PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی در مورد نام زیبای کشورمان ایران چه می‌دانید؟

کاساندان
7th July 2013, 08:53 PM
در مورد نام زیبای کشورمان ایرانsh_dokhtar10 چه می‌دانید؟

ائریه - ائیرین - آریاورته - آورته - آریا ویج - ایرانویج - ایران ویژ - اریانه - اران - پرس ایران - Persia - IRAN به آن گروه از آریایی‌ها که مهاجرت نکردند و در «ناف جهان» که به‌زبان اوستایی «ائیرینه‌وئیجنگه»(airyana-vaējangh) خوانده می‌شد، ساکن بماندند و با نام ایرج مشهوراند و ایرج (eraj) که به‌زبان پهلوی (erech) خوانده می‌شود، مخفف همان واژه­ی اوستایی است که به پهلوی و پارسی دری (ویج) تلفظ می‌شود که همان مرکز جهان معنی می‌دهد.
واژه‌­ی ایران که در پارسی ‌میانه به شکل «اران»(erān) بوده، و برگرفته از شکل‌های قدیمی «آریانا» یعنی سرزمین آریایی‌هاست. sh_dokhtar22

k.ahmadi
8th July 2013, 01:39 AM
کاساندان دوست عزیز پستتاتون خیلی خوب و عالیه،مختصر و کامل.من که خیلی خوشم اومد و اطلاعاتم با خوندنشون زیادتر شد.ایشالا موفق باشین[golrooz]

کاساندان
8th July 2013, 12:44 PM
کاساندان دوست عزیز پستتاتون خیلی خوب و عالیه،مختصر و کامل.من که خیلی خوشم اومد و اطلاعاتم با خوندنشون زیادتر شد.ایشالا موفق باشین[golrooz]

خیلی ممنون که به پستم سر زدید.قابل شما را نداشت.راستش زیاد کسی از پست های تاریخی ام بازدید نمیکند و کم کم داشتم نا امید میشدم!باز هم متشکرمsh_dokhtar0

k.ahmadi
9th July 2013, 12:10 AM
خواهش میکنم.راستش من خودمم از اول با تاریخ رابطه خوبی نداشتم ولی خیلی از پستای شما خوشم اومد.
شما هم ناامید نشید ناامیدی برای شیطانه،به کارتون ادامه بدین مطمئنم موفق میشین[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد