PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر فیلم های جذاب شیمی

AaZaAdeh
28th August 2013, 02:13 PM
سلام دوستان عزیزم...[golrooz]
قصد دارم توی این تایپیک واکنش های جالب شیمی رو با تصاویرش خدمتتون ارائه کنم و توضیحاتی در مورده اونا باهم دیگه داشته باشیم...
با نظراتتون من رو همراهی کنین...
سپاس...

اولینشو با این شروع میکنم....

http://uc-njavan.ir/images/qsmgqkdr5qlllsyl920.gif (http://uc-njavan.ir/)

بنظرتون چه اتفاقی رخ داد؟ اسم این واکنش رو میدونین؟
تو تایپیک بعدی جواب و میتونین ببینین[cheshmak]

AaZaAdeh
28th August 2013, 02:53 PM
این اولین واکنش ماست...

واکنش میان... پتاسیم یدید و هیدروژن پروکساید( یا همون اب اکسیژنه ی معروف[shaad])

این واکنش طی دو مرحله انجام میشه...

اسمش بهElephant Toothpaste معروفه یا خمیر دندان فیل....خب دلیلشم از روی شکل خاص محصول مشخصه...

اب اکسیژنه به این صورت تجزیه میشه..

[*=left]2 H2O2 (aq) = 2 H2O (l) + O2 (g) + heat

و اما مهم واکنش اون با یدید هستش که به این صورته...یک واکنش دو مرحله ای...

H2O2 (aq) + I- (aq) = H2O (l) + OI- (aq)

H2O2 (aq) + OI- (aq) = H2O (l) + O2 (g) + I- (aq)

الان میتونین دیگه دلیل تشکیل اون فرم خاص و حدس بزنین...

AaZaAdeh
28th August 2013, 03:08 PM
الان هرکس میتونه چند مورد از کاربردهای مهم و قابل توجه آب اکسیژنه رو واسمون بگه...[tafakor]

Sa.n
28th August 2013, 03:11 PM
الان هرکس میتونه چند مورد از کاربردهای مهم و قابل توجه آب اکسیژنه رو واسمون بگه...[tafakor]

آب اکسیژنه در بیمارستان ها و مراکز درمانی برای ضد عفونی کردن به کار میره
ماده محترقه ای هست
و در برخی از صنایع به عنوان اسید ضعیف شناخته میشه
در مواد سفید کننده به کار میره
در آزمایشگاه ها مصرف بخصوصی داره

AaZaAdeh
28th August 2013, 03:22 PM
ماده محترقه ای هست
عاااالیه ساغر جان [tashvigh] ممنونم

و در ادامه باید بگم که...

از آنجایی که آب اکسیژنه بوبر است در موقع معالجه زخمهای بدبو مورد استعمال قرار می‌گیرد.

همچنین لکه شراب قرمز و خون و قهوه و غیره را هم می‌توان بوسیله آب اکسیژنه پاک نمود. در قرصهای اریتزون آب اکسیژنه به اوره متصل است و چون این قرصها را در دهان بگذارند، اکسیژن می‌دهد. پس هم میکروبهای دهان را می‌کشد و هم دندانها را سفید می‌نماید.

بسیاری از خمیر دندانها و سایر اجسامی که برای پاک کردن دندانها بکار می‌رود در موقع استعمال تولید آب اکسیژنه می‌کنند و اکسیژن این آب اکسیژنه دندان را سفید می‌نماید.

آب اکسیژنه در بی‌رنگ کردن شاخ ، پشم گوسفند، پنبه کنف ، کاه ، چوب کاغذ روغن ابریشم، عاج ، پر و غیره بکار می‌رود. رنگ بعضی لکه‌های صورت را هم آب اکسیژنه تخریب می‌کند. اگر موی سیاه را پس از شستن با کربنات سدیم ( تا چربی آن برطرف شود ) در محلول آب اکسیژنه بگذارند به رنگ روشن در می‌آید.

اگر موی سیاه سر را با مخلوطی از 100 گرم آب اکسیژنه 30% و چهار قطره محلول آمونیاک تر نمایند و پس از 10 تا 20 دقیقه با آب خالص و سپس با محلول اسید استیک‌دار بشویند، بور مایل به قرمز می‌شود.

وجود آمونیاک از این جهت لازم است که آب اکسیژنه در حضور قلیاییها سریعتر اکسیژن می‌دهد و در نتیجه موها

تندتر بور می‌شوند. مصرف مکرر آب اکسیژنه برای مو مضر است زیرا که مو را شکننده می‌نماید. در جنگ جهانی

آب اکسیژنه 85%برای اکسیداسیون سریع الکل در زیر دریاییها و موشکها مصرف می‌کردند. آب اکسیژن رقیق را

برای قرقره کردن هم بکار می‌برند.

AaZaAdeh
28th August 2013, 03:27 PM
آب اکسیژنه در آزمایشگاه هم قابله تولیده؟؟؟؟؟؟[tafakor]
بله هست...

پراکسید هیدروژن را می توان از اثر اسيد سولفوريک رقیق بر پراکسید سدیم یا پراکسید باریم (BaO2.8H2O) در دمای پایین تهیه کرد.

H2SO4 + BaO2 → BaSO4 + H2O2

در تهیه نمک های باریم از باریت ها (BaSO4) مقداری BaO به دست می آید که در اثر حرارت در هوا اکسید می شود و به پراکسید

باریم تبدیل می شود. پراکسید باریم با اسيد فسفریک نیز تولید آب اکسیژنه می کند.

BaO2 + H3PO4 → BaHPO4 + H2O2فسفات باریم نا محلول از آن جدا می شود و محلول آبی آب اکسیژنه به دست می آید که به وسیله تقطیر در فشار کم می توان آن

را تغلیظ کرد. از عبور گاز دی اکسید کربن در محلول پراکسید باریم نیز آب اکسیژنه بدست می آید.

BaO2 + H2O + CO2 → BaCO3 + H2O2

روش دیگر بر اساس روش مرک می باشد که در آن پراکسید سدیم با اسيد سولفوريک 20% در دمای پایین واکنش داده و بعد از

خارج کردن سولفات سدیم متبلور (Na2SO4.10H2O) بعد از تغلیظ آب اکسیژنه با غلظت 30% بدست می آید.[nishkhand]

...آلوین...
28th August 2013, 03:28 PM
ماده محترقه ای هست

اینو امسال تو علوم خوندید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[soal][tafakor]

AaZaAdeh
28th August 2013, 03:31 PM
مطالب یکسانن عزیزم..
مهم خوب یاد گرفتن اوناست که بعدها بتونی ازشون استفاده کنی[cheshmak]

Sa.n
28th August 2013, 03:31 PM

فقط خط اول رو ( سال دوم راهنمایی)
اگر اشتباه نکنم صفحه 17 یا 18 بود آخر صفحه

...آلوین...
28th August 2013, 03:35 PM
ما امسال معلم علوممون ی ازمایشی انجام داد به نام فیل بزرگ!!!
داشت ترکیب باز و بسته (اسیدی)(فکنم) رو تشریح میداد!!!!
ی سری چیز ها با مایع ظرف شویی قاتی کرد بعد یهو هی گنده شد!!!!
تا ی دایره گنده شد!!!!هرچی به پاش افتادیم نه گفت ترکیباتش چیه!!!!
فکنم همین خمیردندان فیله!!!!که معلمه ما بهش میگفت فیل بزرگ!!!!!
میشه ترکیباتشو ی کم ساده تر بگید؟؟؟؟اونتوری که اگه رفتیم سر مغازه بفهمه چی گفتیم!!!!!

AaZaAdeh
28th August 2013, 03:44 PM
میشه ترکیباتشو ی کم ساده تر بگید؟؟؟؟اونتوری که اگه رفتیم سر مغازه بفهمه چی گفتیم!!!!!
افرین بدقتت عزیزم...خیلی خوبه...[tashvigh]
ببین فقط اینو یادت باشه...انجام دادن یه واکنش یه بخش از کاره و دونستن نکات ایمنی و اشنایی با خود مواد از همه چیز مهمتره...من الان بعد از پاسخگویی به شما عزیز، نکات ایمنیم میذارم واسش...
ببین اکثرا به اب اکسیژنه میشناسن هیدروژن پروکسیدو و بگی به هرکس معروف و عامه اسمش..

اون یکیم همون پتاسیم یدید هست ...و اسم خاص دیگه ای نداره ..

دستور کار : 30 میلی لیترمحلول غلیظ هیدروژن پراکسید(آب اکسیژنه) را درون یک استوانه مدرج 100 میلی لیتری (http://olooms.ir/)
بریزید . 3 الی 5 قطره صابون مایع به آن بیفزایید . سپس به آرامی 10میلی لیتر محلول غلیظ پتاسیم یدید به آن اضافه کنید . واکنش شروع و کف زرد رنگ زیبایی تولید شده که از درون استوانه به صورت ما رپیچ بیرون می ریزد[cheshmak]
راستید کف زرد اسمه دیگه شه!!! و مایع ظرفشویی هم یعنی یه قلیا به اون اضافه میشه...

sr hesabi
28th August 2013, 03:45 PM
سلام
اولا ممنون بابت تاپیکتون
دوما یه سوال داشتم
دو تا ارلنی که دست آزمایشگرمون هست،جفتش پتاسیم یدید هست، و اون مایعی که تویه ظرف اصلیه آب اکسیژنه درسته؟؟؟
اگه نه اون مایع تو ظرف اصلی چیه؟؟

Sa.n
28th August 2013, 03:49 PM
سلام
اولا ممنون بابت تاپیکتون
دوما یه سوال داشتم
دو تا ارلنی که دست آزمایشگرمون هست،جفتش پتاسیم یدید هست، و اون مایعی که تویه ظرف اصلیه آب اکسیژنه درسته؟؟؟
تا اونجایی که من اطلاع دارم آب اکسیژنه بی رنگ هست و نمیتونه آبی باشه
اما انگار توی این ترکیب یک ماده سومی هم وجود داره
چون دلیلی نداره که آزمایشگر دوتا ظرف آب اکسیژنه مصرف کنه

AaZaAdeh
28th August 2013, 03:49 PM
سلام
اولا ممنون بابت تاپیکتون
دوما یه سوال داشتم
سلا بزرگوار
ممنون از پیگیریتون..
نه یکیش پتاسیم یدید و دیگری همون اب اکسیژنه س...
مایع ظرفشویی درون ارلنه...
من مایع ظرفشویی رو به عنوان واکنش دهنده تو قسمت اصلی نگفتم...چون بیس کار با این دو بود ...ولی نقش مایع ظرفشویی غیر قابل حذفه....

AaZaAdeh
28th August 2013, 03:51 PM
تا اونجایی که من اطلاع دارم آب اکسیژنه بی رنگ هست و نمیتونه آبی باشه
اما انگار توی این ترکیب یک ماده سومی هم وجود داره
چون دلیلی نداره که آزمایشگر دوتا ظرف آب اکسیژنه مصرف کنه
افرین...مقدار مواد در انجام واکنش خیلی مهمه و نمیشه هر ماده ای رو به هر میزان استفاده کرد...

sr hesabi
28th August 2013, 03:55 PM
ممنون،ممنون از دو عزیز برای پاسخشون
یه سوال دیگه
پس فرقش با آزمایش کف زرد چیه چون تو اون هم گفتید مایع ظرفشویی میریزیم
تو مقدار تفاوت داره یا چیزه دیگه ایی هست؟؟

AaZaAdeh
28th August 2013, 04:01 PM
ممنون،ممنون از دو عزیز برای پاسخشون
یه سوال دیگه
پس فرقش با آزمایش کف زرد چیه چون تو اون هم گفتید مایع ظرفشویی میریزیم
تو مقدار تفاوت داره یا چیزه دیگه ایی هست؟؟
نه نه..
میدونی بدیش یا خوبیش اینه که هرکس سلیقه ای یک اسم روش میذاره[tafakor]
نه جفتش یکیه...اسمش دوتاس...بعدشم...کف تولیده زرده واقعا شاید فیله خمیر دندان موزی دوست داره...[nishkhand]
وگرنه تو فیلم رنگ خوب مشخص نیست...

دستور کار : 30 میلی لیترمحلول غلیظ هیدروژن پراکسید(آب اکسیژنه) را درون یک استوانه مدرج 100 میلی لیتری (http://olooms.ir/)
بریزید . 3 الی 5 قطره صابون مایع به آن بیفزایید . سپس به آرامی 10میلی لیتر محلول غلیظ پتاسیم یدید به آن اضافه کنید . واکنش شروع و کف زرد رنگ زیبایی تولید شده که از درون استوانه به صورت ما رپیچ بیرون می ریزد

AaZaAdeh
5th September 2013, 10:22 PM
زنگ تفریح شیمی[soal]

شمعی را به دوستانتان نشان دهيد . به آن ها بگوييد که می خوا هيد شمع را روشن کنيد

ولی متأسفانه کبريت نداريد. مسلما عده ای سعی می کنند که به شما کبريت بدهند، ولی

شما

قبول نکنيد وبه آن ها بگوييد راضی به زحمت شما نيستم و خودم شمع را با آب روشن می کنم! مسلما دوستانتان تعجب می کنند و شايد حتی به شما بخندند.

ولی توجه نکنيد و ليوانی را پر از آب کنيد، سپس مقداری از آن را بخوريد تا همه متوجه شوند

که آب معمولی است. حالا انگشت خود را در آب فرو برده و سپس روی فتيله ی شمع بگيريد تا يک قطره از آب روی آن بچکد، دوستانتان در کمال تعجب مشاهده می کنند که اين شمع
روشن می شود.

فکر می کنيد دليل آن چيست؟[nishkhand]

solinaz
5th September 2013, 10:30 PM
عاقا من این کارو عملی انجام دادم ولی نشد[nishkhand][sootzadan]

AaZaAdeh
5th September 2013, 10:31 PM
عاقا من این کارو عملی انجام دادم ولی نشد[nishkhand][sootzadan]]
دخیخا چی کار کردی گلم[nishkhand]؟؟؟؟

solinaz
5th September 2013, 10:39 PM
]
دخیخا چی کار کردی گلم[nishkhand]؟؟؟؟
یه شمع برداشتم[nishkhand]از اون سفیدا که فیتیلش نخیه[nishkhand]بعد یه لیوان پر از اب کردم ازش خوردم یکم ببینم چیزی قاطیش نکردن [nishkhand]بعد انگش کردم روش یه قطره اب ریختم روی نخ شمع ولییییییییییییییییی زوشن نشد؟؟؟![nishkhand]سر کاری بود اره؟؟؟[nishkhand][sootzadan]

AaZaAdeh
5th September 2013, 10:46 PM
یه شمع برداشتم[nishkhand]از اون سفیدا که فیتیلش نخیه[nishkhand]بعد یه لیوان پر از اب کردم ازش خوردم یکم ببینم چیزی قاطیش نکردن [nishkhand]بعد انگش کردم روش یه قطره اب ریختم روی نخ شمع ولییییییییییییییییی زوشن نشد؟؟؟![nishkhand]سر کاری بود اره؟؟؟[nishkhand][sootzadan]

همین دیگه................
یه کاریو نکردی[nishkhand]
اخه مگه فیتیله با اب روشن میشه؟ اگه آره پس با چی خاموووووووش میشه؟؟؟[khande]
ولی باریکلا به پشتکارت[cheshmak]
و امااااااااااااااااااااااا راز شعله.... اجی مجی نداره...
ببین خودت میدونی که یسری از مواد با اب واکنش پذیریه خیلی بالایی دارند..مگه نه؟؟؟!!!
خوب کافیه فیتیله به اون مواد اغشته بشه یا یجوری با پودر کردن اون ماده بین الیاف فیتیله قرار بگیره..
مثل پتاسیم....به همین راحتی...
حالا چند قطره اب کافیه تا واکنش میون اب و پتاسیم.....ایجاد شعله کنه[nishkhand]

یاسمین5454
6th September 2013, 09:44 AM
همین دیگه................
یه کاریو نکردی[nishkhand]
اخه مگه فیتیله با اب روشن میشه؟ اگه آره پس با چی خاموووووووش میشه؟؟؟[khande]
ولی باریکلا به پشتکارت[cheshmak]
و امااااااااااااااااااااااا راز شعله.... اجی مجی نداره...
ببین خودت میدونی که یسری از مواد با اب واکنش پذیریه خیلی بالایی دارند..مگه نه؟؟؟!!!
خوب کافیه فیتیله به اون مواد اغشته بشه یا یجوری با پودر کردن اون ماده بین الیاف فیتیله قرار بگیره..
مثل پتاسیم....به همین راحتی...
حالا چند قطره اب کافیه تا واکنش میون اب و پتاسیم.....ایجاد شعله کنه[nishkhand]
بخشید ما تو کارتون دخالت میکنیم اما نه آزاده جون خیلی خطرناکه آزاده جون [nishkhand]
شما که خودت میدونی پتاسیم کار کردن باهاش خیلی احتیاط میخواد اونوقت بیایم دستمون رو نزدیک کنیم که یه قطره آب بچیکه نچ نچ نچ
آزاده خانوم ما هماهنگیم چقد آخه کلاس شیمی این دفه هم مربوط به واکنش پذیری گروه 1و2 بود

AaZaAdeh
6th September 2013, 07:04 PM
بخشید ما تو کارتون دخالت میکنیم اما نه آزاده جون خیلی خطرناکه آزاده جون [nishkhand]
شما که خودت میدونی پتاسیم کار کردن باهاش خیلی احتیاط میخواد اونوقت بیایم دستمون رو نزدیک کنیم که یه قطره آب بچیکه نچ نچ نچ
آزاده خانوم ما هماهنگیم چقد آخه کلاس شیمی این دفه هم مربوط به واکنش پذیری گروه 1و2 بود

به به شیمی دان کوچک خوووودم...باعث افتخاره شما هم شرکت کردین[esteghbal]
نه عزیزم، تو شیمی ما با یه اصلی به نام دانه برنجی کار میکنیم یعنی استفاده حداقل از مواد(خسیس نیستیمااا[nishkhand])...
وقتی با این مواد فعال گروه اول به مقدار خیلی خیلی کم کار بشه خطر افرین نیستن...و جنبه تفریح یا اموزش پیدا میکنن[golrooz]مث این ازمایش که خطرناک نیست...
ولی در کل بله ماده خطرناکیه[tashvigh]
بله دیگه هماهنگی با شما وظیفه ماست[cheshmak]

sr hesabi
6th September 2013, 07:06 PM
پس چرا فیلم جدید نمیذارید[soal]

AaZaAdeh
7th September 2013, 12:14 AM
سلااااااااااااام
[cheshmak]
این آزمایش جالب رو ببینیم.....

http://uc-njavan.ir/images/iiya61bafk0mb1f6wwv8.gif (http://uc-njavan.ir/)

AaZaAdeh
7th September 2013, 11:35 AM
خووووب بریم سره اصل مطلب...[nishkhand]
این ازمایشهای این مدلی به مار سیاه معروفند..
البته آزمایشی کهدر این فیلم دیدین،مربوط به پلیمریزاسیون انفجاری نیتروانیلین بود...
ولی در کل ازمایشهای مار سیاه روند اینجوری دارند...با این تفاوت که با سرعت کمتر و خیلی شبیه به حرکات مار انجام میشن...
الان مواد مورد نیاز این ازمایشو میگم...
این ازمایش مار سیاه...2 روش داره...یکی با استفاده از شعله و یکی بدون استفاده از شعله!!!!!
که روش با شعله بدلیل بی خطر یا کم خطر بودنش خیلی خیلی بیشتر پیشنهااااد میشه...اوکی؟؟[tafakor]

http://s2.picofile.com/file/7721177090/marsiah.png
ماسه را در سینی فلزی به شکل مخروط درآورید . ارتفاع مخروط حدود 10 سانتی متر باشد . نوک مخروط را با قاشقی بردارید به گونه ای که گودالی به عمق 5 سانتی متردر وسط مخروط ایجاد شود . مخروط را با الکل سیراب کنید . حال شکر و جوش شیرین را به خوبی مخلوط کرده ، درون گودال بریزید . کبریت را روشن کرده ، به ماسه ی آغشته به الکل نزدیک کنید تا الکل شروع به سوختن نماید . چند لحظه صبر کنید تا مار سیاه از درون گودال درآید . ...
به خوبی این مار قابل دیدن هستش...امتحان کنید البته احتیاط احتیاط و احتیاط....تنها از موادی که گفته شد استفاده کنین و چیزی رو جایگزین نکنین[nadidan]
واکنشی که اتفاق میفته اینه....

NaHCO3 + C12H22O11 + O2 ------> C + CO2 + H2O + Na2CO3

میبینین...کربن جز مواد محصول ماست...کربن و گاز کربن دی اکسید عوامل تشکیل این مار هستن...مثل این میمونه که با نفستون بادکنکیو باد میکنین[shaad]

یه راه بدون شعله که گفتم اینه که شکر و سولفوریک اسید را فقط به تنهایی باهم در فضای باز مخلوط کنیم....خود بخود واکنش شروع میشه...ولی اصلا توصیه نمیکنم امتحان این یکی رو...
خلاصه مطلب این که ...با رعایت خلاقیت...روش اولی خیلی زیبا جواب میده...[cheshmak]

AaZaAdeh
7th September 2013, 11:39 AM
اگه در مورد مطلب بالا سوالی بود در خدمتم[cheshmak]

AaZaAdeh
7th September 2013, 11:40 PM
این است قدرت شیمی[nishkhand]...

http://uc-njavan.ir/images/fe6feg5uhd09o8nl632.jpg (http://uc-njavan.ir/)
.
.

.
.
.

این ماده به کار رفته در این ازمایش موضوع تاپیکهای بعدیه ماست!!!! http://s2.picofile.com/file/7927062903/science_is_amazing_219x123_d5a3.gif (http://s2.picofile.com/file/7927062903/science_is_amazing_219x123_d5a3.gif)

AaZaAdeh
7th September 2013, 11:45 PM
داخل این فیلم شما مخلوط کردن 1500 توپ پینگ پنگ به همراه نیتروژن مایع رو میبینین که قاعدتا نتیجه ای جز

این نداره...[khejalat]

بهتره بریم سر وقت نیتروژن مایع!!![tafakor]

"VICTOR"
8th September 2013, 10:47 AM
عشق می کنم با این تاپیکا آزاده !!!:heart:
محشری دختر !![tashvigh]

AaZaAdeh
8th September 2013, 11:00 AM
عشق می کنم با این تاپیکا آزاده !!!:heart:
محشری دختر !![tashvigh]
نفرمایین عزیزم...باعث افتخارمه که عزیزانی مث تو استقبال کنن از این موضوعات[nishkhand]

davoud13
8th September 2013, 05:40 PM
سلام

خوبه دیگه حداقلش اینه یه مدرکی گرفتیم هراز گاهی میتونیم با گرمای این واکنش ها خودمونو بسوزونیم تا اینکه جای دیگه سوخته بشیم. ولی خیلی جالب بود از اکسیژن و گرماش میشه واسه یه کار مکانیکی(جابجایی) استفاده کرد؟

AaZaAdeh
11th September 2013, 09:55 PM
سلام

خوبه دیگه حداقلش اینه یه مدرکی گرفتیم هراز گاهی میتونیم با گرمای این واکنش ها خودمونو بسوزونیم تا اینکه جای دیگه سوخته بشیم. ولی خیلی جالب بود از اکسیژن و گرماش میشه واسه یه کار مکانیکی(جابجایی) استفاده کرد؟
سلام دوست عزیز...
راستش بهش فکر نکردم. و جاییم چیزی نخوندم....نه اینکه غیر ممکن باشه...اما خو این واکنشا بیشتر در فضای باز (بدون محفظه انجام میشن) واسه همین گیر انداختن اکسیژن سخته ولی با تدابیری شاید شدنی باشه...
ولی در کل شما خودتون متخصصین... گرما و گازها در خیلی از واکنشها استفاده میشن....ولی نمیدونم گرمای ازاد شده چقدره و حجم اکسیژن...ولی نظرتون جاب بودااااا[tafakor]

davoud13
16th September 2013, 12:21 PM
سلام

یه مسابقاتی هس به نام ماشین های مکانیکی. اون زمانی که دانشجو بودم دربارش شنیدم هرسال تو کرمانشاه برگزار میشد.ولی اینکه... اطلاع بیشتری ندارم. فقط میدونم نیروی پیشرانشون از انرژی تولید شده همچین واکنش هایی هستش.فکر کنم بشه به دو صورت ازش استفاده کرد.1-میشه یه راکتور کوچیک طراحی کرد( فکر کنم بهش میگن بستر ثابت) بعد همه مقدار واکنش دهنده ها رو به صورت آنی واکنش داد از تغییر حجم زیاد وگرما میشه برای حرکت استفاده کرد با توجه به یک طرح واره اولیه از یک شبه ماشین باید توی کفش همچنین نوک و کناره ها از وزنه استفاده کرد برای تعادل. والا فکر کنم واژگون بشه چون انرژی زیادی از انتها بهش وارد میشه. قوطی نوشابه رو فرض کن.از پشت یه ضربه محکم بهش وارد کن. اما 2-میشه خوراک رو به صورتی تدریجی به راکتور بدی اینطوری هم سبک سازی میشه هم انرژی قابل کنترل تر. قسمت سختش این نوع دادن خوراک به راکتور هستش. البته شاید تو زمینه دیگه هم بشه ازش استفاده کرد. بهرحال این طرحی بود که آنی به ذهنم رسید شاید خیلی بچه گانه که نه ولی احمقانه یا خنده دار باشه.چون زیاد روش فکر نکردم. شاید اگه بچه بودم به این فکر میکردم چطور میشه ازین دوچرخه ساخت.بخاطر همین بچه گانه نیست.

AaZaAdeh
18th September 2013, 12:52 AM
سلام

یه مسابقاتی هس به نام ماشین های مکانیکی. اون زمانی که دانشجو بودم دربارش شنیدم هرسال تو کرمانشاه برگزار میشد.ولی اینکه... اطلاع بیشتری ندارم. فقط میدونم نیروی پیشرانشون از انرژی تولید شده همچین واکنش هایی هستش.فکر کنم بشه به دو صورت ازش استفاده کرد.1-میشه یه راکتور کوچیک طراحی کرد( فکر کنم بهش میگن بستر ثابت) بعد همه مقدار واکنش دهنده ها رو به صورت آنی واکنش داد از تغییر حجم زیاد وگرما میشه برای حرکت استفاده کرد با توجه به یک طرح واره اولیه از یک شبه ماشین باید توی کفش همچنین نوک و کناره ها از وزنه استفاده کرد برای تعادل. والا فکر کنم واژگون بشه چون انرژی زیادی از انتها بهش وارد میشه. قوطی نوشابه رو فرض کن.از پشت یه ضربه محکم بهش وارد کن. اما 2-میشه خوراک رو به صورتی تدریجی به راکتور بدی اینطوری هم سبک سازی میشه هم انرژی قابل کنترل تر. قسمت سختش این نوع دادن خوراک به راکتور هستش. البته شاید تو زمینه دیگه هم بشه ازش استفاده کرد. بهرحال این طرحی بود که آنی به ذهنم رسید شاید خیلی بچه گانه که نه ولی احمقانه یا خنده دار باشه.چون زیاد روش فکر نکردم. شاید اگه بچه بودم به این فکر میکردم چطور میشه ازین دوچرخه ساخت.بخاطر همین بچه گانه نیست.

سلام...نمیدونم ولی فکر کنم مسابقات کمیکارو میگین؟؟؟
تنها قسمتیش که نگران کننده س انجام اون در محفظه ای بسته مث راکتوره... قبلش باید میزان گرمای ازاد شده و حجم گاز محاسبه بشه تا فشار پیستونی و اینا کمک ساز باشن...
ولی خوب اره فکر خوبیه که از یک واکنش که انرژی و ....اینا داره به عنوان عامل موومنت استفاده کرد...ارزش بررسی و پیگیری رو داره....

AaZaAdeh
18th September 2013, 08:51 PM
سلام سلام سلام

خب بریم سراغ فیلم بعدی[nishkhand]

http://uc-njavan.ir/images/ubolx7pxc1dnyz3nlxor.gif (http://uc-njavan.ir/)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
چطور بود؟؟؟؟[tafakor]
بنظرتون چی بوووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووود؟؟؟؟؟[soal]
.
.
.
معرفی میکنم دوست خوبمون:

سدیم استات هستن[shaad]

به فرمول مولکولیه ............ CH3CO2Na

AaZaAdeh
18th September 2013, 09:20 PM
هی روزگااار یادش بخیـــــــر.........[negaran]

کریستاله شدن سدیم استات فوق اشباع

آیا تا کنون کیسه‌های گرم کننده‌ای که با فشردن گرما آزاد می‌کنند را دیده‌اید؟ این کیسه‌ها وسیله‌ی خوبی هستند تا در هرجایی و هر زمانی برای ما گرما تولید کنند.

کافی است دو صفحه فلزی که در دو طرف آن قرار دارد را به هم مالش دهید.

در این صورت مایع شفاف درون کیسه به رنگ سفید درآمده و گرم می‌شود. آنچه در این کیسه انجام می‌شود تنها یک فرآیند کریستاله شدن ساده است.

برای بررسی این موضوع می‌توان آزمایش ساده‌ای انجام داد. مقداری محلول سدیم استات تهیه کنید. روی یک صفحه مقدار کمی از سدیم استات جامد قرار داده و محلول آماده شده را به آرامی روی آن بریزید.

به محض این‌که محلول شفاف با کریستال جامد برخورد کند به رنگ سفید درآمده و جامد می‌شود.

چنان‌چه با ترمومتر دمای این جامد را اندازه‌گیری کنیم، دمای بالایی نشان می‌دهد.

http://uc-njavan.ir/images/iltqbhzur8qx221fcgy.jpg (http://uc-njavan.ir/)

http://uc-njavan.ir/images/gzohmei0owko0froue58.jpg]

http://uc-njavan.ir/images/dk8rikv9z5f4tvlkphfu.jpg

http://uc-njavan.ir/images/hs3hbr6jtijnt2q7eb9.jpg (http://uc-njavan.ir/)

AaZaAdeh
18th September 2013, 09:54 PM
[nishkhand] در شیمی اصلی وجود داره مبنی بر اینکه شبیه شبیه را در خودش حل میکنه...

یعنی قطبی در قطبی حل میشه و ناقطبی در ناقطبی....اوکی؟؟؟

خبــــــــــــ بریم سراغ سوال [tafakor]
مثلا اب قطبیه و ترکیبات قطبی مث نمک و ....غیره رو در خودش حل میکنه...تتراکلریدکربن نا قطبیه و ....

[nishkhand][khande][nishkhand][khande][nishkhand][khande][nishkhand][khande][nishkhand][khande][nishkhand][khande][nishkhand][khande][nishkhand]

کدامیک از موارد ذیل در تتراکلرید کربن حل نمی شوند؟

الف) خرس سفید

ب) خرس قهوه ای

ج) خرس سیاه

د) همه موارد
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
- خب معلومه، خرس سفید. چون قطبیه[nishkhand]

Amaterasu
19th September 2013, 12:10 AM

سلام
اونم تقریبا همینه
ولی یه ماده دیگه هم داره
یدید پتاسیم و آب اکسیژنه و مایع ظرف شویی و دی اکسید منگنز هستش
بهش میگن بستی سفید :)))))))

یه بستنی سیاه هم داریم که اون موادش یکم خطرناک هست دیگه[nadidan]

محمدرضا
6th September 2014, 03:50 AM
مرسیییییییییییییییییییییی ییییییی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد