بهش اضافه کنید و خلاصه کاری کنید که به راحتی نتونن بگن این اختراع مشابه داره. و مجدداً از اول (ظهارنامه جدید یا رفع نقص اظهارنامه قبلی) فرایند ثبت رو طی کنید.

حالت دوم اینه که اختراع مشابه مال شما حتی اگه وجود هم داشته باشه رو پیدا نمیکنن[sootzadan] و شما کلاهتون رو میندازید هوا sh_omomi43 چون موفق به ثبت اختراعتون شدید.[movafaghiyat]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد