PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال آیا از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل سبز استفاده میکنید؟

mamadshumakher
26th August 2013, 01:47 PM
سلام[golrooz]

دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه و با دوچرخه سواری سلامتیتونو بیشتر حفظ کنید.

میخوام امروز دور هم جمع بشیم و یه بررسی داشته باشیم که دوچرخه خوبه یا بد؟

با توجه به این تالار بیشتر میخوام راهکار هایی رو پیدا کنیم تا بشه فرهنگ استفاده از دوچرخه رو در کشور بالا برد.

آمار و ارقام نشون میده از سال 2000 به بعد میزان تولید دوچرخه حدود 2 برابر تولید خودرو در جهان رسید.

masoume.a.92
26th August 2013, 01:54 PM
ممنون آقا شوماخر. [golrooz]
دوچرخه عالیه. من خیلی طرفدارشم... هم ورزش و سلامتیه هم یه جاهایی بهتر از اتوموبیله هم واسه محیط زیست خوبه.
ولی یه جورایی دوچرخه سواری واسم آرزو شده. چون هنوز فرهنگ دوچرخه سواری خانم ها اونطور که لازمه جا نیفتاده... حداقل تو اطرافیان و آشناها و دورو بریای من که اینجوریه... [soal]

AaZaAdeh
26th August 2013, 02:14 PM
سلام........[golrooz]
کاش به اندازه افزایش تولید دوچرخه، فرهنگ استفاده از اونم همینقدر مخصوصا تو کشور خودمون بالا میرفت...
درسته واسه همه ی مصارف و جاده ها و اماکن مناسب نیست ولی من بحثم در مورده شرایط معمول و ایده اله...
چرا که نه؟ دوچرخه بنظره من مزیت هاش خیلی بیشتر از معایبشه...
کاهش مصرف سوخت
کاهش آلودگی
کاهش تصادفات
کاهش تنبلی و یک تفریح سالم و ورزشی اجباری....
البته این استفاده از دوچرخه، مساعدت شهرداریها و...غیره را برای تامین جاده و معابر مناسب طلب میکنه...
ولی در کل کاش نهادینه بشه این مسئله و موارد اقتصادی خودشم رسیدگی بشه که همه بتونن از حداقل اون استفاده کنن
هرچند الانم تو خیلی از استانها اجاره زمانی دوچرخه علی الخصوص در اصفهان باب شده ولی هنوز به فرهنگ سازی های زیر بنایی بیشتری نیاز داره...
باید علاوه بر همه اینا..نگاه جامعه هم عوض شه که استفاده از دوچرخه با تمکن مالی سنجیده نشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و معیاری از عدم دسترسی به یک خودروی شیک و انتیک دلیل استفاده از دوچرخه بیان نشه...بلکه جنبه های دیگه مد نظر باشه...
و بحث دیگه تو کشور ما استفاده خانوم ها از دوچرخه هست که اونم با طراحیهای مناسب ، قابله حله به راحتی...

D.r who
26th August 2013, 04:40 PM
نه تنها برای خانم ها در ایران یک امر نا متعارف هستش بلکه برای آقایون نیز یک حرکت مسخره به حساب میاد متاسفانه در جامعه ای که هرکس یک پراید خریده و داره باهاش پز میده دوچرخه جایی نداره نه که نشه سوار دوچرخه به محل کار رفت بلکه اصلا امنیت جانی هم تضمین نیست شما حساب کنید توی یک شهر به بزرگی و پرجمعیتی تهران بخواید یک مسیر نسبتا طولانی را با دوچرخه طی کنید با وجود تعداد بسیار زیادی ماشین ممکنه جان شما نیز به خطر بیوفته و حتی اگر مردم ایران فرهنگ دوچرخه سواری را پیدا کنند این همه اتوموبیل های ارزان و گرون رو کاریش نمیشه کرد ممنون تاپیک مفیدی هستش[golrooz]

maryam kia
26th August 2013, 04:51 PM
فرهنگش ک هنوز توی کشور ما جا نیوفتاده باید جایگاهی به دوچرخه سوارها اختصاص بدن ک هنوز ندادن!
من از دوچرخه به عنوانه سرگرمی و ورزش استفاده میکنم و خیلی لذت میبرم.
امیدوارم روزی بیاد بتونیم به راحتی از ورزش هایه سالمی مثله دوچرخه سواری لذت ببریم وبیشتر استفاده کنیم.
به امید فرهنگ سازی....

mamadshumakher
27th August 2013, 09:20 PM
ممنون آقا شوماخر. [golrooz]
دوچرخه عالیه. من خیلی طرفدارشم... هم ورزش و سلامتیه هم یه جاهایی بهتر از اتوموبیله هم واسه محیط زیست خوبه.
ولی یه جورایی دوچرخه سواری واسم آرزو شده. چون هنوز فرهنگ دوچرخه سواری خانم ها اونطور که لازمه جا نیفتاده... حداقل تو اطرافیان و آشناها و دورو بریای من که اینجوریه... [soal]

سلام........[golrooz]
کاش به اندازه افزایش تولید دوچرخه، فرهنگ استفاده از اونم همینقدر مخصوصا تو کشور خودمون بالا میرفت...
درسته واسه همه ی مصارف و جاده ها و اماکن مناسب نیست ولی من بحثم در مورده شرایط معمول و ایده اله...
چرا که نه؟ دوچرخه بنظره من مزیت هاش خیلی بیشتر از معایبشه...
کاهش مصرف سوخت
کاهش آلودگی
کاهش تصادفات
کاهش تنبلی و یک تفریح سالم و ورزشی اجباری....
البته این استفاده از دوچرخه، مساعدت شهرداریها و...غیره را برای تامین جاده و معابر مناسب طلب میکنه...
ولی در کل کاش نهادینه بشه این مسئله و موارد اقتصادی خودشم رسیدگی بشه که همه بتونن از حداقل اون استفاده کنن
هرچند الانم تو خیلی از استانها اجاره زمانی دوچرخه علی الخصوص در اصفهان باب شده ولی هنوز به فرهنگ سازی های زیر بنایی بیشتری نیاز داره...
باید علاوه بر همه اینا..نگاه جامعه هم عوض شه که استفاده از دوچرخه با تمکن مالی سنجیده نشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و معیاری از عدم دسترسی به یک خودروی شیک و انتیک دلیل استفاده از دوچرخه بیان نشه...بلکه جنبه های دیگه مد نظر باشه...
و بحث دیگه تو کشور ما استفاده خانوم ها از دوچرخه هست که اونم با طراحیهای مناسب ، قابله حله به راحتی...

نه تنها برای خانم ها در ایران یک امر نا متعارف هستش بلکه برای آقایون نیز یک حرکت مسخره به حساب میاد متاسفانه در جامعه ای که هرکس یک پراید خریده و داره باهاش پز میده دوچرخه جایی نداره نه که نشه سوار دوچرخه به محل کار رفت بلکه اصلا امنیت جانی هم تضمین نیست شما حساب کنید توی یک شهر به بزرگی و پرجمعیتی تهران بخواید یک مسیر نسبتا طولانی را با دوچرخه طی کنید با وجود تعداد بسیار زیادی ماشین ممکنه جان شما نیز به خطر بیوفته و حتی اگر مردم ایران فرهنگ دوچرخه سواری را پیدا کنند این همه اتوموبیل های ارزان و گرون رو کاریش نمیشه کرد ممنون تاپیک مفیدی هستش[golrooz]

فرهنگش ک هنوز توی کشور ما جا نیوفتاده باید جایگاهی به دوچرخه سوارها اختصاص بدن ک هنوز ندادن!
من از دوچرخه به عنوانه سرگرمی و ورزش استفاده میکنم و خیلی لذت میبرم.
امیدوارم روزی بیاد بتونیم به راحتی از ورزش هایه سالمی مثله دوچرخه سواری لذت ببریم وبیشتر استفاده کنیم.
به امید فرهنگ سازی....

سلام.ممنون از شما عزیزان که اومدید و شرکت کردید.مشکلات زیادی هست.و فقط بیان اونها نمیتونه اینجا مفید واقع بشه.هدف ما اینجا فکر کردن و ارائه راهکار هست.

از همگی دوستان میخوام نظرشونو بگن که چجوری میشه استفاده از این وسیله پاک رو در کشور افزایش داد.

باید به این موارد اشاره کرد که استفاده از دوچرخه :

سلامتی رو برای ما به ارمغان میاره.

باعث تقویت عضله های بدن میشه.

میزان ترافیک شهری رو خیلی کاهش میده

الودگی رو کاهش میده

که هر کدوم ازین موارد فواید بسیار دارند که حتی میشه گفت میانگین سن مردم اون جامعه رو بالا میبره.

با توجه به این همه فایده بهتر نیست یکم بیشتر به این موضوع توجه بشه؟

منتظر نظراتتون هستم.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد