PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ๑۩۞۩๑ بخش پرسش وپاسخ تالار مهندسی عمران๑۩۞۩๑

M@hdi42
19th August 2013, 12:48 AM
با سلام

لطفا از این زمان به بعد هرگونه سئوال و امری که راجب علم عمران و مسائلی که مربوط به این بخش بود داشتید

در این تاپیک مطرح کنید

و از ایجاد تاپیک برای یک سئوال یا شبهه خود داری فرمائید

که متاسفانه طبق قوانین مجبور به ادغام تاپیک خواهیم شد .

من لله توفیق. مانا باشید

0220
25th August 2013, 08:08 PM
salam man taze farogho tahsil shodam b nazareton vase inke bkham kar peyda konam chi kar konam to kodom narm afzar khodamo ghavi konam bhtare?vase inke kar ejrayio khob yad bgiram chi kar konam?

0220
25th August 2013, 08:09 PM
salam man taze farogho tahsil shodam b nazareton vase inke bkham kar peyda konam chi kar konam to kodom narm afzar khodamo ghavi konam bhtare?vase inke kar ejrayio khob yad bgiram chi kar konam?

M@hdi42
25th August 2013, 08:13 PM

سلام

خب شما میتونید برای شروع از نرم افزار اتوکد استفاده کنید. این نرم افزار مادر تمام نرم افزار های سیویل اینجینیر هست. بعدا شروع به یادگیری آرشیکد و .... کنید.

موفق باشید

0220
25th August 2013, 08:16 PM
kheyli mamnon

جی گی لی
23rd October 2013, 05:58 PM
سلام هیچ کدو از دوستان مقاله ای در مورد کاربرد بتن و عیار مناسب برای انواع سازه های بتن ندارند؟ توی سایت های مختلف رو گشتم ولی مطلب مناسبی پیدا نکردم.ممن.ن می شم اگه کمکم کنید.

مدیر تالار عمران
25th October 2013, 12:19 AM
سلام هیچ کدو از دوستان مقاله ای در مورد کاربرد بتن و عیار مناسب برای انواع سازه های بتن ندارند؟ توی سایت های مختلف رو گشتم ولی مطلب مناسبی پیدا نکردم.ممن.ن می شم اگه کمکم کنید.

سلام دوست عزیز

دوستان سئوالات خودشون رو در بخش پرسش وپاسخ بگن تا پاسخ داده بشه.

ادغام شد

مدیر تالار عمران
26th October 2013, 05:13 PM

بسم الله الرحمن الرحیم

این دو رو توصیه میکنم مطالعه کنید
همه چیز در مورد بتن(پروژه بتن) (http://cleverengineers.blogfa.com/post-15.aspx)انواع بتن (http://www.daneshju.ir/forum/f1257/t48727.html)

در ضمن کتاب تکنولوژی بتن رو مگه مطالعه نکردین؟

موفق باشیــد

جی گی لی
29th October 2013, 12:34 PM
خیلی متشکر از مطالب ارائه شده.چرا کتاب رو مطالعه کرده بودم ولی اگه همون مطالب داخل کتاب رو ارائه می کردم قطعآ نمره ی از استادم دریافت نمی کردم.
باز هم ممنون از کمک شما

M@hdi42
29th October 2013, 11:10 PM
خیلی متشکر از مطالب ارائه شده.چرا کتاب رو مطالعه کرده بودم ولی اگه همون مطالب داخل کتاب رو ارائه می کردم قطعآ نمره ی از استادم دریافت نمی کردم.
باز هم ممنون از کمک شما

خواهش میکنم.موفق باشی

sevda_sj
29th October 2013, 11:32 PM
خواهش میکنم.موفق باشی

سلام یکسری مطالب راجعه به

کاربرد فیزیک درساختمان

میخام

هر چی سرچ کردم چیزه جالبی پیدا نکردم

تو سایتم در جستجو تاپیکی وجود نداشت

لطفا کمک کنید فوری لازم دارم

اگه منبع خاص یا مقاله ایی هم باشه خوبه

M@hdi42
30th October 2013, 12:17 AM
سلام یکسری مطالب راجعه به

کاربرد فیزیک درساختمان

میخام

هر چی سرچ کردم چیزه جالبی پیدا نکردم

تو سایتم در جستجو تاپیکی وجود نداشت

لطفا کمک کنید فوری لازم دارم

اگه منبع خاص یا مقاله ایی هم باشه خوبه

خب کل کتابهای مقاومت مصالح واستاتیک و... ما همون فیزیک هستش. از بدست اوردن تنش وکرنش میله ها وتیر ها وستون ها گرفته تا بدست اوردن ممان اینرسی اجسام و....

عمران وصنعت ساختمان بیشترینن ارتباطم ممکن رو بافیزیک دارند.

پیشنهادم اینه رو کتاب استاتیک تمرکز کنید. شدیدا مرتبطه. اولش اینکه ارتباط استاتیک وفیزیک. (که استاتیک یکی از زیرشاخه های فیزیکه)و بعد ارتباط استاتیک وصنعت ساختمان رو مد نظر قرار بدین.اینطوری سرچ بهتری خواهید داشت.

استاتیک یا ایستایی‌ (به انگلیسی: Statics)‏ شاخه‌ای از مکانیک و علوم مهندسی است که به بحث و مطالعه دربارهٔ سامانه‌های فیزیکی در حال تعادل ایستا (یا تعادل استاتیکی) می‌پردازد. تعادل ایستا حالتی است که در آن، مکان نسبیِ زیرسامانه‌ها نسبت به یک‌دیگر تغییر نکند یا آن‌که اجزا و سازه‌ها در اثر اعمال نیروهای خارجی، در حال ایستا و سکون باقی بمانند. در حالت تعادل ایستا، سامانهٔ مورد نظر یا در حال سکون است یا مرکز جرم (گرانیگاه) آن با سرعت ثابت حرکت می‌کند.

با استفاده از قانون دوم نیوتون به این نتیجه می‌رسیم که در یک سامانهٔ در حال تعادل ایستا، نیروی خالص و نیز گشتاور خالص وارد بر هر یک از جرم‌های درون سامانه برابر با صفر است، و این بدان معناست که در ازای هر نیرویی که بر یک جزء یا مؤلفه از سامانه وارد می‌شود، نیرویی به همان اندازه ولی در جهت مخالف به آن جزء اعمال می‌گردد. این‌که نیروی خالص وارد بر سامانه برابر با صفر باشد، به عنوان شرط اول تعادل شناخته می‌شود. این شرط که گشتاور خالص وارد بر سامانه برابر با صفر باشد، به شرط دوم تعادل موسوم است.

ایستایی‌شناسی از جمله مباحثی است که در تجزیه و تحلیل سازه‌ها، مثلاً در مهندسی سازه یا معماری، و نیز به هنگام مطالعات سیالات در حالت سکون مثل پایدای سدها تحت فشارهای عظیم هیدرو استاتیکی آب کاربرد بسیار دارد. مقاومت مصالح (مکانیک ماده‌ها) شاخه‌ای مرتبط از علم مکانیک است که مبحث تعادل ایستا در آن بسیار به کار می‌رود. استاتیک پایه ای‌ترین و اصلی‌ترین درس در رشته مهندسی مکانیک و عمران محسوب میشود.

اغلب این بررسی ها به روش های مختلف برای محاسبه تنش های سازه هایی مانند تیرها ، ستون ها و شفت اشاره دارد . روش های مورد استفاده برای پیش بینی پاسخ ساختار مواد در برابر بارگذاری ها و حساسیت آنها نسبت به حالت های مختلف شکست است.

-------------

علی ای حال میتونید برای کاربر فیزیک و ساختمان این مقاله روببینید شاید به دردتون خورد. یکی از کاربرد های فیزیک هست در صنعت ساختمان:

ﺛﺎﺑﺖ و ﻛﺎرﺑﺮد آن در روﺷﻲ ﻧﻮﻣﺮﻳﻚ ﺑﺮاي ﺑﺮﭘ (http://confbank.um.ac.ir/modules/conf_display/conferences/5ncce/1018.pdf)ایی سطوح در شیب ثابت
اینم کاربرد تکنولوژی نانو (یکی از جنبه های فیزیک) در ساختمان (http://www.tebyan-zn.ir/News-Article/science_technology/Physics_science/2011/7/24/34668.html)

فناوری نانو در صنایع ساختمان هم نقش بسزایی دارد، در این راستا بیشترین سهم را صنایع فولاد، شیشه وبتن ایفا می کنند. کاربرد نانو ذرات در صنعت ساختمان که مهمترین آن ها نانولوله های کربنی(CNT (و دی اکسید تیتانیوم(TiO2) هستند، عموما" در سازه های اصلی باعث افزایش خواص مکانیکی نمونه ها شده و در بخش نازک کاری نیز کاربرد نانو پوشش ها در نمای داخلی وخارجی ساختمان ها نیز از اهمیت ویژه ای برخورداراست. نانو پوشش ها ی ساختمان ضمن اینکه باعث دفع آب شده وجذب کثیفی را به حداقل می رسانند، نمای ساختمان را در مقابل اشعهUV مقاوم می سازند. این نانو پوشش ها در سطوحی از جمله؛ سیمان، آجر، سفال، سنگ معمولی، کاشی ، مرمر، چوب، سرامیک، شیشه، فولاد وبتن به کار می روند. ساخت بتن تقویت شده، خود تعمیر کننده و خود تمیز شونده، شیشه های خود تمیز شونده، مقاوم در برابر آتش و........... لینک ادامه (http://elmtechnology.mihanblog.com/post/16)

sevda_sj
30th October 2013, 12:22 AM
خب کل کتابهای مقاومت مصالح واستاتیک و... ما همون فیزیک هستش. از بدست اوردن تنش وکرنش میله ها وتیر ها وستون ها گرفته تا بدست اوردن ممان اینرسی اجسام و....

عمران وصنعت ساختمان بیشترینن ارتباطم ممکن رو بافیزیک دارند.

پیشنهادم اینه رو کتاب استاتیک تمرکز کنید. شدیدا مرتبطه. اولش اینکه ارتباط استاتیک وفیزیک. (که استاتیک یکی از زیرشاخه های فیزیکه)و بعد ارتباط استاتیک وصنعت ساختمان رو مد نظر قرار بدین.اینطوری سرچ بهتری خواهید داشت.

استاتیک یا ایستایی‌ (به انگلیسی: Statics)‏ شاخه‌ای از مکانیک و علوم مهندسی است که به بحث و مطالعه دربارهٔ سامانه‌های فیزیکی در حال تعادل ایستا (یا تعادل استاتیکی) می‌پردازد. تعادل ایستا حالتی است که در آن، مکان نسبیِ زیرسامانه‌ها نسبت به یک‌دیگر تغییر نکند یا آن‌که اجزا و سازه‌ها در اثر اعمال نیروهای خارجی، در حال ایستا و سکون باقی بمانند. در حالت تعادل ایستا، سامانهٔ مورد نظر یا در حال سکون است یا مرکز جرم (گرانیگاه) آن با سرعت ثابت حرکت می‌کند.

با استفاده از قانون دوم نیوتون به این نتیجه می‌رسیم که در یک سامانهٔ در حال تعادل ایستا، نیروی خالص و نیز گشتاور خالص وارد بر هر یک از جرم‌های درون سامانه برابر با صفر است، و این بدان معناست که در ازای هر نیرویی که بر یک جزء یا مؤلفه از سامانه وارد می‌شود، نیرویی به همان اندازه ولی در جهت مخالف به آن جزء اعمال می‌گردد. این‌که نیروی خالص وارد بر سامانه برابر با صفر باشد، به عنوان شرط اول تعادل شناخته می‌شود. این شرط که گشتاور خالص وارد بر سامانه برابر با صفر باشد، به شرط دوم تعادل موسوم است.

ایستایی‌شناسی از جمله مباحثی است که در تجزیه و تحلیل سازه‌ها، مثلاً در مهندسی سازه یا معماری، و نیز به هنگام مطالعات سیالات در حالت سکون مثل پایدای سدها تحت فشارهای عظیم هیدرو استاتیکی آب کاربرد بسیار دارد. مقاومت مصالح (مکانیک ماده‌ها) شاخه‌ای مرتبط از علم مکانیک است که مبحث تعادل ایستا در آن بسیار به کار می‌رود. استاتیک پایه ای‌ترین و اصلی‌ترین درس در رشته مهندسی مکانیک و عمران محسوب میشود.

اغلب این بررسی ها به روش های مختلف برای محاسبه تنش های سازه هایی مانند تیرها ، ستون ها و شفت اشاره دارد . روش های مورد استفاده برای پیش بینی پاسخ ساختار مواد در برابر بارگذاری ها و حساسیت آنها نسبت به حالت های مختلف شکست است.

-------------

علی ای حال میتونید برای کاربر فیزیک و ساختمان این مقاله روببینید شاید به دردتون خورد. یکی از کاربرد های فیزیک هست در صنعت ساختمان:

ﺛﺎﺑﺖ و ﻛﺎرﺑﺮد آن در روﺷﻲ ﻧﻮﻣﺮﻳﻚ ﺑﺮاي ﺑﺮﭘ (http://confbank.um.ac.ir/modules/conf_display/conferences/5ncce/1018.pdf)ایی سطوح در شیب ثابت

اینم کاربرد تکنولوژی نانو (یکی از جنبه های فیزیک) در ساختمان (http://www.tebyan-zn.ir/News-Article/science_technology/Physics_science/2011/7/24/34668.html)

فناوری نانو در صنایع ساختمان هم نقش بسزایی دارد، در این راستا بیشترین سهم را صنایع فولاد، شیشه وبتن ایفا می کنند. کاربرد نانو ذرات در صنعت ساختمان که مهمترین آن ها نانولوله های کربنی(CNT (و دی اکسید تیتانیوم(TiO2) هستند، عموما" در سازه های اصلی باعث افزایش خواص مکانیکی نمونه ها شده و در بخش نازک کاری نیز کاربرد نانو پوشش ها در نمای داخلی وخارجی ساختمان ها نیز از اهمیت ویژه ای برخورداراست. نانو پوشش ها ی ساختمان ضمن اینکه باعث دفع آب شده وجذب کثیفی را به حداقل می رسانند، نمای ساختمان را در مقابل اشعهUV مقاوم می سازند. این نانو پوشش ها در سطوحی از جمله؛ سیمان، آجر، سفال، سنگ معمولی، کاشی ، مرمر، چوب، سرامیک، شیشه، فولاد وبتن به کار می روند. ساخت بتن تقویت شده، خود تعمیر کننده و خود تمیز شونده، شیشه های خود تمیز شونده، مقاوم در برابر آتش و........... لینک ادامه (http://elmtechnology.mihanblog.com/post/16)

lممنون اقا مهدی کمک بزرگی بود

پس بیشتر تمرکزم در استاتیک باشه
پس در کل در استاتیک پایه گذاری میشه اصوله اولیه اش
چون یه مقاله ی تسبتا مفهومی برای درک کردن مطلب میخام

چون مطلبی که میخام زیاد تخصصی نیست و به طور کلی فیزیک مد نظر هست

پس در عمران فیزیک در استاتیک خلاصه میشه میشه اینو گفت به نحوی؟؟

M@hdi42
30th October 2013, 12:33 AM
lممنون اقا مهدی کمک بزرگی بود

پس بیشتر تمرکزم در استاتیک باشه
پس در کل در استاتیک پایه گذاری میشه اصوله اولیه اش
چون یه مقاله ی تسبتا مفهومی برای مفهوم کردن مطلب میخام

سلام

خواهش میکنم.وظیفه بود.

اره خب استاتیک پایه ای ترین درس رشته عمران هست. رشته ای که کار اصلیش با ساختمون هست. در استاتیک ما بارهای وارده بر ساختمان رو اندازه گیری میکنیم. مثل بار تیر ها بر ستون ها. یا مثلا نیرویی که وزن بتن برای سقف ایجاد میکنه.نیروهای جانبی ساختمان و.... . خیلی گسترده هست.پس اساس اندازه گیری های مربوط به قسمت های مختلف ساختمان علم فیزیک هست که استاتیک نماینده این علم در این مبحث هست.

پس در عمران فیزیک در استاتیک خلاصه میشه میشه اینو گفت به نحوی؟؟

عبارت "خلاصه میشه" درست نیست. استاتیک اساس یک سلسله مطالبی هست که کم کم مطرح میشه. یعنی یک پایه هست که ما درس مقاومت مصالح روبفهمیم که بازم فیزیک هست. بعد دروس بعدی مثل تحلیل سازه و.... . پس ما باز هم چشمه های دیگه فیزیک رو داریم در دروس بعدی..... . در اینجا هرکدوم از مباحث نیازمند مطالب کتابهای قبلی هستند که در اخر به استاتیک می رسه. یعنی نمیشه گفت فیزیک در رشته عمران به استاتیک خلاصه میشه.... . بهتره بگی استاتیک سر آغاز دخالت علم فیزیک در عمران وصنعت ساختمان هست.

sevda_sj
30th October 2013, 12:36 AM
سلام

خواهش میکنم.وظیفه بود.

اره خب استاتیک پایه ای ترین درس رشته عمران هست. رشته ای که کار اصلیش با ساختمون هست. در استاتیک ما بارهای وارده بر ساختمان رو اندازه گیری میکنیم. مثل بار تیر ها بر ستون ها. یا مثلا نیرویی که وزن بتن برای سقف ایجاد میکنه.نیروهای جانبی ساختمان و.... . خیلی گسترده هست.پس اساس اندازه گیری های مربوط به قسمت های مختلف ساختمان علم فیزیک هست که استاتیک نماینده این علم در این مبحث هست.

عبارت "خلاصه میشه" درست نیست. استاتیک اساس یک سلسله مطالبی هست که کم کم مطرح میشه. یعنی یک پایه هست که ما درس مقاومت مصالح روبفهمیم که بازم فیزیک هست. بعد دروس بعدی مثل تحلیل سازه و.... . پس ما باز هم چشمه های دیگه فیزیک رو داریم در دروس بعدی..... . در اینجا هرکدوم از مباحث نیازمند مطالب کتابهای قبلی هستند که در اخر به استاتیک می رسه. یعنی نمیشه گفت فیزیک در رشته عمران به استاتیک خلاصه میشه.... . بهتره بگی استاتیک سر آغاز دخالت علم فیزیک در عمران وصنعت ساختمان هست.

تشکر از لطفتون
شرمنده مزاحم وقته شریفتون شدم
[golrooz]

M@hdi42
30th October 2013, 12:39 AM
تشکر از لطفتون
شرمنده مزاحم وقته شریفتون شدم
[golrooz]

خواهش میکنم. ممنون که سئوالتونو در میون گذاشتین.امیدوارم تونسته باشم کمکی هرچند کم کرده باشم.......

موفق وموید باشین[golrooz]

mahyar1212
23rd November 2013, 07:24 PM
سلام من تازه وارد کار صورت وضعیت نویسی شدم و خیلی سوال در این زمینه دارم
شاید سوالام برایه مهندسین عزیز بسیار ساده باشد ولی ممنون میشم جواب انها را بدهید و به من و بسیاری افرادی که تازه وارد این زمینه شدند کمک فراوانی می کنید.
این سوالات مربوط به فهرست بها ابنیه سال 92 می باشد.
ببخشید زیاده ولی حتی چند تاش هم جواب بدید کمک زیادی به اینجانب کردید

منظور از در اوردن بند در فصل اول ایتم 010510 و 010511 چیست؟
منظور از مشمع قیر اندود چیست؟
منظور از دور چین کردن اهن در 010702 چیست؟
منظور از آیتم 010903 و لکه گیری آسفالت چیست؟
منظور از بیده و پیسوار در آیتم 010801 چیست؟
منظور از سرند کردن خاک در ایتم 020502 چیست؟
منظور از غرقاب کردن ماسه در ردیف 031102 چیست؟
منظور از دپو چیست؟
منظور از تاوه ها(دال ها) در ردیف 060402 چیست؟
منظور از باز شو((opening در 060903 چیست؟
منظور از نازل در ردیف 060904 برای تصفیه آب چیست؟
منظور از خرک و سنجاقکها در مقدمه فصل 7 چیست؟
منظور از سپری-ناودانی-نبشی در ردیف 070302 چیست؟
منظور از تپانچه در ریدف 070604 چیست؟
منظور از کرم بندی در ردیف 080305 چیست؟
منظور از آجردار کردن - مضرس کردن- رامپ ها در ردیف 080309 چیست؟
منظور از گروت اپوکسی در ردیف 080502 چیست؟
منظور از قوطی در ردیف 090101 چیست؟
منظور از تسمه در ردیف 090103 چیست؟
منظور از پرلین در ردیف 090203 چیست؟
منظور از جویست در ردیف 090207 چیست؟
منظور از تودلی در ردیف 090209 چیست؟
منظور از جان و بال در ردیف 090401 چیست؟
منظور از برشگیر در ردیف 090702 چیست؟
منظور از زیر سازی در ردیف 090901 چیست؟
منظوز از کوبن کاری در ردیف 091103 چیست؟
منظور از چلیک در ردیف 092802 چیست؟
منظور از کاسان در فصل 9 ابنیه چیست؟
منظور از پوکه در ردیف 100404 چیست؟
منظور از پانل در ردیف 140801 چیست؟
منظور از آردواز در ردیف 15402 چیست؟
منظور از کتیبه- شاخک اتصالی در ردیف 160101 چیست؟
منظور از دستک فلزی در ردیف 160206 چیست؟
منظور از آبروی لندنی چیست؟
منظور از فلاشینگ در ردیف 160301 چیست؟
منظور از کف خواب سر ناودان در ردیف 160305چیست؟
منظور از زیر اندود در ردیف 160403 چیست؟
منظور از دکوراتیو در ردیف 160411 چیست؟
منظور از باز شو در ردیف 160605 چیست؟
منظور از گل میخ ها- تاوه فلزی در ردیف 160704 چیست؟
منظور از در آوردن سطوح گچ کاری در ردیف180206 چیست؟
منظور از امولزیونی-هم بسپار در ردیف 180505چیست؟
منظور از بند کشی باد بر و درز شده در ردیف 180807 چیست؟
منظور از مشتی در ردیف 190101 چیست؟
منظور از کلاف در در ردیف 190201 چیست؟
منظور از رو کوبی چوبی در ردیف 190601 چیست؟
منظور ازواداروسطو در ردیف 190901 چیست؟
منظور از قطعات اکوستیک در ردیف 191001 چیست؟
منظور از چهار تراش در ردیف 191301 چیست؟
منظور از کش-لنگ-لاپه-شاخه-توحلقی-رکاب در ردیف 191301چیست؟
منظور از لمبه کوبی در ردیف 191401 چیست؟
منظور از اتصال صلیبی و نیم صلیبی در ردیف چیست؟
منظور از شاخک-چوب عصا در ردیف چیست؟
منظور از نمره سنگ چیست؟
منظور از سقف درگاهی در ردیف 220605 چیست؟
منظور از کلنگی کردن سنگ پلاک در ردیف 220607 چیست؟
منظور از تایل در ردیف 230304 چیست؟
منظور از غلاف پلاستیکی در ردیف 231001 چیست؟
منظور از پروپلین در ردیف 231003 چیست؟
منظور از دیوار حائل در ردیف 231201 چیست؟
منظور از شیشه فلوت در ردیف 240701 چیست؟
منظور از لایه کاری شیشه در ردیف 240801 چیست؟
منظور از آستر زنی در فصل رنگ آمیزی چیست؟

معمار حانیه
28th November 2013, 01:01 PM
با توجه به دوست عزیزمون که در بالا سوال کردن. منم سوال دارم که قیمت های پی کنی و... که در جدول ابنیه هست یکی برای منم بگذاره. برای متره احتیاج دارم. ممنون

مدیر تالار عمران
3rd December 2013, 07:53 PM
سلام

دوستان لطفا فقط در این تاپیک سئوالات رو مطرح کنند در غیر اینصورت انتظار جواب از طرف کارشناسان و مهندسین این تالار رونداشته باشند. [golrooz]

تاپیک ادغام شد

M@hdi42
3rd December 2013, 08:02 PM
سلام من تازه وارد کار صورت وضعیت نویسی شدم و خیلی سوال در این زمینه دارم
شاید سوالام برایه مهندسین عزیز بسیار ساده باشد ولی ممنون میشم جواب انها را بدهید و به من و بسیاری افرادی که تازه وارد این زمینه شدند کمک فراوانی می کنید.
این سوالات مربوط به فهرست بها ابنیه سال 92 می باشد.
ببخشید زیاده ولی حتی چند تاش هم جواب بدید کمک زیادی به اینجانب کردید

منظور از در اوردن بند در فصل اول ایتم 010510 و 010511 چیست؟
منظور از مشمع قیر اندود چیست؟
منظور از دور چین کردن اهن در 010702 چیست؟
منظور از آیتم 010903 و لکه گیری آسفالت چیست؟
منظور از بیده و پیسوار در آیتم 010801 چیست؟
منظور از سرند کردن خاک در ایتم 020502 چیست؟
منظور از غرقاب کردن ماسه در ردیف 031102 چیست؟
منظور از دپو چیست؟
منظور از تاوه ها(دال ها) در ردیف 060402 چیست؟
منظور از باز شو((opening در 060903 چیست؟
منظور از نازل در ردیف 060904 برای تصفیه آب چیست؟
منظور از خرک و سنجاقکها در مقدمه فصل 7 چیست؟
منظور از سپری-ناودانی-نبشی در ردیف 070302 چیست؟
منظور از تپانچه در ریدف 070604 چیست؟
منظور از کرم بندی در ردیف 080305 چیست؟
منظور از آجردار کردن - مضرس کردن- رامپ ها در ردیف 080309 چیست؟
منظور از گروت اپوکسی در ردیف 080502 چیست؟
منظور از قوطی در ردیف 090101 چیست؟
منظور از تسمه در ردیف 090103 چیست؟
منظور از پرلین در ردیف 090203 چیست؟
منظور از جویست در ردیف 090207 چیست؟
منظور از تودلی در ردیف 090209 چیست؟
منظور از جان و بال در ردیف 090401 چیست؟
منظور از برشگیر در ردیف 090702 چیست؟
منظور از زیر سازی در ردیف 090901 چیست؟
منظوز از کوبن کاری در ردیف 091103 چیست؟
منظور از چلیک در ردیف 092802 چیست؟
منظور از کاسان در فصل 9 ابنیه چیست؟
منظور از پوکه در ردیف 100404 چیست؟
منظور از پانل در ردیف 140801 چیست؟
منظور از آردواز در ردیف 15402 چیست؟
منظور از کتیبه- شاخک اتصالی در ردیف 160101 چیست؟
منظور از دستک فلزی در ردیف 160206 چیست؟
منظور از آبروی لندنی چیست؟
منظور از فلاشینگ در ردیف 160301 چیست؟
منظور از کف خواب سر ناودان در ردیف 160305چیست؟
منظور از زیر اندود در ردیف 160403 چیست؟
منظور از دکوراتیو در ردیف 160411 چیست؟
منظور از باز شو در ردیف 160605 چیست؟
منظور از گل میخ ها- تاوه فلزی در ردیف 160704 چیست؟
منظور از در آوردن سطوح گچ کاری در ردیف180206 چیست؟
منظور از امولزیونی-هم بسپار در ردیف 180505چیست؟
منظور از بند کشی باد بر و درز شده در ردیف 180807 چیست؟
منظور از مشتی در ردیف 190101 چیست؟
منظور از کلاف در در ردیف 190201 چیست؟
منظور از رو کوبی چوبی در ردیف 190601 چیست؟
منظور ازواداروسطو در ردیف 190901 چیست؟
منظور از قطعات اکوستیک در ردیف 191001 چیست؟
منظور از چهار تراش در ردیف 191301 چیست؟
منظور از کش-لنگ-لاپه-شاخه-توحلقی-رکاب در ردیف 191301چیست؟
منظور از لمبه کوبی در ردیف 191401 چیست؟
منظور از اتصال صلیبی و نیم صلیبی در ردیف چیست؟
منظور از شاخک-چوب عصا در ردیف چیست؟
منظور از نمره سنگ چیست؟
منظور از سقف درگاهی در ردیف 220605 چیست؟
منظور از کلنگی کردن سنگ پلاک در ردیف 220607 چیست؟
منظور از تایل در ردیف 230304 چیست؟
منظور از غلاف پلاستیکی در ردیف 231001 چیست؟
منظور از پروپلین در ردیف 231003 چیست؟
منظور از دیوار حائل در ردیف 231201 چیست؟
منظور از شیشه فلوت در ردیف 240701 چیست؟
منظور از لایه کاری شیشه در ردیف 240801 چیست؟
منظور از آستر زنی در فصل رنگ آمیزی چیست؟

با توجه به دوست عزیزمون که در بالا سوال کردن. منم سوال دارم که قیمت های پی کنی و... که در جدول ابنیه هست یکی برای منم بگذاره. برای متره احتیاج دارم. ممنون

سلام

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=1c7e9692-1782-402e-9ff9-cd1914673be5&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته ابنيه سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=b46015f3-9ec1-4ed1-be73-cc68eaa1552a&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته شبكه توزيع آب سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=e2d691cf-f3ac-4ffa-86a6-9902c905d658&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته سدسازي سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=3d99f69f-c0fa-454e-891f-c1959069ee10&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته راهداري سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=836651a8-bd8e-4600-af0c-d5015f1e1071&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته راه، راه آهن و باند فرودگاه سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=00cf2690-75f4-44cd-ba48-c729fa4ee82f&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته شبكه جمع آوري و انتقال فاضلاب سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=1c9d794c-7c43-46f2-8740-fcc74f30adee&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته آبياري و زهكشي سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=e3fe6eec-ba1e-4842-aea4-7b8713a05236&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته ساخت و ترميم قنات سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=04cc401f-8368-462a-9a2e-23e6e07abbf3&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته انتقال و توزيع آب روستايي سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=1e36a150-e518-44e0-8fed-39a4f15d7cdf&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته آبياري تحت فشار سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=f2ed37ca-6c6d-487a-b778-cd646f88406d&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته آبخيزداري و منابع طبيعي سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=ae55b578-36db-48bd-87ea-5dd0b850ed4f&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته چاه سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=1f76bcaa-9c9c-4406-9d30-63abb3d1a39a&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته تأسيسات برقي سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=b5c885aa-fee0-454b-b8bf-3f1771a8b326&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته تأسيسات مكانيكي سال 1392

http://www.fehrestbaha.ir/images/stories/downloads.png (http://bpms.mporg.ir/FileSystem/View/File.aspx?FileId=5167d1ad-5627-495c-a404-e824c549cd4c&Mode=Download)

دانلود فهرست بهاي واحد پايه رشته خطوط انتقال آب سال 1392

موفق باشید

johson
27th January 2015, 09:25 AM
Knowledge development and issues related to these sections have in the topic of your case and make a thread for a question or doubt please refrain that unfortunately the rules to integrate the topics will be.

علمعمران و مسائلی که مربوط به این بخش بود داشتید

در این تاپیک مطرح کنید

و از ایجاد تاپیک برای یک سئوال یا شبهه خود داری فرمائید

که متاسفانه طبق قوانین مجبور به ادغام تاپیک خواهیم شد .

It's me
3rd November 2015, 01:53 PM
نیاز به یک موضوع و ایده در خصوص پدافند غیرعامل در مهندسی عمران دارم.
ممنون

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد