PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث سیاه چاله ها بازهم به جان انیشتین افتادند!!!!!!

mohammadmehdi123
1st August 2013, 06:25 PM
اختر شناسان ایتالیایی دانشگاه بلونیا اعلام کردند که سیاچاله ها در دوره های منظمی گازهای بسیار سوزانی را با سرعت بسیار بالا ساطع می کنند!!! شگفتی این ماجرا زمانی بیشتر می شود که این گازها می توانند به داخل توده های کهکشانی تا فاصله ی میلیون ها سال نوری نفوز کنند و دمای این توده را به حدی بالا ببرند که از تولد ستارگان جدید جلوگیری شود!(برای تولد یک ستاره باید دمای توده ای ازماده کاهش یابد تا ماده بتواند متراکم شود.)
بر اساس نظریه نسبیت عام انیشتین هیچ چیزی حتی نور پس از عبور از سیاهچاله نمی‌تواند از میدان جاذبه آن بگریزد!! پس سوال اینجاست این گازها چه طور توانسته اند بااین دما وسرعت بالا ساطع شوند؟!
نظر شما چی؟

منبع:ضمیمه دانش روزنامه اطلاعات (البته برای این که خسته کننده نباشه به شدت خلاصش کردم)

تجلی افکار
4th August 2013, 02:23 AM
سلام میشه لینک منبع خبر رو بذارید تا کاملشو بخونم بعد نظرمو بگم

mohammadmehdi123
4th August 2013, 07:34 PM
سلام میشه لینک منبع خبر رو بذارید تا کاملشو بخونم بعد نظرمو بگم

یه سر بزن دکه ی روزنامه فروشی سرکوچه
ضمیمه دانش روزنامه اطلاعات این چا 250تومن قیمتش اون جارو نمی دانم!!

D.r who
5th August 2013, 02:06 PM
خوب این تنها یه نظریه هستش!! کسی تا حالا درون سیاهچاله نرفته و یا شی رو نفرستاده ممکنه اصلا کلا گاز ها بتونن از سیاهچاله ها عبور کنن و یا حتی سیالات از کجا معلوم؟؟ ممنون بابت خبر[golrooz]

mohammadmehdi123
5th August 2013, 04:36 PM
خوب این تنها یه نظریه هستش!! کسی تا حالا درون سیاهچاله نرفته و یا شی رو نفرستاده ممکنه اصلا کلا گاز ها بتونن از سیاهچاله ها عبور کنن و یا حتی سیالات از کجا معلوم؟؟ ممنون بابت خبر[golrooz]

ممنون از این که نظردادید ولی مگه گازها ماده نیستن!!!

تجلی افکار
6th August 2013, 04:58 AM
خوب روزنامه اطلاعات ماله چه تاریخی
من کل اینترنت رو زیر و رو کردم حتی یک سایت هم پیدا نکردم که خبر شما رو گفته باشه
اگه چنین خبر مهمی باشه مگه میشه هیچ بنگاه خبر پراکنی اشاعه نداده باشه
لطفا شما هم یه سرچی بکنید و اگه سایتی در این مورد پیدا کردید لینکشو بذارید

312
6th August 2013, 05:29 AM
احتمالا اين بدردبخور نيست؟↓↓

http://cds.cern.ch/record/484928/files/0101154.pdf

mohammadmehdi123
7th August 2013, 05:28 PM
من کل اینترنت رو زیر و رو کردم حتی یک سایت هم پیدا نکردم که خبر شما رو گفته باشه

همین خبر از قسمت خبر گزاری آفتاب:
به گفته این ستاره‌شناسان، سیاهچاله‌ها علاوه بر اینکه حجم بسیار زیادی از ماده کهکشانی را می‌بلعند، در دوره‌های منظمی گازهای بسیار سوزانی را با سرعت بسیار بالا ساطع می‌کنند. این گازها می‌توانند به داخل توده کهکشانی تا فاصله میلیون‌ها سال نوری نفوذ کنند. به این ترتیب دمای توده به حدی بالا می رود که از سرد شدن گاز داخل آن و تشکیل ستارگان جدید ممانعت می‌شود. (بند آخر)

این هم لینکش:
http://aftabnews.ir/fa/news/115446/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87%DA%86%D8%A7%D9%84%D9%87%E 2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B9-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF

mohammadmehdi123
7th August 2013, 05:30 PM
احتمالا اين بدردبخور نيست؟↓↓

http://cds.cern.ch/record/484928/files/0101154.pdf

منظو شما چیه؟!

312
7th August 2013, 06:22 PM
اين لينكي كه بنده توي تاپيك گذاشتم مرتبط با بحث شما نيست؟

mohammadmehdi123
8th August 2013, 01:58 PM
اين لينكي كه بنده توي تاپيك گذاشتم مرتبط با بحث شما نيست؟

ببخشید من اون قدر انگلیسیم خوب نیست

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد