PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد کشف هابل (جرعت داری بیا جلو!!!!)

mohammadmehdi123
3rd September 2013, 04:25 PM
چرا کهکشان ها هر چه از ما دورتر باشن باسرعت بیشتری در حال دور شدن از ما هستند؟

آیو
3rd September 2013, 04:26 PM
شبیه پارادوکسه...
فکر کنم خود شه

اسپوتنیک
3rd September 2013, 04:51 PM
چرا کهکشان ها هر چه از ما دورتر باشن باسرعت بیشتری در حال دور شدن از ما هستند؟

فک کنم به دلیل ماهیت منبسط شونده‌ی عالم برخی از کهکشان‌هایی که در فواصل بسیار دورتری ازما قرار دارن, باشه

/ (http://qa.canot.ir/%d8%a2%d9%8a%d8%a7-%d8%a7%d9%86%d8%a8%d8%b3%d8%a7%d8%b7-%d8%b9%d8%a7%d9%84%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d9%86%d8%ae%d8%b3%d8%aa%d9%8a%d9%86-%d9%84%d8%ad%d8%b8%d8%a7%d8%aa-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d9%87/)

mohammadmehdi123
3rd September 2013, 05:29 PM
این ماهیت منبسط شونده‌ی عالم چیه؟[tafakor]

آیو
3rd September 2013, 05:58 PM
این ماهیت منبسط شونده‌ی عالم چیه؟
[tafakor]

جهان ما داره روز به روز منبسط تر از روز پیش میشه به دلیل انرژی تاریک واز طرفی به خاطر ماده تاریک کمی منقبض میشه اما در حدی نیست که بتونه همدیگر رو خنثی کنه

farzadsw
3rd September 2013, 06:52 PM
در مورد نجوم و پدیده های فضایی اطلاعات زیادی ندارم ولی شاید دلیلش این باشه که نیروی گرانش (جذب جرم به سمت جرم) تو فاصله های زیاد ضعیفتر میشه. در نتیجه شتاب منفی (به سمت ما) کمتری می گیرند.
البته اگر منظورتون این باشه که دارن شتاب مثبت می گیرند(!؟) این دیگه خیلی عجیب میشه.

kahrupay
3rd September 2013, 07:42 PM
این یه سوال کیهان شناسیه
بستگی به نوع هندسه ای داره که واسه جهان در نظر می گیریم
که پذیرفته شدش فعلا جهان شتابداره که بر اساس قانون هابل هر چی فاصله زیادتر بشه سرعت می ره بالاتر. ثابت هابل از اثرات انتقال به قرمز برداشت شده رابطه خطیه بین فاصله و سرعته که برای واحد های بسیار بالا مثل مگاپارسک به کار برده می شه.
این شتاب هم برای همین واحدهاست همین طور قرمز گرایی.
بحث پیچیدس اگر خواستید بگید باز کنم.
سوالی بود هستم.

mohammadmehdi123
3rd September 2013, 10:34 PM
این یه سوال کیهان شناسیه
بستگی به نوع هندسه ای داره که واسه جهان در نظر می گیریم
که پذیرفته شدش فعلا جهان شتابداره که بر اساس قانون هابل هر چی فاصله زیادتر بشه سرعت می ره بالاتر. ثابت هابل از اثرات انتقال به قرمز برداشت شده رابطه خطیه بین فاصله و سرعته که برای واحد های بسیار بالا مثل مگاپارسک به کار برده می شه.
این شتاب هم برای همین واحدهاست همین طور قرمز گرایی.
بحث پیچیدس اگر خواستید بگید باز کنم.
سوالی بود هستم.

من که چیزی نفهمیدم[nishkhand][nishkhand][nishkhand]

kahrupay
3rd September 2013, 10:38 PM
من که چیزی نفهمیدم[nishkhand][nishkhand][nishkhand]
بسیار خب، شما سطح اطلاعاتتون از نجوم و کیهان شناسی رو به من بگید تا براتون روشن کنم

mohammadmehdi123
3rd September 2013, 10:41 PM
هیچ[nishkhand][nishkhand][nishkhand]

البته هیچ هیچ هم نه!!!!

kahrupay
3rd September 2013, 10:43 PM
هیچ[nishkhand][nishkhand][nishkhand]

البته هیچ هیچ هم نه!!!!
خب در چه حد؟ توضیح بدید چون تا ندونم نمی تونم براتون بگم

mohammadmehdi123
4th September 2013, 01:15 PM
خب در چه حد؟ توضیح بدید چون تا ندونم نمی تونم براتون بگم

شما فرض کنید آماتور

kahrupay
4th September 2013, 11:54 PM
شما فرض کنید آماتور
بسیار خب
ببینید، قانون هابل یه رابطه خطی بین فاصله و سرعت شعاعیه، سرعت شعاعی سرعت در امتداد دید ماست.
این رابطه از دیدن انتقال به سرخ های در طیف که به دلیل دور شدن کهکشان ها از ماست نوشته شده و بر اساس اون و بسیاری نظریه ها ی پیچیده ی دیگه که نمی تونم باز کنم، جهان در اندازه و واحد ها بسیار بالا مثل فاصله ی بین کهکشانی در حال انبساطه با شتاب فزاینده.
از این ساده تر نمی تونم بگم
امیدوارم رفع شده باشه.
سوالی بود درخدمتم

mohammadmehdi123
5th September 2013, 11:13 AM
بسیار خب
ببینید، قانون هابل یه رابطه خطی بین فاصله و سرعت شعاعیه، سرعت شعاعی سرعت در امتداد دید ماست.
این رابطه از دیدن انتقال به سرخ های در طیف که به دلیل دور شدن کهکشان ها از ماست نوشته شده و بر اساس اون و بسیاری نظریه ها ی پیچیده ی دیگه که نمی تونم باز کنم، جهان در اندازه و واحد ها بسیار بالا مثل فاصله ی بین کهکشانی در حال انبساطه با شتاب فزاینده.
از این ساده تر نمی تونم بگم
امیدوارم رفع شده باشه.
سوالی بود درخدمتم

جناب kahrupay شما شغل آیندتون رو هر چی انتخواب می کنید معلمی نباشه خواهشا

kahrupay
7th September 2013, 12:47 AM
اولا که جناب نه خانم
دوما شما سعی کنید اول اطلاعاتتون رو بالا ببرید بعد سوالاتی در این سطح بپرسید
پیشنهاد می کنمکتاب های کیهان شناسی و فیزیک بیشتر مطالعه کنید
موفق باشید

M@hdi42
7th September 2013, 01:12 AM

سلام دوست عزیز

ایشون خانم هستند نه آقا . دوما اینجا چت روم نیست که اینجوری پست میدین. پارک هم نیست که با یکی کل کل کنین تو تاپیک. انشالله از این به بعد ادب رو فراموش نکنید برای ایندتون خوبه.[golrooz]

شما اگه پیشنهادی دارین لطفا برای خودتون ارائه بدین دوست عزیز که ذهنتون باز بشه انشالله.

موفق و مثل الان سر خوش باشید انشالله

mohammadmehdi123
7th September 2013, 12:27 PM
آقای mehdi42 با همه بله با ماهم بله[cheshmak][cheshmak][cheshmak]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد