PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال وجود دارد یا نه؟

navid sadeghpour
6th September 2013, 08:42 PM
سلام خدمت همگی

میدونیم مجموعه اعداد حقیقی یک میدان مرتب هست.اما مجموعه اعداد مختلط میدانی هست که مجموعه اعداد حقیقی رو شامل میشه اما مرتب نیست.حالا سوال اینه آیا میدانی وجود داره که مجموعه اعداد حقیقی(میدان حقیقی) رو شامل بشه و مرتب هم باشه؟

navid sadeghpour
2nd March 2014, 02:12 PM
یعنی کسی نیست بعد از این همه وقت جوابی بده؟!من فعلا این رو میدونم که این میدان نمیتونه مجموعه اعداد مختلط رو شامل بشه چون در اون صورت حداکثر مرتب جزئی میشه.

meha1368
31st March 2014, 01:14 PM
یعنی کسی نیست بعد از این همه وقت جوابی بده؟!من فعلا این رو میدونم که این میدان نمیتونه مجموعه اعداد مختلط رو شامل بشه چون در اون صورت حداکثر مرتب جزئی میشه.

نوید جان سلام . به نظرم بهتر بود تعریف میدان مرتب رو مینوشتی
من این به ذهنم رسید که اگر ثابت کنیم معادله ی http://www.codecogs.com/eq.latex?%7Bx%7D%5E%7B2%7D+1=0 در هر میدان k جواب داره اونوقت میشه گفت k مرتب نیست .
منظور از k میدانیه که به طور سره شامل اعداد حقیقیه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد