PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال با پولم چه کنم؟

معمار حانیه
11th August 2013, 12:20 AM
سلام مبلغ 400 هزار تومان دارم. اما نمیدونم باهاش جی بخرم. اما دوست دارم خرجش کنم. به نظرتون چی بخرم؟

نکته احتمال زیاد شهریور یک سفر مشهد بریم.

2. / به میز نقشه کشی احتیاج دارم. حالا با وجود اینا. من چیکار کنم با پولم؟؟؟[sootzadan]

میدونم پولم زیاد نیست اما خوب به نظرتون با این پول چه میشه کرد[nishkhand]

sr hesabi
11th August 2013, 12:26 AM
سلام مبلغ 400 هزار تومان دارم. اما نمیدونم باهاش جی بخرم. اما دوست دارم خرجش کنم. به نظرتون چی بخرم؟

2. / به میز نقشه کشی احتیاج دارم. حالا با وجود اینا. من چیکار کنم با پولم؟؟؟[sootzadan]

200 تومانش رو میز بگیرید
50 تومانش رو کتاب بگیرید
150 باقی مونده رو هم بزارید بمونه،ببرید مشهد[nishkhand]

Sa.n
11th August 2013, 01:05 AM

خب این چیز کاملا سلیقه ایه که چی دوست دارید بگیرید
می تونید یک میز نقشه کشی بگیرید
بقیش رو هم پس انداز کنید [shaad]

SaSaMc2
11th August 2013, 01:57 AM
سلام...[golrooz]

بريز توي حسابت...

هيچيشم خرج نكن...

اگرم خيلي علاقه داري خرج كني طلا ملا بگير...

معمار حانیه
11th August 2013, 02:01 AM
سلام...[golrooz]

بريز توي حسابت...

هيچيشم خرج نكن...

اگرم خيلي علاقه داري خرج كني طلا ملا بگير...

اتفاقا دوست داشتم انگشتر طلا بگیرم. اما میگن.400 هزار طلا نمیکنه[sootzadan][gerye]

SaSaMc2
11th August 2013, 02:27 AM
دست دوم بگير كه هم ارزونتره هم افت نميكنه...

يه سبكش و بردار يا نيم سكه...

ميز نقشه كشي هم بنداز گردن بابات...[nishkhand]

Almas Parsi
11th August 2013, 02:28 AM
سلام حانیه جون ...[golrooz]
به نظر من کل پولت رو در یک حساب پس انداز با سود ماهیانه پس انداز کن
و در کنارش یکی از رموز موفقیت ،هدفدار زندگی کردنه....
سعی کن به موجودی پس اندازت به دید یک سرمایه نگاه کنی هیچگاه در سرمایه گذاری روی پولت برای خرج کردنش حساب نکن
یک پیشنهاد دارم اگر روحیه پس داز داشته باشی از مبالغ پولهای تو جیبیت مبالغی رو به هدف خرید میز نقشه کشیت کنار بزار و همیشه برای نیازهات پس انداز کن و برای تامین نیازهات حتی الامکان سراغ سرمایه اولیه ات نرو
افراد موفق شعارشون اینه که سرمایه رو لیوان پر آبی در نظر بگیر که هر چی توش آب میریزی از سر ریزش حق داری استفاده کنی پس فعلا برای شروع لیوان سرمایه ات رو پر کن و از مازاد پس اندازت خرج کن با این کار هم بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی اسکونت پولت در بانک بصورت سود ماهیانه اضافه میشه و هم میتونی با روحیه پس انداز امنیت روحی بالایی داشته باشی و با استفاده از متد سرمایه گذاری برای نیازهات برنامه ریزی کنی
موفق باشی گل نازم[golrooz]

ΜαsοοD
11th August 2013, 02:54 AM
من یکی که در این مورد نمیتونم نظر بدم . چون یک رگ یزدی از طرف پدربزرگم دارم

اگر زیر بالشم قایم نکنمش ...

یه ربع سکه ای چیزی میگیرم قایمش میکنم [labkhand]

mozhgan.s
11th August 2013, 07:44 AM
میز تقشه کشی واجبتره

m@some
11th August 2013, 09:27 AM
اتفاقا دوست داشتم انگشتر طلا بگیرم. اما میگن.400 هزار طلا نمیکنه[sootzadan][gerye]

چراعزیزم تقریبا" 3گرمی میشه خرید

Majid_GC
11th August 2013, 10:17 AM
اینقد همه اقتصادی نگاه میکنن ![nishkhand]

25 تومنش رو بده پاستیل

25 تومنش رو بده بستنی مگنوم

25 تومنش رو بده پفک چاکلز

25 تومنش رو بده بیسکوییت فرخنده از نوع کاکائویی (ساخت اصفهون)

--------------

150 بده لباس

50 بده کفش (البته اگه این قیمتی پیدا شد)([nishkhand])

100 تومن مابقی هم یه میز

معمار حانیه
11th August 2013, 11:25 AM
سلام حانیه جون ...[golrooz]
به نظر من کل پولت رو در یک حساب پس انداز با سود ماهیانه پس انداز کن
و در کنارش یکی از رموز موفقیت ،هدفدار زندگی کردنه....
سعی کن به موجودی پس اندازت به دید یک سرمایه نگاه کنی هیچگاه در سرمایه گذاری روی پولت برای خرج کردنش حساب نکن
یک پیشنهاد دارم اگر روحیه پس داز داشته باشی از مبالغ پولهای تو جیبیت مبالغی رو به هدف خرید میز نقشه کشیت کنار بزار و همیشه برای نیازهات پس انداز کن و برای تامین نیازهات حتی الامکان سراغ سرمایه اولیه ات نرو
افراد موفق شعارشون اینه که سرمایه رو لیوان پر آبی در نظر بگیر که هر چی توش آب میریزی از سر ریزش حق داری استفاده کنی پس فعلا برای شروع لیوان سرمایه ات رو پر کن و از مازاد پس اندازت خرج کن با این کار هم بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی اسکونت پولت در بانک بصورت سود ماهیانه اضافه میشه و هم میتونی با روحیه پس انداز امنیت روحی بالایی داشته باشی و با استفاده از متد سرمایه گذاری برای نیازهات برنامه ریزی کنی
موفق باشی گل نازم[golrooz]

ممنون عزیزم بابت راهنماییت. اما مگر میشه 400 هزار در بانک پس انداز کرد و سودش گرفت؟ یعنی برای 400 هزار تومان هم سود میدن؟؟؟

البته من ماهی 50 هزار خرجی دارم. که خاله ام میگه طلابخر داشته باشی. مامانم میگه بزار بانک بهش فک نکن بزار واسه ئروز مبادا.... از این ور تا میگم فلان چیز میخوام. میگه مگه 400 هزار نداری[nishkhand]... خلاصخ موندم. اما به روش تو هم حتما فکر میکنم[golrooz]

معمار حانیه
11th August 2013, 11:26 AM
اینقد همه اقتصادی نگاه میکنن ![nishkhand]

25 تومنش رو بده پاستیل

25 تومنش رو بده بستنی مگنوم

25 تومنش رو بده پفک چاکلز

25 تومنش رو بده بیسکوییت فرخنده از نوع کاکائویی (ساخت اصفهون)

--------------

150 بده لباس

50 بده کفش (البته اگه این قیمتی پیدا شد)([nishkhand])

100 تومن مابقی هم یه میز

ایول بابا. اینجوری یک 100 کبلویی اضافه وزن پیدا میکنم[khande]

اسپوتنیک
11th August 2013, 11:57 AM
به نظر من میز نقشه کشیتو بگیر و کتابایی که لازم داری. و اگه چیزی هم تهش موند دوستاتو ببر یه کافی شاپ! مارو از قلم نندازی !! [cheshmak]

mehdikhanmohamadi
11th August 2013, 03:15 PM

سلام سلام اتفاقا من به 400 تومن پول نقد احتیاج دارم میگما بیا قرضش بده بهم تا از دست این
افکار راحت شی

ولی ازین شوخیا گذشته خودت باید ببینی میخوای پولت افزایش پیدا کنه یا نه میخوا نیازتو بر طرف کنی
اینی که دوستمون میگه که بیزیش بانک سودشو بگیری فک کنم سالی 10 تومن بهت سودشو بدن[nishkhand]
ولی الان فل حاله اگه میخوای سرمایه گذاری کنی اگه یه جا برا نگه داریش دارید پولتو بده بابات بگو برات 250 کیلو سیب
زمینی از میدون بار بگیره
الان که سر خرمنشه او فصل برداشته کیلویی 1600 رو زمین خرید فروش میشه حتم بدون " تا یه ماه دیگه به3000
رسیده بعد ببر 8تا گونیشم بده مغازه دادرایه سر کوچتون...[nishkhand]

BaAaroOoN
11th August 2013, 03:27 PM
بستگی به حال روحیت داره
مثلا من الان خودم در وضعیم که عین بچه کوچولوها روزی دو بسته کرانچی با یه عالمه پاستیل میخورم
الانم اگه این پول مال من بود بازم میذاشتم روش باهاش میرفتم رستوران همشو استیک سفارش میدادم....تقریبا میشه 13 پرس

Capitan Totti
11th August 2013, 03:30 PM
یه شماره حساب بهت میدم الان :d<):):))
یه مقدارشو بریز رو این :d<):):))
بعد یک پنجمش رو خمس بده!!
یک سوم رو زکات
بقیه اشم برا خودت بده به کتاب!

معمار حانیه
11th August 2013, 07:12 PM
سلام سلام اتفاقا من به 400 تومن پول نقد احتیاج دارم میگما بیا قرضش بده بهم تا از دست این
افکار راحت شی

ولی ازین شوخیا گذشته خودت باید ببینی میخوای پولت افزایش پیدا کنه یا نه میخوا نیازتو بر طرف کنی
اینی که دوستمون میگه که بیزیش بانک سودشو بگیری فک کنم سالی 10 تومن بهت سودشو بدن[nishkhand]
ولی الان فل حاله اگه میخوای سرمایه گذاری کنی اگه یه جا برا نگه داریش دارید پولتو بده بابات بگو برات 250 کیلو سیب
زمینی از میدون بار بگیره
الان که سر خرمنشه او فصل برداشته کیلویی 1600 رو زمین خرید فروش میشه حتم بدون " تا یه ماه دیگه به3000
رسیده بعد ببر 8تا گونیشم بده مغازه دادرایه سر کوچتون...[nishkhand]

همینم مونده بابام بگه میخوای سیب زمینی فروش بشی[nishkhand]

معمار حانیه
11th August 2013, 07:13 PM
بستگی به حال روحیت داره
مثلا من الان خودم در وضعیم که عین بچه کوچولوها روزی دو بسته کرانچی با یه عالمه پاستیل میخورم
الانم اگه این پول مال من بود بازم میذاشتم روش باهاش میرفتم رستوران همشو استیک سفارش میدادم....تقریبا میشه 13 پرس

اخه من خوب تپلیم. بعدش اگر بخوام. همشو بخورم. که دیگه مشخص نیست پول جمع کردم. ..... همش میشه شکم. بعد بابام میگه. نگفتم نخور [tafakor]

معمار حانیه
11th August 2013, 07:14 PM
دوستان. به نظرتون باهاش یک میز نقشه کشی بخرم وبقیه اشم بدم طلا چیه؟؟

یا یک تیکه جواهر[khanderiz]

واگرم چیزی موند. بر دارم وپول بزارم روش/.///

معمار حانیه
11th August 2013, 07:19 PM
میز تقشه کشی واجبتره

اتفاقا در نظر دارم یکی بگیرم. اخه واقعا سخته بدون میز نقشه کشیدن. اونم برای کسی که تصمیم داره تا بالا بالاها بره

عبدالله91
11th August 2013, 08:01 PM

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

اول ببینین پولو اگه خرج کنین چقد براتون مطلوبیت میاره. ینی اگه 400 تومن رو خرج کنین مطلوبیتی به اندازه 400 تومن بدست میارین یا نه. اگه جوابتون نه شد برین گزینه دیگه ،حساب کنین چقدشو اگه خرج کنی و چقدشو نگه داری برات سود داره یا همون مطلوبیتت بیشتر میشه.

برا اینکار ارزش پول الان رو حساب کن که همون 400 تومنه، بعد حساب کن اگه پولو بدی میز به کجا میرسی و میز چقد براتون در آینده درآمد خواهد داشت ینی کمک خواهد کرد به قول خودتون به اون بالا بالاها برسی. ینی بر فرض بدی تموم پول رو به میز؛ حساب کنین چقد اولا براتون کار کردن رو این میز مهمه ینی روحیه ات رو باز میکنه و اگه این میز نباشه احتمال میدین به منفعتی که با وجود میز برسین نمیرسین. مثلا اگه امکاناتی چون میز باشه فردی شاید علاقه اش بیشتر بشه و تلاشش رو چند برابر میکنه که در این صورت پولتون رو خرج نکردین در واقع یه جور سرمایه گذاری کردین تا در آینده جواب بده. اگه نه براتون فرقی نداره که میز باشه و بدون میز هم میتونین به همون جا برسین که با میز میرسین پولتونو پس انداز کنین یا طلا بخرین هر چند که در اندازه 400 تومن باشه.

در مجموع هر کاری که میخواهین بکنین ارزش سرمایه گذاری رو با خرج کردن بسنجین مطلوبیت هر کدوم بیشتر شد همون کارو بکنین. به روحیه شما و نیاز و .. شخصیتون این اندازه گیری مربوط هست.

البته یادتون باشه بعضی خرج کردنها سرمایه گذاری حساب میشه و در واقع پس انداز کردن چنین سودی رو عایدتون نخواهد کرد. شما اگه 400 تومن رو بذاری بانک بر فرض 2 سال دیگه همون 400 تومن هست و ارزشش کاسته شده چون 400 تومن الان با 400 تومن 2 سال دیگه یکی نیس اما بر فرض اگه بدی به میز یا طلا حسابش بنا به خصوصیات و اثرگذاری این دو کار رو خودتون فرق میکنه. مثلا شاید میز انگیزتون رو ببره بالا یا اگه الان نخری سال دیگه باید چند برابر پولدت رو بدی بهش و... یا طلا یه حساب دیگه داره.

اما به بابا یا... قرض ندین جنازشو هم پیدا نمیکنین[nishkhand]

شرمنده زیاد شد[khejalat]

mamadshumakher
11th August 2013, 08:01 PM
یه آشنا پیدا کن پولتو بده بهش بتونه با دلار 1226 تومنی واست چنج کنه [nishkhand]

بعد اون دلار رو ببر بازار ازاد و تبدیل به تومان کن بالای 1میلیون تومان میشه.باز اون پولو به اون اشناتون (البته بگو به خاطر این کار سخاوتمندانش یه مقداری پورسانت بگیره) به اندازه پولت بهت دلار 1226 تومانی بده باز دوباره برو بازار ازاد و تبدیل به تومان کن [bamazegi] [nadidan]

از من میشنوی بزار بانک و در این مدت به یه کسب و کار کوچیک فکر کن.

معمار حانیه
11th August 2013, 08:18 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

اول ببینین پولو اگه خرج کنین چقد براتون مطلوبیت میاره. ینی اگه 400 تومن رو خرج کنین مطلوبیتی به اندازه 400 تومن بدست میارین یا نه. اگه جوابتون نه شد برین گزینه دیگه ،حساب کنین چقدشو اگه خرج کنی و چقدشو نگه داری برات سود داره یا همون مطلوبیتت بیشتر میشه.

برا اینکار ارزش پول الان رو حساب کن که همون 400 تومنه، بعد حساب کن اگه پولو بدی میز به کجا میرسی و میز چقد براتون در آینده درآمد خواهد داشت ینی کمک خواهد کرد به قول خودتون به اون بالا بالاها برسی. ینی بر فرض بدی تموم پول رو به میز؛ حساب کنین چقد اولا براتون کار کردن رو این میز مهمه ینی روحیه ات رو باز میکنه و اگه این میز نباشه احتمال میدین به منفعتی که با وجود میز برسین نمیرسین. مثلا اگه امکاناتی چون میز باشه فردی شاید علاقه اش بیشتر بشه و تلاشش رو چند برابر میکنه که در این صورت پولتون رو خرج نکردین در واقع یه جور سرمایه گذاری کردین تا در آینده جواب بده. اگه نه براتون فرقی نداره که میز باشه و بدون میز هم میتونین به همون جا برسین که با میز میرسین پولتونو پس انداز کنین یا طلا بخرین هر چند که در اندازه 400 تومن باشه.

در مجموع هر کاری که میخواهین بکنین ارزش سرمایه گذاری رو با خرج کردن بسنجین مطلوبیت هر کدوم بیشتر شد همون کارو بکنین. به روحیه شما و نیاز و .. شخصیتون این اندازه گیری مربوط هست.

البته یادتون باشه بعضی خرج کردنها سرمایه گذاری حساب میشه و در واقع پس انداز کردن چنین سودی رو عایدتون نخواهد کرد. شما اگه 400 تومن رو بذاری بانک بر فرض 2 سال دیگه همون 400 تومن هست و ارزشش کاسته شده چون 400 تومن الان با 400 تومن 2 سال دیگه یکی نیس اما بر فرض اگه بدی به میز یا طلا حسابش بنا به خصوصیات و اثرگذاری این دو کار رو خودتون فرق میکنه. مثلا شاید میز انگیزتون رو ببره بالا یا اگه الان نخری سال دیگه باید چند برابر پولدت رو بدی بهش و... یا طلا یه حساب دیگه داره.

اما به بابا یا... قرض ندین جنازشو هم پیدا نمیکنین[nishkhand]

شرمنده زیاد شد[khejalat]

اره داداشی واقعا راست میگی///// به خونواده بدم. میگن کاری نکردی وظیفه ات بود[khande]

اما داداش راستش در نظر دارم. یک میز 100 هزاری بگیرم. یا نهایتش 150 و یک انگشتر که عقیق وخیلی خوشم ازش میاد وقیمتش 120 هزاری میشه باهاش بخرم وباقیش هرچی موند پسانداز کنم. بعدش پول بزارم روش جمع کنم. جمع کنم. وقتی یکم بیشتر شد. از بابامم بخوام بهم پول بده بزارم روش که یک لب تاب بگیرم.

اینجوری هم مرض پول خرج کردنم کم میشه. هم بهه ارزو هام میرسم. چطوره؟؟

معمار حانیه
11th August 2013, 08:19 PM

بعد اون دلار رو ببر بازار ازاد و تبدیل به تومان کن بالای 1میلیون تومان میشه.باز اون پولو به اون اشناتون (البته بگو به خاطر این کار سخاوتمندانش یه مقداری پورسانت بگیره) به اندازه پولت بهت دلار 1226 تومانی بده باز دوباره برو بازار ازاد و تبدیل به تومان کن [bamazegi] [nadidan]

راستش دوست دارم تو اموزشگاه درس بدم. .. مدرک مربیگری دارم هااا.... اما بابام نمیزاره[nadidan]

1=1+1
11th August 2013, 09:14 PM
میزو بخر

بقیشم طلا بخر

محدددددثه
11th August 2013, 11:23 PM
بابا مگه میز نیاز نداری؟؟؟ پس همون میز رو بخر.. بقیشم بریز تو قلکت...[nishkhand]

عبدالله91
12th August 2013, 06:02 AM
اینجوری هم مرض پول خرج کردنم کم میشه. هم بهه ارزو هام میرسم. چطوره؟؟

فکر خوبیه.ما هم از این تاپیکت استفاده میکنیم. نکات خوبی توش هست. از اهمیت مشورت بگیر تا یادگیری چطور خرج کردن و...

معمار حانیه
12th August 2013, 09:54 AM
فکر خوبیه.ما هم از این تاپیکت استفاده میکنیم. نکات خوبی توش هست. از اهمیت مشورت بگیر تا یادگیری چطور خرج کردن و...

بله واقعا درست میگید. چون من واقعا برای پول خرج کردن وپس انداز کردن ورسیدن به نیاز هام واقعا مشکل داشتم اما با صحبت دوستان متوجه شدم. باید چطور خرج کرد وپس انداز کرد

sr hesabi
12th August 2013, 11:55 AM
اگه این مبلغ دست من بود
100 تومنش رو فیلم و سریال میگیرم
100 میدم یه هدفون ،(دیگه این هدفونه عمرشو کرده)
200 شم یه هارد میگیرم[nishkhand][nishkhand]

ولی شما میزتون رو بگیر
طلا الان ریسک داره،ممکنه بیاد پایین(البته نه خیلی)
بقیه اشو نگه دارید،رسید 600 به پدرتون بگید بتون 600 دیگه بده،برید ،یه لپ تاب بردارید[golrooz]

معمار حانیه
14th August 2013, 12:54 AM
بله راستش من جدا از خرجی رفت وامد دانشگاه و....

مامانم گفته ماهی 50 هزار بهت میدم. میخوای جمع کن. میخوای بخور...

من میخوام حداقل ماهی 30 هزارش پس انداز کنم. یعنی 1 سالش

میشه 360 هزار تومان. حالا شما حساب کنید اگر من تا زمانی که

بخوام برم سرکار وخودم حقوق خودم در بیارم. مثلا بزایم 5 سال

دیگه میشه 1.800 هزار تومان. که از نظر خودم اون موقع ارزشش

خیلی خیلی کمتر میشه. به نظر خودم هر سال که پولم جمع

میکنم. یکمی از بابام بگیرم. طلا بخرم... یعنی طلای ارزون بعدش

برشون دارم.یا اینکه وقتی طلا گرون شد بفروشم و یک جورایی

خرید وفروش کنم. اونوقت به نظرتون پول من در 5 سال دیگه ممکنه

بیشتر شه یا کمتر میشه؟

یا اینکه بهتره طلا رو بردارم؟

دوستان هدف من اینه همه کسایی که بلد نیستن چطوری پس انداز کنن. یا پولشون خرج کنن / بیان ودر این تایپک راهنمایی بخوان تا بتونن درست تصمیم بگیرن.پس هرکسی مثل من این مشکل داشت حتما بگه. قبوله؟؟ اگر قبول تشکر بزنید دیگه دونه دونه نگید قبول لطفا

Capitan Totti
14th August 2013, 01:18 AM
من میگم
یه الاغ بگیر [khande]
بده دست خودم!! می برمش میدون آزادی باهاش بار می کشم!! از غرب به شرق! و از شرق به غرب!
بچه کوچولوها رم سوار خره میکنم یه پول سواری ازش می گیرم!
80 من! 20 تو[nishkhand][khande]

معمار حانیه
14th August 2013, 01:32 AM
من میگم
یه الاغ بگیر [khande]
بده دست خودم!! می برمش میدون آزادی باهاش بار می کشم!! از غرب به شرق! و از شرق به غرب!
بچه کوچولوها رم سوار خره میکنم یه پول سواری ازش می گیرم!
80 من! 20 تو[nishkhand][khande]

اینم فکر خوبی. اما من جدی جدی پرسیدم نه واسه خنده[hoshdar]

Capitan Totti
14th August 2013, 01:40 AM
اینم فکر خوبی. اما من جدی جدی پرسیدم نه واسه خنده[hoshdar]
البته نه که خیلی جدی
ولی برا خنده هم نبود زیاد!
باور کن یه خر بگیری ببری تو این پارکا و شهر بازیا
هر بچه ای 5دیقه سوارش شه و یه عکس بندازه 2تومان بگیری
خیلی میشه ها!!!

خب دلار بگیر!! ولی روحانی اومده میگه ارزونش میکنم
نه نگیر!!
20سانتی متر زمین هم میشه گرفت![nishkhand]
نه نه

الان فصل برداشت محصولات کشاورزی منطقه خودمونه یکی از فامیلا تو کرمانشاه بسپار 400تومانو نخود یا گندم بگیره![shaad]
چند ماه دیگه که فصل کاشت بشه اونوقت گرون میشه دیگه...[bamazegi]

معمار حانیه
14th August 2013, 01:48 AM
البته نه که خیلی جدی
ولی برا خنده هم نبود زیاد!
باور کن یه خر بگیری ببری تو این پارکا و شهر بازیا
هر بچه ای 5دیقه سوارش شه و یه عکس بندازه 2تومان بگیری
خیلی میشه ها!!!

خب دلار بگیر!! ولی روحانی اومده میگه ارزونش میکنم
نه نگیر!!
20سانتی متر زمین هم میشه گرفت![nishkhand]
نه نه

الان فصل برداشت محصولات کشاورزی منطقه خودمونه یکی از فامیلا تو کرمانشاه بسپار 400تومانو نخود یا گندم بگیره![shaad]
چند ماه دیگه که فصل کاشت بشه اونوقت گرون میشه دیگه...[bamazegi]

دوست عزیز من برای اولی یک فکر کردم... الان سوال من در باره این موضوع

بیشتر شه یا کمتر میشه؟

اصلا مطالب میخونید شما؟؟؟[tafakor]

Capitan Totti
14th August 2013, 01:53 AM
دوست عزیز من برای اولی یک فکر کردم... الان سوال من در باره این موضوع

بیشتر شه یا کمتر میشه؟

اصلا مطالب میخونید شما؟؟؟[tafakor]

منم منظورم بعد 10ماه بود :| با فرض ماهانه 40تومان پس انداز!! :|

معمار حانیه
14th August 2013, 01:56 AM
منم منظورم بعد 10ماه بود :| با فرض ماهانه 40تومان پس انداز!! :|

یعنی جدی جدی من خر بخرم؟؟؟[tafakor] یا مثلا پولم بزارم تو کار کشاورزی؟؟؟[tafakor]

Capitan Totti
14th August 2013, 02:06 AM
یعنی جدی جدی من خر بخرم؟؟؟[tafakor] یا مثلا پولم بزارم تو کار کشاورزی؟؟؟[tafakor]
[taajob2]
تو این اقتصاد ایران!
با این پول محدود تو!
کنه خیال داری پتروشیمی اراک رو پیشنهاد بدم!!

Majid_GC
14th August 2013, 07:07 AM

نه ، جو گیر نشید خر بخریدا[nishkhand]

یکم پول قرض بگیرید برید اسب بخرید

تیمسار شما تا حالا کودک دیده اید که بخواد سوار خر بشه ؟

اون اسب که دوست دارند سوارش بشوند

M@hdi42
14th August 2013, 08:57 AM

[khande]

نوابغ اقصادی سایت دارن خودشونو بروز میدن. اگه با من کارکنی دو ملیاردر اول کشور خواهیم شد.

در مورد پول هم بگم اگه نمیترسی برو قرص های روانگردان بخر .بشترین سود رو بهت میده. به خصوص شیشه و کراک.

ریپورتر
14th August 2013, 09:41 AM
به نظرم اول طلا بخر ربع سکه بخر یا نقره. نیم سکه بخری اجرت نداره و به نفعت هست ولی اگر زیور الات طلا بخری اجرت داره به ضرر تموم میشه الکی حق اجرت داره.

معمار حانیه
14th August 2013, 11:21 AM
به نظرم اول طلا بخر ربع سکه بخر یا نقره. نیم سکه بخری اجرت نداره و به نفعت هست ولی اگر زیور الات طلا بخری اجرت داره به ضرر تموم میشه الکی حق اجرت داره.

افرین داداش ممنون از نظرت... این مخاطبان دیگر فک میکنن من این برای شوخی گذاشتم.در حالیکه این یک بحث کاملا جدی....

ای بابا شما تذکری بده . [asabani][nishkhand]

ریپورتر
14th August 2013, 11:25 AM
خواهش ابجی.
راست میگه اذیت نکنین ابجی رو[nishkhand]

عبدالله91
14th August 2013, 04:40 PM
مهم نیس که چقد پول داشته باشی مهم شم اقتصادی داشتن است. ممکنه یکی یه هزار تومنی داشته باشه و بعده یه مدت تبدیل به چند هزار کنه اما یکی پول زیادی داشته باشه و نتونه به نسبت پولش سودی دربیاره.

دوران دانشجویی با دوستم تو پارک مطالعه میکردیم یه پسر بچه ای بود می اومد یه چند دقیقه ای هر روز پیشمون. یه سینی دستش بود که توش تقریبا 10-20 تا بامیه{زولبیه بامیه شیرینی مخصوص کشورمون نه از اون یکی بامیه ها} بود و هر روز کارش فروش بامیه بود. میگف پارسال تابستون پدرم بهم یه هزاری داد و من یه سینی برداشتم و هزار تومن دادم بامیه خریدم و تو دستم هر روز میفروختم که تا پایان تابستون هزار تومن رو تبدیل کردم به 12 هزار تومن.

مبلغ مهم نیس مهم اینه که به نسبت پولت بتونی درآمدزایی کنی یا سود عایدت بشه

عبدالله91
14th August 2013, 05:01 PM
اگر پس انداز کردن را بگذاریم کنار و برا خرید دو نوع کالا در نظر بگیریم این دونوع عبارتند از کالای سرمایه ای و کالای مصرفی

افرادی که شم اقتصادی بالایی دارند کالای مصرفی را در مواقع ضروری می خرند و پولشون رو روی کالاهای سرمایه ای سرمایه گذاری میکنند
مثلا شما لباس نیاز ندارین اگه پولتون رو برا تنوع بدین لباس بخرین پولتون رو دادین به یک نوع کالای مصرفی که سودی رو عایدتون نخواهد کرد که در این صورت پس انداز براتون باصرفه تر از خرید کالای مصرفی است هرچند که ارزش پولتون در آینده کم باشه چون با خرید کالای مصرفی دیگر همون اندازه هم پول نخواهید داشت.
اما اگه پولتون رو به کالای سرمایه ای بدین درسته مستهلک خواهد شد اما ازش نهایت استفاده رو کردین و به آینده شما کمک خواهد کرد مثه همون میز یا کتابهای لازم و مورد علاقتون که باعث رشد علمیتون خواهد شد

اگه موارد ضروری برا خرید کالای مصرفی ندارین پولتون رو بخاطر تنوع طلبی یا ... خرج نکنین هرچند کم باشه. سعی کنین کالای سرمایه ای در حد پولتون بخرین اما بهتر از این دو تا سرمایه گذاری است که خرید طلا نمونه ای از این کار است.که هم اصل پولتون حفض میشه و هم سودی عایدتون خواهد شد.

در مجموع به نظر بنده بهترین کار سرمایه گذاری است و گزینه دوم پس انداز و اگه این نشد خرید کالای سرمایه ای و در آخر اگه ضروری بود خرید کالای مصرفی است. البته این مراتب بستگی به شرایط شما داره.تا مجبور نبودین کالای مصرفی نخرین و چنین کالاهایی رو بندازین برعهدۀ پدر بزرگوار. ماهیانه بجای 30 تومن، 40 تومن اگه تونستین پس انداز کنین

Capitan Totti
14th August 2013, 05:15 PM
نه ، جو گیر نشید خر بخریدا[nishkhand]

یکم پول قرض بگیرید برید اسب بخرید

تیمسار شما تا حالا کودک دیده اید که بخواد سوار خر بشه ؟

اون اسب که دوست دارند سوارش بشوند
<):)
بابا کلا بعد 10ماه 400 تومان داره!
اسب خیلی گرونه!
البته خر برای بچه ها جذابیت بیشتری داره!

نوابغ اقصادی سایت دارن خودشونو بروز میدن. اگه با من کارکنی دو ملیاردر اول کشور خواهیم شد.

در مورد پول هم بگم اگه نمیترسی برو قرص های روانگردان بخر .بشترین سود رو بهت میده. به خصوص شیشه و کراک.
شیشه و کراک هم خوبه!!
من و تو با هم میریم میفروشیم!! <):)

setayesh shb
14th August 2013, 09:15 PM

خوب من خیلی متقارن عمل میکردم[nishkhand] 200 تومنش رو برای سفر مشهد میزاشتم 200 تومن دیگش رو برای میز میزاشتم به همین سادگی به همین خوشمزگی[nishkhand]

ستاره کویر
14th August 2013, 09:19 PM

[nishkhand]

بیا مشهــــد :) باهم بریم 400 تومنتو در بهترین حالت خرج کنیم [nishkhand]

نظرت چیه؟!

sr hesabi
14th August 2013, 09:22 PM
سلام

یه چیزی یه بار تو یه کتاب میخوندم که برای پس انداز کزدن ، همیشه کمتر از نصف پول وردیتون رو پس انداز کنید،چون اگه بیشتر از نصف پس انداز کنید ،به علت مشکلاتی که پیش میاد هم اون مقداری رو که تا حالا پس انداز کردید رو مصرف میکنید،هم انگیزتون رو برای پس انداز از دست میدید
پس حالا به نظر من
شما از 50 تومن 15 تا 20 تومنش رو پس انداز کنید،اگه در آخر ماه باز پول اضافه اوردید ،بزارید روش

بعدش سعی کنید ورودی پولتون رو بیشتر کنید
مثلا تا زمانی که برید سر کار اصلیتون میتونید به تدریس پایه دبیرستان(تو درسی که مهارت بیشتری دارید)و... بپردازید،اینطوری هرچند کم ولی مقدار پول ورودیتون بیشتر میشه.

در مورد طلا بستگی به خودتون داره،
تو ایران اگه چیزی 100 تومن بره بالا،شاید 1 تومن بیاد پایین ، پس میتونید خرید و فروش کنید(سود بدی هم نداره)[golrooz]

(ببخشید من در هر چیزی اظهار نظر میکنم)

معمار حانیه
14th August 2013, 10:26 PM
سلام

یه چیزی یه بار تو یه کتاب میخوندم که برای پس انداز کزدن ، همیشه کمتر از نصف پول وردیتون رو پس انداز کنید،چون اگه بیشتر از نصف پس انداز کنید ،به علت مشکلاتی که پیش میاد هم اون مقداری رو که تا حالا پس انداز کردید رو مصرف میکنید،هم انگیزتون رو برای پس انداز از دست میدید
پس حالا به نظر من
شما از 50 تومن 15 تا 20 تومنش رو پس انداز کنید،اگه در آخر ماه باز پول اضافه اوردید ،بزارید روش

بعدش سعی کنید ورودی پولتون رو بیشتر کنید
مثلا تا زمانی که برید سر کار اصلیتون میتونید به تدریس پایه دبیرستان(تو درسی که مهارت بیشتری دارید)و... بپردازید،اینطوری هرچند کم ولی مقدار پول ورودیتون بیشتر میشه.

در مورد طلا بستگی به خودتون داره،
تو ایران اگه چیزی 100 تومن بره بالا،شاید 1 تومن بیاد پایین ، پس میتونید خرید و فروش کنید(سود بدی هم نداره)[golrooz]

(ببخشید من در هر چیزی اظهار نظر میکنم)

ممنون. نه خواهش میکنم. باید شرکت کنید. تا مشکل حل شه.... چون من جز خودم دوستایی دارم که این مشکل دارن...

واقعا حرف هاتون خوبه

- - - به روز رسانی شده - - -

اگر پس انداز کردن را بگذاریم کنار و برا خرید دو نوع کالا در نظر بگیریم این دونوع عبارتند از کالای سرمایه ای و کالای مصرفی

افرادی که شم اقتصادی بالایی دارند کالای مصرفی را در مواقع ضروری می خرند و پولشون رو روی کالاهای سرمایه ای سرمایه گذاری میکنند
مثلا شما لباس نیاز ندارین اگه پولتون رو برا تنوع بدین لباس بخرین پولتون رو دادین به یک نوع کالای مصرفی که سودی رو عایدتون نخواهد کرد که در این صورت پس انداز براتون باصرفه تر از خرید کالای مصرفی است هرچند که ارزش پولتون در آینده کم باشه چون با خرید کالای مصرفی دیگر همون اندازه هم پول نخواهید داشت.
اما اگه پولتون رو به کالای سرمایه ای بدین درسته مستهلک خواهد شد اما ازش نهایت استفاده رو کردین و به آینده شما کمک خواهد کرد مثه همون میز یا کتابهای لازم و مورد علاقتون که باعث رشد علمیتون خواهد شد

اگه موارد ضروری برا خرید کالای مصرفی ندارین پولتون رو بخاطر تنوع طلبی یا ... خرج نکنین هرچند کم باشه. سعی کنین کالای سرمایه ای در حد پولتون بخرین اما بهتر از این دو تا سرمایه گذاری است که خرید طلا نمونه ای از این کار است.که هم اصل پولتون حفض میشه و هم سودی عایدتون خواهد شد.

در مجموع به نظر بنده بهترین کار سرمایه گذاری است و گزینه دوم پس انداز و اگه این نشد خرید کالای سرمایه ای و در آخر اگه ضروری بود خرید کالای مصرفی است. البته این مراتب بستگی به شرایط شما داره.تا مجبور نبودین کالای مصرفی نخرین و چنین کالاهایی رو بندازین برعهدۀ پدر بزرگوار. ماهیانه بجای 30 تومن، 40 تومن اگه تونستین پس انداز کنین

سلام داداش.خداییش خوب میحرفی.... ادم میدونه باید چکار کنه... وقتی با مثال میحرفی من بیشتر میفهم[nishkhand]

- - - به روز رسانی شده - - -

بیا مشهــــد :) باهم بریم 400 تومنتو در بهترین حالت خرج کنیم [nishkhand]

نظرت چیه؟!

اتفاقا قصد دارم 200 بزارم اونجا برای خرید یک چجواهر که دوست دارم...[nishkhand] اما م به زور پولم جمع کردم با کسی شرزیک نمیشم[khande]

saamaaneh
15th August 2013, 11:42 AM
سلام[golrooz]

میز دست دوم یا همون کارکرده هم داریم؟

که بشه با قیمت کمتری تهیه کرد!

برا سفر مشهدم، مواظب باش برا خرید جواهر سرت کلاه نذارن، که تو این کار استادن![sootzadan]

بعد اون جواهری که میخوای بخری اگه دنبال سود هستی که اصلا سودآور نیس!

من اگه بودم برا خودم اولویت بندی میکردم، چیزایی که داشتنشون مهم و ضروریه و چیزایی که دوس دارم، بعد با توجه به اولویتام خرج میکردم!

پس انداز هم کلا بلد نیستم![nishkhand]

معمار حانیه
15th August 2013, 01:27 PM
سلام[golrooz]

میز دست دوم یا همون کارکرده هم داریم؟

که بشه با قیمت کمتری تهیه کرد!

برا سفر مشهدم، مواظب باش برا خرید جواهر سرت کلاه نذارن، که تو این کار استادن![sootzadan]

بعد اون جواهری که میخوای بخری اگه دنبال سود هستی که اصلا سودآور نیس!

من اگه بودم برا خودم اولویت بندی میکردم، چیزایی که داشتنشون مهم و ضروریه و چیزایی که دوس دارم، بعد با توجه به اولویتام خرج میکردم!

پس انداز هم کلا بلد نیستم![nishkhand]

اره میز دسته دوم هم هست. اره منم باید اینکار بکنم. جواهر میترسم بخرم سرم کلاه بزارن. بهتره تو همین شهر خودم بخرم [nishkhand] که اگر کلاه گذاشتن بشناسمشون.

نه جواهر دوست دارم. البته شایدم نخرم. بیشتر فکرم روی میز نقشه کشی چون واجب تره. بعدم اگر پولم موند بردارم یا یک چیزی بخرم ...[golrooz]

...آلوین...
15th August 2013, 04:19 PM
برو رستوران همشو بخور...[tafakor]

میز هم خدا میرسونه!!!![nishkhand]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد