PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عسگراولادی: اگر می​توانستم معاون زنگنه می​شدم

Capitan Totti
11th August 2013, 05:33 PM
عسگراولادی: اگر می​توانستم معاون زنگنه می​شدم (http://aftabnews.ir/fa/news/205195/%D8%B9%D8%B3%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%88%D9%84%D8%A7%D 8%AF%DB%8C-%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8B%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B 3%D8%AA%D9%85-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D8%B2%D9%86%DA%AF%D9%86%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8B%D8%B4%D8%AF%D9%85)
حبیب​الله عسگری اولادی، دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با تأکید براین مطلب که ترکیب کابینه روحانی خوب است، می‌گوید، «بنده 30درصد ترکیب کابینه را اصلاح‌طلب و 30درصد بعدی را اصولگرا می‌دانم و 20 درصد آن نیز از رفقای آقای روحانی هستند و 20 درصد دیگر مدیرانی که در هیچ‌کدام از این دو طیف نمی‌گنجند».
آفتاب: آقای عسگر اولادی! به نظر شما آیا کابینه پیشنهادی آقای روحانی موفق می‌شود رأی اعتماد مجلس را اخذ کند؟
بله، بنده معتقدم کابینه آقای روحانی می‌تواند رأی مجلس را به دست آورد.

لطفاً بفرمایید درخصوص ترکیب کابینه چه نظری دارید؟
ببینید، همان‌طور که رئیس‌جمهور در نشست خبری خود مطرح کردند مجلس وزرای ایشان را تأیید می‌کند. بنابراین بنده به سهم خودم استدعا دارم نمایندگان نیز به شرایط فعلی توجه داشته باشند. دیگر اینکه رئیس‌جمهور تدبیر و امید را شعار اصلی و مورد اتکای کار خود قرار داده و در انتخاب وزرا کاملاً مراعات کرده است.

یعنی شما ترکیب کابینه پیشنهادی را تأیید می‌کنید؟
بنده 30درصد ترکیب کابینه را اصلاح‌طلب و 30درصد بعدی را اصولگرا می‌دانم و 20درصد دیگر مدیرانی که هیچ‌کدام از این دو طیف نمی‌گنجند. من معتقدم ترکیب کابینه خوب است.

کابینه آقای روحانی را از حیث سیاسی چطور ارزیابی می‌کنید؟
از حیث سیاسی هم وزرای معرفی شده خوب و مناسب هستند وزیر خارجه و وزیر کشوری که اقای روحانی معرفی کرده‌اند افرادی خوبی هستند.

برخی ترکیب کابینه آقای روحانی را بیشتر اصلاح‌طلبان می‌دانند؛ شما این نظریه را قبول دارید؟
دید من با شما فرق می‌کند. من اصلاح‌طلبان و اصولگرایان را سیاه و سفید نمی‌بینم. امام هم همه این‌ها را قبول داشت. مقام معظم رهبری هم آنها را قبول دارند، منتهاهمه باید در آهنگ ولایت حرکت کنند.

حرف و حدیث‌های زیادی درخصوص برخی از وزرای پیشنهادی مثل آقای زنگنه مطرح است؛ برخی ایشان را منتسب به فتنه 88 می‌دانند و معتقدند نباید در کابینه حضور داشته باشند. نظر شما در این خصوص چیست؟
بنده سال‌ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام با اقای زنگنه کار کرده‌ام. ایشان فرد بسیار صریحی است. بنابراین برخی از این صراحت برداشت‌هایی می‌کنند که بنده این برداشت را ندارم. اگر سن من طوری بود که آقای زنگنه بنده را به عنوان معاونش قبول می‌کرد حتماً می‌رفتم و معاون ایشان می‌شدم، اقای زنگنه هر تشخیصی که دارد بسیار صریح صحبت می‌کند.

حضور اقای رحمانی فضلی را در کابینه دولت آقای روحانی چطور می‌بنید؟
اقای رحمانی‌فضلی عنصر اصولگرای متدین و منضبطی است که برای وزارت کشور بسیار مفید است.

به نظر شما در شرایط فعلی برای بررسی کابینه پیشنهادی آقای روحانی مجلس باید چه رویکردی داشته باشد؟
بنده از مجلس می‌خواهم به سخنان اخیر رئیس‌جمهور در کنفرانس خبری دقت داشته باشند و آن را ملاک قرار دهند. در واقع در بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کش دادن بحث‌های فتنه، ساکتین در فتنه موید فتنه و مارک زدن به افراد با این اسامی صحیح نیست. البته حق مجلس است در گزینش خود دقت کند، اما کسی در حال حاضر مورد تأیید رهبری و مردم است نباید تضعیف شود و بگوید تشخیص ایشان در انتخاب اصلح غلط بوده است. مجلس باید در گزینش وزرا دقت و تحقیق داشته باشد و از سهل‌انگاری پرهیز کند.

اما برخی نمایندگان در موردکابینه دیدگاهی مخالف شما دارند و حرف‌های متفاوتی در مورد وزرا می‌زنند.
ببینید افراط این است که به تعبیر خودمان برخی مته به خشخاش می گذارند. حتی برخی از نشریات افراطی از هر دو سوی اصلاح‌طلب و اصولگرا چنین رویکردی دارند که باید از این موضوع‌گیری‌ها و افراط‌گری‌ها دوری کنند. در واقع مصلحت نظام ایجاب می‌کند از افراط‌گری دور شود.

به نظر شما ایا آقای روحانی توانستند بحث اعتدال گرایی را درکابینه اعمال کنند؟
بله. با شناختی که از ایشان دارم در اعتدالگرایی موفق عمل می‌کنند.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد