PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا برای من قرآن نخوان !

طلیعه طلا
2nd September 2013, 02:50 PM
همه انسان ها آفريده شده اند تا براساس عقل و انتخاب خود راهي را كه برترين مي يابند برگزينند

و در اين راه، قرآن بهترين هدايتگري است كه مي توان از آن براي رسيدن به منتهاي كمال سود جست

قرآن كه تمام راه كارهاي زندگي را در همه ادوار ارائه كرده است دستوراتي كه نجات بخش انسان در تمام فصول زندگي دنيا و آخرت است.

حكايت برخي از ما انسان ها داستان آن پادشاهي است كه وقتي از دنيا رفت قرائت قرآن هيچ خير و ثوابي به آن نرساند.

http://www.8pic.ir/images/49358764566981291976.jpg

پادشاهي از دنيا رفت ...

قاري قرآني به سر قبرش گماشتند تا هر روز در كنار قبر سلطان براي وي قرآن بخواند.

روزي خبر آوردند كه قاري ناپديد شده و معلوم نيست كجا رفته است

پس از جست و جوي فراوان قاري را پيدا كردند و از او علت فرارش را جويا شدند قاري كه جرئت نمي كرد لب به سخن بگشايد فقط مي گفت من ديگر قرآن نمي خوانم.

مسئولان حكومتی به او گفتتند اگر حقوق و مزاياي تو كم است آن را زيادتر مي كنيم قاري گفت اگر چند برابر آن را هم بدهيد هرگز قبول نمي كنم.

ماموران حكومت دست از سر قاري برنداشتند تا علت اصلي را جويا شوند

قاري كه عرصه را بر خود تنگ مي ديد گفت چند شب گذشته صاحب قبر به من اعتراض كرد كه چرا بر سر قبرم قرآن مي خواني ؟

گفتم مرا به اين كار وا داشتند تا از قرائت قرآن خير و ثوابي به تو برسد

گفت :نه تنها از قرائت قرآن ثوابي به من نمي رسد بلكه هر آيه اي كه مي خواني آتشي به آتش من افزوده مي شود

و كسي به من مي گويد مي شنوي؟

چرا در دنيا به قرآن عمل نكردي لطفا مرا از خواندن قرآن براي پادشاه بي تقوا عفو كنيد.

منبع : راسخون

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد