PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تست روانشناسی پرسشنامه شخصیتی تیپ a یا b

نارون1
2nd August 2013, 10:59 PM
پرسشنامه زیر را ، باکشیدن دایره دور پاسخی که با ویژگی های شخصیتی شما منطبق است، پر کنید . تا می توانید سریع پاسخ دهید و هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذارید.

پس از هر سوال کلمات "بلی" ، "خیر" یا علامت سوال "؟" خواهید دید . اگر به طور مطلق نمی توانید ، پاسخ "بلی" یا "خیر" بدهید ، در آن صورت علامت سوال"؟" را انتخاب کنید .

1- آیا در مکالمات روزمره خود روی برخی کلمات تاکید می کنید؟ بلی خیر ؟

2- آیا به طور سریع غذا می خورید و به طور سریع حرف می زنید ؟ بلی خیر ؟

3- آیا به نظر شما باید به کودکان یاد داد تا بهترین باشند ؟ بلی خیر ؟

4- آیا وقتی کسی کند کار می کند بی حوصلگی نشان می دهید ؟ بلی خیر ؟

5- آیا وقتی دیگران حرف می زنند آن ها را وادار می کنید که زود باشند؟ بلی خیر ؟

6- آیا وقتی احساس می کنید محدود شده اید یا باید در رستوران منتظر خالی شدن میز باشید ، خیلی عصبانی می شوید ؟ بلی خیر ؟

7- آیا وقتی کسی برای شما حرف می زند، هم چنان ادامه افکار شخصی خود را دنبال می کنید ؟ بلی خیر ؟

8- آیا سعی می کنید در حال اصلاح کردن یا آرایش کردن ، صبحانه نیز بخورید ؟ بلی خیر ؟

9- آیا اتفاق می افتد که در تعطیلات تابستان کار کنید ؟ بلی خیر ؟

10- آیا بحث های مربوط به موضوع های مورد علاقه خود را هدایت می کنید ؟ بلی خیر ؟

11- آیا ، اگر وقت گذرانی کنید خود را گنهکار می دانید ؟ بلی خیر ؟

12- آیا آن قدر مشغول کار هستید که متوجه افراد یا تغییر دکوراسیون خانه نمی شوید ؟ بلی خیر ؟

13- آیا با مادیات بیشتر از مسائل اجتماعی در گیر هستید ؟ بلی خیر ؟

14- آیا سعی می کنید فعالیت های خود را در کمترین زمان برنامه ریزی کنید؟ بلی خیر ؟

15- آیا همیشه به موقع سرقرار حاضر می شوید ؟ بلی خیر ؟

16- آیا اتفاق افتاده است که برای بیان نظرات خود ، مشت گره کنید یا بزنید ؟ بلی خیر ؟

17- آیا موفقیت های خود را به توانایی سریع کار کردن خود نسبت می دهید ؟ بلی خیر ؟

18- آیا احساس می کنید کارها باید همین حالا و سریع انجام گیرد ؟ بلی خیر ؟

19- آیا برای انجام دادن کارهای خود ، همیشه سعی می کنید ابزارهایی به کاربرید که بیشترین بازده را دارند ؟ بلی خیر ؟

20- آیا به هنگام بازی ، بیشتر سعی می کنید ببرید نه این که سرگرم شوید ؟ بلی خیر ؟

21- آیا اغلب حرف دیگران را قطع می کنید؟ بلی خیر ؟

22- آیا وقتی دیگران تاخیر می کنند، عصبانی می شوید ؟ بلی خیر ؟

23- آیا پس از غذا خوردن ،بلافاصله از سر میز یا از سر سفره بلند می شوید؟ بلی خیر ؟

24- آیا احساس می کنید عجله دارید ؟ بلی خیر ؟

25- آیا از عملکرد فعلی خود ناراضی هستید ؟ بلی خیر ؟

منبع :
گنجی ، حمزه . ارزشیابی شخصیت . نشر ساوالان . 1380

نارون1
2nd August 2013, 11:13 PM
درجه بندی :

نمره متوسط : 13

بیشتر از متوسط = تمایل به تیپ a

کمتر از متوسط = تمایل به تیپ b

کمتر از 5 = تمایل شدید به تیپ b

بیشتر از 20 = تمایل شدید به تیپ a

اعتبار این آزمون در اکثر بررسی ها بالاتر از 70 و 80 درصد بوده است .

نارون1
2nd August 2013, 11:25 PM
رفتار تیپ های a و b

در حالیکه برخی اشخاص به کمک باورهای غیرمنطقی ، برای خود استرس می آفرینند یا اسسترسهای خود را تشدیدد می کنند ، برخی دیگر استرس را در اثر تیپ a به وجود می آفرند . این افراد خیلی مبارزه جو ، رقابت پیشه ، بی حوصله و پرخاشگرند .

این افراد احساس می کنند هول داده می شوند ، زیر فشارند و یک چشمشان همیشه به ساعت است . آنها نه تنها وقت شناس هستند ، بلکه در اغلب موارد زودتر از موقع بر سر قرار حاضر می شوند ،آنها خیلی سریع غذا می خورند ، راه می روند ، و اگر دیگران کند کار کنند ، حوصله شان سر می رود .

آنها سعی می کنند بحث های گروهی را در اختیار خود بگیرند . افراد تیپ a در تقسیم قدرت دشواری دارند ، در نتیجه ، کمتر آمادگی مشورت کردن درباره مسئولیتهای کاری دارند و بدین وسیله بر سنگینی کار خود می افزایند . همین افراد جنبه های منفی را نیز پررنگ تر نشان می دهند ، وقتی در کاری شکست می خورند ، در انتقاد از خود تسکین ناپذیرند و به دنبال انتقادهای منفی می گردند تا خود را اصلاح کنند .

اشخاص تیپ a در بازی تنیس و پینگ پنگ دشواری دارند ، زیرا نمی توانند توجه خود را تنها بر زدن توپ متمرکز کنند . آنها مواظب شکل و فرم خود هستند ، ضربه های خود را اصلاح می کنند و توقع دارند کار خود را مدام بهتر انجام دهند . به نظر می رسد که باورهای غیرمنطقی ، بدین صورت که باید در هر زمینه مورد علاقه خود متخصص و بهترین باشد ، شعار آنهاست .

برعکس ، افراد تیپ b مسائل را خیلی آسان می گیرند و بیشتر به کیفیت زندگی اهمیت می دهند . آنها کمتر جاه طلب و کمتر بی حوصله و بیشتر منظم و محتاط هستند . افراد تیپ a ، نسبت به افراد تیپ b احساس می کنند که زمان زود می گذرد و سریعتر کار می کنند .

منبع :
گنجی ، حمزه . ارزشیابی شخصیت . نشر ساوالان . 1380

معمار حانیه
3rd August 2013, 12:32 AM
[quote=نارون1;501523]

پرسشنامه زیر را ، باکشیدن دایره دور پاسخی که با ویژگی های شخصیتی شما منطبق است، پر کنید . تا می توانید سریع پاسخ دهید و هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذارید.

ببخشید.من متوجه نشدم. چکار کنم؟؟؟

SaSaMc2
3rd August 2013, 12:58 AM
سلام...[golrooz]

نمرديم يه بارم 20 شديم...[khejalat]

تهش ديديم معنيش ميشه داغون...[khanderiz]

M@hdi42
3rd August 2013, 01:18 AM
من 17 شدم

معمار حانیه
3rd August 2013, 01:49 AM
من 17 شدم

من متو جه نشدم. چطور حساب میکنید خوب/[nadidan]

M@hdi42
3rd August 2013, 01:58 AM
من متو جه نشدم. چطور حساب میکنید خوب/[nadidan]

تعداد سئوالاتی که جوابت "بله" هست رو بشمار[golrooz]

معمار حانیه
3rd August 2013, 02:11 AM
بنده 13 شدم[soal]

! (l- l l \-/ \/\/
3rd August 2013, 02:17 AM
من 9 شدم

Capitan Totti
3rd August 2013, 02:20 AM
من نمره ام شد 9 !!

برعکس ، افراد تیپ b مسائل را خیلی آسان می گیرند و بیشتر به کیفیت زندگی اهمیت می دهند . آنها کمتر جاه طلب و کمتر بی حوصله و بیشتر منظم و محتاط هستند . افراد تیپ a ، نسبت به افراد تیپ b احساس می کنند که زمان زود می گذرد و سریعتر کار می کنند .
ولی اصلا در مورد من صدق نمیکنه
من ته ته جاه طلبی و بی حوصلگی و عجولی ام!! ته بی نظمی و آخر نامحتاطی!!!
پس من جزء اون 70-80 درصد نیستم![khande]

AaZaAdeh
3rd August 2013, 02:31 AM
واسه منم 20 شد...
از ریتمه سوالا هم میشه تشخیص داد چجوری قراره تیپ بندی بشه....

المیرا70
3rd August 2013, 09:17 AM
من 14شدم تا حدودی درسته ولی توی بازی تنیس موفقم اینو اشتباه گفت

نارون1
3rd August 2013, 11:46 AM
من نمره ام شد 9 !!

ولی اصلا در مورد من صدق نمیکنه
من ته ته جاه طلبی و بی حوصلگی و عجولی ام!! ته بی نظمی و آخر نامحتاطی!!!
پس من جزء اون 70-80 درصد نیستم![khande]

سلام

اون درصد گفته شده نشان دهنده این هست که آمون معتبر می باشد .

نارون1
3rd August 2013, 11:49 AM
به نظرم اکثر افراد بین تیپ شخصیتی a و b هستن ، یعنی برخی ویژگیها رو از هردو دارن ، ولی برای بررسی ، وقتی گرایشی که به یک تیپ دارن کمی بیشتر باشد ، مورد بررسی قرار می گیرد

1=1+1
3rd August 2013, 11:51 AM
12

"golbarg"
3rd August 2013, 12:14 PM
من 13 شدم هه هه هه هه[khande]

"golbarg"
3rd August 2013, 12:15 PM
درجه بندی :

نمره متوسط : 13

بیشتر از متوسط = تمایل به تیپ a

کمتر از متوسط = تمایل به تیپ b

کمتر از 5 = تمایل شدید به تیپ b

بیشتر از 20 = تمایل شدید به تیپ a

اعتبار این آزمون در اکثر بررسی ها بالاتر از 70 و 80 درصد بوده است .

الان که من 13شدم چی چی هستم؟؟؟؟

نارون1
3rd August 2013, 12:17 PM
الان که من 13شدم چی چی هستم؟؟؟؟

یعنی حدوسط دوست من ، همون توضیحی که چندتا پست بالاتر گذاشتم

parastoo zare
3rd August 2013, 02:04 PM
1- آیا در مکالمات روزمره خود روی برخی کلمات تاکید می کنید؟ بلی خیر ؟ بلی

2- آیا به طور سریع غذا می خورید و به طور سریع حرف می زنید ؟ بلی خیر ؟بلی

3- آیا به نظر شما باید به کودکان یاد داد تا بهترین باشند ؟ بلی خیر ؟خیر

4- آیا وقتی کسی کند کار می کند بی حوصلگی نشان می دهید ؟ بلی خیر ؟بلی

5- آیا وقتی دیگران حرف می زنند آن ها را وادار می کنید که زود باشند؟ بلی خیر ؟ خیر

6- آیا وقتی احساس می کنید محدود شده اید یا باید در رستوران منتظر خالی شدن میز باشید ، خیلی عصبانی می شوید ؟ بلی خیر ؟بلی

7- آیا وقتی کسی برای شما حرف می زند، هم چنان ادامه افکار شخصی خود را دنبال می کنید ؟ بلی خیر ؟بلی

8- آیا سعی می کنید در حال اصلاح کردن یا آرایش کردن ، صبحانه نیز بخورید ؟ بلی خیر ؟خیر

9- آیا اتفاق می افتد که در تعطیلات تابستان کار کنید ؟ بلی خیر ؟بلی

10- آیا بحث های مربوط به موضوع های مورد علاقه خود را هدایت می کنید ؟ بلی خیر ؟بلی

11- آیا ، اگر وقت گذرانی کنید خود را گنهکار می دانید ؟ بلی خیر ؟بلی

12- آیا آن قدر مشغول کار هستید که متوجه افراد یا تغییر دکوراسیون خانه نمی شوید ؟ بلی خیر ؟خیر

13- آیا با مادیات بیشتر از مسائل اجتماعی در گیر هستید ؟ بلی خیر ؟بلی

14- آیا سعی می کنید فعالیت های خود را در کمترین زمان برنامه ریزی کنید؟ بلی خیر ؟بلی

15- آیا همیشه به موقع سرقرار حاضر می شوید ؟ بلی خیر ؟بلی

16- آیا اتفاق افتاده است که برای بیان نظرات خود ، مشت گره کنید یا بزنید ؟ بلی خیر ؟خیر

17- آیا موفقیت های خود را به توانایی سریع کار کردن خود نسبت می دهید ؟ بلی خیر ؟بلی

18- آیا احساس می کنید کارها باید همین حالا و سریع انجام گیرد ؟ بلی خیر ؟بلی

19- آیا برای انجام دادن کارهای خود ، همیشه سعی می کنید ابزارهایی به کاربرید که بیشترین بازده را دارند ؟ بلی خیر ؟ بلی

20- آیا به هنگام بازی ، بیشتر سعی می کنید ببرید نه این که سرگرم شوید ؟ بلی خیر ؟ خیر

21- آیا اغلب حرف دیگران را قطع می کنید؟ بلی خیر ؟ بلی

22- آیا وقتی دیگران تاخیر می کنند، عصبانی می شوید ؟ بلی خیر ؟بلی

23- آیا پس از غذا خوردن ،بلافاصله از سر میز یا از سر سفره بلند می شوید؟ بلی خیر ؟ بلی

24- آیا احساس می کنید عجله دارید ؟ بلی خیر ؟ بلی

25- آیا از عملکرد فعلی خود ناراضی هستید ؟ بلی خیر ؟بلی

آس76
3rd August 2013, 08:39 PM
من 11 شدم

parastoo zare
4th August 2013, 10:02 PM
ما تست دادیم کسی خبر نداد منتظریم نتجه رو بشنویم

دوسسسسسسسسسسسسسستمممممممم م[khande][khande][khande]

v.m 2020
4th August 2013, 11:02 PM
من شدم 13 در کدام گروه جای دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نارون1
4th August 2013, 11:03 PM
ما تست دادیم کسی خبر نداد منتظریم نتجه رو بشنویم

دوسسسسسسسسسسسسسستمممممممم م[khande][khande][khande]

سلام دوست عزیز

فکر کنم تست ساده باشه ، خودتون بتونین نتیجه بگیرین ، مثل بقیه دوستان [cheshmak]

v.m 2020
5th August 2013, 02:30 PM
یکی جواب من رو بده

نارون1
5th August 2013, 02:44 PM
یکی جواب من رو بده

همانطور که در پستهای قبلی ذکر کرددم

یعنی حدوسط

یعنی شما هردو ویژگی رو دارین و باتوجه به برخی موقعیت و شرایط ممکن است ویژگیهایی از تیپ ها را از خود بروز بدین

البته اکثر افراد بین این دو تیپ قرار دارند ، فکر کنم اگه میشد ، تیپ c را باید براش در نظر میگرفتند

v.m 2020
5th August 2013, 03:11 PM
همانطور که در پستهای قبلی ذکر کرددم

یعنی حدوسط

یعنی شما هردو ویژگی رو دارین و باتوجه به برخی موقعیت و شرایط ممکن است ویژگیهایی از تیپ ها را از خود بروز بدین

البته اکثر افراد بین این دو تیپ قرار دارند ، فکر کنم اگه میشد ، تیپ c را باید براش در نظر میگرفتند

یعنی الان من متفاوتم ؟

نارون1
5th August 2013, 09:51 PM
یعنی الان من متفاوتم ؟

همه افراد با هم متفاوتن و شخصیتهاشون با هم فرق داره

اینها یه سری ویژگیهایی هست که رفتارای افراد رو در شرایط تقسیم بندی میکنه ، حتی اگر دو نفر هم تیپ شخصیتی a داشته باشن ، بازهم در صورت مشاهده متوجه میشیم تفاوتهایی باهم دارن

ستاره آسمون شب
25th December 2013, 06:46 AM
خخخخخخخ! عجب آزمون باحالی بود!

زهراجون20
25th December 2013, 08:35 AM
من12شدم الآن توکدومم؟

زهراجون20
25th December 2013, 08:50 AM
اقاچراهیچکیییییییی جوااااابموووووو نمیده ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه هhttp://www.njavan.com/forum/images/smiliesnjavan/7.gif

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد