PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث ضرب و شتم یک زن چادری دیگر

Sookoot
24th July 2013, 12:54 AM
تنها با فاصله یک روز از هتک حرمت به دختر چادری آمر به معروف در منطقه پونک، یک زن چادری همراه با فرزند ۳ ساله‌اش در محله خانی‌آباد تهران مورد ضرب و شتم یک بدحجاب قرار گرفت.

23 تیرماه امسال اتفاقی تأسف بار رخ داد که پس از انتشار آن در رسانه‌ها، احساسات عموم مردم مسلمان جامعه جریحه دار شد، خبری با این تیتر « ماجرای کشیدن چادر از سر دختر آمر به معروف در ماه رمضان ». شمس، دختر آمر به معروف 30 ساله‌ای است که در منطقه پونک تهران مورد اهانت و هتک حرمت یک خانم بدحجاب قرار می‌گیرد تا جایی که خانم بدحجاب، تلاش بر کشیدن چادر و روسری از سر این آمر به معروف می‌کند اما موفق نمی‌شود.

24 تیرماه یعنی تنها پس از گذشت یک روز از ماجرای خانم شمس، معصومه فراهانی، زن چادری دیگری در محله خانی‌آباد تهران، مورد ضرب و شتم یک زن بدحجاب قرار می‌گیرد. ماجرایی که جزئیات آن را خانم فراهانی برای «فارس» توضیح می‌دهد.

شرح ماجرا را این طور آغاز کنیم که 24 تیرماه است و شما پس از اقامه نماز در مسجد به همراه فرزند 3 ساله خود، راهی منزل خود در محله خانی‌آباد می‌شوید، در مسیر، چه اتفاقی برای شما رخ می‌دهد؟
من روزه بودم و برای اقامه نماز و صرف افطار، همراه با فرزند 3 ساله‌ام به مسجد رفتیم ساعت تقریباً 10 شب بود در مسیر که داشتم می‌آمدم داخل کوچه 2 نفر خانم را دیدم که روسری‌های خود را دور گردنشان انداخته بودند و داشتند به سمت ماشینشان می‌رفتند، ظاهرشان تعجب آور بود، اول سعی کردم با نگاه هشداردهنده، باعث شوم که حجابشان را رعایت کنند اما آنها نگاه طلبکارانه‌ای را تحویل من دادند، در مرحله بعد سعی کردم یادآوری کنم که آنها در کجا زندگی می‌کنند و فقط خطاب به آنها گفتم «ببخشید خانم‌ها آیا اینجا ایران نیست؟» جواب دادند که « ایرانه که ایرانه!» گفتم « به نظر شما نباید حداقل، تابع قوانین کشوری باشیم که در آن زندگی می‌کنیم؟» اما دیگر جواب این سوالم را ندادند و به جای آن مشت‌هایی بود که نثارم می‌کردند.

در حالی که بچه، همراه شما بود این اتفاق رخ داد کسی در کوچه نبود که به کمک شما بیاید یا حداقل، فرزند شما را از این صحنه دور کند؟
اول که یکی از آنها دستهایم را گرفت و نفر بعدی با مشت به سر و صورتم می‌زد بچه‌ام کاملاً شاهد ماجرا بود و داشت زهره ترک می‌شد تا اینکه آقایی متدین آمد و فرزندم را بغل کرد و از ما کمی فاصله گرفت و بعد از آن، اوباش دور ما حلقه زدند و از آن بدحجاب‌ها پشتیبانی می‌کردند. در مقابل نیز بسیجی‌های محل به کمک من آمدند و من را از دست آنها نجات دادند.

یعنی شما ایستادید تا آنها شما را با مشت‌هایشان، سیاه و کبود کنند و عکس‌العملی نشان ندادید؟
من خودم رزمی‌کار هستم اما چون هدف من دعوا با این افراد نبود و می‌خواستم امر به معروف کنم هیچ استفاده‌ای از توان بدنی خودم نکردم. من می‌خواستم در ماه مبارک رمضان، فقط به آنها یک گوشزد کوچکی داشته باشم که آن هم، زبانی بود.

این اتفاق، در همان کوچه، فیصله پیدا کرد؟
نه با کمک بسیجی‌های محل به کلانتری خانی‌آباد رفتیم اما حامیان آن خانم‌ها تلاش می‌کردند که من به خاطر کتک‌هایی که خورده‌ام رضایت بدهم ولی من شکایت کردم چون حرکت آنها غیرمنصفانه بود.

بعد از شکایت چه اتفاقی افتاد؟
من به پزشک قانونی رفتم و در آنجا نیز میزان لطمه‌ای را که خورده بودم ثبت شد و آن خانمی هم که بنده را مورد ضرب و شتم قرار داده بود و صورتم را به شدت، کبود کرده بود یک شب بازداشت شد و تنها با گذاشتن یک قبض برق منزل به عنوان وثیقه، آزاد شد در حالی که در خودروی این خانم، انواع سلاح سرد وجود داشت و از سوی دیگر نیز کاملاً در کوچه، کشف حجاب کرده بود، دو موضوعی که دو اتهام مجزا محسوب می‌شدند.

ab.bb
24th July 2013, 12:59 AM
لطفا لینک منبع خبر رو ذکر کنید.

1=1+1
24th July 2013, 01:07 AM
خانومه چادری اشتباه کرده [khabalood]

درسته اسلام گفته امر به معروف کنید . ولی از اون ور گفته مومن باید باهوش باشه

Sookoot
24th July 2013, 01:12 AM

داداشی
شمایی؟

مدیر تالار معماری
24th July 2013, 01:18 AM
ببخشید. درسته گفته امر به معروف. اما یاید یکم باهوش میبود ومیگفت. با این شب وکوچه خلوت به من چه؟؟

واینکه. اصلا شاید طرف شیشه کشیده بود. دلش برای خودش نسوخت. برای بچه اش میسوخت.... هم اشتباه از ایشون بوده. هم

اشتباه از اون دخترا....

بنده شخصا در این موقع قرار بگیرم. بیشتر از دستشون فرار میکم. تا بخوام حرف بزنم...

1=1+1
24th July 2013, 01:22 AM
بعدشم

ادعا میکنه رزمی کاره . از اون کتکت خورده و میگه من فقط میخام امر به معروف لفظی کنم

خب باشه قبول . پس چرا بعد میری شکایت میکنی ؟؟؟؟؟؟[khabalood]

ab.bb
24th July 2013, 01:22 AM
داداشی
شمایی؟
نه [bihes]

Sookoot
24th July 2013, 01:31 AM
نه [bihes]

خب میفرمایید کی هستین چون دیدم تاپیک های دیگه هم لینک و منبع رو متذکرشدین- منظورم سمت تونه

312
24th July 2013, 01:51 AM
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920431001226+

بیانیه دادستانی تهران درباره تعرض به ۲ بانوی محجبه

شاکی اول رضایت داد/ پرونده دوم با صدور کیفرخواست به دادگاه می‌رود
در پی انتشار اخباری در رسانه‌ها دایر بر تعرض به ۲ بانوی محجبه در سطح شهر تهران توسط ۲ زن، دادستانی تهران در این زمینه بیانیه‌ای منتشر کرد.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/04/26/13920426000386_PhotoA.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس (http://www.farsnews.com) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران، در بیانیه دادستانی تهران درخصوص تعرض به دو بانوی محجبه آمده است، در روزهای اخیر در میدان پونک تهران بانوی محجبه‌ای توسط زنی مورد تعرض فیزیکی قرار گرفته که در پی اعلام موضوع فوق و اطلاع دادستان تهران، بلافاصله با دستور دادستان، همکاری امت حزب الله و پلیس ابتدا شاکیه پرونده شناسایی و با راهنمایی او، متهمه دستگیر و به دادسرا معرفی شد. هر چند در جریان اقدامات قضایی، شاکیه نسبت به متهم زن اعلام گذشت کرد.
در حادثه دیگری نیز که در هفته گذشته در منطقه خانی آباد تهران روی داده است و ظرف روز جاری خبر آن در سایت‌های خبری منتشر شده است، متهم توسط نیروهای انتظامی دستگیر و به دادسرای بعثت معرفی گردید که در این مورد نیز پرونده قضایی تشکیل و این زن نیز با معرفی کفیل آزاد شده است. گزارش یاد شده حاکی است که با تکمیل تحقیقات برای متهم این پرونده کیفرخواست صادر و به زودی جهت رسیدگی به دادگاه ارسال خواهد شد.
پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران اضافه کرد هم چنین در روز جاری دادستان تهران علیه مدیر مسئول نشریه‌ای که به چادر به عنوان حجاب برتر توهین کرده بود اعلام جرم کرد که پرونده جهت رسیدگی به دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع گردید.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920501001363

(http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920431001226)

Sookoot
24th July 2013, 02:05 AM
1- دوستمون خودشونو معرفی نکردند وبالخره متوجه نشدم ایشون ناظم سایت هستند یامدیری چیزی - باااینحال به احترام پستشون اینم لینک خبر : http://www.alef.ir/vdcippazvt1a3y2.cbct.html?193738

2- تشکرازدوستانی که دربحث شرکت کردند [golrooz]

3- میگن (اکثر) ما ایرانی ها عادت داریم 99% به رفتار و جزییات وکلیات ! و قد و قواره و افکار و ظاهر و باطن دیگران بپردازیم اگه حس و حالی موند 1% از خودمون حساب کشی کنیم

درحالیکه اگر قرار باشه همه چیز اصلاح بشه و هرچیزی سرجای خودش قرار بگیره باید فقط و فقط از خودمون شروع کنیم ....این عرض بنده فقط یه مقدمه است برای ادامه بحث...

Capitan Totti
24th July 2013, 04:46 AM
چرا عاقل کند کاری؟ که باز آید به کنعان غم مخور![nishkhand]
آدم یه چیزایی میشنوه که به انسانیتش شک میکنه
آخه کسی نیست بگه تو با بچه ی 3ساله ات و این هیکل ریزت(احتمالا دیگه) فکر کردی کماندو و رنجری که میپری به دختر بی حجاب مردم؟؟
بعد حالا یه سوال از تبعیض
من خودم در بین تمامی فامیل حتی یه نفر پیدا نمیشه مانتویی هم باشه! همه از دم چادری!
پس خودم قطعا چادری رو ترجیح میدم
ولی ازینکه دوستان باحجاب گاهی پدر بی حجابا رو با حرکات کماندویی در میارن و هیـــــچ کس هم اصلا نمی فهمه
جالبه حالا یه موردی پیش اومده که دنیا دنیا فهمیدن و دادستان و قوه مقننه و مجریه و... واکنش نشون میدن
تبعیض تا چه حد؟!

ab.bb
24th July 2013, 12:21 PM
خب میفرمایید کی هستین چون دیدم تاپیک های دیگه هم لینک و منبع رو متذکرشدین- منظورم سمت تونه
کاربر معمولی هستم.

ab.bb
24th July 2013, 12:24 PM
1- دوستمون خودشونو معرفی نکردند وبالخره متوجه نشدم ایشون ناظم سایت هستند یامدیری چیزی - باااینحال به احترام پستشون اینم لینک خبر : http://www.alef.ir/vdcippazvt1a3y2.cbct.html?193738

ممنون بخاطر احترامی که قائل هستید.

1=1+1
24th July 2013, 01:18 PM

شما منبع نزدید .

کسی بهتون تذکر داد . مهم نیست مدیر باشه . مهم اینه به اشتباهت پی ببری

اصلا برخوردت خوب نبود

برعکس من خیلی خوشحالم که میبینم بچه ها همه مراقبن قوانیین فروم رعایت بشه [golrooz]

- - - به روز رسانی شده - - -

شما منبع نزدید .

اصلا برخوردت خوب نبود

برعکس من خیلی خوشحالم که میبینم بچه ها همه مراقبن قوانیین فروم رعایت بشه [golrooz]

SaSaMc2
24th July 2013, 04:22 PM
[golrooz]

یه رابطه ساده...

هر کس که تصمیم بگیرید قانون را شخصا اجرا کند...

روزی اشخاص در مورد او قانون را اجرا میکنند...

راستی:

یک از خواص اساسی چادر، قرمز تر شدن رنگ خون انسان هاست...

انگار یه عده چندین شناسنامه دارن در این کشور...

چندین حق رای و نظر و نفس و و و...!!!

BaAaHaR
24th July 2013, 04:36 PM
[golrooz]

یه رابطه ساده...

راستی:

[tashvigh]افرین

من خودم اگه یکی تو خیابون بهم به هر نحو حالا چه امر به معروف کننده باشه چه هر چیز دیگه ای زنگ میزنم داداشم بیاد تا میخوره بزندش که دیگه از این فضولی ها نکنه وتو کار مردم دخالت نکنه. اصلا از اول هم بیخود کرده رفته به دختر مردم گیر داده.حالا خودم حجاب دارم اما دلیل نداره برم به زن و دختر مردم گیر بدم که چرا روسری تو یک سانت عقبه. این کار عین عقب موندگی ذهنی وفرهنگی واجتماعیه.متاسفم. اون کتک هم نوش جونش.حقش بوده

yasaman hedayati
26th July 2013, 03:56 AM
[golrooz]

یه رابطه ساده...

راستی:

فکرشم هم نمیکردم به خاطر آموخته های مادرم ....
درس حیا.....
یه وقتی یه همچین انگشت اتهامی به سمتم نشونه بره

- - - به روز رسانی شده - - -

[golrooz]

یه رابطه ساده...

راستی:

درس حیا.....

sr hesabi
26th July 2013, 04:21 AM
درس حیا.....

سلام

منظور رفیقمون تمام چادری ها نیستند و اون افراد باحیایی که چادر استفاده میکنند و به عنوان یک حجاب شخصی ازش ازش استفاده میکنند،بحثش جداس
منظور اون چادری هایی هستن که به صرف چادری بودن به خودشون حق هر گونه دخالتی رو میدن
و ...[golrooz]

SaSaMc2
26th July 2013, 05:09 AM
درس حیا.....

سلام...[golrooz]

موضوع اصلا چادر نيست...

اگه بريزن توي يه عروسي يا استخر يا هزاران جنايتي كه توي كشور ميشه...

و يه خبرگزاري دربارش بنويسه ميشه سياه نمايي هزارن داستان ديگه...

ولي اگه يه زن كه به كار يه زن ديگه كار داشته باشه و فقط كتك بخوره...

تمام خبرگزاري ها ميارنش رو تيتر يك داد هوار ميكنن كه يه چادري رو زدن...

بحث سر حق هست كه به نفع منافع عده اي هميشه يك طرفه پرداخته ميشه...

ما خودمون از دم چادري هستيم دخترم...[golrooz]

TERRORIST
26th July 2013, 08:31 AM
[golrooz]

یه رابطه ساده...

راستی:

سلام

منظور رفیقمون تمام چادری ها نیستند و اون افراد باحیایی که چادر استفاده میکنند و به عنوان یک حجاب شخصی ازش ازش استفاده میکنند،بحثش جداس
منظور اون چادری هایی هستن که به صرف چادری بودن به خودشون حق هر گونه دخالتی رو میدن
و ...[golrooz]
سلام
جالبه اول تعمیم میدن بعد ماده واحده و تبصره اختراع میکنند[khande]
[golrooz]

Sookoot
26th July 2013, 01:44 PM
شما منبع نزدید .

اصلا برخوردت خوب نبود

- - - به روز رسانی شده - -

شما منبع نزدید .

اصلا برخوردت خوب نبود

دوست من اینکه هرعزیزی مراقب مقررات انجمن باشه خیلی خوبه اما تذکر لینک و منبع وظیفه مدیران انجمنه بااینحال من به احترام پست ایشون بااینکه سمت مدیریتی ندارند درج کردم درحالیکه کلمه فارس اصلا نیازی به درج منبع نداره

ماجرایی که جزئیات آن را خانم فراهانی برای «فارس» توضیح می‌دهد.

نمیدانم از کدام برخورد صحبت میکنید بهرحال شما خیلی نگران برخورد سایرین نباشید - اینکه تا تاپیکی زده شد هرکاربری پست بزنه منبع بخواد بی قانونیه و بی اعتنایی به قانون هم خوشحالی نداره[golrooz]

Capitan Totti
26th July 2013, 01:57 PM
سلام
[golrooz]
مگر غیر ازینه که مثلا فلان شخص مذهبی
دستور میده بی حجابا رو له کنید
خب
حالا 10نفر سر خود میرن میریزن سر دخترا و نوامیس خودمون(دوست عزیز نوامیس فقط خواهر و مادر خودمان نیست هر دختر ایرانی=ناموس من و شما) و پدرشونو در میارن
و رسانه ها هم تعریف و تمجید میکنن
حالا یه باحجاب(باصطلاح) خشک رفته و حالا بر حسب اینکه چه حرفا و توهین هایی به بی حجابه کرده یه کتکی خورده
بعد رسانه های ایران و خاورمیانه و دنیااا متوجه شدند و محکوم کردند!!
اگه قانون میگه هیشکی حق نداره به دیگری تعرض کنه و برای اون نا امنی ایجاد کنه
پس چرا برا بعضیا آره برا بعضیا نه؟؟
لاحول و لاقوه الا بالله العلی العظیم
خدایا به افراد خشک بفهمان ایران و اسلام فقط متعلق به آنان نیست...

TERRORIST
26th July 2013, 02:04 PM
مگر غیر ازینه که مثلا فلان شخص مذهبی
دستور میده بی حجابا رو له کنید
خب
حالا 10نفر سر خود میرن میریزن سر دخترا و نوامیس خودمون(دوست عزیز نوامیس فقط خواهر و مادر خودمان نیست هر دختر ایرانی=ناموس من و شما) و پدرشونو در میارن
و رسانه ها هم تعریف و تمجید میکنن
حالا یه باحجاب(باصطلاح) خشک رفته و حالا بر حسب اینکه چه حرفا و توهین هایی به بی حجابه کرده یه کتکی خورده
بعد رسانه های ایران و خاورمیانه و دنیااا متوجه شدند و محکوم کردند!!
اگه قانون میگه هیشکی حق نداره به دیگری تعرض کنه و برای اون نا امنی ایجاد کنه
پس چرا برا بعضیا آره برا بعضیا نه؟؟
لاحول و لاقوه الا بالله العلی العظیم
خدایا به افراد خشک بفهمان ایران و اسلام فقط متعلق به آنان نیست...
تو پست بعدیت سعی کن این حرفهاتو به پست قبلیم ربط بدی

Capitan Totti
26th July 2013, 02:24 PM
تو پست بعدیت سعی کن این حرفهاتو به پست قبلیم ربط بدی
مگر غیر ازینه که شما گفتین برای اینکه برخی(توهین به همه نشه لطفا) چادری ها رنگ خونشون قرمز تره دارید تبصره و ماده و ... درست میکنین
خب منم گفتم از لحاظ قاونی تعرض هیچ کس حتی اگه رئیس ستاد مشترک کل نیروهای مسلح(سرلشکر فیروز آبادی) باشه حق نداره به هیچ ایرانی ایی تعرض کنه چه حجاب دار باشه چه بی حجاب!
بعد چطور با حجابه خونش رنگین تره و میتونه آزادانه بی حجابه رو بزنه
و بی حجابه با حجابه رو بزنه اگه بگیرنش سنگسار میشه!
خب شما میگید قانون و تبصره!
منم میگم قانونو تبصره!

Sookoot
26th July 2013, 02:25 PM
شرایط وجوب امربه معروف و نهی ازمنکر

باید امر به معروف و نهی از منکر کننده بداند آنچه مکلف ترک نموده، واجب و یا آنچه مرتکب گردیده از منکرات است و بر کسی که چنین علم و آگاهی از کار دیگری ندارد، واجب نیست.
باید آمر یا ناهی احتمال تأثیر دهد پس اگر مطمئن باشد که امر و نهیش مؤثر واقع نمی شود، امر و نهی بر وی واجب نیست.
لازم است امر و نهی کننده بداند که شخص بر گناهش باقی است پس اگر دانست که وی گناهش را ترک نموده و آن را تکرار نخواهد کرد، امر به معروف و نهی از منکر بر او واجب نیست.
برخورد با گنهکار ضرر و مفسده ای برای امرونهی کننده یا خویشان و برادران دینی اش نداشته باشد؛ مگر معروف و منکر از اموری باشند که شارع مقدس اهتمام ویژه ای نسبت به آن ها دارد؛ مانند حفظ اسلام و شعائر آن و امنیت جان و ناموس مسلمانان، بنابراین اگر شعائر اسلامی یا جان عده ای از مسلمانان در معرض خطر و نابودی شد، باید اصل اهم و مهم مورد توجه قرار گیرد و صرف ضرردیدن موجب سقوط وظیفه نمی شود.

اقسام امر به معروف و نهی از منکرامر به معروف و نهی از منکر به دو قسم واجب و مستحب تقسیم می شود که عبارتند از:

آنچه انجام آن از نظر عقل یا شرع لازم و واجب و یا ارتکابش از نظر آن دو، زشت و قبیح باشد، امر و نهی در موردشان واجب می گردد.
هر کاری که انجامش از نظر عقل یا شرع خوب و مستحب یا ارتکابش از دیدگاه آن دو، پسندیده نیست، امر و نهیش مستحب است.

گفتنی است امر به معروف و نهی از منکر از واجبات توصلی است یعنی قصد قربت در آن شرط نیست؛ هر چند با داشتن قصد قربت از پاداش الهی نیز برخوردار خواهد شد.

zoh_reh
26th July 2013, 03:24 PM
یکی از شرایط وجوب امربه معروف و نهی ازمنکر

باید آمر یا ناهی احتمال تأثیر دهد پس اگر مطمئن باشد که امر و نهیش مؤثر واقع نمی شود، امر و نهی بر وی واجب نیست.

سلام
[golrooz]

به نظر نیومد تعمیم داده باشن ! راجع به پستاشون با عجله قضاوت شد![tafakor]

AaZaAdeh
26th July 2013, 07:17 PM
مومن باید زیرک باشه و اون خانوم نبودن پس....

دلیلی نداره اینقد جامعه رو اینچیزا کلید کنه که اصل کاریا فراموش شه. دوستان جامعه مون اینقدر کاره عقب افتاده داره که که این مسایل در اولویتهای اول نیس( اما هرگز نباید نادیده گرفتش ) . رضایت تبعات مثبتی دنباله خودش داره. و ما هنوز کار داریم... شرافتو باید نشون داد نه بزور آموختش... امان از جلوه های ظاهری و مدو... که دارن میشن جرقه های زندگی!!!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد