PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال پروپیکونازول

galaxyrp
20th August 2013, 12:06 PM
سلام دوستان
من دانشجوی ارشد زیست شناسی هستم
به قارچ کش پروپیکونازول برای انچام پایان نامه نیاز دارم ولی متاسفانه هیچ اطلاعاتی درباره اش ندارم
هرچقد هم سرچ میکنم نمی تونم مطلب بدرد بخوری پیدا کنم
لذا از شما دوستان مهندسی کشاورزی خواهش دارم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید در اختیار من بگذارید
بسیار ممنونم از کمکتون

*FATIMA*
25th September 2013, 04:30 PM
پروپیکونازول آریا 25% ئی­ سی

دارای خاصیت ابقایی و نحوه اثر متفاوت

پروپیکونازول قارچ­ کشی سیستمیک از گروه تری­آزول با اثر حفاظتی و معالج می­ باشد، که طیف وسیعی از بیماری­ های گیاهی را در بسیاری از محصولات زراعی به خوبی کنترل می­ کند. پروپیکونازول با اثر بازدارندگی روی دی­متیل استروئیدها از رشد عوامل بیماری­زا در داخل بافت گیاهان جلوگیری می­ کند. طول دوره تاثیر بسته به شرایط محیطی و شدت بیماری 3-5 هفته می­ باشد.

نام محصول
مقدار مصرف
نام بیماری

گندم و جو

500 سی ­سی در هکتار

سیاهک هندی

500 سی سی در هکتار

انواع زنگ

یک لیتر در هکتار
پوسیدگی طوقه و ریشه، فوزاریوم خوشه

یک لیتر در هکتار

سپتوریوز

برنج

لیتر در هکتار
شیت بلایت

نیشکر
یک لیتر در 1000 لیتر آب
سیاهک آشکار

زمان مصرف
سیاهک هندی: (زمان گل­دهی) زمانی که 80% بوته­ ها به خوشه رفته باشند
انواع زنگ: نوبت اول: در مرحله برگ پرچم؛ نوبت دوم: قبل از ظهور خوشه

پوسیدگی طوقه و ریشه، فوزاریوم خوشه: یک نوبت سم­پاشی در مرحله گلدهی در صورت نیاز، تکرار سم پاشی 7 روز بعد
سپتوریوز: به محض بروز علایم بیماری و حتی­ الامکان قبل از تشکیل پیکنیدهای قارچ عامل بیماری
شیت بلایت: در صورت آلودگی در صورت لزوم تکرار20% از ساقه­ ها، در 1 نوبت سم­ پاشی 10-15 روز بعد
سیاهک آشکار: قبل از کشت، ضدعفونی قلمه در محلول سم

پروپیکونازول با نظر متخصصین گیاه­پزشک و فقط در موارد مشروح فوق می­ بایست به کار رود.
پروپیکونازول به ­غیر از کشت­ های ذکر شده و بیماری­ های نامبرده توصیه نمی­ شود.

تنها مطالبی که تونستم پیدا کنم همینا بود

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد