PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال سوالات خفن هندسه

n_maths
13th August 2013, 06:28 AM
سلام دوستان.
من تازه عضو این سایت شدم.میخوام دو سوال جالب بذارم.اگه خوشتون اومد ،بگید تا بازم بذارم.پیشنهاد میکنم دانشجویان رشته ریاضی حتما حل کنن.[cheshmak]
سوال یک:
نقاط D,E,F به ترتیب روی اضلاعBC,AC,ABاز مثلث ABCقرار دارند.ثابت کنید دو مثلث ABC و DEF دارای مراکز ثقل مشترک هستند اگر و فقط اگر http://latex.codecogs.com/gif.latex?%5Cfrac%7BBD%7D%7BDC%7D%3D%5Cfrac%7BCE%7 D%7BEA%7D%3D%5Cfrac%7BAF%7D%7BFB%7D
(مرکز ثقل یک مثلث،محل تلاقی سه میانه آن است)
سوال دو:
در مثلث قائم الزاویه ABC داریم B<C و A=90.مماس A بر دایره محیطی مثلث،(یعنی دایره ی w)،خط BC را در D قطع میکند.E را قرینه ی A نسبت به ضلع BC و X را پای عمود از A بر BE و Y را وسط AX در نظر بگیرید.فرض کنید خط BY دایره ی w را در Z هم قطع میکند.ثابت کنید خط BD بر دایره ی محیطی مثلث ADZ مماس است.

n_maths
13th August 2013, 11:12 AM
یعنی هیچ کس نتونسته حلشون کنه؟جواباشو نو بذارم؟[tafakor]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد