PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ۵ دلیل برای موفقیت گیگز به عنوان مربی یونایتد

Syiavash.38
28th July 2013, 12:49 PM
تا به حال، حدود ۳۰ نفر از شاگردان سر الکس فرگوسن مربی شده اند. میزان موفقیت آنها متفاوت بوده است، از مربی گری کوتاه مدت مایکل اپلتون در تیم هایی مثل پورتسموث، بلکپول و بلکبرن گرفته تا امثال استیو بروس و مارک هیوز که در فصل آینده لیگ برتر به ترتیب هدایت هال سیتی و استوک سیتی را به عهده خواهند داشت.
به تازگی رایان گیگز نیز به عنوان مربی-بازیکن جدید یونایتد انتخاب شد. رایان که هیچگاه علاقه اش به سرمربیگری یونایتد را پنهان نکرده است، در تابستان مدرک مربیگری یوفا را دریافت خواهد کرد. همه شواهد نشان می دهد که گیگز یک مربی عالی خواهد بود. او حالا فرصت دارد تا در جایگاه جدیدش به کسب تجربه بپردازد. در ادامه به ۵ دلیل برای موفقیت گیگزی به عنوان مربی اشاره می کنیم.
۱- او یونایتد را می شناسد: گیگز از سال ۱۹۸۷ به یونایتد پیوست و در اوایل دهه ۹۰ به همراه برادران نویل، بکام، اسکولز و نیکی بات جوجه های فرگی را تشکیل دادند. او با زیر و بم باشگاه آشناست و از همه مهم تر می داند این باشگاه هر سال به قهرمانی نیاز دارد.
۲- سازگاری: گیگز هرگز در یک فصل کمتر از ۳۲ بازی انجام نداده است. با توجه به نمایش او در آستانه ۴۰ سالگی، انتطار می رود در فصل آینده هم کمتر از این تعداد بازی نکند. هر چه سن گیگز بیشتر شد، او کم کم از یک وینگر به یک هافبک بازیساز تبدیل شد. در واقع، او که قبلا حریفان را با سرعت بالایش آزار می داد، حالا با فکرش این کار را انجام می دهد. او خودش را با پستی که دارد تطبیق می دهد و می داند چگونه در هر پست بهترین عملکرد را داشته باشد. این ذهنیت در مربیگری به او کمک خواهد کرد، زیرا یکی از مهم ترین وظایف او سازگار کردن بازیکنان با پستهایی که در آن بازی می کنند است.
۳- متانت: اگر یک گزارشگر خواسته باشد که بعد از بازی یونایتد در اولدترافورد گزارشی تهیه کند، او احتمالا به سراغ سر الکس، روی کین، گری نویل یا ریو فردیناند می رفته اما گیگز نه، چون مطمئنا گیگز نمی تواند با صدای بلند برای او صحبت کند. این متانت همیشه همراه رایان بوده است. او به آرامی منتظر اتفاقات خوبی است که برایش خواهد افتاد. این رفتار گیگز در آینده برای شاگردان جوانش مفید خواهد بود.
۴- او در مورد مربیگری جدی است: گیگز چند وقتی است که به دنبال مدارک مربیگری است: “برکسی پوشیده نیست که من مراحل اخذ مدرک مربیگری را گذرانده ام و پست جدیدم (به عنوان مربی) اولین گام جدی من در این راه خواهد بود. من بی صبرانه منتظر کار کردن کنار مویس و باشگاه هستم.” این حرفهای رایان بعد از انتصابش به عنوان مربی-بازیکن است. مطمئنا اشتیاق او برای مربیگری به خاطر کسب درآمد بعد از بازنشستگی اش نیست. او با جدیت به این حرفه نگاه می کند و امیدوار است برای مدت طولانی در آن بماند.
۵- مرحله گذار (انتقال) : جانشینی فرگوسن آسان نخواهد بود. مویس و قرارداد بلند مدتی که به او پیشنهاد شد، بهترین جایگزین ممکن برای افسانه بازنشسته شیاطین سرخ سر الکس فرگوسن هستند، اما این دوره به نوعی یک حالت انتقال برای گیگز به حساب می آید. رایان به این فرایند کمک می کند، او حلقه اتصال گذشته درخشان باشگاه به آینده است. خودش می گوید: “من امیدوارم بتوانم تجربه ام را به تیم منتقل کنم. هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان عضوی از این باشگاه برای همیشه.”
مقاله ای از “جراد پیترز” برگرفته از سایت “بلیچر ریپورت”http://www.yanksarecoming.com/wp-content/uploads/2010/09/GIGGS1.jpg

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد