PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث کارتون فوتبالیست ها

Capitan Totti
1st August 2013, 01:49 AM
http://files.irananimations.ir/post/26/01.jpg «فوتبالیست‌ها، کارتونی که دیدنش ظهر روز‌های جمعه، (بعد از خوردن ناهار) از ضروریات بود!!!»
پخش کارتون‌های دوران کودکی همیشه حس نوستالوژی برایمان دارد وخاطرات آن دوران را برایمان زنده می‌کند. کارتون‌هایی هم چون دهکده حیوانات، بابالنگ دراز، سندباد، پینوکیو و ای کیوسان از آن دست کارتون‌های دوست داشتنی است. البته یک کار موفق کارتونی به دوبله آن باز می‌گردد. گویندگان برای گفتن شخصیت‌های دوست داشتنی زحمت زیادی می‌کشند تا بتوانند بیننده را با خود همراه کنند. یکی از کارتون‌های دوست داشتنی، جذاب و خاطره انگیزی که دو دهه است که روانه آنتن می‌شود «فوتبالیست‌ها» است که سری اول و دوم آن توسط زنده یاد خسرو شایگان مدیریت و دوبله شد.

http://files.irananimations.ir/post/26/02.jpg اگر چه برخی افراد ادعا می‌کردند که «فوتبالیست‌ها»، «پر از خالی بندی است» و «رسیدن یک سانتر ساده از کنار خط طولی به محوطه شش قدم دو قسمت طول می‌کشد» و از این دست حرف‌ها، اما باز نمی‌شد از تماشایش صرف نظر کرد و جمعه بعد از ظهر بعد از خوردن ناهار، دیدنش از ضروریات بود. «فوتبالیست‌ها» به جز ژاپن حداقل در ۱۵ کشور دیگر پخش شده بود. علاوه بر آن، فوتبالیست‌های خیلی مهمی ‌در دنیا ادعا کرده اند که علاقه شان به فوتبال و انتخاب این رشته به عنوان یک حرفه را مدیون این کارتون هستند. باور نمی‌کنید و می‌پرسید مثلا کی؟ حالا اگر هیدوتوشی ناکاتا و یوشی کاتسو کاواگوچی را به دلیل ژاپنی بودنشان بی خیال شویم، دیگر از الکس دل پیرو و زین الدین زیدان (بله، درست خواندید! زیدان بزرگ هم به عشق سوباسا اوزارا عاشق فوتبال شده است) نمی‌شود گذشت نه؟
http://files.irananimations.ir/post/26/03.jpg تا کنون دو سری از کارتون فوتبالیست‌ها در ایران پخش شد. سری اول، اسم اصلی اش «گانپاره کیکا- زو» بود که ترجمه اش می‌شود همان «فوتبالیست‌ها»، با هنرنمایی کاکرو دایچی به عنوان کاپیتان و ماسارو دروازه بان تیم شاهین که رقیب اصلی شان یوسوچی دروازه بان شکست ناپذیر تیم عقاب بود. اصل و اساس این مجموعه که طی سال‌های ۱۹۸۶ تا ۱۹۸۷ در ۲۶ قسمت در ژاپن ساخته و پخش شد، کمیک استریپ‌هایی بود که نوری اکی ناگایی در مجله شونن ساندی می‌کشید و آن قدر کارش گرفت که در سال ۸۷ جایزه شوگاکوکان را برد. سری اول خیلی فراز و نشیب نداشت و بیشتر آن به تمرین و آموزش یا به قول فرنگی‌ها «ترینینگ» می‌گذشت و مسابقه، رقابت و هیجان زیادی در آن نبود.
http://files.irananimations.ir/post/26/04.jpg اما سری دوم که با صدای خسرو شایگان و عبارت «فوتبالیست‌ها… قسمت صد و بیستم» جاودانه شد، اسم اصلی اش «کاپیتان سوباسا» بود و البته جالب است بدانید که این سری در ژاپن قبل از سری اول ایرانی اش پخش شد. داستان این سری بر پایه زندگی یک فوتبالیست نوجوان ژاپنی به نام سوباسا اُزارا می‌گردد. مجموعه کاپیتان سوباسا توسط یویچی تاکاهاشی ( Yoichi Takahashi ) در سال ۱۹۸۱ نوشته شده است. این کارتون داستان پسرکی نوجوان را روایت می‌کند که عاشق فوتبال است و آرزو دارد که با پیراهن تیم ملی ژاپن جام جهانی را بدست آورد.
http://files.irananimations.ir/post/26/05.jpg این نوجوان سوباسا اوزارا ( Tsubasa Ozora ) نام دارد که معنی نامش به فارسی می‌شود “بال‌های بزرگ آسمان”. سوباسا اوزارا دانش آموز دوران ابتدایی ژاپنی است که عاشق فوتبال است و آرزو دارد روزی در جام جهانی برای ژاپن قهرمان شود. او با مادرش در ژاپن زندگی میکند، و پدرش کاپیتان کشتی است و دور دنیا دریانوردی می کند. وقتی او هنوز فقط یک سال داشته، در حالی که با توپ فوتبال بازی می کرده به دنبال توپ جلوی اتوبوس می رود. در آن لحظه توپ فوبتال را بغل می‌کند و تصادف میکند، اما توپ فوتبال مانع از برخورد شدید اتوبوس با او می‌شود و مانند بالشتک هوا عمل می‌کند و او را به سمتی پرت می کند، ولی پس از چند ثانیه سوباسا دوباره به همراه توپش از زمین بلند می شود. از آن روز به بعد او توپ فوتبال را دوست خود می داند.
http://files.irananimations.ir/post/26/06.jpg زمانی که او خیلی جوان بود هر کسی که بازی او را می دید از سرعت، استقامت، قدرت دریبل و قدرت ضرباتش متحیر می شد. در ادامه با واکی بایاشی (دروازه بانی که از استعداد بی‌نظیری بر خوردار بود) آشنا می‌شود و سرانجام فوتبال حرفه ای را با مربیگیری Roberto Hongo بهترین بازیکن برزیلی (که دوست پدر سوباسا هم بود)آغاز می‌نماید. بی گمان برترین رقیب سوباسا و واکی بایاشی در ژاپن کسی نبود جز «کاکرو یوگا»، کسی که به خاطر کمک به خانواده اش تلاش می‌کرد یک فوتبالیست حرفه‌ای شود. او بسیار فرد محکم، پر قدرت و کله شقی بود که می خواست در هر بازی پیروز باشد.
http://files.irananimations.ir/post/26/07.jpg با درگذشت زنده یاد خسرو شایگان، مدیریت سری جدید آن به فریبا شاهین مقدم سپرده شد. او با دعوت به همکاری از گروه پیشین که نقش‌ها را می‌گفتند در کنار گروه جدید دوبله کار را برعهده گرفت. ۳۶ اپیزود ابتدایی سری سوم مروری بر ۲ سری قبلی انیمه است. من جمله مسابقات سوباسا با نانکاتسو و مسابقات قهرمانی با دیگر شخصیت های اصلی داستان در ژاپن ، جام جهانی در اروپا بعلاوه‌ی مسابقه با روبرتو در برزیل. از اینجا سری جدید شروع می شود که درباره مسابقه ایست با تیم هلند و راهیابی تحسین بر‌انگیز آن‌ها برای تبدیل شدن به فوتبالیست‌های حرفه‌ای در اروپا.
http://files.irananimations.ir/post/26/08.jpg اگر بگوییم کاپیتان سوباسا دنیای کارتون را تکان داد، خیلی بی راه نگفته ایم چرا که از سال ۱۹۸۱ تا به حال، ۱۳ سری مختلف از کمیک استریپ‌های این داستان در مجله‌های گوناگون چاپ شده است و می‌شود.
http://files.irananimations.ir/post/26/09.jpg

درود بر شما!
اگر خاطره ای
انتقادی!!
چه میدونم هرچی ازین کارتون خاطره انگیز دارید
بگید!
ضمنا در نظر سنجی هم شرکت کنید

شخصیت مورد علاقه شما در کارتون "فوتبالیست ها" کدام گزینه است؟
سوباسا ازارا-tsubasa
کاکرو یوگا-kakcero yuga
واکی بایاشی-backy bayashi
واکاشی زوما-vakashizuma
تارو میسوکی-taro misouki
تاکشی-takeshi
ایشی زاکی-ishy zaki
میزوکی-mizouki
ماتسویاما-matsoyama
روبرت-robert

sr hesabi
1st August 2013, 01:54 AM
یادش بخیر سوباسا یه شوت میزد یه هفته رو هوا بود
کاکرو هم که نقش بولدوزر داشت

ولی با تمام این چیزا اگه دوباره بزارتش بازم میبینم

من واکی رو خیلی دوست داشتم با اون کلاش[golrooz]

آهنگش که معرکه بود

AaZaAdeh
1st August 2013, 01:57 AM
من از کارتونش متنفر بودم....[nishkhand]
خیلی کوچیکتر که بودیم به دوست داشتم که تا این کارتونه پخش میشد میرفت لباس خوشکلا شو میپوشید و میگفت میخوام جلو تلویزیون بایستم تا یکی از همین شخصیتای اصلیش عاشقش بشن!!![taajob]
بچگیه دیگه...

Capitan Totti
1st August 2013, 01:57 AM
کلاس و ابهت واکی رو دوس داشتم
منتها
کاکرو واقعا یه چیز دیگه بود
از بچگیم همینجوری بودم!
چون نظراتم با دیگران متفاوت بود مسخره میشدم!!
اونموقع که همه طرفدار بارسا و رئال و میلان و یووه بودن!
من گفتم طرفدار آ اس رم هستم! و فقطط توتی!!
همون موقع همه عشق سوبا بودن!
من دیوانه ی کاکرو کاپتان بزرگ و پر ابهت

Capitan Totti
1st August 2013, 02:01 AM
یادش بخیر سوباسا یه شوت میزد یه هفته رو هوا بود
کاکرو هم که نقش بولدوزر داشت

ولی با تمام این چیزا اگه دوباره بزارتش بازم میبینم

من واکی رو خیلی دوست داشتم با اون کلاش[golrooz]
[khande]
نامرد 2-3 قسمتش تو همین یه شوت سوبا تموم میشد!
هر قسمتی یه هفته یه بار پخش میشدا!
کاکرو تانک مرکاوا بود فکر کنم!![droogh]

رضا66
1st August 2013, 02:03 AM
کاکرو یوگا-kakcero yuga

sr hesabi
1st August 2013, 02:10 AM
شخصیت کاکرو جالب بود
میگن طرف فوتبال رو از زمین خاکی شروع کرده ها،مصداقش کاکرو
زحمت کش بود ، کار میکرد
ولی شوتاش جالب بود
همه پرت میشدن اونور،تور پاره میشد،میرفت تو دیوار پشت دروازه

زمان هایی هم که مصدوم میشدنن،خیلی با حال بود
با غیرت بازی میکردند[nishkhand]

Capitan Totti
1st August 2013, 02:44 AM
آره آره
تعصبه خیلی باحال بود!
طرف قلبش مشکل داشت
تا 90 دیقه رو بازی میکرد!
یکی دیگه دست و پاش شکسته بود!!
گل هم میزد!

Syiavash.38
1st August 2013, 08:13 AM
خیلی باحال بود من ایشی زاکی رو دوست دشتم با اون دیوونه بازی هاش و کله ی قرش

"VICTOR"
1st August 2013, 08:38 AM
فقط کاکرو ، فقط .

ریپورتر
1st August 2013, 09:18 AM
فقط سوباسا و واکی[nishkhand]

mozhgan.s
1st August 2013, 10:13 AM
ایشی خیلی بانمک و دوست داشتنی بود

^*زهرا*^
1st August 2013, 11:14 AM
من از شخصیت سوباسا خوشم میومد[nishkhand] وقتی نگاش میکردم میگفتم من حتما باید برم فوتبالیست شم [khande][khande][khande]
هروقت تلویزیون پخشش میکرد من منتظر بودم ببینم آخرش چی میشه ولی همیشه وقتی به اون قسمت هاش میرسید من یا مسافرت بودم یا برنامه های تلویزیون دگرگون میشدو من نمیتونستم ببینم[nishkhand]

نارون1
1st August 2013, 11:31 AM
تارو میسوکی [cheshmak]

M@hdi42
1st August 2013, 11:44 AM
شیطنت های ایشی زاکی. کشتم شپش مگس کش شش پا را[nishkhand][kootak]

erika35
1st August 2013, 12:08 PM
فقط کاکرو [nishkhand]

hossein24
1st August 2013, 12:09 PM
واکاشیزوما کاریزمای خاصی با غرور و اعتماد به نفس بالایی داشت که نشونه یه آدم موفق بودوواکنشاشم ک فوق آدمیزاد بود ومنم واقعا عاشقش بودم البته بعداز اونم واکی رو دوست داشتم ولی حیف ک واکی خیلی زود از محور کارتن خارج شد و مثلا رفت آلمان[cheshmak]

طاهره71
1st August 2013, 12:13 PM
من با اریکا جون موافقم کاکرو مثل کریس رنالدو ومسی ماننده سوباسا هردوستاره ودر مقابل هم اند!!!!!!!!!!!

maryam kia
1st August 2013, 03:26 PM
من ندیدمش ولی خیلی خاطره دارم باهاش[nadanestan][nishkhand]چون معمولا بعد از اون تام وجری میداد من منتظر مینشستم تا تموم بشه [nadanestan]

! (l- l l \-/ \/\/
1st August 2013, 03:33 PM
واکاشی زوما

امیر دانته
1st August 2013, 10:15 PM
فقط واکی بایاشی و کاکرو

"VICTOR"
2nd August 2013, 10:18 AM
اووو نه صبر کنید ، الآن یادم اومد ، واکاشی زوما رو هم خیلی دوست داشتم .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد