PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال بتن پر مقاوم ضد رادار

farhad14
7th July 2013, 04:58 PM
سلام من دنبال کسی که بهم در بار ضد رادار کردن بتن کمک کن
farhad_sh_2014@yahoo.com

ab.bb
7th July 2013, 05:40 PM
farhad_sh_2014@yahoo.com

روش هایی برای کوچک کردن مقطع راداری اجسام هست؛ که با کمی تحقیق میتونید ازش مطلع بشید. البته برای رادار گریزی 100% احتیاج به ترکیبات خاصی هست؛ که بدست آوردن فناوریش هزینه ی زیادی میخواد.

نو آور
31st July 2013, 04:39 PM
farhad_sh_2014@yahoo.com
سلام، معمولا کسی تلاش نمی کند عوارض زمینی مثل تاسیسات ساختمانی را ضد رادار کند! چون گیرنده رادارها در هنگام دید پائین، نویز بازگشتی زیادی دریافت می کنند و پردازش سیگنال سریع و موثر جهت مجزاسازی اطلاعات ارزشمند از اطلاعات مربوط به پستی و بلندیهای معمولی بسیار مشکل است. لذا پوششهای ضد رادار بیشتر برای پرنده ها و شناورهای متحرک استفاده می شوند.
اما به هر حال، راه حل، احتمالا استفاده از نانو ذرات مغناطیسی/الکتریکی در ترکیب بتن است. همچنین برای کاهش rcs، باید از ماده ای محکم ، مناسب و جاذب امواج رادار به جای آرماتور فلزی در بتن استفاده کرد (مثلا مانند نمونه ای که در ساخت کابلهای فیبر نوری هوائی استفاده می شود). به جز این، باید سطوح بتن را تخت و با زوایای غیر عمود طراحی کرد (ماکتی کوچک مقیاس از آئینه از نمونه اصلی بسازید و بعد در مقابل آن قرار گرفته و با نور یک چراغ قوه آن را تست کنید، هیچ انعکاسی از نور مستقیم چراغ قوه نباید مشاهده گردد)

حسین متقی
31st July 2013, 05:07 PM
خب چه عرض کنم
ضد رادار از نظر شما یعنی چی؟
هدفتون چیه؟
ضد رادار نداریم ما!
میخواین تو رادار دیده نشه؟
کجا میخواین مورد استفاده قراربگیره؟
معمولا در این موارد از پوشش های سطحی برای استیلت رادارگریزی استفاده میشه

hossien
31st July 2013, 05:32 PM
فک کنم زوایای منفرجه باید باشه بیش از 90 و معمولا از 120 درجه استفاده می کنند.
شما اگر پوششی برای بتن بتونید به صورت لانه زنبوری تهیه کنید یا پوششی که امواج را جذب کند می تونید موفق بشین .
کار خوبی هست باید سرچ کنید.
می تونید از سایت دارپا و ... شروع کنید.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد