PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال کسایی که عاشقن جواب بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سعیده ذوقی
14th August 2013, 02:01 AM
سلام دوستان
یه سوال چرا دیگه کمتر میشه عشقو دید؟ چرا همه پر از کینه و نفرت شدن؟
کسی هست که تو این انجمن عاشق باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Majid_GC
14th August 2013, 07:01 AM
سلام دوستان

تعریف شما از عشق چیست ؟

آیا چیزی به نام عشق وجود دارد ؟

کینه و نفرت در مقابل واژه مهربانی ست نه عشق !

ریپورتر
14th August 2013, 10:03 AM
عشق هست متنها کم.میدونین بعضی ها عشق رو دارن اما همراه عشق یک توقع و طلبکاری هم باهاش همراه کردن که توقع دارن از طرف این نباید باشه چون درگیری و نفرت به وجود میاره.کسی که عاشق کسی هست نباید منتی بزاره یا کلاس بزاره الکی و نباید تا کسی دیگه رو دید بگه اینم خوبه روش فکر کنم این دیگه از مسیر خودش خارج شده که بهش میگم عشق ابکی یا عشق جوگیری .یک عاشق میتونه خطای طرف مقابلش رو ببخشه نه اینکه براش ناز کنه و اعصابش رو بهم بریزه.عاشق بودن خیلی هم راحته به شرطی که توقع و زرنگ بازی رو ادم بزاره کنار .میدونین خیلی ها عشق رو تجربه کردن همونجور که من تجربه کردم ولی خب درست پیش رفتن تو راهش مهم هست .

"golbarg"
14th August 2013, 10:25 AM
عشق که کی منظورته دوست من؟؟؟

البته من به این کلمه عشق حساسیت دارم شدیدچون همه درجای خودشاز اون استفاده نمیکنن

مثلاما از یکی که خوشمون میاد حالا از قیافه تا..............میگیم عاشقشیم

درصورتی که عشق یه حسی تدریجی که کم کم وجود ادمو میگیره بدون اینکه بفهمی .

هیچ عشقیم جز عشق به خداوپیامبراو اماما واقعیت نداره

حتی بعضی وقتا عشق مادر به فرزندم واقعی نیست وعکسش

m@some
14th August 2013, 10:44 AM
سلام دوستان
چون آدما عوض شدن توقعات عوض شده الان تقریبا"داره باهوس اشتباه گرفته میشه بخاطرهمینه که دیگه نیست یاهست ولی خیلی کم.بیشترماآدما نمیدونم معنی عشق چیه ولی دم ازعاشق شدن میزنیم

m@some
14th August 2013, 10:45 AM
تعریف عشق از دیدگاه روانشناسی (http://www.njavan.com/post-26.aspx)می گویند عشق آمدنی بود نه آموختنی. می گوییم خیر، عشق هم مانند هر پدیده دیگری در زندگی می تواند و باید مورد شناسایی و ارزیابی قرار گیرد. می گویند عشق کور است. می گوئیم عشق کور نیست. ما کوریم که نمی توانیم شکل کاذب آن را از نوع واقعی تشخیص دهیم چون دانشی در این باره کسب نکرده ایم و آنقدر از عشق بی اطلاعیم که وقتی به سراغمان آمد راه حفظ و نگهداری آن را بلد نیستیم.

به هر حال عشق ورزیدن هم سبکی دارد و فنی و تکنیکی و تاکتیکی. ابعاد، انواع، عناصر و محتوی تشکیل دهنده عشق قابل بررسی و طبقه بندی است. چه بهتر که این رموز و فنون را یاد بگیریم تا دل نبندیم به آن که شایستگی دلبندی ما را ندارد و در کنار خود حفظ کنیم آن را که شایسته ترین همسفر ماست و از روی غفلت و نا آگاهی و نادانی او را از خود نرانیم. برخلاف آن که می گویند عشق گوهری زیبا نیست که وقتی مالک آن شدی به سرمنزل مقصود رسیده باشی و آن را به حال خود رها کنی. عشق بذری و نهالی است که با دو دست کاشته می شود و وقتی کاشته شد عاشق و معشوق هر دو باید در حفظ آن بکوشند تا ببالد و رشد کند وگرنه پژمرده و زرد می شود و می میرد.

وقتی از عشق می گوئیم به عشق زمینی میان زن و مرد نظر داریم که موضوع و مسئله زندگی روزمره زمینیان است و با عشق عرفانی و مثالی و داستانی کاری نداریم. عشق زمینی از چالش های مهم زندگی اکثر افراد است. اگر مبنای درستی نداشته باشد و به ازدواج بیانجامد داستان ملال آور یا فاجعه آمیزی را رقم خواهد زد. و اگر به وصل نیانجامد مایه درد و رنج است. تاسف انگیز ترین حاصل نهایی غفلت و نادانی افراد که به شکست و زوال عشق منتهی می شود، انکار و نفی این تجربه انسانی است تا آن جا که بالاخره پس از همه فراز و نشیب ها اکثر افراد به این نتیجه می رسند که عشق اصلاََ وجود ندارد یا دروغ است و این یعنی از دست دادن ایمان و اعتقاد به زندگی و نتیجه پایان واقعی قصه هستی درونی یک فرد. این یعنی نزیستن و سپری کردن بقیه عمر در زمستانی عاطفی که سرانجام با ظلمات مرگ پایان می یابد.

به هر حال در این میانه روان شناسی هم حرفی دارد و داستانی که اگر آن را بخوانیم و بدانیم و تمرین و تجربه کنیم بهتر عاشق می شویم، شایسته تر زندگی می کنیم، با تدبیر بیشتر عشق خود را حفظ می کنیم و درصورت نیاز پخته تر و بالغانه تر پایان آن را می پذیریم و به راه خود ادامه می دهیم.

عشق رمانتیک که این همه درباره آن فیلم ، داستان و ترانه ساخته شده و می شود و از نظر بعضی ها شرط لازم برای ازدواج است، به معنای امروزی آن از سابقه ای طولانی در تاریخ بشر برخوردار نیست. از قرن هفدهم و هجدهم است که کم کم سروکله این عشق در زندگی انسان ها پیدا می شود و اهمیت می یابد. حتی امروزه هم این فرض که عشق باید حتماَ در پیوند با ازدواج باشد استثناء است نه قاعده. معهذا عشق رمانتیک رویدادی است که به هرحال در زندگی بسیاری از آدم ها تجربه می شود حتی اگر به ازدواج منجر نگردد. عشق همیشه یک راز بوده، هست و خواهد بود. معهذا انسان کوشیده است تا در قلمروهای گوناگون شعر، هنر، ادبیات و علوم به شناخت و تجزیه و تحلیل آن نائل شود. روان شناسی عشق هم عرصه ای است که می تواند مورد توجه قرار گیرد و یافته های آن در زندگی روزمره ما کاربرد داشته باشد.

عشق یک حالت عاطفی شدید شامل جذبه و کشش، شوق جنسی و توجه عمیق نسبت به دیگری است. عشق به هرحال دارای یک مبنای مادی یا فیزیولوژیک و زیست شناختی است. غرایز جنسی رفتارهای جفت جویانه را شکل می دهند و عشق حاصل نهایی این رفتارهاست. بی دلیل نیست که عشق به معنای مورد نظر، پس از بلوغ جنسی رخ می نماید. اما از آن جا که هر امر معنوی دارای یک پایه مادی و طبیعی است و هر امر مادی نیز حاصل تکامل و بسط معنوی است، عشق بر مبنایی طبیعی آغاز می شود اما می تواند به درجه ای از کمال برسد که با هر تجربه معنوی انسانی دیگر قابل مقایسه باشد.

بروز و ظهور عشق نیازمند شرایط و زمینه ای خاص است. هر فردی در هر زمانی نمی تواند عاشق کسی دیگر شود. برای وجود عشق سه شرط عمده ذکر شده است. یکی ظهور برانگیختگی احساسی و عاطفی که دارای مبنای فیزیولوژیک در انسان است و هر قدر بیشتر باشد شور و هیجان عاشقانه بیشتری تجربه خواهد شد. دوم وجود فردی است که در فرهنگ زمینه ای عاشق سوژه یا موضوع مناسبی برای احساسات عاشقانه در نظر گرفته شود. عشق بدون معشوق بی معنی است. اما تصویر و تعریف معشوق در فرهنگ های مختلف و نزد افراد گوناگون تفاوت دارد. شرط سوم بروز عشق وجود مفهوم عشق رمانتیک به معنای امروزی آن در زمینه فرهنگی انسان است که پیشتر گفتیم کلاً از تاریخی طولانی برخوردار نیست.

علاوه بر شرایط فوق چیزی که عاشق را به سوی معشوق می کشاند جذابیت اوست که منعکس کننده میزان دوست داشتن یا سرمایه گذاری عاطفی عاشق بر عشق و معشوق است. جذابیت نیز براساس عوامل شناخته شده ای وارد میدان می شود. یکی از این عوامل همجواری یا نزدیکی و مجاورت فیزیکی است. بدون این همجواری عشقی شکل نخواهد گرفت. عامل دومی که جذابیت را افزایش می دهد معامله به مثل است. ما کسانی را دوست داریم که ما را دوست دارند. بیهوده نیست که می گویند عشق، عشق می آورد. و بالاخره سومین عامل موثر در جذابیت وجه فیزیکی آن یعنی جذابیت جسمانی یا زیبایی است که همیشه در طول تاریخ بشر مورد ستایش قرار گرفته اما معیارهای آن در فرهنگ ها و جوامع گوناگون تفاوت داشته است. به طور معمول مردها بیشتر تحت تاثیر جذابیت فیزیکی و جسمانی زن ها قرار می گیرند و حال آن که برای زنان موقعیت اجتماعی بالاتر مردان بر جذابیت آن ها می افزاید.
عشق نیز مانند بسیاری دیگر از روابط انسانی دارای محتوایی مشخص است که از سه جزء نزدیکی یا صمیمیت، شور یا تمنا و احساس تعهد تشکیل می شود. صمیمیت در برگیرنده گرمای رابطه و درک و دوستی متقابل است. شور یا تمنا منعکس کننده تمایل شدید احساسی و برانگیختگی جسمانی و فیزیکی نسبت به معشوق است. احساس تعهد نشان دهنده میزان تعهد نسبت به رابطه فیمابین و کوشش برای حفظ و تداوم آن است.هریک از اجزاء فوق از لحاظ تعداد تنوع می یابند و ترکیب آن ها انواع گوناگون عشق را به وجود می آورد که عبارتند از رابطه بدون عشق، علاقه، شیفتگی، عشق تهی، عشق رمانتیک، عشق رفیقانه، عشق ابلهانه و عشق کامل که هر یک دارای تعریف خاص خود است.

در میان انواع فوق عشق رمانتیک و عشق رفیقانه اهمیت بیشتری دارند. عشق رمانتیک همان عشق سرشار از سوز و گداز است که در آن تاکید بر وجه احساسی است. این عشق معمولاَ سرآغاز روابط عاشقانه است اما دیر یا زود فروکش می کند. در این جاست که اگر عوامل سازنده عشق رفیقانه وجود داشته باشند عشق رمانتیک می تواند تبدیل به عشق رفیقانه شود و تداوم رابطه عاشقانه را تضمین کند. در غیر اینصورت یا رابطه به پایان می رسد یا درصورت ادامه هم از کیفیت ارضاء کننده و شادی بخشی برخوردار نخواهد شد. جالب است که پژوهشگران در هنگام بروز عشق رمانتیک از میزان بالای ماده ای شیمیایی به نام فنیل اتیل آمین در انسان گزارش داده اند. البته نباید تصور کرد که عشق رمانتیک تنها از احساسات ساخته شده است و تفکر نقشی در آن ندارد. در حقیقت عنصر برانگیختگی در عشق رمانتیک همراه با عناصر شناختی مشخصه آن، عشق شورانگیز را سرشار از اجزاء متشکله ای چون احساس، تحسین، ایده آل سازی و گاه وسواس عاشقانه می کند. همین مجموعه حالت های پیچیده و هیجان برانگیز است که فرد را به سوی ازدواج می راند .

اما عشق رفیقانه که ثبات و تداوم رابطه عاشقانه را تضمین می کند بیشتر متکی بر ترکیبی از صمیمیت و احساس تعهد است و در آن شور و هیجان عاشقانه کمرنگ تر است یا فروکش کرده. خوشبختانه همیشه این امکان وجود دارد که یک رابطه عاشقانه با عشق رمانتیک آغاز شود و این عشق با گذشت زمان تبدیل به عشق رفیقانه شود و بلوغ و تکامل یابد.
موضوع مهم دیگر سبک های عاشقی است. تنوع موجود میان افراد بشر باعث می شود که هر فردی سبک عاشقی خاص خود را داشته باشد. به عبارتی دیگر افراد از الگوهای شناخته شده رفتاری در روابط عاشقانه خود پیروی می کنند. شش الگوی مشخص رفتاری یا شش سبک عاشقی توسط روان شناسان شناسایی شده است که اکثر روابط عاشقانه از یکی از آن ها یا ترکیبی از دو یا چند سبک دیگر تشکیل می شوند. نکته حایز اهمیت این است که میان سبک های عاشقی افراد باید توافق و هماهنگی و تا حدی تشابه وجود داشته باشد تا رابطه بتواند از محتوی و تداوم لازم بهره مند شود. در یکی از این سبک ها یعنی سبک اروس عشق به مبنای جذابیت فیزیکی و به طور خلق السائه رخ می دهد. حال آن که در سبک دیگری به نام استورج عاشق ترجیح می دهد که احساس تعلق و وابستگی خود را به آرامی پرورش و افزایش دهد. پژوهش ها نشان می دهد که مردان و زنان از سبک های عاشقی متفاوتی استفاده می کنند.

همانطور که سبک های عاشقی گوناگون وجود دارد، الگوهای مختلف تعلق و دلبستگی که ریشه در کودکی دارند در شکل گیری محتوی عشق و تعیین کیفیت آن نقش بازی می کنند. ما درس عشق را از والدین خود می آموزیم و بعدها این درس را به شرکای عشقی خود پس می دهیم. چهار الگوی دلبستگی یا تعلق توسط روان شناسان مورد شناسایی قرار گرفته است. این الگوها عبارتند از الگوهای ایمن، دل مشغول، بیمناک و طرد کننده. این الگوها نشان دهنده آنند که وقتی فردی وارد یک رابطه عاشقانه می شود تعامل او با شریک عشقی اش چه ویژگی هایی پیدا می کند و چه اندازه این ویژگی ها منعکس کننده وجود آرامش، آسودگی و شادی در رابطه هستند یا برعکس تشویش، اضطراب و استرس را وارد رابطه می کنند. افراد ایمن که از رابطه ای توام با احساس ایمنی و اطمینان خاطر با مادر یا جانشین او در دوران کودکی برخوردار بوده اند به راحتی وارد رابطه می شوند و در آن احساس امنیت می کنند. خوش بین و معاشرتی هستند و در ارتباط با نزدیکی و جهت متقابل مشکلی ندارند. گروه دل مشغول دائم در تشویش و اضطراب به سر می برند و ناراحت اند و پیوسته نگران قطع رابطه هستند و به شدت وابسته و محتاج دیگران می شوند. افرادی که در گروه بیمناک قرار دارند دستخوش نگرانی از بابت ترک شدن و طرد شدن توسط دیگران و بی اعتماد به آنان هستند. و بالاخره گروه طرد کننده اصولاَ علاقه ای به نزدیکی و صمیمیت ندارند و نسبت به دیگران بی تفاوت اند و از بروز هرگونه وابستگی حتی نوع سازنده آن هم گریزان هستند. این الگوهای تعاملی در ارتباط با نظری که فرد نسبت به خود و دیگران دارد و میزان آسودگی یا تشویشی که در نزدیکی با دیگران حس می کند شکل می گیرند. این الگوها در روابط گوناگون به چشم می خورند و گاه ممکن است یک نفر در رابطه ای ایمن و در رابطه ای دیگر بیمناک باشد.

عشق و سن موضوع قابل توجه دیگری است که باید به آن پرداخت. معمولاً عشق و جوانی همراهان همیشگی یک دیگر به حساب می آیند. اما پژوهش ها نشان می دهند که در بسیاری از موارد افراد مسن نسبت به زوج های جوان دیدگاه رمانتیک تری نسبت به عشق دارند. از سوی دیگر تفاوت های جنسی در عشق به صورت تفاوت عاشقی زنان، مردان رخ می نماید که البته نباید در مورد این تفاوت ها مبالغه کرد. اصولاً زنان و مردان برخلاف برخی تصورات شایع متعلق به دو سیاره متفاوت نیستند و شباهت های میان آنان بیشتر از تفاوت هاست. بسیاری از این اختلاف ها بیش از آن که ناشی از تفاوت جنسی باشد مربوط به نقش های جنسی است که توسط جوامع و فرهنگ ها تعریف می شود. طبیعی است وقتی که زنان در جامعه منزلت اجتماعی پایین تری دارند و راه های زیادی برای ارتقاء این منزلت وجود ندارد یکی از شیوه هایی که پیش روی آن ها قرار می گیرد توجه و علاقه به محبوبی است که از طریق عشق یا ازدواج با او بتوانند به منزلت اجتماعی بالاتری راه یابند. به عبارت دیگر زن ها آگاهانه تر دست به انتخاب می زنند ولی مردها چون محدودیت های اجتماعی زیادی ندارند احتیاط کمتری نشان می دهند و ممکن است تنها به خاطر زیبایی جمال یک زن عاشق او شوند و با او ازدواج کنند.

و بالاخره فراز و نشیب عشق و مرگ آن اخرین موضوعی است که به آن می پردازیم. نمی توان امید داشت که عشق برای مدتی طولانی در بالاترین سطح احساسی خود باقی بماند. سرانجام تصویر شوالیه سوار بر اسب سفید یا پری افسونگری که عاشق آن شده ایم رنگ می بازد و حضور واقعیت و مقتضیات زندگی روزمره وجود حقیقی انسان ها را نمایان می سازد. بالاخره هر پدیده ای تولدی دارد و تکاملی و مرگی و عشق هم از این قاعده مستثنی نیست.
هر رابطه ای از پنج مرحله کشش و جاذبه اولیه، ساختن رابطه، تداوم رابطه، زوال و خاتمه تبعیت می کند. همان عواملی که دوام عشق را تضمین می کنند اگر مفقود باشند عشق رو به زوال می رود. مثلاً نابرابری در رابطه همان نقش مخربی را دارد که وجود بی عدالتی در جامعه بازی می کند. طبیعی است رابطه ای که در آن بی منطقی، احساسات منفی، رفتارهای مخرب و الگوهای غیر انطباقی بر منطق، احساسات مثبت، رفتارهای سازنده و الگوهای انطباقی تفوق یابند سرانجامی جز زوال و مرگ نخواهد داشت. اگر هم چنین رابطه ای مثلاً در قالب یک ازدواج به ظاهر تداوم یابد مانند بنایی پوشالی است که یا از محتوایی برخوردار نیست و یا به مجرد وزیدن بادی ناچیز فرو خواهد ریخت.شاید بتوان واقعیت را در عرصه های دیگر زندگی پنهان کرد و حتی گاه به خود فریبی روی آورد.ولی در مورد عشق که شاهد هستی است و در نزدیک ترین و صمیمانه ترین روابط میان انسان ها یعنی رابطه ی زن و مرد تجلّی می یابد نمی توان واقعیت آغاز و پایان و تولد ومرگ آن را پنهان کرد.

همیشه پایان نامنتظری هست
که باد با خود برمی انگیزد
سرنوشتی گشوده راز را
در میان سرزمین سرگشته ی دلتنگی ها
تا خود آشکار شود
آنچه نمیتوانش پنهان کرد.

منبع:
http://tahnayekhaste.blogfa.com/post-26.aspx

M@hdi42
14th August 2013, 10:55 AM
اینقدر که بحث های روانشناسی و اجتماعی به صورت موشکافی وعمیق انجام دادیم دیگه من یکی از این بحث ها خسته شدم.پس بزارین کمی کوچه بازاری حرف بزنیم .

عشق تو این دوره زمونه میدونین چیه؟ خب من براتون رک تعریف میکنم امیدوارم ناراحت نشین. خب عشق اینه که پسره تو دانشگاه(فرضا) رو صندلی نشسته چندتا دختر از کنارش رد میشن . یکی رو نشون میکنه و تو ذهنش میگه"عجب جیگریه" این میشه که با خودش فکر میکنه که باید برم تو نخش. خب شماره دختره رو میخواد. دختره هم از خدا بیخبر( البته فقط بعضی ها) شماره رو میده. یکی دوتا اس ام اس رد میشه . یکهو از اسمون به دختره الهام میشه که بععله این عشق واقعی منه. اینجاست که پسرا میگن" اخ جوووون مخ دختره رو زدیم" خب یک اس ام اس بازی یه هفته ای به قرار حضوری در پارک میکشه. پسره هم میگه"تو تک دختر عالم هستی" "تو اصلا خدای زیبایی هستی" "از تو بهتر پیدا نمیشه" و .... دختره هم بههههله یک هو با عرض معذرت از تمامی دخترا ,سریعا خر شده و میشه دلباخته ی پسره. همنجور پیش میره تا پسره درخواست رابطه میکنه. دختره قبول نمیکنه. پسره قول ازدواج میده و.... میگه تو مال خودمی. با این توجیه که بعدا ازدواج میکنیم دختره رو خام مکینه و .....(+18)

بعد پسره که کارشو انجام داد یه دعوا الکی راه میندازه و به هم میزنه. دختره میمونه و یه جامعه که به دختری قبولش نمیکنه. این میشه میره تو انجمن ها اه و ناله و.... همزمان اهنگ های مرتضی پاشایی گوش میده و مثلا شکست عشقی خورده. بعد دفعات بعدی دختره هار میشه و هرزگی میشه شغلش.

حالا فهمیدین عشق چیه؟

m@some
14th August 2013, 11:12 AM
اینقدر که بحث های روانشناسی و اجتماعی به صورت موشکافی وعمیق انجام دادیم دیگه من یکی از این بحث ها خسته شدم.پس بزارین کمی کوچه بازاری حرف بزنیم .

عشق تو این دوره زمونه میدونین چیه؟ خب من براتون رک تعریف میکنم امیدوارم ناراحت نشین. خب عشق اینه که پسره تو دانشگاه(فرضا) رو صندلی نشسته چندتا دختر از کنارش رد میشن . یکی رو نشون میکنه و تو ذهنش میگه"عجب جیگریه" این میشه که با خودش فکر میکنه که باید برم تو نخش. خب شماره دختره رو میخواد. دختره هم از خدا بیخبر( البته فقط بعضی ها) شماره رو میده. یکی دوتا اس ام اس رد میشه . یکهو از اسمون به دختره الهام میشه که بععله این عشق واقعی منه. اینجاست که پسرا میگن" اخ جوووون مخ دختره رو زدیم" خب یک اس ام اس بازی یه هفته ای به قرار حضوری در پارک میکشه. پسره هم میگه"تو تک دختر عالم هستی" "تو اصلا خدای زیبایی هستی" "از تو بهتر پیدا نمیشه" و .... دختره هم بههههله یک هو با عرض معذرت از تمامی دخترا ,سریعا خر شده و میشه دلباخته ی پسره. همنجور پیش میره تا پسره درخواست رابطه میکنه. دختره قبول نمیکنه. پسره قول ازدواج میده و.... میگه تو مال خودمی. با این توجیه که بعدا ازدواج میکنیم دختره رو خام مکینه و .....(+18)

بعد پسره که کارشو انجام داد یه دعوا الکی راه میندازه و به هم میزنه. دختره میمونه و یه جامعه که به دختری قبولش نمیکنه. این میشه میره تو انجمن ها اه و ناله و.... همزمان اهنگ های مرتضی پاشایی گوش میده و مثلا شکست عشقی خورده. بعد دفعات بعدی دختره هار میشه و هرزگی میشه شغلش.

حالا فهمیدین عشق چیه؟

داداش مهدی یعنی هرکی مرتضی پاشایی گوش بده عاشقه ها؟شایددختره بعداشتباهش بفهمه که نبایدبه هیچ پسر اعتمادکنه نه اینکه هرزگی کنه پس به نظرمن حرف شمادرسته ولی نه برای همه دخترا!بعدم کدوم دختری قبول میکنه رابطه داشته باشه مگه میشه یعنی قبول میکنن؟[negaran]

M@hdi42
14th August 2013, 11:17 AM
داداش مهدی یعنی هرکی مرتضی پاشایی گوش بده عاشقه ها؟شایددختره بعداشتباهش بفهمه که نبایدبه هیچ پسر اعتمادکنه نه اینکه هرزگی کنه پس به نظرمن حرف شمادرسته ولی نه برای همه دخترا!بعدم کدوم دختری قبول میکنه رابطه داشته باشه مگه میشه یعنی قبول میکنن؟[negaran]

نه معصومه جان.منظور این نبود که هر کی مرتضی پاشایی گوش بده مورد داره که.منظور اینه اون روحیات رو داره. منظور منم همه دخترا نبود .خیلی کلی گفتم.
درم ورد رابطه هم بگم وقتی دختر کر وکور بشه به هر رابطهای تن میده. اینو من با چشمای خودم دیدم. معذرت میخوام که اینو میگم اما خیلی از پسرا بی غیرت شدن

javad@
14th August 2013, 11:18 AM
من نر گل برگ رو ات اونجای امام وپیامبر تایید می کنم اما خلاصه عشق های امروزی دچار یک مرضی به نام مادیات شدند اولا به فکر پول اند و دوما بفکر قیافه اند سوما ایمان وخداپرستی توشون کمرنگه.................

سیاه و سفید
14th August 2013, 11:36 AM
آب آئینه عشق گذران ست
تو که امروز نگاهت به نگاهی نگران است
باش فردا که دلت با دگران است

"فریدون مشیری"

Dorna dordone
14th August 2013, 11:39 AM
عشق وجود داره و خیلی هم واقعیه

من کاری به دیدگاه علمی و روانشناسی و حزب های اجتماعی و انسان ها فرصت طلب ندارم اما عشق تو ریشه های بنیادی انسان وجود داره

چون پروردگار هستی انسان رو با عشق آفریده و این یک چیز انکار ناپذیره

من نمیدونم سوال دوست عزیزمون به چه مبحثی مربوط میشه و منظورشون از اینکه چرا عشقی نیست و چرا تنفر به وجود میاد چیه اما دلم میخواد یه کم به اصل وجودی یه انسان برگردیم قبل از اینکه همه ی مسائل رو با عشق قاطی کنیم

روزی که پروردگار هستی "عشق" رو خلق کرد انسان متولد شد

این عشق تو رگ و ریشه ی آدمی تولد یافت و دست نخورده موند تا به تبلور برسه

عشق جزو کلماتی هستش که با انکارش به نظر بنده باعث میشه به خلقت انسان هم شک کرد!!!![shaad]

حالا این آدمی اگر ریشه و اصل بنیادی خودش رو فراموش کرده و کلمات زیبای هستی رو با وسوسه ها و هوس های زودگذر وجودش زیر سوال میبره و به بازی میگیره و منکرش میشه و معنی دیگه ای واسش به وجود میاره دلیل نمیشه این احساس مقدس رو زیر سوال ببریم و بگیم نیست و اینجوریه و اونجوریه

من زبونم مو در آورد از بس تو انجمن های مختلف به این موضوع اشاره کردم و گوشزد کردم به وجودتون نگاه کنین و به اصل بنیادیتون و عشق رو از درونتون پیدا کنین

ببخشید یه خورده ناراحت میشم وقتی از قداست کلمه ها کم میکنیم و هر برچسبی به احساسات زیبایی که خداوند بهمون هدیه داده میزنیم[khejalat]

دوستان عزیز من "عشق" سرمنشا تمام موجودات زنده ست.. عشق رو تو جای جای هستی میشه پیدا کرد.. تو اوج وجود داشتن و زیستن

حالا این عشق میتونه تو هر جایی از زندگی انسان خودش رو به بهترین شکل نشون بده اگر و تنها اگر ساده و بی آلایش و پاک پیداش کنی و خودتو اسیر خرافات و روزمرگی ها نکنی

عشق هست عزیز من و تنفر چیزی جدا از عشق هست و کمرنگ میشه در کنار این همه زیبایی

حالا باز اگر معنی عشق" این احساس پاک و زیبا و مقدس و هستی ساز" رو با مطالعه ی وجود پاکی که خداوند بزرگ و علیم تو وجود خودت آفریده نتونی پیدا کنی باید وسعت دید و شناخت خودت رو از درونت ترفیع بدی منم کمک میکنم.. روم حساب کنین[labkhand]

M@hdi42
14th August 2013, 11:43 AM

من کاری به دیدگاه علمی و روانشناسی و حزب های اجتماعی و انسان ها فرصت طلب ندارم اما عشق تو ریشه های بنیادی انسان وجود داره

من نمیدونم سوال دوست عزیزمون به چه مبحثی مربوط میشه و منظورشون از اینکه چرا عشقی نیست و چرا تنفر به وجود میاد چیه اما دلم میخواد یه کم به اصل وجودی یه انسان برگردیم قبل از اینکه همه ی مسائل رو با عشق قاطی کنیم

عشق جزو کلماتی هستش که با انکارش به نظر بنده باعث میشه به خلقت انسان هم شک کرد!!!![shaad]

حالا این آدمی اگر ریشه و اصل بنیادی خودش رو فراموش کرده و کلمات زیبای هستی رو با وسوسه ها و هوس های زودگذر وجودش زیر سوال میبره و به بازی میگیره و منکرش میشه و معنی دیگه ای واسش به وجود میاره دلیل نمیشه این احساس مقدس رو زیر سوال ببریم و بگیم نیست و اینجوریه و اونجوریه

من زبونم مو در آورد از بس تو انجمن های مختلف به این موضوع اشاره کردم و گوشزد کردم به وجودتون نگاه کنین و به اصل بنیادیتون و عشق رو از درونتون پیدا کنین

ببخشید یه خورده ناراحت میشم وقتی از قداست کلمه ها کم میکنیم و هر برچسبی به احساسات زیبایی که خداوند بهمون هدیه داده میزنیم[khejalat]

دوستان عزیز من "عشق" سرمنشا تمام موجودات زنده ست.. عشق رو تو جای جای هستی میشه پیدا کرد.. تو اوج وجود داشتن و زیستن

حالا این عشق میتونه تو هر جایی از زندگی انسان خودش رو به بهترین شکل نشون بده اگر و تنها اگر ساده و بی آلایش و پاک پیداش کنی و خودتو اسیر خرافات و روزمرگی ها نکنی

حالا باز اگر معنی عشق" این احساس پاک و زیبا و مقدس و هستی ساز" رو با مطالعه ی وجود پاکی که خداوند بزرگ و علیم تو وجود خودت آفریده نتونی پیدا کنی باید وسعت دید و شناخت خودت رو از درونت ترفیع بدی منم کمک میکنم.. روم حساب کنین[labkhand]

سلام خوبین ابجی؟

کسی منکر عشق نشده . بله کاملا صحیح. ولی بحث ما عشق تو ایران امروز خودمونه که بازیچه هوس شده. عشق با هوس اشباه گرفته شده. هر کی فلان کار رو میکنه بهش میگن عاشق. میگن چرا عشق کم شده؟ چون عشق رو آلوده کردند. خود عشق نه هااا بلکه اسم عشق رو آلوده به یه سری بچه بازی کردند.

معمار حانیه
14th August 2013, 11:43 AM
من با حرفهای mahdi42 (http://www.njavan.com/forum/member.php?253247-mahdi42) کاملا موافقم.

عشق شده هوس
به نظر من عشق وجود نداره. دوست داشتن با ارزش تر از عشق...

عشق بعد از ازدواج باید به وجود بیاد/ اگر قبلش عاشق شی هوس...

اره من عاشق شدم. اما فک کردم عاشق شدم. اما به قول داداش مهدی وقتی اون پیشنهاد شد. فهمیدم اخرش چیه و گفتمم بیخیالش ازش دست کشیدم گفتم خدایا بهم صبر بده وعاشقم نکن. فقط درس. تا زمان مناسبش...

الان به قول دوست دیگه مون.پسرا انقدر بی غیرت شدن که میگن ما بشینیم تو خونه و دختره میلیاردر باشه خرجمون بده...

راستش از عشق ودوستی متنفرم. متنفرم متنفرمممممممممممم

"مهدی"
14th August 2013, 11:49 AM
انجمن علمی عاشقان جوان[khande]

ریپورتر
14th August 2013, 11:55 AM

حالا فهمیدین عشق چیه؟

البته مهدی جان اینایی که شما گفتی اکثرا نیست ولی قبول دارم این سیستم هم هست توی جامعه

Dorna dordone
14th August 2013, 11:58 AM
بله داداش مهدی عزیزم فرمایشات شما متینه اما اگر من تذکر میدم و عشق واقعی رو میخوام به تصویر بکشم واسه همین موضوعه

چون همین الان تو این تایپیک میبینم که همه دارن عشق رو منکر میشن و دلم میسوزه

چرا همه تلاش نکنیم واسه پیدا کردن عشق وجودیمون تا دیگه به چنین اشتباهاتی نیفتیم ؟؟

چرا به جایی برسیم که از این احساس زیبا و دوست داشتنی دور بشیم و حتی گاهی تا آخر عمر محروم بشیم ازش؟

چرا به قول حانیه ی عزیز از دوستی متنفررررررررررررر باشیم به این شدت؟؟

من بحثم اینه

من میگم بیاید یه کم بیشتر تحقیق کنیم حتی شده فقط روی خودمون و درونمون تا هم به اون درجه از خودشناسی و بعد شناسایی احساسات درونیمون برسیم که "عشق" یکی از بارزتریناشه و هم اینکه بتونیم به دوستانمون کمک کنیم و به این جهت بکشونیمشون[labkhand]

M@hdi42
14th August 2013, 12:00 PM
البته مهدی جان اینایی که شما گفتی اکثرا نیست ولی قبول دارم این سیستم هم هست توی جامعه

اره من تو پست بالا هم گفتم که. گفتم مربوط به همه نیست ولی خب بدنه کار همینه حالا تو جزئیات یه کمی اینور اونور میشه. مرسی مهدی جان

*alien*
14th August 2013, 12:01 PM

حالا فهمیدین عشق چیه؟

گل گفتی داداش

به نظرمن الان عشق واقعی وجودنداره

زهرا قربانی
14th August 2013, 12:03 PM
بله داداش مهدی عزیزم فرمایشات شما متینه اما اگر من تذکر میدم و عشق واقعی رو میخوام به تصویر بکشم واسه همین موضوعه

چرا همه تلاش نکنیم واسه پیدا کردن عشق وجودیمون تا دیگه به چنین اشتباهاتی نیفتیم ؟؟

چرا به جایی برسیم که از این احساس زیبا و دوست داشتنی دور بشیم و حتی گاهی تا آخر عمر محروم بشیم ازش؟

من بحثم اینه

من میگم بیاید یه کم بیشتر تحقیق کنیم حتی شده فقط روی خودمون و درونمون تا هم به اون درجه از خودشناسی و بعد شناسایی احساسات درونیمون برسیم که "عشق" یکی از بارزتریناشه و هم اینکه بتونیم به دوستانمون کمک کنیم و به این جهت بکشونیمشون[labkhand]

به نظر من چون ضربه میخورن اینجوری میشن همونجوریم که میدونی ضربه احساسی خیلی سنگینه زخم های عمیقی به جا میذاره که حتی تا آخر عمر هم باقی میمونه
به خاطر همینه که این احساس ها به وجود میاد
البته این ننظر شخصی منه

ریپورتر
14th August 2013, 12:04 PM
کسانی که عاشق میشن نباید توی عشق حدود اخلاقی و خوب بودن رو فراموش کنند .اگر فراموش نکنن تا اخر عاشق هم میمونند و میتونند به نتیجه خوبی هم برسند اما اگر عاشق شدن و کلا به بقیه چیزا چشم پوشیدن نتیجه بدی داره.عاشق شدن هم باید به طمع دارایی یا قیافه طرف نباشه چون صد در صد از اون قیافه یا دارایی بهتر هم هست و نباید بهانه جویی رو چاشنی موضوع کنیم که چون من عاشقتم پس حق دارم همش بهانه جویی کنم و ناز کنم این میشه همون اوضاع ضایعی که برای افراد پیش میاد و باعث میشه جبهه گیری کنن.عشق خوبه و همیشه هم خوب بوده ولی خب شروطی داره که اخلاقی هست و باید رعایت بشه.عشق یعنی اگر کسی هم بد باشه با عاشق شدن باید از رفتار بد و سخنان بد دست بکشه و سعی کنه بهتر بشه

Capitan Totti
14th August 2013, 12:11 PM

حالا فهمیدین عشق چیه؟

[golrooz][shademani2]
در ادامه تایید سخنان مهدی باس بگم
یه پسری هم کلاسمه
یه شب سر پست بودیم حوصله امون سر رفته بود و خوابمون میومد زنگ زد به یه دختر گفت تو بهترین شیرازی قد بلند شیراز و ازین حرفا
تلفن رو بلندگو بود و قسم میخورم دختره پخش شد!! البته متاسفانه
10دیق بعد به یکی دیگه زنگید و گفت تو اسطوره ی دخترایی! تو فلانی و فلان!! اینم پخش شد!!
گفتم فلانی!! حالا واقعا عاشق اینایی؟ چطور 2تا عشق ممکنه!!!
گفت متاسفم برات!گفتم ها!!
گفت بابا یه ... باهاش انجام میدم و بعدش باهاش به هم میزنم!!

عشق اینه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
البته نه که همشون اینطوری باشنا!
99ممیز9 دهم درصدش اینطوریه :)):))<):):|

AaZaAdeh
14th August 2013, 12:15 PM
نتیجه اخلاقی: هرگز اجازه نمیدهیم پسری عاشقمان شود.. و از همین الان همه دوستت دارم ها دروغ تلقی میشود مگر انکه عکسش ثابت شود...[nishkhand]

ریپورتر
14th August 2013, 12:16 PM
[QUOTE=Team Sar Dadbin;507743][golrooz][shademani2]
یه پسری هم کلاسمه
یه شب سر پست بودیم حوصله امون سر رفته بود و خوابمون میومد زنگ زد به یه دختر گفت تو بهترین شیرازی قد بلند شیراز و ازین حرفا
10دیق بعد به یکی دیگه زنگید و گفت تو اسطوره ی دخترایی! تو فلانی و فلان!! اینم پخش شد!!
گفت متاسفم برات![B][COLOR=#008000]گفتم ها!!

99ممیز9 دهم درصدش اینطوریه :)):))

ببین دوست عزیز اینی که شما گفتی اسم عشق نیست پس نگو عشق اینه این یعنی جمع بستن .عشق حدود داره چارچوب مشخص که خارج از این میشه اسمش هرزگی و هر کسی آید خوش آید.به راحتی هم از اولش میشه تشخیص داد

m@some
14th August 2013, 12:18 PM
[QUOTE=Team Sar Dadbin;507743][golrooz][shademani2]
یه پسری هم کلاسمه
گفت متاسفم برات![B][COLOR=#008000]گفتم ها!!

جای بسی امیداواری ا% اینطورنیستن[khanderiz]

Capitan Totti
14th August 2013, 12:25 PM
[quote=team sar dadbin;507743][golrooz][shademani2]
یه پسری هم کلاسمه
گفت متاسفم برات![b][color=#008000]گفتم ها!!

ببین دوست عزیز اینی که شما گفتی اسم عشق نیست پس نگو عشق اینه این یعنی جمع بستن .عشق حدود داره چارچوب مشخص که خارج از این میشه اسمش هرزگی و هر کسی آید خوش آید.به راحتی هم از اولش میشه تشخیص داد
من که نگفتم عشقه!!
گفتم عشق های کنونی اینطوریه
کلا تو این چند ساله
نه عشقمون عشقه(بی ارزش!)
نه پولمون پوله(بی ارزش!!)
نه درس خوندنمون درس خوندنه(مدرکای الکی دانشگاه آزاد و قبولی بدون آزمون در کنکور!!!!!!!!!!!!!!)
هیچی امون سر چاش نیست

mamadshumakher
14th August 2013, 12:32 PM
دیدم همه هستن گفتیم مام بیایم [nishkhand]

اونایی که جزو اون 99.9 % هستند رو کار نداشته باشید...

واقعا خیلی عجیبه که تعداد زیادی جوون به این درجه از کمبود رسیدن که وجدان و انسانیت رو زیر پا میزارن..

کاری با اون پسری که زنگ میزنه به 4تا دختر باهاشون رابطه مخفیانه داره نداشته باشید....

کاری با اون دختری که از خونه میزنه بیرونو تو ماشین اون پسر میشینه و تمام مقدسات رو زیر پا میزارن نداشته باشید....شکست روحی جسمی عشقی عاطفی حق اون هاست....

ولی همین تعدادی که موندن و مراقبن بیشتر مراقب باشن....احساس شیرینیه وقتی به کسی اعتماد میکنی ولی به اساس و طریقه شروع اعتماد باید دقت کرد...

عشق فقط جنس مخالف نیست....چرا فقط دوست داریم ناز یک دختر رو بکشیم تا اونم دوستمون داشته باشه؟چرا اون کلمه ی دوستت دارم رو به مادر و خواهر و پدرمون نگیم؟چرا فکر کنیم زندگی فقط با یک غریبه شیرین میشه و برای بدست اوردن این غریبه عجله کنیم و از خیلی از فاکتور ها بگذریم تا فقط باهاش همکلام شیم؟

zoh_reh
14th August 2013, 01:02 PM
چرا واژه مردم آزاری و،

هوسهای زودگذر و،

وقت گذرونی ،

مترادف واژه عشق میشه؟

چرا وقتی یه دختر یا حتی پسر بعد از یه مدت آشنایی به هم اعتماد می کنن پخش شدن معنی میشه؟

آس76
14th August 2013, 01:02 PM
نه معصومه جان.منظور این نبود که هر کی مرتضی پاشایی گوش بده مورد داره که.منظور اینه اون روحیات رو داره. منظور منم همه دخترا نبود .خیلی کلی گفتم.
درم ورد رابطه هم بگم وقتی دختر کر وکور بشه به هر رابطهای تن میده. اینو من با چشمای خودم دیدم. معذرت میخوام که اینو میگم اما خیلی از پسرا بی غیرت شدن

بعله بحث بی غیرتی پسرا تو جامعه خیلی داغه و متاسفانه همه هم دارن به این موضوع دامن میزنن مثلا شبکه های تلویزیون خودمون ساعت 1:45 فیلم به کجا چنین شتابان رو میگداره تو همین فیلم نشون میده که آقا پسری دختری رو باردار میکنن البته معذرت میخوام که انقدر دارم راحت میگم بعد بابای دختره فقط به دختره میگه کاریه که کردی بابا جان خب این یعنی چی؟یعنی خاک عالم برسرت که انقدر بی غیرتی بابای دختر
یا تو همین فیلم خانومه با اینکه الان ازدواج کرده و باردار هم هست ولی قبلا بدون ازدواج 3 تا رو سقط کرده و اتفاقا بابای دختر هم اونو برده دکتر که بچه ها رو حواله کنن اون دنیا.بعدشم به دخترش هیچی نمیگه.و خیلی دیگه از فیلما...همه و همه دارن ترویج بی غیرتی میکنن.(البته بازم معذرت میخوام که انقدر رک گفتم ولی اینا واقعیت دارن)

Capitan Totti
14th August 2013, 01:10 PM
چرا واژه مردم آزاری و،

هوسهای زودگذر و،

وقت گذرونی ،

مترادف واژه عشق میشه؟

چرا وقتی یه دختر یا حتی پسر بعد از یه مدت آشنایی به هم اعتماد می کنن پخش شدن معنی میشه؟

اگه عشق واقعی باشه جفتشون محو یکدیگه میشن!
ولی وقتی یکی محو بشه اینو میگن پخش شدن <):):))

sokara
14th August 2013, 01:23 PM
حالا فهمیدین عشق چیه؟
خیلی عذر میخام اینایی که گفتین مال دوره ی دبیرستان راهنماییه!!!![sootzadan]
البته میگین توی پارک...این دیگه عوض شده و ارتقا درجه داده به کافیشاپ و رستوران(شوخی[bamazegi])
دیگه دخترا هم انقد خنگ نیستن...هر کی م گول میخوره خودش میدونه داره گول میخوره...منتها اختیارشو میده دست دلش و میره جلو[khabalood]...

در جواب تاپیک هم باید بگم من تا حالا عاشق نشدم .ولی دوستی دارم که یه بار عاشق شد ولی اصلا بروز نمیداد.فقط وقتی فهمیدم که دیدم حالش خیلی گرفته س و داره کم کم به یه افسرده ی واقعی تبدیل میشه
و مجبورش کردم قضیه رو برام بگه.بعد هم متقاعدش کردم که اون فرد به دردش نمیخوره و بهش گفتم تو از سر این آدم زیادی هستی(چون واقعا هم زیادی بود)و توی این سن براش زوده.

*nura*
14th August 2013, 05:49 PM
عشق بیشتر از غریزه آب می خورد و هرچه از غریزه سر زند بی ارزش است
دوست داشتن از روح طلوع می کند و تا هرجا که روح ارتفاع دارد همگام با آن اوج می گیرد

فرمایشات آقا مهدی( mahdi42 (http://www.njavan.com/forum/member.php?253247-mahdi42) )دقیقا عشق های امروزه را توصیف کرد ،ساده و در عین حال بی حاشیه .....
سلامتی و تندرستی یکایک شما را از خداوند متعال خواستارم
"در پناه حق"

Majid_GC
14th August 2013, 06:31 PM

حالا فهمیدین عشق چیه؟

متاسفانه در صحبت های شما رگه هایی از تفکرات فمنیسمی دیده میشه [nishkhand]

حالا چرا موضوع عکس نباشه ؟

که فریب خورده ی پسر باشه ؟

M@hdi42
14th August 2013, 06:39 PM
متاسفانه در صحبت های شما رگه هایی از تفکرات فمنیسمی دیده میشه [nishkhand]

حالا چرا موضوع عکس نباشه ؟

که فریب خورده ی پسر باشه ؟

مهم نیست کی فریب خورده. مهم اینه دخترا ضرر میکنند. الان یک پسر با 1000 نفر خدایی نکرده رابطه داشته باشه. خب کسی میفهمه؟ نه . مگر اینکه به قول معروف تابلو بشه. ولی دختر با یک نفر هم رابطه داشته باشه چه خواسته چه ناخواسته.چه از روی فریب چه هوس و و و ... بالاخره تو جامعه حثییتش میره وچه بسا در موارد بسیار بسیار زیادی به علت این خبط وخطا هیچوقت ازدواج نکنه.این واقعیت جامعه ماست چه بخوایم چه نه.

Majid_GC
14th August 2013, 06:43 PM

حتی کمونیسم ها هم این واژه ها رو دارند پس کسی منکر این حس نمی شود

اما اگر ما یه معنای عرفانی برای عشق تعریف کنیم به دنباله ی اون باید یه تمیزی بدهیم بین اون و بقیه چیز ها

اگر انسان در یک محیط خنثی بود و زندگی می کرد بدون هیچ گونه تمایلات دیگر اسم این حس عشق بود به معنای واقعی !

یه کسی مثل شریعتی میاد برای اینکه تمیز رو شکل بده بین تفاوت واژه ی دوست داشتن و عشق و اثراتش حرف میزنه ، هر چند این تمایز هم در حرف های افلاطون دیده میشه

یه کسی مثل فروید و افراد دیگری مثل اوشو میاند و کلا عشق رو تمایلات جنسی بیان می کنند ( و البته حقیقت هم چیز دیگری نیست )

اون سوالی که من مطرح کردم( با این عنوان که آیا عشق وجود دارد) به همین خاطر است اگر بخواهیم عشق رو با معنای عرفانی مد نظر بگیریم باید بگیم تنها عشق های حقیقی عشق به خداست و مادر و آن هایی که بدون طلب کردن هستند

عرفا و صوفی ها به شدت نظر بازی و عشق بازی رو دنبال می کرده اند اما در یک برهه زمانی برای اینکه خودشون رو فراموش کنند و به عشق دیگری برسند

هر چند میشه عشق بین زن و مرد رو معنایی غیر عرفانی بهش بدهیم همراه با تمایلات جنسی و آنگاه دیگر نیازی به انکار نیست ![cheshmak]

Majid_GC
14th August 2013, 07:01 PM
مهم نیست کی فریب خورده. مهم اینه دخترا ضرر میکنند. الان یک پسر با 1000 نفر خدایی نکرده رابطه داشته باشه. خب کسی میفهمه؟ نه . مگر اینکه به قول معروف تابلو بشه. ولی دختر با یک نفر هم رابطه داشته باشه چه خواسته چه ناخواسته.چه از روی فریب چه هوس و و و ... بالاخره تو جامعه حثییتش میره وچه بسا در موارد بسیار بسیار زیادی به علت این خبط وخطا هیچوقت ازدواج نکنه.این واقعیت جامعه ماست چه بخوایم چه نه.

حرف شما کاملا درست و واقع بینانه[golrooz]

اضافه میکنم در جامعه ی ما اگر پسری دوست مختلف الجنسیت داشته باشد در صورتی که رسوا شود خانواده اش می گویند کم کاری از ماست که به موقع زنش نداده ایم اما اگر دختر دوستی مختلف الهویت الجنسیت داشته باشد اگر رسوا شود خانواده اش می گویند دختر کمبود و مشکل اخلاقی و تربیتی دارد

امامنظور من این هست که کم نیستند دختر هایی که دروازه ی ورود شون به عشق مادیات و ظاهریات هست

چه بسا اگر این فریب خوردگی ها رو بررسی کنیم می بینیم شناخت مشکل داشته و شناخت هم زمانی مشکل پیدا میکنه که سدی به نام مادیات و ظاهریات اون رو می پوشونه

M@hdi42
14th August 2013, 07:14 PM
حرف شما کاملا درست و واقع بینانه[golrooz]

اضافه میکنم در جامعه ی ما اگر پسری دوست مختلف الجنسیت داشته باشد در صورتی که رسوا شود خانواده اش می گویند کم کاری از ماست که به موقع زنش نداده ایم اما اگر دختر دوستی مختلف الهویت الجنسیت داشته باشد اگر رسوا شود خانواده اش می گویند دختر کمبود و مشکل اخلاقی و تربیتی دارد

امامنظور من این هست که کم نیستند دختر هایی که دروازه ی ورود شون به عشق مادیات و ظاهریات هست

چه بسا اگر این فریب خوردگی ها رو بررسی کنیم می بینیم شناخت مشکل داشته و شناخت هم زمانی مشکل پیدا میکنه که سدی به نام مادیات و ظاهریات اون رو می پوشونه

ممنون از پست و مطلب مفیدتون مجید جانم

بله درست میفرمائین. دختر ها هم دخیل هستند اما همون دختر ها هم در اول کار یک ضربه ای میخورن چه از طرف خونواده چه بیشتر از طرف پسرا که یه جورایی قبح مسئله رو براشون میشکنه. مثلا تا میبینن اوضاع چطوره دیگه اون ترس اولیه از آبرو - شخصیت و... رو میریزن دور و همونطور که درخط اخرم گفتم اینبار اونا هستن که میرن برای به اصطلاح شکار طعمه ها.

غزل بارون
14th August 2013, 07:49 PM
مهم نیست کی فریب خورده. مهم اینه دخترا ضرر میکنند. الان یک پسر با 1000 نفر خدایی نکرده رابطه داشته باشه. خب کسی میفهمه؟ نه . مگر اینکه به قول معروف تابلو بشه. ولی دختر با یک نفر هم رابطه داشته باشه چه خواسته چه ناخواسته.چه از روی فریب چه هوس و و و ... بالاخره تو جامعه حثییتش میره وچه بسا در موارد بسیار بسیار زیادی به علت این خبط وخطا هیچوقت ازدواج نکنه.این واقعیت جامعه ماست چه بخوایم چه نه. باسلام.اولا به عرضتون برسونم در پسرها هم بکارت موجود هست و درپزشکی قانونی مشخص میشه فرد پسر هست یا مرد.ثانیا عشق غریزه هست و اکثرا از روی احساس و بی منطق حتی تا جنون.پس عشق واقعی نیست وأژه عشق صرفا برای خداوند هست.دوست داشتن هم تنها کسی معنی اش رو میفهمد که به بلوغ فکری و فرهنگی رسیده باشه.عذر میخوام میگم دوستی های کنونی فقط و صرفا برای اون دسته دختر و پسری هستن که هنوز خودشم نمیتونه جمع کنه.کم سن بی تجربه و خام و پراز شهوت و خواری و کم عقل هستن.بازم ببخشید.ولی سن که بالا بره تازه میفهمن که کی هستن و چی میخوان.اینا که میگید عشق و دوستی نیست صرفا متهم کردن هست و کمی زشت!عاقلانه و با فکر درست بحث کنید لطفا.

M@hdi42
14th August 2013, 08:08 PM
باسلام.اولا به عرضتون برسونم در پسرها هم بکارت موجود هست و درپزشکی قانونی مشخص میشه فرد پسر هست یا مرد.ثانیا عشق غریزه هست و اکثرا از روی احساس و بی منطق حتی تا جنون.پس عشق واقعی نیست وأژه عشق صرفا برای خداوند هست.دوست داشتن هم تنها کسی معنی اش رو میفهمد که به بلوغ فکری و فرهنگی رسیده باشه.عذر میخوام میگم دوستی های کنونی فقط و صرفا برای اون دسته دختر و پسری هستن که هنوز خودشم نمیتونه جمع کنه.کم سن بی تجربه و خام و پراز شهوت و خواری و کم عقل هستن.بازم ببخشید.ولی سن که بالا بره تازه میفهمن که کی هستن و چی میخوان.اینا که میگید عشق و دوستی نیست صرفا متهم کردن هست و کمی زشت!عاقلانه و با فکر درست بحث کنید لطفا.

ممنون از پست مفیدتون

خب واقعیت جامعه همین هست.خیلی ها میتونند تایید بفرمایند.

منظور از اینکه دختر ها ضرر می کنند. بحث ومنظور بنده بکارت نیست یا بحث پزشکی. بلکه همان چیزی بود که دوستمون فرمودند:

یعنی در صورت افشای مسائل هم باز پسرها راه در رو دارند ولی دختر ها خیر. اینو دیگه هر روز میبینیم ما. تا حالا یک در هزار مشاهده فرمودین پسری به خواطر رابطه خودکشی کنه؟ مسلما یا نیست یه به نسبت بسیار نادر تره چون از طرف جامعه بیشترین حساسیت روی دختران عزیز هست.

بحث دومتون رو در مورد دوست داشتن وعشق قبول دارم.ممنون از شما

در مورد خط اخرتون باید بگم خب اگه متن بنده درجواب یکی از دوستان رومطالعه کرده باشین متوجه میشدین بنده قصد نداشتم عشق رو تعریف کنم.دوستی روتعریف کنم. بلکه!! عرض کردم که چه چیزهایی در جامعه به عنوان عشق معرفی شده. به عنوان دوستی معرفی شده. توهماتی که هیچکدام نه عشق هستند نه دوست داشتن. بلکه سو استفاده های جنسی وعاطفی هستند در بتن جامعه به اسم این دو شکل میگیره. بنده خب توهینی نفرمودم به کسی یا چیزی .صرفا بیان واقعیت هایی بود که همه میبینند ولی بنا به دلایلی خود سانسوری میکنن. وقتی سئوالی مطرح میشه در یک مورد خاص باید جوابی هم در همون راستا بشنوه .

متشکرم بانوی عزیز[golrooz]

عرفان سلیم زاده
14th August 2013, 08:11 PM
میدونی چون همه راجع به خودشون و دیگران بد فکر شدن. من و شما و بقیه هم نداره همه مون یه درجه از بد فکری رو داریم. خب تو روابط عاطفی بد فکری به صورت بد دلی خودش رو نشون میده که شامل شک کردن، عدم تفاهم و محتاط بودن بی جا میشه. عشق یه چیز معمولیه تو زمان خودش خیلی راحت بروز می کنه کافیه قبلش بدفکری رو بزاریم کنار همین.

غزل بارون
14th August 2013, 08:15 PM
ممنون از پست مفیدتون خب واقعیت جامعه همین هست.خیلی ها میتونند تایید بفرمایند. منظور از اینکه دختر ها ضرر می کنند. بحث ومنظور بنده بکارت نیست یا بحث پزشکی. بلکه همان چیزی بود که دوستمون فرمودند: یعنی در صورت افشای مسائل هم باز پسرها راه در رو دارند ولی دختر ها خیر. اینو دیگه هر روز میبینیم ما. تا حالا یک در هزار مشاهده فرمودین پسری به خواطر رابطه خودکشی کنه؟ مسلما یا نیست یه به نسبت بسیار نادر تره چون از طرف جامعه بیشترین حساسیت روی دختران عزیز هست. بحث دومتون رو در مورد دوست داشتن وعشق قبول دارم.ممنون از شما در مورد خط اخرتون باید بگم خب اگه متن بنده درجواب یکی از دوستان رومطالعه کرده باشین متوجه میشدین بنده قصد نداشتم عشق رو تعریف کنم.دوستی روتعریف کنم. بلکه!! عرض کردم که چه چیزهایی در جامعه به عنوان عشق معرفی شده. به عنوان دوستی معرفی شده. توهماتی که هیچکدام نه عشق هستند نه دوست داشتن. بلکه سو استفاده های جنسی وعاطفی هستند در بتن جامعه به اسم این دو شکل میگیره. بنده خب توهینی نفرمودم به کسی یا چیزی .صرفا بیان واقعیت هایی بود که همه میبینند ولی بنا به دلایلی خود سانسوری میکنن. وقتی سئوالی مطرح میشه در یک مورد خاص باید جوابی هم در همون راستا بشنوه . متشکرم بانوی عزیز[golrooz] آقای مهدی عزیز.سوء تفاهم شد من حرفای شما رو قبول دارم نقل من تنها برای این بود که عرض کنم پسر ها هم مانند دختراهستن.

M@hdi42
14th August 2013, 08:17 PM
میدونی چون همه راجع به خودشون و دیگران بد فکر شدن. من و شما و بقیه هم نداره همه مون یه درجه از بد فکری رو داریم. خب تو روابط عاطفی بد فکری به صورت بد دلی خودش رو نشون میده که شامل شک کردن، عدم تفاهم و محتاط بودن بی جا میشه. عشق یه چیز معمولیه تو زمان خودش خیلی راحت بروز می کنه کافیه قبلش بدفکری رو بزاریم کنار همین.

کاملا موافقم. درسته خیلی چیزا ها هست ولی خب همونقدر که پسر خوب هست مطمئنا براش دختر خوب هست. جامعه پره از دختر خانم های خوب وباشخصیت ونباید به همه بادید شک نگاه کرد. ولی خب هوشیاری رو هم نباید فراموش کرد به خصوص از طرف دختر خانومها که خب جامعه سنتی ما براشون یه جوری فضاسازی کرده که دائما کنترل میشن. ممنون عرفان جان

M@hdi42
14th August 2013, 08:24 PM
آقای مهدی عزیز.سوء تفاهم شد من حرفای شما رو قبول دارم نقل من تنها برای این بود که عرض کنم پسر ها هم مانند دختراهستن.

ممنون از نظر خوبتون . من از جهت علمی وعملی کاملا با شما موافقم که مساوی هستند و مثل هم براشون مشکل پیش میاد اما خب باید قبول کرد جامعه سنتی ایران (متاسفانه و متاسفانه) قاعده بازی رو به هم زده. دختر ها متاسفانه بعد از این جریانات میبینیم که دست به بدترین کارها مثل خودسوزی میزنن . حالا جدا از شرایط جامعه روحیه لطیف دختران عزیز هم ضربه اصلی رو به اونها میزنه.

ممنون از اینکه وقت گذاشتین وحرفای من رو خوندین بانوی عزیز وگرامی[golrooz][shaad].

Majid_GC
14th August 2013, 08:25 PM
.دوست داشتن هم تنها کسی معنی اش رو میفهمد که به بلوغ فکری و فرهنگی رسیده باشه.عذر میخوام میگم دوستی های کنونی فقط و صرفا برای اون دسته دختر و پسری هستن که هنوز خودشم نمیتونه جمع کنه.کم سن بی تجربه و خام و پراز شهوت و خواری و کم عقل هستن..

سلام خدمت شما[golrooz]

اولا به نظرم برای همه ی دوستی ها نمیشه یه دفعه یه نسخه ی کلی پیچید و انگ کم عقلی بهشون زد ...

این یه آسیب شناسی کلی نیاز داره ...

اون جمله هم یکم به نظرم ایده ال گرایانه هست چرا که

چند نفر هستند که بتوانند در دوست داشتن هایشان بین واقعیت و خیال همیشه خط اعتدال را در پیش گرفته باشند و از خط اعتدال بیرون نرفته باشند و بتوانند ادعا کنند دوست داشتن با پختگی شان همیشه از سر منطق و عقل بوده !

ما دل و دوست داشتن رو نمی تونیم با منطق و بلوغ جمع کنیم [golrooz]

1=1+1
14th August 2013, 08:38 PM
عشق درد بدیه

1=1+1
14th August 2013, 08:44 PM
یه دختره میشناختم . حامله شد<br><br>رفت دم خونه پسره . مادرش زد تو گوشش انداختش بیرون<br><br>الن دنبال زن برا پسرش که دخترا از راه به درش کنن

zoh_reh
14th August 2013, 09:13 PM

اگه به مسئله حیا اعتقاد داشته باشیم دیگه جنسیت مطرح نیست.
اگه عفاف رو خوب تعریف و اجرا کنیم نه جنسیت مهمه نه سن و سال.

ضمنا دخترا هم براشون مهمه که شوهرشون بکر باشه.

تارادیس
14th August 2013, 09:39 PM
سلام. من کمو بیش نظراتو خوندم. خیلی جالب بود که بیشتر افراد تا اسم عشق میاد فقط روابط بین دخترا و پسرا یادشون میاد. تازه یک سری چیزایی که مطرح شده اصلا عشق نیست...( حتی در روابط دو نفره)

این دقیقا نشون میده که چقدر عشق کمرنگ شده. عشق به مردم... عشق به طبیعت... عشق به زندگی... عشق واقعی به یک نفر....

اینا میتونه شعار نباشه... باور کنید.

از زبان مجنون: پرورده ی عشق شد سرشتم جز عشق مباد سرنوشتم
یا رب به خدایی خداییت وانگه به کمال پادشاهیت
کز عشق به غایتی رسانم کو ماند اگرچه من نمانم.......

ستاره ی قطبی
14th August 2013, 10:05 PM
به نام عشق
به نام مهتاب که از عاشقی نور گرفت و بخشنده شد
به نام دوست
به نام شعر آنک که خیال را بال داد و جان
به نام پرواز
به نام دوش وقت سحرهای حافظ
به نام غم
به نام مجنون و پیچش مو
به نام فرهاد و دم آخر
به نام انتظار
به نام خون دیده
عشق ایثار می طلبد و یقین
ایثار هنگامی معنا دارد که اعتقاد به چیزی فراتر از ظاهر وجود داشته باشد
با کم رنگ شدن اعتقادات عشق معنای خود را از دست می دهد

عرفان سلیم زاده
14th August 2013, 10:57 PM
کاملا موافقم. درسته خیلی چیزا ها هست ولی خب همونقدر که پسر خوب هست مطمئنا براش دختر خوب هست. جامعه پره از دختر خانم های خوب وباشخصیت ونباید به همه بادید شک نگاه کرد. ولی خب هوشیاری رو هم نباید فراموش کرد به خصوص از طرف دختر خانومها که خب جامعه سنتی ما براشون یه جوری فضاسازی کرده که دائما کنترل میشن. ممنون عرفان جان سلام مهدی جان ببین شما قطعا تمام پارامتر ها رو نمیتونی در نظر بگیری. بلاخره از هر سیاستی هم که دفاع کنی حق یه عده از انسان ها رو زیر پات میزاری. تو مبحث ارتباط با دیگران سیاست مدار بودن به همراه خوبی ها بعضی بدی ها رو با خودش میاره نمیتونی جلوی این موضوع رو بگیری. شب خوش.

سعیده ذوقی
14th August 2013, 11:52 PM
همین که میگیم عشق و حتما باید اسم شخصی رو بیاریم از نظر من عشق نیست، منظور من اون دلیلی هست که خدا با اون ما رو به وجود اورد همون که ابن سینا باب ها در موردش نوشته و بهش میگه محبت، من هوسهای امروزی رو عشق نمی گم منظورم منظور سختیه...........

سعیده ذوقی
15th August 2013, 12:22 AM
منظور من عشق ناب هستش عشقی که در وجود همه هست اما همه ما فکر میکنیم فقط باید برای یک نفر صرفش کنیم!!!!!!

سعیده ذوقی
15th August 2013, 12:26 AM
عشق که کی منظورته دوست من؟؟؟

البته من به این کلمه عشق حساسیت دارم شدیدچون همه درجای خودشاز اون استفاده نمیکنن

مثلاما از یکی که خوشمون میاد حالا از قیافه تا..............میگیم عاشقشیم

درصورتی که عشق یه حسی تدریجی که کم کم وجود ادمو میگیره بدون اینکه بفهمی .

هیچ عشقیم جز عشق به خداوپیامبراو اماما واقعیت نداره

حتی بعضی وقتا عشق مادر به فرزندم واقعی نیست وعکسش

منظور من عشق در نهاد انسان هستش نه انچه که تنها معطوف به یک فرد میشه، منظور من عشق الهی که باید برای همه صرف بشه اما...............

yasaman hedayati
15th August 2013, 12:29 AM

سلام داداش مهدی
من یه گلایه ایی بکنم....
اینکه شما مصرانه میگین دختر ضرر میکنه قبول....ولی این ناشی از فرهنگ و ادب واااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااقعا غل حال حاضر ماست
گرچه من خانواده هایی رو هم دیدم که به طور استثنا این مفهوم رو برای پسرهاشون هم جا انداختن که همچین کارهایی اشتباه محضه
این تربیت اشتباه خانواده های ماست....که چه میدونم پسر ضرر نمیکنه....یا پسر میتونه هر کاری دلش خواست بکنه.....یا پسر میتونه تا نیمه های شب هم بیرون باشه یا خیلی اشتباهات دیگه...
یه سری چیزارو باید یاد داد.من و شمای نوعی باید به بچه هامون اینارو آموزش بدیم.....کاری که انجام نشده تا حالا و ثمراتش هم داریم میبینیم....
این نهایت بدبختی ماست که بعد به قول شما یه سری مسایل دختر تبدیل میشه به یک موجود بی حیثیت ولی پسر فقط کمی شیطونی کرده.....
تا این دید تو پسرا باشه....همین آش هست و همین کاسه

سعیده ذوقی
15th August 2013, 12:34 AM

حالا فهمیدین عشق چیه؟

افرین این کم شدن عشق، عشقی که در درون ماست و ودیعه الهی هست و تبدیل شدنش به هوس هایی که اخرش نفرتی بیش نیست و لطمه روحی ........ منظورم اینه. پاسخش سخته که چرا ما خودمون رو گم کردیم می دونیم راه درست چیه و کج میرییم. چرا از این عشق ارزانی نمی کنیم؟
سوار تاکسی میشی فحش، تصادف میشه فحش، زن و شوهر..........، دوستا.....شرکا.......... دیگه عشقی مونده؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا کمی فکر نمیکنیم به اینکه از این عشق استفاده کنیم؟
شاید حرف زدن دربارش هم یه قدم مثبت باشه.
ممنون از همه که با فکر و از زبان دل پاسخ میدن.

nkhoshdel
15th August 2013, 12:41 AM
ای‌ که‌ می‌پرسی‌ نشان‌ عشق‌ چیست‌ (http://www.downloadaneh.com/1390/04/31/%d9%85%d8%b9%d9%86%db%8c-%d8%b9%d8%b4%d9%82-%d9%88%d8%a7%d9%82%d8%b9%db%8c-%d9%88-%d8%ad%d9%82%db%8c%d9%82%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/)
عشق‌ چیزی‌ جز ظهور مهر نیست‌
عشق یعنی مهر بی‌چون و چرا
عشق یعنی کوشش بی‌ادعا
عشق یعنی عاشق بی‌زحمتی
عشق یعنی بوسه بی‌شهوتی
عشق یعنی دشت گل کاری شده
در کویری چشمه‌ای جاری شده
یک شقایق در میان دشت خار
باور امکان با یک گل بهار
عشق یعنی ترش را شیرین کنی
عشق یعنی نیش را نوشین کنی
عشق یعنی این که انگوری کنی
عشق یعنی این که زنبوری کنی
عشق یعنی مهربانی در عمل
خلق کیفیت به کندوی عسل
عشق یعنی گل به جای خار باش
پل به جای این همه دیوار باش
عشق یعنی یک نگاه آشنا
دیدن افتادگان زیر پا
عشق یعنی تنگ بی ماهی شده
عشق یعنی ، ماهی راهی شده
عشق یعنی مرغ‌های خوش نفس
بردن آنها به بیرون از قفس
عشق یعنی جنگل دور از تبر
دوری سرسبزی از خوف و خطر
عشق یعنی از بدی ها اجتناب
بردن پروانه از لای کتاب
در میان این همه غوغا و شر
عشق یعنی کاهش رنج بشر
ای توانا ، ناتوان عشق باش
پهلوانا ، پهلوان عشق باش
عشق یعنی تشنه‌ای خود نیز اگر
واگذاری آب را بر تشنه تر
عشق یعنی ساقی کوثر شدن
بی پر و بی پیکر و بی سر شدن
نیمه شب سرمست از جام سروش
در به در انبان خرما روی دوش
عشق یعنی مشکلی آسان کنی
دردی از درمانده‌ای درمان کنی
عشق یعنی خویشتن را نان کنی
مهربانی را چنین ارزان کنی
عشق یعنی نان ده و از دین مپرس
در مقام بخشش از آیین مپرس
هرکسی او را خدایش جان دهد
آدمی باید که او را نان دهد
عشق یعنی عارف بی خرقه ای
عشق یعنی بنده ی بی فرقه ای
عشق یعنی آنچنان در نیستی
تا که معشوقت نداند کیستی
عشق یعنی جسم روحانی شده
قلب خورشیدی نورانی شده
عشق یعنی ذهن زیباآفرین
آسمانی کردن روی زمین
هر که با عشق آشنا شد مست شد
وارد یک راه بی بن بست شد
هرکجا عشق آید و ساکن شود
هرچه ناممکن بود ممکن شود
درجهان هر کارخوب و ماندنی است
رد پای عشق در او دیدنی است
سالک آری عشق رمزی در دل است
شرح و وصف عشق کاری مشکل است
عشق یعنی شور هستی در کلام
عشق یعنی شعر، مستی؛ والسلام

zoh_reh
15th August 2013, 12:52 AM
افرین این کم شدن عشق، عشقی که در درون ماست و ودیعه الهی هست و تبدیل شدنش به هوس هایی که اخرش نفرتی بیش نیست و لطمه روحی ........ منظورم اینه. پاسخش سخته که چرا ما خودمون رو گم کردیم می دونیم راه درست چیه و کج میرییم. چرا از این عشق ارزانی نمی کنیم؟
سوار تاکسی میشی فحش، تصادف میشه فحش، زن و شوهر..........، دوستا.....شرکا.......... دیگه عشقی مونده؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا کمی فکر نمیکنیم به اینکه از این عشق استفاده کنیم؟
شاید حرف زدن دربارش هم یه قدم مثبت باشه.
ممنون از همه که با فکر و از زبان دل پاسخ میدن.

این به معنی کم شدن نیست به معنی جایگزین کردنه.
اراده کنی جاشون عوض میشه.راهش اینه که از خودمون شروع کنیم.

Capitan Totti
15th August 2013, 01:28 AM
گفتن که رابطه اونجوری!! شرعا و قانونا برا دختر و پسر یه مساله است!!
باس بگیم که بله
شرعا و قانونا هیچ فرقی بین پسر و دختر برای رابطه اونجوری نیست
منتها
در ایران
چون فرهنگ ها نصفش اروپاییه نصفش اسلامیه نصفش ترکیه نصفش ایرانیه! نصفشم عربیه!!
واقعا آدم گیج میشه
یه خانواده براش فرقی نداره چه دختر چه پسرش رابطه بد داشته باشن ممکنه زیاد مهم نباشه!! (سکولارها!)
یه خانواده پسر زیاد مهم نیست!! دختره ولی پدرشو در میارن!
یه خانواده پسرو طرد میکنن دخترو اعدام!! (شدیداااا مذهبیا!)
اصلا کشورما آدمو گیج میکنه!!

M@hdi42
15th August 2013, 09:11 AM
سلام داداش مهدی
من یه گلایه ایی بکنم....
اینکه شما مصرانه میگین دختر ضرر میکنه قبول....ولی این ناشی از فرهنگ و ادب واااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااقعا غل حال حاضر ماست
گرچه من خانواده هایی رو هم دیدم که به طور استثنا این مفهوم رو برای پسرهاشون هم جا انداختن که همچین کارهایی اشتباه محضه
این تربیت اشتباه خانواده های ماست....که چه میدونم پسر ضرر نمیکنه....یا پسر میتونه هر کاری دلش خواست بکنه.....یا پسر میتونه تا نیمه های شب هم بیرون باشه یا خیلی اشتباهات دیگه...
یه سری چیزارو باید یاد داد.من و شمای نوعی باید به بچه هامون اینارو آموزش بدیم.....کاری که انجام نشده تا حالا و ثمراتش هم داریم میبینیم....
این نهایت بدبختی ماست که بعد به قول شما یه سری مسایل دختر تبدیل میشه به یک موجود بی حیثیت ولی پسر فقط کمی شیطونی کرده.....
تا این دید تو پسرا باشه....همین آش هست و همین کاسه

سلام خدمت ابجی یاسمین گل

خب من غیر این گفتم؟ همش هم تاکید کردم روی این حرف که این ناشی از بدفرهنگی همست.خانواده ها-پسرها-جامعه و... . من فکرم این نیست که پسرا هر کاری دلشون میخواد بکنن و... بلکه دارم واقعیت ها رو میگم. میگم که فکر خانواده ها وجامعه اینه (که صد در صد اشتباهه) . بله صد در صد با شما موافقم که تا وقتی فکر این باشه همین آش هست وهمین کاسه و شکی در حرف های خوب شما نیست.

خیلی ممنون بابت سخنان خوبتون ابجی[golrooz]

zoh_reh
15th August 2013, 09:42 AM
باس بگیم که بله
منتها
در ایران
واقعا آدم گیج میشه
یه خانواده براش فرقی نداره چه دختر چه پسرش رابطه بد داشته باشن ممکنه زیاد مهم نباشه!! (سکولارها!)

از اونجائیکه ما کشور رو میسازیم یعنی من ، تو ، خانواده و خانواده ها که آخرش میشه جامعه و کشور.
نتیجه میگیریم ما کشور رو گیج کردیم هر فرد و خانواده به اندازه خودش.
دنبال مقصر بودن یعنی دست دست کردن.

*nura*
15th August 2013, 10:26 AM
این کاملا واضحه که عشق ورای چیزی است که اکثرا از اون به نام عشق تعبیر می کنند ،مطرح کردن این آسیب ها توسط دوستانمون مطرح کردن مشکلات جامعه است
اگه همه تعبیر درستی از عشق داشتند که وضع جامعه این نبود
در کل هم که بخوایم در نظر بگیریم دخترها بیشترین ضربه رو متحمل میشوند و این ضربه هیچ ارتباطی به جامعه و خانواده ندارد ، آفرینش زن به نحوی بوده که این آسیب بیشتر متوجه اون میشه
نباید در قضاوت در رابطه با جنسیت خودمون جبهه گیری کنیم ، حقیقت ها را باید پذیرفت ،آنچه که تجربه و علم انسان گوش زد می کند آسیب بیشتر دختر هاست ،اگر 100 آسیب برای پسر ها در نظر بگیریم دخترها قطعا متحمل 200 آسیب میشوند

برهان عشق:
"برهان عشق، یکی از براهین اثبات وجود خداست. این برهان می‌کوشد وجود خدا و صحت ماده گرایی را متناقص نشان دهد؛ به‌گونه‌ای که تنها یکی از این دو درست باشند؛ سپس ماتریالیسم را به دلیل آن‌که ناتوان در تبیین وجود عشق میداند، مردود شمارد."
در نهایت برای عاشق شدن باید عارف بود و کسی که عارف شد عاشق ارزش ها می شود ...
"سپاس و تشکر از همه دوستان "

Capitan Totti
15th August 2013, 11:43 AM
از اونجائیکه ما کشور رو میسازیم یعنی من ، تو ، خانواده و خانواده ها که آخرش میشه جامعه و کشور.
نتیجه میگیریم ما کشور رو گیج کردیم هر فرد و خانواده به اندازه خودش.
دنبال مقصر بودن یعنی دست دست کردن.
هنوز میهن ما در راس اون خانواده های سنتی بسیارند
من جرئت ندارم به پدرم بگم سلام!!!
بعد بهش بگم بیا فرهنگ ملی و اینا...!!!

Helena.M
15th August 2013, 02:20 PM

آره عزیزم.میشه و متاسفانه بعضی از دخترها قبول میکنن.smilee_new1 (13)smilee_new1 (13)

Helena.M
15th August 2013, 02:23 PM

من بحثم اینه

فرمایش شما درست اما در این زمان خیلی سخته که آدم عشق واقعیشو پیداکنه.کسی منکر چیزهایی که شما میگین نیست اما شرایط خیلی پیچیده ای داره[shaad]

Helena.M
15th August 2013, 02:35 PM
عشق در جامعه امروز ما واقعا بازیچه هوس یه عده آدم بولهوس شده.
این روزها به خاطر این همه دروغ و ریا بی اعتمادی زیاد شده دیگه اگه کسی هم بخواد عشق درست داشته باشه نمیتونه.
به قول تیمسار ماهمه چیزمون قاطیه.نه فرهنگمون مشخصه ،نه عشقمون،هیچ چیز سرجاش نیست.......[gerye][gerye][gerye][gerye][gerye]

ghalbeyakhi
15th August 2013, 02:55 PM
باس بگیم که بله
منتها
در ایران
واقعا آدم گیج میشه

ادم گیج میشه به خاطر اینکه خودمون خواستیم که گیج بشیم وقتی برای همه در یک کشور اسلامی و در هر خانواده ای از هر چیزی تعریف درستی انجام بشه دیگه این مشکلات پیش نمیاد دیگه صد تا فرهنگ ایجاد نمیشه دیگه هر کسی هر ازادی رو خوب نمی دونه دیگه هرکسی هر اشتباهی رو ازادیو مدرن بودن و روشن فکری نمی دونه دیگه خیلی از اداب غلط نمیشه فرهنگ نمیشه مدرن بودن نمیشه با کلاس بودن!!!

zoh_reh
15th August 2013, 02:58 PM
هنوز میهن ما در راس اون خانواده های سنتی بسیارند
من جرئت ندارم به پدرم بگم سلام!!!
بعد بهش بگم بیا فرهنگ ملی و اینا...!!!

خودمون چقدر ایده آلیم که اینقدر از دیگران انتظار داریم؟ خودمون چقدر حرکت مثبت انجام دادیم؟
چرا همه اش میخوایم به دیگران یاد بدیم، یا قصد تغییر دیگرانو داریم ،
به نظر من باید از خودمون شروع کنیم،
حالا که بحث عشقه، عشق رو تحقیق کنیم و تعریف کنیم بعد بریم سراغش،
به قول یکی از دوستان عشق باید به تدریج وجود رو تسخیر کنه،نه با یک نگاه و .....

Helena.M
15th August 2013, 03:05 PM
ادم گیج میشه به خاطر اینکه خودمون خواستیم که گیج بشیم وقتی برای همه در یک کشور اسلامی و در هر خانواده ای از هر چیزی تعریف درستی انجام بشه دیگه این مشکلات پیش نمیاد دیگه صد تا فرهنگ ایجاد نمیشه دیگه هر کسی هر ازادی رو خوب نمی دونه دیگه هرکسی هر اشتباهی رو ازادیو مدرن بودن و روشن فکری نمی دونه دیگه خیلی از اداب غلط نمیشه فرهنگ نمیشه مدرن بودن نمیشه با کلاس بودن!!!

آره ماخودمون این گیج شدنو خواستیم اما یه سری شرایط زمینه شو فراهم کرده .

بعضی و قتها ازخلا فرهنگیه که توی جامعه احساس میشه ........

گاهی اوقات هم از مشکلات اقتصادی واجتماعی ناشی میشه........

در جامعه ی ما سرگرمی مناسبی برای جوونا نیست همه رو به درس خوندن و مدرک الکی گرفتن مشغول کردن.....

این همه کمبود باید یه جوری جبران بشه کسی هم که نمیدونه چه جوری درستش کنه میزنه همه چیزو باهم قاطی میکنه وضعمون میشه این.........

ghalbeyakhi
15th August 2013, 03:07 PM
این روزها به خاطر این همه دروغ و ریا بی اعتمادی زیاد شده دیگه اگه کسی هم بخواد عشق درست داشته باشه نمیتونه.
به قول تیمسار ماهمه چیزمون قاطیه.نه فرهنگمون مشخصه ،نه عشقمون،هیچ چیز سرجاش نیست.......[gerye][gerye][gerye][gerye][gerye]
قاطی نبود خود ما انسانها قاطیش کردیم ،به خاطر اینکه خیلی از خود ما ادم ها شدیم منفعت طلب و برای بدست اوردن این منفعت دروغ میگیم ،باعث بی اعتمادی میشیم ،ریا می کنیم چون فقط خودمون مهم هستیم این جوری میشه که هرکسی ساز خودش رو میزنه حرف خودش رو میزنه فرهنگی رو که از نظر خودش درسته رایج می کنه و روی اشتباهات برچسب ازادی و مدرنیته بودن رو میزنه و وارد این جامعه می کنه اینقدر این کار رو انجام میده که واقعا خودش هم باورش میشه حرفاش و فرهنگش درسته . یک سری از ادم ها هم به باور این جور افراد ایمان پیدا می کنند که بلهههههههه ایشون خیلی حالیشه و این باعث میشه که این گونه فرهنگ ها هر روز بیشتر و بیشتر جامعه رو فرا بگیره.

Capitan Totti
15th August 2013, 04:26 PM
خودمون چقدر ایده آلیم که اینقدر از دیگران انتظار داریم؟ خودمون چقدر حرکت مثبت انجام دادیم؟
چرا همه اش میخوایم به دیگران یاد بدیم، یا قصد تغییر دیگرانو داریم ،
به نظر من باید از خودمون شروع کنیم،
حالا که بحث عشقه، عشق رو تحقیق کنیم و تعریف کنیم بعد بریم سراغش،
به قول یکی از دوستان عشق باید به تدریج وجود رو تسخیر کنه،نه با یک نگاه و .....
:|
من درباره فرهنگه گفتم!
وگرنه موضوع عشق رو حرکات مثبت میکنیم ایشالا!

گفتن که 1316 نخست وزیر محمد علی فروغی (انوموقع رئیس فرهنگستان زبان پارسی)
به همراه احمد.ک و تنی چند از روشن فکران بدین نتیجه رسیدند که فقط فرهنگ ایرانیت رو ادامه بدیم
که تندروها با ترور چند تن ازینان و مخالفت های گسترده
از عملی شدن این بحث مانع شدند!!

من میگم الان فرهنگ ایرانی - شیعی نه ایرانی عربی رو
باید تنظیم کنند اساتید و....

ای عشق همه بهانه از توست ... من خاموشم این ترانه از توست
آن بانگ بلند صبحگاهی ... وین زمزمه ی شبانه از توست
من می گذرم خموش و گمنام ... کینجا سر و آستانه از توست!!
بیژن ترقی

سعیده ذوقی
25th August 2013, 11:43 PM
اگر فقط کساني را دوست بداريد که شما را دوست مي‌دارند، چه
برتري‌اي بر ديگران داريد؟ خدانشناسان نيز چنين مي‌کنند! اگر فقط به کساني خوبي
کنيد که به شما خوبي مي‌کنند، آيا کار بزرگي کرده‌ايد؟ گناه کاران نيز چنين
مي‌کنند! اگر فقط به کساني قرض بدهيد که مي‌توانند به شما پس بدهند، چه هنر
کرده‌ايد؟ حتي گناه کاران نيز اگر بدانند پولشان را پس مي‌گيرند، به يکديگر قرض
مي‌دهند.
اما، شما، دشمنانتان را دوست بداريد و به ايشان خوبي کنيد! قرض بدهيد و
نگران پس گرفتن نباشيد. در اين صورت پاداش آسماني شما بزرگ خواهد بود. زيرا همچون
فرزندخواندگان خدا رفتار کرده‌ايد. خدا نسبت به حق‌ناشناسان و بدکاران هم، مهربان
است. باران را بر همه مي‌باراند و آفتاب را بر همه مي‌تاباند. پس، مانند پدر آسماني
خود دلسوز باشيد.
ايراد نگيريد تا ايراد نگيرند. محکوم نکنيد تا خدا شما را
محکوم نکند. گذشت داشته باشيد تا نسبت به شما با گذشت باشند...

محمد نظری گندشمین
14th September 2013, 04:35 PM
آره ماخودمون این گیج شدنو خواستیم اما یه سری شرایط زمینه شو فراهم کرده .

بعضی و قتها ازخلا فرهنگیه که توی جامعه احساس میشه ........

گاهی اوقات هم از مشکلات اقتصادی واجتماعی ناشی میشه........

در جامعه ی ما سرگرمی مناسبی برای جوونا نیست همه رو به درس خوندن و مدرک الکی گرفتن مشغول کردن.....

این همه کمبود باید یه جوری جبران بشه کسی هم که نمیدونه چه جوری درستش کنه میزنه همه چیزو باهم قاطی میکنه وضعمون میشه این.........

[golrooz] من امروز عاشق امتیاز دادنم [golrooz]

http://www.njavan.com/forum/attachment.php?attachmentid=16621&d=1379162296

محمد نظری گندشمین
14th September 2013, 04:41 PM
آره عزیزم.میشه و متاسفانه بعضی از دخترها قبول میکنن.smilee_new1 (13)smilee_new1 (13)

دوست عزیز سیستم باز بهانه کرده که من باید...[golrooz]

شما باید مقداری امتیاز بدیگران بدهید تا بتوانید به radiotherapist دوباره امتیاز دهید.

maryam kia
14th September 2013, 04:43 PM
اره عاشقم
عاشقه مادرم[golrooz]
هر کاری بگه میکنم بگه خودتو بکش میکشم چون عاشقشم[shaad]

محمد نظری گندشمین
14th September 2013, 04:45 PM

وقتی ما هنوز برای امتیاز دادن آزاد نیستیم وای به روزی که بخواهیم اندیشه های متفاوتی را به نمایش گذاریم

محمد نظری گندشمین
14th September 2013, 04:47 PM
اره عاشقم
عاشقه مادرم[golrooz]

عاشق مادرمون شدن تا حدودی طبیعیه [golrooz]و گرنه افراطش نشانه خوبی نیست

محمد نظری گندشمین
14th September 2013, 04:50 PM
اره عاشقم
عاشقه مادرم[golrooz]

عاشق مادرمون شدن نوعی تناقضه [golrooz]

محمد نظری گندشمین
14th September 2013, 04:52 PM
اره عاشقم
عاشقه مادرم[golrooz]

عاشق مادرمون شد از نظر مکتب روانکاوی فروید نوعی اختلاله [golrooz]

محمد نظری گندشمین
14th September 2013, 04:58 PM
اره عاشقم
عاشقه مادرم[golrooz]

سه زن در دنیا زیباترینند: مادرم/ انعکاس تصویرش در اینه و سایه اش تمام
http://www.njavan.com/forum/attachment/customprofilepics/profilepic329276_5.gifhttp://www.njavan.com/forum/attachment/customavatars/avatar329276_21.gif

Capitan Totti
14th September 2013, 05:11 PM
من عاشق میهن هستم
عاشق ارتش
عاشق میهن
عاشق میهن
عاشق میهن
عاشق فرانچسکو توتی فوتبالیت بی نظیر تاریخ

اما معتقد به عشق بین دختر و پسری زیاد نیستم
چون نصفش هوسه و گذرا
حتی اگه هوسم نباشه بازم ب قول یکی از عرفا
دوست داشتن پختگی است و عشق داغی
داغ سرد میشود و پخته هرگز خام نمیشود

دوست دار هستم ولی عاشق نیستم

maryam kia
14th September 2013, 05:35 PM
عاشق مادرمون شد از نظر مکتب روانکاوی فروید نوعی اختلاله [golrooz]

دست شما درد نکنه اختلالم پیدا کردیم[golrooz]

maryam kia
14th September 2013, 05:36 PM
سه زن در دنیا زیباترینند: مادرم/ انعکاس تصویرش در اینه و سایه اش تمام
http://www.njavan.com/forum/attachment/customprofilepics/profilepic329276_5.gifhttp://www.njavan.com/forum/attachment/customavatars/avatar329276_21.gif

پس اگر اینجوری باشه شماهم دچاره اختلاله خودشیفتگی شدین یه نگاهی به امضا و اواتارتون بندازین[golrooz]

1=1+1
14th September 2013, 07:38 PM
یه دختره میشناختم . حامله شد<br><br>رفت دم خونه پسره . مادرش زد تو گوشش انداختش بیرون<br><br>الن دنبال زن برا پسرش که دخترا از راه به درش کنن

دیشب همون پسر

با یه دختر افتاب مهتاب ندیده عقد کرد [entezar]

1=1+1
14th September 2013, 07:42 PM
دست شما درد نکنه اختلالم پیدا کردیم
[golrooz]

مکتب فروید . مزخرف ترین مکتبه ابجی

نه عزیزم اصلا تناقصی نیس

واقعا عشقت قابل ستایشه[golrooz]

zoh_reh
14th September 2013, 07:56 PM

نه عزیزم اصلا تناقصی نیس

بهتر نیست اول دلیل این حرف رو از آقای نظری بپرسین ؟
چرا صد در صد مکتب فروید رو رد میکنین؟
فروید پدر روانشناسیه،طبیعیه بعضی از نظریاتش رد شده یا تجدید نظر بشه ،ولی قضاوت اینجوری صحیح نیست.

شاید اقای نظری دلیلی برا گفته اشون داشته باشن.[golrooz]

1=1+1
14th September 2013, 07:57 PM
بهتر نیست اول دلیل این حرف رو از آقای نظری بپرسین ؟
چرا صد در صد مکتب فروید رو رد میکنین؟
فروید پدر روانشناسیه،طبیعیه بعضی از نظریاتش رد شده یا تجدید نظر بشه ،ولی قضاوت اینجوری صحیح نیست.

شاید اقای نظری دلیلی برا گفته اشون داشته باشن.[golrooz]

من یه نظریه ازش شنیدم . ازش متنفر شدم

ببخشید اگه ناشیانه قضاوت کردم[golrooz]

zoh_reh
14th September 2013, 07:59 PM
من یه نظریه ازش شنیدم . ازش متنفر شدم

ببخشید اگه ناشیانه قضاوت کردم[golrooz]

خواهش میکنم ، ناشیانه نبود عجولانه بود.

Capitan Totti
14th September 2013, 08:09 PM

نه عزیزم اصلا تناقصی نیس

سلام[golrooz]
بعنوان خواننده ی افکار زیگموند فروید
به شدت از شما انتقاد دارم
فروید فقط در مورد سرکوب اون مسائل صحبت نکرده
افکار فروید فوق العاده مهم کلیدی و به درد بخوره[cheshmak]

1=1+1
14th September 2013, 08:41 PM
سلام[golrooz]

نظرتون محترمه[golrooz]
ولی نظر من نیس[shaad]

maryam kia
14th September 2013, 08:44 PM
سلام[golrooz]
حتما بدرد بخوره حتما!!!!!!!!!!!!!!!!!![khande]

تداعی
14th September 2013, 09:09 PM
سلام
به قول صائب :
اگر عاشق نمی بودیم صائب ، چه می کردیم با این زندگانی.
عشق زیباترین و دردناک ترین موهبت الهیه
اینکه ذره ذره میشی واسه معشوقت
اینکه حاضری از همه چی بگذری واسه کسی که عاشقشی
برایش کاری بکنی که برای خودت نکردی
اینکه از خودت بگذری واسه آرامش و خوشبختی معشوقت
اینکه اشک بریزی ولی چیزی نگی که ناراحت بشه
به قول شاعر :
هیچ عاشق سخن سخت به معشوق نگفت
اینکه به پای هم بمونن با همه تفاوت ها ، سختی ها و نه گفتن های دیگران
به یاد بیاریم که مجنون رو بردن به خونه خدا که شاید عشق از سرش بیفته ،
اما مجنون از خدا خواست که از عمر اون بگیره و به امر لیلی اضافه کنه.
اینکه بگیم عشق نیست یعنی انکار وجود خدا
خدا عاشقه
عاشق ما بنده هاش
خورشید هر روز عاشقونه و بی ادعا و یکسان به تمام بنده ها می تابه
باید به عشق فرصت جوونه زدن داد
بذرش تو وجود هممون هست.

محمد نظری گندشمین
14th September 2013, 11:21 PM

نه عزیزم اصلا تناقصی نیس

کاش در زندگی به اندازه فروید باشم

سروه74
14th September 2013, 11:35 PM
به نظر من فقط مشک یه جاییه ادم باید تا چیزی رو به چشم خودش ندیده باور نکنه
مثلا ما الان یکی رو دوست داریم فقط کافیه یگی بگه این عشق تو بافلانی بوده ماهم بدون اینکه بدونیم راسته یانه همه چیزو فراموش میکنیم ومیگیم بای بای
همین اتفاق واسه یک از دوستام که واقعا عاشق دوست پسرش بود افتادو ازهم جداشدن

1=1+1
14th September 2013, 11:39 PM
کاش در زندگی به اندازه فروید باشم

شما باش[sootzadan]

سروه74
14th September 2013, 11:45 PM
الان سرچ کردم فهمیدم زیگموندفرویندکی بوده
ادم خیلی بزرگی بوده

SaSaMc2
14th September 2013, 11:59 PM
سلام...[golrooz]

اگه روزي تعريفي براي عشق پيدا كردين...

از همون مسير برگرديد تا خونه ي خودتون و گم نكنيد...

انيشتن و ماركس و داروين و فرويد كساني هستند كه بيشترين خدمت رو به بشريت كرده اند...

به سادگي نميشه روي تفكرات اين افراد خط كشيد...

natanaeal
15th September 2013, 12:08 AM
به نام خداوند دلهای پاک ...

میدونم اینجا جای من نیست / سوال استارتر نظرمو جلب کرد / اما زندگی مسائل مهمتری برای حل کردن داره به نظر من عشق

صرفا یک منظوره نیست...

زیر سایه الله برقرار باشید / یاحق

mahdiyeh kaka
15th September 2013, 06:53 PM
من تا حالا نتونستم عاشق یه پسر بشم، چون فرق بین عاشق شدن و........... نفهمیدم.
دلیل وجود داشتن کینه هم تو این دورو زمون نبود عشقه و بس.........

سیدپویا
15th September 2013, 08:34 PM
اری من هم عاشقم عاشق حسینم عاشق رضایم عاشق فاطمه هستم عاشق مهدی هستم .... عاشق مادرم هستم عاشق زین الدین هستم عاشق همت و باکری و برونسی هستم . اری من عاشق شش گوشه هستم.عاشق بین الحرمینم. و عاشق جمال دلربای سید علی هستم. این افراد را از ته دل دوست دارم و عاشقشون هستم.

این گلها هم تقدیم شما دوست عزیز[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]

Capitan Totti
15th September 2013, 08:55 PM
اری من هم عاشقم عاشق حسینم عاشق رضایم عاشق فاطمه هستم عاشق مهدی هستم .... عاشق مادرم هستم عاشق زین الدین هستم عاشق همت و باکری و برونسی هستم . اری من عاشق شش گوشه هستم.عاشق بین الحرمینم. و عاشق جمال دلربای سید علی هستم. این افراد را از ته دل دوست دارم و عاشقشون هستم.

سلام[golrooz]
ببخشید میشه توضیح بدین این یعنی چی؟
جمال دلربای سیدعلی رو برای من توضیح بدین یعنی چه
اگر منظورتان آیت اله خامنه ای فرمانده ی کل نیروهای مسلح هست
بهتره احترام در سخن و گفتار رو به این شخص بزرگوار رعایت کنید

اگر منظورتان کس دیگری است که خب اونم توضیح بدین بد نیست

سیدپویا
15th September 2013, 09:04 PM
سلام[golrooz]
ببخشید میشه توضیح بدین این یعنی چی؟
جمال دلربای سیدعلی رو برای من توضیح بدین یعنی چه
اگر منظورتان آیت اله خامنه ای فرمانده ی کل نیروهای مسلح هست
بهتره احترام در سخن و گفتار رو به این شخص بزرگوار رعایت کنید

اگر منظورتان کس دیگری است که خب اونم توضیح بدین بد نیست

بله منظورم اقای سید علی خامنه ای بود

Capitan Totti
15th September 2013, 09:14 PM
بله منظورم اقای سید علی خامنه ای بود
آقای سید علی علی خامنه ای
فرد مهمی است
و شخصیتی تاثیر گذار
فرمانده ی کل قوا هستن
جمال دلگشا و این حرفها رو به کسان دیگری بگویید
ممنون[golrooz]

serda
15th September 2013, 10:01 PM
متاسفانه امروزه معنی عشق فرق کرده و این واژه ی پاک با ترازو هایی سنجیده میشود که اصلا با معنی و مفهوم پاک عشق مناسب نیست .

انریکه
17th September 2013, 11:29 AM
دست من بالا!!!!!!!!!!!!
من عاشقم[nadidan][nadidan][nadidan][nadidan][nadidan][nadidan]
سوالی دارید بفرمایید؟

Capitan Totti
17th September 2013, 04:32 PM
دست من بالا!!!!!!!!!!!!
من عاشقم[nadidan][nadidan][nadidan][nadidan][nadidan][nadidan]
سوالی دارید بفرمایید؟
سلام[golrooz]
از تجربیاتتون بگین[golrooz]

تبسم 222
17th September 2013, 04:50 PM
بنظرم کم هستن آدم هایی که لیاقت داشته باشن که معشوق باشن ، یعنی شاید اصلا وجود نداشته باشه آدم با ارزشی که بشه عاشقش شد...

hermion granger
17th September 2013, 08:57 PM
عشق واقعی عشق مادر به فرزند است و برعکس[golrooz]

ashkan
17th September 2013, 09:16 PM
خیلی چیزا سخت بدست میان اما ساده از دست میرن

عشق آسون بدست میاد و هیچ وقت از دست نمیره

انریکه
1st October 2013, 01:39 PM
سلام[golrooz]
از تجربیاتتون بگین[golrooz]
منظورتون اینه که بگم چ جوری عاشق شدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
اگ منظورتون همین باشه باید بگم نمیشه توضیح داد چون احساس من کم کم ایجاد شد و کم کم وارد ذهنم شد شب ها تا دیر وقت بش فکر میکردم و تمام روشبانه روز براش دعا وآرزوی موفقیت........................
اصلا نمیتونستم فرد دیگه ای رو وارد ذهنم کنم.........................دیگه تحمل نداشتم.بالاخره دل رو زدم دریا وبهش گفتم که دوست دارم!!!!!!!!!!!!میخواستم تکلیفم رو با خودم مشخص کنم چون زندگیم انگار دچار بحران و نوعی دو راهی شده بود..ولی اوشون گفتن اگه هم بخوام به خاطر یه سری مسایل سنتی نمیتونم......خلاصه تا یه هفته من کلا گریه میکردم و هیچ وقت فراموشش نکردم نمیکنم و دوست ندارم که فراموشش کنم فقط ترجیح میدم به عنوان عشق اول و عشق آخرم توی قلبم بمونه(الانم دکتری قبول شده و لوح تقدیر های زیادی گرفته و از این بابت خیییییییییییییییییییییللل لللللللللللللللللللللللیی ییییییییییییییییییییییی براش خوشحالم و هر روز دعا میکنم که به درجات بالاتری برسه)

Capitan Totti
1st October 2013, 09:19 PM
منظورتون اینه که بگم چ جوری عاشق شدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
اگ منظورتون همین باشه باید بگم نمیشه توضیح داد چون احساس من کم کم ایجاد شد و کم کم وارد ذهنم شد شب ها تا دیر وقت بش فکر میکردم و تمام روشبانه روز براش دعا وآرزوی موفقیت........................
اصلا نمیتونستم فرد دیگه ای رو وارد ذهنم کنم.........................دیگه تحمل نداشتم.بالاخره دل رو زدم دریا وبهش گفتم که دوست دارم!!!!!!!!!!!!میخواستم تکلیفم رو با خودم مشخص کنم چون زندگیم انگار دچار بحران و نوعی دو راهی شده بود..ولی اوشون گفتن اگه هم بخوام به خاطر یه سری مسایل سنتی نمیتونم......خلاصه تا یه هفته من کلا گریه میکردم و هیچ وقت فراموشش نکردم نمیکنم و دوست ندارم که فراموشش کنم فقط ترجیح میدم به عنوان عشق اول و عشق آخرم توی قلبم بمونه(الانم دکتری قبول شده و لوح تقدیر های زیادی گرفته و از این بابت خیییییییییییییییییییییللل لللللللللللللللللللللللیی ییییییییییییییییییییییی براش خوشحالم و هر روز دعا میکنم که به درجات بالاتری برسه)
[golrooz]

اصلا نمیتونستم فرد دیگه ای رو وارد ذهنم کنم
خواستم ببینم عشق ات گذرا بوده یا واقعی...
که به جوابم رسیدم

تداعی
20th October 2013, 10:20 PM

ببخشید من نوشته رو الان خوندم
واقعا جا خوردم
دلم می خواست خیلی چیزا بنویسم اما وقتی دیدم این مطلب رو یه دانش آموز اول دبیرستان که
میخواد بره و متخصص مغز بشه ؟؟؟؟ نوشته ، فهمیدم بهتره نگم ، خودم سنگین ترم.
آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل ، مرکب ابدو دهر به ماند.

محسن مهابادی زاده
21st October 2013, 02:58 PM
...

سیدپویا
21st October 2013, 03:10 PM
ببخشید من نوشته رو الان خوندم
واقعا جا خوردم
دلم می خواست خیلی چیزا بنویسم اما وقتی دیدم این مطلب رو یه دانش آموز اول دبیرستان که
میخواد بره و متخصص مغز بشه ؟؟؟؟ نوشته ، فهمیدم بهتره نگم ، خودم سنگین ترم.
آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل ، مرکب ابدو دهر به ماند.
سلام حالا منظور؟

"golbarg"
21st October 2013, 03:54 PM
بچه ها یسوال دور ازدواج کردن خوبه یا بده؟؟؟یعنی همسرت مال یه شهر دیگه باشه؟؟

ببخش میدونم اینجا جاش نیست اما نمیشد این سوال یک پست کرد

kamel.gholami
21st October 2013, 04:01 PM
- - - به روز رسانی شده - - -

من تا حالا دور از یه شهر دیگه زن نگرفتم ...

اگه گرفتم میام میگم خوبه یا بد:)):)):)):))

ولی دایی ام از شمال با یکی که الآن زن داییمه از اهواز ازدواج کرده ... به خوبی و خوشی هم دارن زندگی میکنن

البته تا اونجایی که من میدونم:[nishkhand]

"golbarg"
21st October 2013, 04:02 PM

ولی دایی ام از شمال با یکی که الآن زن داییمه از اهواز ازدواج کرده ... به خوبی و خوشی هم دارن زندگی میکنن

- - - به روز رسانی شده - - -

واقعا زود تر تجربه کن

چون نکه میخوام من راه دور شوهر کنم برااین میگم[khande]

kamel.gholami
21st October 2013, 04:07 PM
واقعا زود تر تجربه کن

چون نکه میخوام من راه دور شوهر کنم برااین میگم[khande]

عــــــــــــــــــــــــ ــــه؟؟؟؟؟؟

مبارکه مبارکه:)):)) .... شیرینیِ ِ ما یادتون نره ها:))

بابا راه و جاده و خیابون و آسفالتو بیخیال ...

اگه همدیگر رو میخواین اینا زیاد مهم نیست

البته من نه درسشو خوندم نه تجربه اش کردم ... همین عشق و این چیزا رو میگم

ولی شنیدم ... همچنین دیدم ...

"golbarg"
21st October 2013, 04:12 PM
عــــــــــــــــــــــــ ــــه؟؟؟؟؟؟

مبارکه مبارکه:)):)) .... شیرینیِ ِ ما یادتون نره ها:))

بابا راه و جاده و خیابون و آسفالتو بیخیال ...

اگه همدیگر رو میخواین اینا زیاد مهم نیست

البته من نه درسشو خوندم نه تجربه اش کردم ... همین عشق و این چیزا رو میگم

ولی شنیدم ... همچنین دیدم ...

وای صداشو در نیار شوهرم بیدارمیشه[khanderiz]

ای بابا کی میادمارو بگیره اخه[tafakor] بذار بیاد باسرمیرم اونوردنیا هم که بود[khandeshadid]

kamel.gholami
21st October 2013, 07:50 PM
سلام دوستان

بعله ... هست ... زیادم هست

من عاشقم

عاشق اون بالا سری

kamel.gholami
21st October 2013, 07:52 PM
وای صداشو در نیار شوهرم بیدارمیشه[khanderiz]

ای بابا کی میادمارو بگیره اخه[tafakor] بذار بیاد باسرمیرم اونوردنیا هم که بود[khandeshadid]

چه زود شوهر شد:)):)))

مـــیـــــاد مـــــــــیــــــــــاد ...

*FATIMA*
22nd October 2013, 02:48 AM
علاقه شديد قلبى
اينجورى كه از معناش پيداست
١/ اول بايد از طرف خوشت بياد ، حالا هر كى ميخواد باشه
خدا ، خانواده ، بازيكن ، خواننده و ...
٢ / طورى تو دلت جا پيدا كنه كه بتونى خودت رو با اون كامل كنى
اگه يه اخلاقيت بده ، به خاطرش درست كنى ، اگه از يه كاريش خوشت نمياد بگى تا درست كنه و ...
٣/ آخريش آرامش رو به ارمغان بياره
يعنى هر وقت بهش فكر كنى ، هر وقت يادش كنى ، هر وقت كنارت باشه ، از لحظه لحظه زندگيت لذت ببرى
دوستان از دادن اسپم خوددارى شود
١٢ صفحه خوندم ، هيچى نصيبم شد !!!!!!!!!!!!!!! همش از رابطه ها سخن گفته شد !
خالى از اينكه به معناى قشنگ عشق برسيم

سعیده ذوقی
8th November 2013, 08:12 PM
متعجم از احساس دوست داشتنی که به عشق و احساس عشقی که به تنفر و احساس تنفری که به دوست داشتن ساده ختم شد جریانی که چندین سال از عمر مرا گرفت همه انچه بر من گذشت در جلوی چشمانم رژه می روند، و من می بینم که چگونه در تمام این سالها برای هیچ جنگیده ام. هرگز امروزهایم را باور نداشته ام،...هرگز امروزهایم را باور نخواهم کرد...

zoh_reh
8th November 2013, 08:24 PM
متعجم از احساس دوست داشتنی که به عشق و احساس عشقی که به تنفر و احساس تنفری که به دوست داشتن ساده ختم شد جریانی که چندین سال از عمر مرا گرفت همه انچه بر من گذشت در جلوی چشمانم رژه می روند، و من می بینم که چگونه در تمام این سالها برای هیچ جنگیده ام. هرگز امروزهایم را باور نداشته ام،...هرگز امروزهایم را باور نخواهم کرد...

سعیده جان تو در حالی ، با گذشته چرا سیر می کنی؟

حیف نیست ، حالتو از دست میدی به خاطر یه قسمت از زندگیت.

ببین زندگی قسمتهای از مختلفی تشکیل شده ، یه قسمتش خوب نگذشت ، یه قسمتایی هم برعکس بود.

آیا باید برای یک اتفاق برا یک قسمت از زندگی بقیه عمر رو تعطیل کرد؟ یا باید با دید بازتر با آغوش گرمتر از بقیه زندگی استقبال کرد؟

شما یه روزی یه چیزی رو اسمشو گذاشته بودی عشق. جواب نداد چون اسمش این نبود. حالا دنبال صاحب واقعی این عشق بگرد عزیزم.

یکی از دوستان تو دلنوشته جمله قشنگ گذاشتن :البته با اجازه از آقای mohammad z

گذشته ات را بدون هیچ تاسفی بپذیر، با اعتماد زمان حالت را بگذران و بدون هیچ ترسی برای آینده آماده شو

z.000
9th November 2013, 01:35 PM
خانوما اقایون عاشق نشین.دیگه مشکلی نداریم[cheshmak]
حلله؟[khande]
اکی؟[khande]

z.000
9th November 2013, 02:05 PM

اینجوری که من فهمیدم اره سخته.البته بستگی به ادمش داره هااااا.
ببین فرهنگهای متفاوت ومهمتر دوربودن که میتونه مشکل ساز بشه.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد