PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گپي با هومن نامداري بعد از همكاريش با محسن يگانه و احسان خواجه اميري

mosighi
12th August 2013, 03:12 PM
برنده تندیس بهترین نوازنده نخستین جشن «موسیقی ما» پس از همکاری جدیدش در قطعه «خیابونا» عنوان کرد؛
هومن نامداری: مخاطبان خواجه امیری یک شکل هستند و مخاطبان یگانه یک شکل دیگر

موسیقی ما – بهمن بابازاده: هومن نامداری بعد از انتشار آلبوم «عاشقانه ها» کاراکتر هنری اش از این رو به آن رو شد و حضورش به عنوان رهبر ارکستر «احسان خواجه امیری» باعث شد هنرش بیشتر نمود پیدا کند تا این چهره یک موزیسین خلاق و نوآور در جامعه ی موسیقی لقب بگیرد. همکاری جالب این هنرمند با «محسن یگانه» در تک قطعه «خیابونا» باعث شد سراغی از او بگیریم و در این باره با او گپ بزنیم:

* داستان شکل گیری این قطعه و همکاری ات با محسن یگانه از کجا شروع شد؟
محسن این قطعه را برای شخص دیگری ساخته بود و خودش هم خوشش آمده بود. بعد از پخش شدن غیر رسمی آن، یک مقدار هم از طرفداران گلایه دارم. چون من از این کاری که پخش شده فقط سی ثانیه را شنیده ام و خیلی معلوم است که این کار ماکت است. طرفداران یک خواننده طرز فکر آن خواننده و سلیقه اش را می دانند و توقع نداشتم که اینقدر شلوغ شود. چون معلوم بود که ماکت است و به بیرون درز پیدا کرده است.

*:در مورد نحوه شکل گیری همکاری با «محسن یگانه» نگفتي
من محسن را از مدتها قبل می شناسم و سالها قبل تجربه ی استیج هم با یکدیگر داشتیم. در این سالها رابطه کاری زیادی نداشتیم و من هم که خیلی وارد مقوله تنظیم شدم دیگر همکاری زیادی نداشتیم. محسن هم سلیقه خودش را دارد و یک سری چیزهای او شاید سلیقه من نباشد. مثلاً من فضای آلبوم قبلی محسن را نسبت به این آلبوم جدیدش بیشتر دوست داشتم. این ترکی هم که کار کردم سعی داشتم در این فضاها باشد و فضای آن آلبوم را بیشتر می پسندم. سلیقه مخاطبان محسن برای من محترم است، ولی چون فضای این شکلی را بیشتر دوست داشتم سعی کردم در همین سبک کار کنم تا اینکه خیلی نوآوری انجام بدهم.

* این همکاری تو با محسن یگانه ادامه خواهد داشت؟
نمی دانم همه چیز بستگی به آینده دارد. امیدوارم که این ترک جواب بدهد. هرچند همه کارهای آن خیلی با عجله انجام شد و فکر می کنم کلاً برای همه چیز آن دو شبانه روز وقت صرف شده باشد. فکر می کنم با توجه به این مدت کم کار آبروداری شده باشد و همه وقت و انرژی خودمان .را روی آن معطوف کردیم

* تو بعد از آلبوم «عاشقانه ها» احتمالاً این قبیل پیشنهادهای کاری را بیشتر خواهی داشت. قرار است که از این به بعد با هنرمندان گوناگون همکاری داشته باشی؟
همانطور که خودتان می دانید این داستان یک وجه خوب و یک وجه بد دارد. وجه خوب این است که تجربه های مختلف داری و سبک های متفاوت را کار می کنی ولی وجه بد این است که به تکرار می افتی. من سعی می کنم از بخش دوم اجتناب کنم و بیشتر تنوع و تجربه سبک های گوناگون داشته باشم. در حال انجام یک کار جدید برای احسان هستیم که سبک و سیاق آن کاملاً با کارهایی که از احسان شنیده ایم تفاوت دارد و درحال تجربه موارد جدید هستیم.

* اگر قرار باشد در مورد سلایق و روند کاری «محسن یگانه» و «احسان خواجه امیری» قضاوت کنی، به چه نکاتی اشاره می کنی؟
یک مقدار مخاطبان به سلیقه ها شکل می دهند. مخاطبان احسان یک شکل هستند و مخاطبان محسن یک گروه دیگر هستند. همانطور که از کنسرتهای آنها مشخص است و جنس مخاطبان متفاوتی دارند. اما دقیقاً نمی توانم به نکته خاصی اشاره داشته باشم.

* کدام یک از اینها به سلیقه شخص تو نزدیک تر است؟
سلیقه «احسان خواجه امیری» بیشتر از محسن به من نزدیک است.

* از آلبوم جدید احسان چه خبر و چه کسانی مشغول به کار هستند؟
خوب پیش می رود و امیدوارم حرکتی که انجام می دهیم رو به جلو باشد و اینکه عاشقانه ها کار ما را سخت کرده است. تقریباً همان تیم عاشقانه ها است ولی یک مقدار فضا بازتر و گسترده تر شده است. احسان یک سری همکاری با نفرات قبلی که با آنها کار کرده است هم در این آلبوم جدید انجام داده است و امیدوارم نتایج خوبی داشته باشد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد