PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث بحث: آیا نظام آموزشی می تواند بدون آموزگار موثر باشد؟

سمیه نجفی
3rd August 2013, 01:24 PM
آموزش و پرورش سنتی آیا هنوز همان تاثیرات سابق را دارد؟

آیا وظیفه معلمان و مربیان تغییر کرده است؟

امروز در چه جایی قرار گرفته ایم؟

مربیان و معلمان چگونه خود را با چالشهای جدید تطبیق می دهند.

روشهای یادگیری و آموزش با سرعتی بالا در حال تغییر هستند. روشهای جدید با همان سرعتی که تکنولوژی به جلو می رود نیز پیشرفت می کنند. بسیاری از آموزگاران نیز با سرعت خودشان راتطبیق داده اند.

اما آیا نقش معلمان تغییر می کند؟

منتظر نظر دوستان هستم

سمیه نجفی
3rd August 2013, 01:44 PM
اول خودم یکیشو میگم

یکی از مزیتاش این هست که بدون نیاز به معلم ودر هر جا و مکانی میتونیم اموزش ببینیم
دانش اموزان مناطق محروم با اتصال به اینترنت میتونن از کلاس درس مجازی استفاده کنن دیگه نمیخواد توی مناطقی که تعداد دانش اموزان کم هستش مدارس با هزینه های زیاد درست کنیم

M@hdi42
3rd August 2013, 02:22 PM
سلام با اجازه من هم شرکت می کنم در بحث.دو بازه زمانی در آینده خواهیم داشت.یکی کوتاه مدت 10 ساله آینده یکی بلند مدت 20-30 سال آینده.

در 10 سال اینده نقش انسان به عنوان معلم تغیرچندانی نخواهد کرد با این تفاوت که در گذشته انسان تمام محور اموزش بوده و وسایل ساده(تخته سیاه و..) ولی در اینده ای نه چندان دور وسایل دیگه به کمک دبیر خواهند امد. دبیران عزیز هم ناچارند خود را با این تکنولوژی ها تطبیق دهند و به وسایل الکترونیکی اشنایی پیدا کنند ودر اخر مسلط شوند که بتوانند در مسائل اموزش الکترونیک وکار با وسایل جدید یک قدم از دانش اموزان جلوتر باشند.

در اینده دور کم کم واسایل الترونیکی نه تنها یاور بلکه به عنوان جانشین معلم مطرح خواهند شد وکم کم سعی خواهند کرد نقش های معلم رو ایفا کنند که سختترین نقش ان نقش تربیتی و ارتباط احساسی است که بین معلم و دانش اموز برقرار می شود که چالش سختی برای این مسئله خواهد بود که باعث میشود انسان نتواند کاملا از چرخه اموزش کنار گذاشته بشود.

موفق باشید

نارون1
3rd August 2013, 03:03 PM
سلام ، ممنون از بحث مفیدتون

منم نظرمو بگم [cheshmak]

به نظر من نقش معلم خیلی مهمه و حذفش ممکنه تاثیراتی روی بچه ها و آیندشون داشته باشن

میشه نقش معلم محور بودن صرف ، کمرنگ تر بشه تا بچه ها و کلاس فعالتر بشه ولی حذفش مفید نیست ،

چون با وجود معلم و مدرسه و کلاس درس ، بچه ها علاوه بر یادگیری دروس ، چیزهای جانبی دیگه هم مثل اجتماعی شدن ، نحوه برقراری ارتباط ، افزایش اعتمادبه نفس و ... ، را هم یاد میگیرن

تکنولوژی خیلی خوبه ، یعنی باید باشه ، چون بچه های الان با قدیم خیلی فرق کردن و این تفاوت باعث شده که در نحوه آموزش تغییراتی را حتما بوجود آورد ولی حضور معلم نباید حذف بشه

مـــرسی [golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد