PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اظهارنامه تقسیمی / نحوه ثبت دستگاه های مختلف یک خط تولید

arisff
23rd August 2013, 10:29 PM
ظاهراً تو این سایت متخصص ثبت اختراع زیاده و خب خوش شانسی منم هست
[shaad]

قبل از اینکه سوالمو بپرسم از همه دوستانی که بدون چشم داشت مادی ، خالصانه هر کمکی از دستشون بر میاد دریغ نمیکنن ، واقعاً متشکرم. چون اگه شماها نبودین ایران تا همین حد هم تو دنیا جلو نمی رفت.
:!:
(تقدیم به همتون)
خب و اما بریم سراغ سوال:

فرض کنید من یه خط تولید لیوان یک بار مصرف کاغذی رو از صفر طراحی کردم و از سه تا دستگاه جدا ساخته شده
1-برش کاغذ
2-لوله کردن
3-جسب زدن
و باز هم فرض کنید همه دستگاه ها در نوع خود جدید هستن و اختراع محسوب میشن.
سوالم اینه که چطور باید اینا رو ثبت کنم؟
مثلاً سه تا اظهار نامه جدا بنویسم که هیچ ربطی به هم ندارن؟ (مثلاً عنوان اولی باشه 1-دستگاه برش کاغذ /دومی باشه : 2- دستگاه لوله کن /و بعدی هم 3: دستگاه چسب زن)
یا همه رو تو یه اظهار نامه بنویسم (مثلاً عنوانش میشه: خط تولید لیوان یک بار مصرف کاغذی)
مشکل من اینه که نمیشه همه رو تو یه اظهار نامه نوشت چو هر کدوم زمینه فنی متفاوتی دارن و هرکدوم مشکل متفاوتی رو حل کردن. از یه طرف اگه 3تا اظهار نامه جدا بنویسم خب از کجا معلوم که این دستگاه ها به هم ربط دارن و قراره در نهایت یه محصول بسازن؟ و اینکه ممکنه یه نفر پیدا بشه 3تا اختراع رو بذاره کنار هم بگه من خط تولید لیوان رو اختراع کردم!
[taajob]

یه چیزایی در مورد اظهارنامه تقسیمی شنیدم ولی نمیدونم به درد من میخوره یا نه؟ و اگه میخوره چطور میتونم ازش استفاده کنم؟

yasaman hedayati
29th August 2013, 01:40 AM
ظاهراً تو این سایت متخصص ثبت اختراع زیاده و خب خوش شانسی منم هست
[shaad]

قبل از اینکه سوالمو بپرسم از همه دوستانی که بدون چشم داشت مادی ، خالصانه هر کمکی از دستشون بر میاد دریغ نمیکنن ، واقعاً متشکرم. چون اگه شماها نبودین ایران تا همین حد هم تو دنیا جلو نمی رفت.
:!:
(تقدیم به همتون)
خب و اما بریم سراغ سوال:

فرض کنید من یه خط تولید لیوان یک بار مصرف کاغذی رو از صفر طراحی کردم و از سه تا دستگاه جدا ساخته شده
1-برش کاغذ
2-لوله کردن
3-جسب زدن
و باز هم فرض کنید همه دستگاه ها در نوع خود جدید هستن و اختراع محسوب میشن.
سوالم اینه که چطور باید اینا رو ثبت کنم؟
مثلاً سه تا اظهار نامه جدا بنویسم که هیچ ربطی به هم ندارن؟ (مثلاً عنوان اولی باشه 1-دستگاه برش کاغذ /دومی باشه : 2- دستگاه لوله کن /و بعدی هم 3: دستگاه چسب زن)
یا همه رو تو یه اظهار نامه بنویسم (مثلاً عنوانش میشه: خط تولید لیوان یک بار مصرف کاغذی)
مشکل من اینه که نمیشه همه رو تو یه اظهار نامه نوشت چو هر کدوم زمینه فنی متفاوتی دارن و هرکدوم مشکل متفاوتی رو حل کردن. از یه طرف اگه 3تا اظهار نامه جدا بنویسم خب از کجا معلوم که این دستگاه ها به هم ربط دارن و قراره در نهایت یه محصول بسازن؟ و اینکه ممکنه یه نفر پیدا بشه 3تا اختراع رو بذاره کنار هم بگه من خط تولید لیوان رو اختراع کردم!
[taajob]

یه چیزایی در مورد اظهارنامه تقسیمی شنیدم ولی نمیدونم به درد من میخوره یا نه؟ و اگه میخوره چطور میتونم ازش استفاده کنم؟

درود
تا اونجایی که من میدونم شما میتونین ابتدا یک اظهارنامه کلی (اصلی)تهیه کنین و ارتباط بین اجزای مختلف رو توش ذکر کنید...
در ادامه اظهار نامه های فرعی و به قولی تقسیمی رو تسلیم کنید....و ارجاعشون بدید به اظهارنامه اصلی....
تو فرم اظهار نامه یک قسمتی داره .....اونجوری که دارم میبینم باید بند 7 باشه....که برای اظهارنامه های تقسیمیه...

hossien
30th August 2013, 09:35 AM
شما هم می تونید ثبت اختراع کنید اگر واقعا نواوری و برای اولین بار در دنیا درست کرده باشین اختراع میشه.

اما نه دستگاه را از جایی ایده گرفتین و ساختین ثبت طرح صنعتی کنید

arisff
1st September 2013, 12:42 PM
درود
تا اونجایی که من میدونم شما میتونین ابتدا یک اظهارنامه کلی (اصلی)تهیه کنین و ارتباط بین اجزای مختلف رو توش ذکر کنید...
در ادامه اظهار نامه های فرعی و به قولی تقسیمی رو تسلیم کنید....و ارجاعشون بدید به اظهارنامه اصلی....
تو فرم اظهار نامه یک قسمتی داره .....اونجوری که دارم میبینم باید بند 7 باشه....که برای اظهارنامه های تقسیمیه...

ممنون بابت جوابتون:
فقط مشکل اینجاست که تو فرم اینترنتی دیگه این بند حذف شده و چیزی به اسم اظهارنامه تقسیمی وجود نداره.
احتمالا باید حضوری مراجعه کنم.

arisff
1st September 2013, 12:48 PM
شما هم می تونید ثبت اختراع کنید اگر واقعا نواوری و برای اولین بار در دنیا درست کرده باشین اختراع میشه.

اما نه دستگاه را از جایی ایده گرفتین و ساختین ثبت طرح صنعتی کنید

سلام. من بیشتر سوالم در مورد نحوه ثبت چنین اختراعی بود که کاربر yasaman hedayati (http://www.njavan.com/forum/member.php?229965-yasaman-hedayati) تا حدی راهنمایی کردن.
دستگاه تا جایی که من تو پتنت گوگل جستجو کردم ، جدید هست و البته ربطی به لیوان یکبار مصرف نداره [cheshmak](یک مثال بود).

hossien
1st September 2013, 09:42 PM
ممنون بابت جوابتون:
فقط مشکل اینجاست که تو فرم اینترنتی دیگه این بند حذف شده و چیزی به اسم اظهارنامه تقسیمی وجود نداره.
احتمالا باید حضوری مراجعه کنم.

چرا در محیط اینترنتی درصد سهم وجود داره به ترتیب وارد می کنید اتفاقا دو ماه پیش یکی ثبت کردم نفر بودیم.

arisff
2nd September 2013, 07:32 PM
چرا در محیط اینترنتی درصد سهم وجود داره به ترتیب وارد می کنید اتفاقا دو ماه پیش یکی ثبت کردم نفر بودیم.

آقا حسین مگه این درصد سهم مربوط به اختراعاتی نیست که چند مخترع داره؟!!!
مثلا من و شما با همکاری همدیگه ، یه موتور اختراع کردیم
بعد تو ثبت اختراع 80% به اسم شما میزنیم و 20% به اسم من (میبینید چقدر با انصافم[khoobboodan])

حالا این موضوع چه ربطی به اظهارنامه تقسیمی و چند اختراع مرتبط باهم داره؟![nadanestan]

راستی این سایت طراحی محصول هم که تو امضاتون هست خیلی جالب بود.

arisff
3rd September 2013, 05:55 PM
امروز رفتم اداره اختراعات و موضوع رو مطرح کردم.
و قرار شد برای قرار دادن این امکان (اظهارنامه تقسیمی) در نسخه اینترنتی هرچه زودتر اقدام کنند ولی اینکه حالا کی به نتیجه برسه خدا میدونه [entezar]
البته به منم گفتن که اظهارنامه هامو تکمیل و در سایت ثبت کنم و بعد به اداره برم تا اظهارنامه تقسیمی رو به صورت دستی برام انجام بدن.

yasaman hedayati
10th September 2013, 12:45 AM
امروز رفتم اداره اختراعات و موضوع رو مطرح کردم.
و قرار شد برای قرار دادن این امکان (اظهارنامه تقسیمی) در نسخه اینترنتی هرچه زودتر اقدام کنند ولی اینکه حالا کی به نتیجه برسه خدا میدونه [entezar]
البته به منم گفتن که اظهارنامه هامو تکمیل و در سایت ثبت کنم و بعد به اداره برم تا اظهارنامه تقسیمی رو به صورت دستی برام انجام بدن.
دیوانن به خدا............
یعنی اگه 1%فکر پشت کاراشون بود این وضع مملکت نبود....
حالا احتمالا بهتر شده...
دوستان سر ثبت و تحویل فرم های اولیه به صورت حضوری چه زجر هایی میکشیدن....

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد