PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسشی پیرامون حفظ تعادل گرمائی در ماهواره ها

نو آور
6th August 2013, 12:23 AM
سلام، احساس می کنم یک سمت تمامی ماهواره ها، در مواقعی، تحت تابش مستقیم و بلاواسطه نور خورشید قرار می گیرند
که قاعدتا بایستی اختلاف گرمای بین دو وجه آنها سریعا بسیار زیاد شود که در این صورت، حتما مشکلات تنشی زیادی را، دست کم برای بدنه آنها ایجاد می کند.
بنابر این حدسم این است که بایستی تمامی ماهواره ها به صورت روتین، مجهز به سیستم خنک سازی آمونیاکی شوند. نظر شما چیست؟

kahrupay
9th August 2013, 03:25 PM
سلام، احساس می کنم یک سمت تمامی ماهواره ها، در مواقعی، تحت تابش مستقیم و بلاواسطه نور خورشید قرار می گیرند
که قاعدتا بایستی اختلاف گرمای بین دو وجه آنها سریعا بسیار زیاد شود که در این صورت، حتما مشکلات تنشی زیادی را، دست کم برای بدنه آنها ایجاد می کند.
بنابر این حدسم این است که بایستی تمامی ماهواره ها به صورت روتین، مجهز به سیستم خنک سازی آمونیاکی شوند. نظر شما چیست؟
راستش از این سیستم خنک سازی چیزی زیادی نمی دونم
در واقع هیچی نمی دونم!!!![nishkhand]
می شه یه کم توضیح بدید
ولی اینو می دونم که از اون گرما اولا برای تجهیزات توی ماهواره و شارژ استفاده می شه
دوما ماهوا در حال گردشه پس همیشه یه طرفش داغ نمی شه
مرسی از سوالتون

javad@
9th August 2013, 03:58 PM
اگر از سیستم امونیاکی استفاده شود یک سوال پیش میاد ایا در خلع انتقال حرارت مثل زمین هست یا بهتر بگم هر سیستم خنک کننده نیاز به یک کندانسور داره جهت دفع گرما به محیطی خارج از محیط سرد شونده حالا اگه سیسم امونیاکی مدار باز باشه که تموم میشه ونیاز به یک جبرا کننده داره ؟؟حالا اگه از سیستم تبرید جذبی استفاده بشه بنظرم بهتره؟؟ اگه در انقال حرارت مشکلی پیش نیاد در جو!!! یک کار دیگه ام می شه کرد اونم استفاده از سطوح منعکس کننده نور خوشیده در ماهواره نظر من که اینه!!!![golrooz]

kahrupay
9th August 2013, 03:59 PM
در ماهواره ها از نور خورشید برای شارژ استفاده می کنن
این یعنی نه تنها مضر نیست بلکه حیاتیه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد