PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی فهرستی از برترین کتاب‏های ادبیات کودک و نوجوان در ۵ سال گذشته

م.محسن
7th July 2013, 09:19 PM
نمایشگاهی از ۳۰۰ کتاب‌ برتر ادبیات کودک و نوجوان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال برگزاری است که اکثر این آثار به نویسندگان پیشکسوت این گروه سنی اختصاص دارد.
به گزارش فارس، نمایشگاه «کتاب برتر کودک و نوجوان» از 15 تا 18 تیر سال در مرکز آفرینش‌های فرهنگی، هنری کانون واقع در خیابان حجاب برای عموم مردم در حال برگزاری است.
در این نمایشگاه آثار برتر 5 سال اخیر ناشران کودک و نوجوان که 300 عنوان کتاب برتر مربوط به سال‌های 89 و 90 است، برای استفاده عموم مردم و به ویژه مربیان تربیتی و امور پرورشی مدارس به نمایش گذاشته شده است.

در این نمایشگاه کتاب‌های برتر اکثر نویسندگان پیشکسوت ادبیات کودک و نوجوان نظیر «اسدالله شعبانی»، «بیوک ملکی»، «کلر ژوبرت» و «محمدرضا یوسفی» و مترجمانی نظیر «زینب رضایی»، «رضی هیرمندی» و «نسرین وکیلی» و قرآن «سیدعلی گرمارودی» به چشم می‌خورد.

عناوین‌ کتاب‌های برتر کودک و نوجوان با ذکر نام ناشران را می‌توانید در ذیل بخوانید:

انتشارات «آفرینگان (بخش کودک و نوجوان انتشارات ققنوس)»:

مجموعه 8 جلدی «شناخت با گام‌های کوچک»، «چشم بهشتی»، «مامی جون کم حافظه»، «عصر استعمارگری»، «سه ترکه بر دوچرخه»، «طعم تلخ خرما»

انتشارات «پالیزان»:

کتاب «طعم تلخ خرما»، برگزیده هفتمین دوره جایزه کتاب فصل، برگزیده چهارمین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی و دیپلم افتخار جشنواره مطبوعات کانون پرورش فکری برای چاپ در کیهان بچه‌ها

انتشارات «پیدایش»:

کتاب «دلم برای تو تنگ است»، «من موش بودم»، «تصاویر هالیس وودز»، «باغبانی کنید»، «گنجشک اشی‌مشی»، «از جایم تکان نمی‌خورم»، «یک روز ترسناک خیلی بد»، «یک شنبه گذشته گذشته پولدار بودم»، «برسد به دست تو ای پادشاه جهان»، «پشت صحنه دلم»، «به آینه نگاه نمی‌کنم»، «داستان نقطه سرراهی»، «عشق‌های لنگه به لنگه»

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/04/15/13920415000680_PhotoL.jpg

انتشارات «توکا»:

کتاب «ترانه‌های موش و گربه»، «یک نفر رد شد از کنار دلم»، «هیس بی هیس!»، «بزرگراه (دو نوع جلد نرم و سخت)»

انتشارات «چرخ و فلک»:

کتاب «محله میکروب خان»، «نامه‌هایی به آقا غوله»، «توی پرانتز»، مجموعه 9 جلدی «آقای گام»، «آدم اینجوری 1 و 2»، «وام دماغ»،

انتشارات «سروش»:

کتاب «چگونه می‌توان بال شکسته‌ای را درمان کرد» برگزیده کتاب برتر انجمن فرهنگی ناشران

انتشارات «شباویز»:

کتاب «دلت چه می‌خواهد حلزون؟»، «دل به دریا»، «برای تو»، «دونی و دوستانش»، «دو تا غول»، «نقاشی‌های بابا»، «روزها دیوها از آدم‌ها می‌ترسند»، «گلی و گورخر»، «روبان سفید»، «این جا، جنگ»، «من از تو نمی‌ترسم»، «فرشته و ماه»، «دوستت دارم»، «سرزمین نیلوفرها»، «نوازنده سرزمین خاموش»، «گرهی که باز شد»، «اسی»، «گرگ‌ها و آدم‌ها»، جمشید و خورشید»، «سفر پروانه»، «نگهبان خورشید»، «دو دوست»، «سفر به آفریقا»، «ما برای تو هستیم»، «باز هم نوشتم صبح، صبح آمد»، «پیشی خانم و بچه‌ها»، «اتوبوس عوضی»، «هر چه بود»، «لباسی به نازکی پر زنبور»، «دلقک و فرمانروا»، «دراز لنگه»، «خواب بیداری»، «قشنگ‌ترین جا»، «دشت قرمز قرمز»، «کفشدوزک قرمز»، «کفش‌های آهنی»، «شاهزاده خانم»، «پیشی و موشی»، «مردی که می‌خواست زن بگیرد»، ««آدم‌های آبی»، «شکوفه‌ها»، «روباه و کلاغ»، «شنیدار پندار»، «پری چه کسی را با خود برد؟»، «1000 سال نگاه»، «پسرک مو فرفری»، «بشنو از نی»، «شوخی»، «من فواره دارم»، «سرسره بازی»، «مهرشاه»، «پرواز»، «دوست»، «سه آرزوی یک موش»، «افسانه ترنج طلایی»، «نیم روز»، «پدران و پسران»، «آخرین شکار»، «توبه»، «دخترک، پسرک و بادبادک»، «قطره فیل»، «مورچه من»، «باغ پر از پروانه» و «دو تا باد، یک گرد باد»

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/04/15/13920415000676_PhotoL.jpg

انتشارات «طرح و اجرای کتاب»:

کتاب «قاصدک، من، خواهر نی‌نی» تقدیر شده اول در اولین دوره کتاب برتر کودک و نوجوان حوزه آموزش‌های شهروندی

انتشارات «طلایی»:

کتاب «حیات وحش ایران»، «فرهنگ‌نامه نام‌آوران»، «فرهنگ‌نامه دایناسورها»، «قصه‌های قرآنی»، «فرهنگ‌نامه نجوم و فضا» و «1001 اختراع، میراث مسلمان در جهان ما»

انتشارات «فاطمی»:

مجموعه 5 جلدی «از پرنده دانا بپرس»، مجموعه 29 جلدی «مفاهیم پایه در علوم تجربی»، مجموعه 3 جلدی «بیرونی استاد اخترشناسی و جغرافیا» از سری مجموعه کتاب‌های «دانشمندان ایران و اسلام»، مجموعه 5 جلدی «آموزش و ارزشیابی مهارت‌های زندگی»

انتشارات «قدیانی»:

«زیبایی‌شناسی خط در مسجد جامع اصفهان»، «قرآن گرمارودی»، «زنی در جزیره‌ای گمنام»، مجموعه 6 جلدی «فعالیت‌های حیوانات»، مجموعه 12 جلدی «از شنبه تا پنج‌شنبه»، «سفر باورنکردنی ادوارد»، «پری نخلستان»، مجموعه 10 جلدی «با هم بودن را یاد بگیریم»، «افسانه ترکمنی»، «یک بوس محکم (شعرهای شیرین 24)»، «12 لالایی تابستانه»، «قطار قطار مورچه (شعرهای شیرین 25)»، «110 قصه از هانس کریستین اندرسن»، رمان‌های 7 جلدی «ماجراهای نارنیا»، «گرگ‌ها از برف نمی‌ترسند»، مجموعه 4 جلدی «بیماری‌های دوستان ما»، «35 داستان برای نوجوانان»، «365 قصه برای شب‌های سال»، «خرسی به نام پدینگتن» و رمان‌های 8 جلدی «آنی شرلی»

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/04/15/13920415000679_PhotoL.jpg

انتشارات «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان»:

«نان و گل سرخ»، «پرنده گفت شاعرم»، «به کبوتر اجازه نده اتوبوس براند»، «زیر گنبد کبود»، «یک سبد خاطره»، «راهنمای نگارش فیلم‌نامه سینمایی انیمیشن»، «او همنشین فرشته‌ها بود»، «ارنگont>ont> ارنگ بگو چه رنگ»، مهربانی‌هایت را قسمت کن»، «دنیای شگفت‌انگیز کاغذ»، «روزی روزگاری»، «نقاشان چینی و رومی»، «سلطان و آهو»، «پسران تشمال»، «راز»، «قصه‌های کوتی کوتی»، «بیا بگیر سیب را»، «زرد و صورتی»، «کلاغ خنزر پنزری»، «پرنده طلایی»، «شنگ من»، «مرد جوان و خیاط حیله‌گر»، «هاجستم و واجستم»، «بازی با آوا بازی با الفبا»، «چگونه عکس سه بعدی بگیریم و ببینیم»، «تو مادر منی»، «یکی بود»، «زود بر می‌گردیم»، «آبی لبخند»، «به خاطر پرنده‌ها»، «قلب مترسک»، «ریاضی برای کودکان آسان می‌شود»، «طوطی و بازرگان»، «به دنبال فلک»، «روباه دم بریده»، «گرگ آواز خوان»، «مجموعه مرز پر گهر»، «این همه تلق و ملق»، «بزغاله‌های ابری»، «میراث فرهنگی ایرانیان»، «زرد صورتی»، «خفاش دیوانه»، «کاش خانه‌های شکلاتی وجود داشتند»، «کشاورز و خروس»، «چشم‌های زمستانی»، «زرد و مشکی»، «سه گلدان»، «ترانه‌های بابایی»،‌«خداحافظ راکون پیر»، «نمی‌توان کلاغ ماند»، «نامه‌ات همین الان رسید»، «ماه روی صندلی»، «نخل‌ها قد می‌کشند»، «سفر به سوی خدا (از مجموعه نگران پروانه‌ها)»، «یک سبد خاطره (از مجموعه نگران پروانه‌ها)»، «مجموعه کتاب‌های اندیشه»، «پستان‌داران ایران (گربه سانان)»، «صوفی و چراغ جادو»، «انسان و طبیعت (پدافند غیرعامل)»، «اعترافات غلامان»، «تنبل پهلوان»، «غنچه همان گل است (مجموعه اختران)»، م«پیشوایان نور (از مجموعه آسمان چه می‌گوید)»، «میان ما و خدا (از مجموعه آسمان چه می‌گوید)»، «گردان قاطرچی‌ها»، «دنیای نو در ابعاد نانو»، «پیش از بستن چمدان»، «قلب‌های نارنجی»، «جادوگر بیکار»، «آن سوی تن (از مجموعه آسمان چه می‌گوید)»، «خاندان پاک (از مجموعه آسمان چه می‌گوید)»، «مرام خوبان (از مجموعه آسمان چه می‌گوید)»، «حرف آباد»، «توران تور» و «تشنه لبان»

انتشارات «محراب قلم»:

دایرةالمعارف اینترنتی علوم»، «فرهنگ فارسی خردسال»، «پادشاه کوتوله و چهل دردسر بزرگ»، «علم در اسلام (نوجوان)»، «علم در ایران باستان (نوجوان)، «علم در بین‌النهرین (نوجوان)»، «علم در مصر باستان»، «علم در یونان باستان»، «علم در روم باستان»، «علم در چین باستان»، مجموعه 7 جلدی «تاریخ علم برای نوجوانان»، فرهنگ ریاضی مدرسه»، «دایرةالمعارف شغل‌ها»، مجموعه 14 جلدی «قصه‌های خیلی قشنگ»، «راز مثل‌های ما»، «فرهنگ فارسی بچه‌های امروز»، «گیرانداز مولکولی»، «دایرةالمعارف علوم مرجع»، مجموعه 5 جلدی «قصه‌های پهلوان»، مجموعه 3 جلدی «روزی بود و روزی نبود»، مجموعه 12 جلدی «مثل‌ها و قصه‌هایشان‌»، مجموعه 12 جلدی «داستان‌های دکتر دولینل»، «دایرةالمعارف تاریخ»، «دایرةالمعارف تغذیه مرجع»، «چراهای شگفت‌انگیز لباس‌های محلی اقوام ایرانی»، «دایرةالمعارف قرآن مرجع»، «لیندا» و «راز بقا مجموعه خواندنی‌های علمی»

موسسه فرهنگی هنری «سلوک افلاکیان»:

کتاب «خط اول» برگزیده پانزدهمین جشنواره کتاب سال دفاع مقدس

نشر «قطره»:

کتاب «سفر جادویی پنج خواهر» برنده جایزه کتاب فصل

نشر «مرکز»:

کتاب «چرا من بابامو دوست دارم»، «شاه، موش و پنیر»

نشر «نور و نار»:

کتاب «روی تخته سیاه جهان با گچ نور بنویس» برگزیده کتاب فصل

منبع (http://rajanews.com/detail.asp?id=161873)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد