PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال یک پرینتر سه بعدی یا چیزی شبیه ان میخواهم برای چاپ یک طرح سه بعدی

محمد کریمی هستم
2nd July 2013, 12:56 PM
سلام :)یک پرینتر سه بعدی یا چیزی شبیه ان میخواهم برای چاپ یک طرح سه بعدیاصلا جایی هست که این کارو انجام بده؟؟؟یعنی نقشه بدیم و با چوب،فایبرگلاس یا هر چیزه دیگه ای بتونن بسازنش؟؟؟خیلی ممنون ؛)

kahrupay
2nd July 2013, 01:02 PM
سلام :)یک پرینتر سه بعدی یا چیزی شبیه ان میخواهم برای چاپ یک طرح سه بعدیاصلا جایی هست که این کارو انجام بده؟؟؟یعنی نقشه بدیم و با چوب،فایبرگلاس یا هر چیزه دیگه ای بتونن بسازنش؟؟؟خیلی ممنون ؛)
سلام
راستش پرینتر های سه بعدی خیلی گرونن مطمئن نیستم بتونید آسون پیدا کنید. حتی اگه مال خودتون نباشه

محمد کریمی هستم
2nd July 2013, 01:36 PM
[alaghemand]
منظورم اینه که چیزی شبیه این وجود داره؟
مثلا اگه من بخوام چند تا چرخ دنده با اندازه های معلوم تهیه کنم کجا باید برم؟؟؟
[golrooz]

kahrupay
2nd July 2013, 01:40 PM
[alaghemand]
[golrooz]
شبیهشو در جریان نیستم و فکر نمی کنم چیزی اینطوری بشه ساخت. چون خود اون پرینتر تکنولوژی خیلی پیچیده و سختی داره چه رسد به مانندش!!!!
ولی باز می تونید از دوستان دیگه هم بپرسید چون من تخصصم در این زمینه نیست.[golrooz]

ab.bb
2nd July 2013, 03:51 PM

با اتوکد یا ،کتیا نقشه رو بکش؛ بعد با فرمت dwg ذخبره کن؛ بریز تو فلش میموری بده CNC برات درست میکنه. من خودم چندین بار همین کار رو کردم.

ab.bb
2nd July 2013, 03:52 PM
[alaghemand]
[golrooz]
برای ساخت چرخ دندنده بهتر اول بازار رو بگردی ؛ چون ساختش گرون در میاد.اگر تو بازار نبود؛ طرحت رو بده تراشکار برات دست میکنه.

kahrupay
2nd July 2013, 04:26 PM
برای ساخت چرخ دندنده بهتر اول بازار رو بگردی ؛ چون ساختش گرون در میاد.اگر تو بازار نبود؛ طرحت رو بده تراشکار برات دست میکنه.
از پرینتر سه بعدی رسید به تراشکار[khande]
مرسی بابت راهنمایی های خوبتون، برای من هم سوال شده بود.

.مخفی.
2nd July 2013, 10:45 PM
سلام دوست عزیز فناوری چاپ سه بعدی فناوری نو پایی هست ممکنه چندین سال طول بکشه بیاد ایران

محمد کریمی هستم
3rd July 2013, 07:20 PM
با اتوکد یا ،کتیا نقشه رو بکش؛ بعد با فرمت dwg ذخبره کن؛ بریز تو فلش میموری بده CNC برات درست میکنه. من خودم چندین بار همین کار رو کردم.
اهن به کارم نمیاد :(
چون سنگینه.نهایتا تخته سه لا یا فایبر گلاس.البته چون چرخ دنده هست باید خیلی دقیق درست بشه.اگه این طور نبود با تخته سه لا و اره مویی درستش میکردم.
به هرحال...خیلی ممنون سوست عزیز [golrooz][nishkhand]
راستی هزینه اش چقدر میشه؟؟؟ مثلا یه چرخ دنده ی گرد 20 سانتی با وزن نیم کیلو؟؟؟

محمد کریمی هستم
3rd July 2013, 07:26 PM
چون سنگینه.نهایتا تخته سه لا یا فایبر گلاس.البته چون چرخ دنده هست باید خیلی دقیق درست بشه.اگه این طور نبود با تخته سه لا و اره مویی درستش میکردم.
به هرحال...خیلی ممنون سوست عزیز [golrooz][nishkhand][nishkhand]

محمد کریمی هستم
3rd July 2013, 07:28 PM
سلام دوست عزیز فناوری چاپ سه بعدی فناوری نو پایی هست ممکنه چندین سال طول بکشه بیاد ایران
سلام.
پرینتر سه بعدی یک مثال بود.
[golrooz][golrooz][golrooz]

محمد کریمی هستم
3rd July 2013, 07:32 PM
کدوم بازار؟؟؟

محمد کریمی هستم
3rd July 2013, 07:34 PM
[tafakor]

ab.bb
3rd July 2013, 09:11 PM
به هرحال...خیلی ممنون سوست عزیز [golrooz][nishkhand]
راستی هزینه اش چقدر میشه؟؟؟ مثلا یه چرخ دنده ی گرد 20 سانتی با وزن نیم کیلو؟؟؟

cnc انواع چوپ ، پلاستیک ، سنگ و ... رو برش میزنه. ضمنا تخته سه لا برای ساخت چرخ دنده مناسب نیست، مقاومتش کمه.

ab.bb
3rd July 2013, 09:18 PM
کدوم بازار؟؟؟

برو فروشگاه های لوازم وقطعات یدکی.
ببین مشابه قطعه ات توی کدوم وسایل استفاده میشه؛ بعد به فروشگاه لوازم یدکی مربوط به همون وسیله برو.
برای پیدا کردن چرخ دنده 20 سانتی؛ میتونی از قطعات دوچرخه یا ماشین آلات کشاورزی استفاده کنی.

sizanjavad
2nd March 2014, 12:34 AM

می تونی از این سایت برای چاپ طرحت اقدام کنی. هم میتونی پرینتر سه بعدی بخری هم طرحت رو بدی برات پرینت سه بعدی کنن
www.iran3dprinter.ir

حسین متقی
2nd March 2014, 01:02 AM
البته بستگی به کاربردت راه های ساده ای مثل گشتن تو بازارهایی کثل امجد یا پامنار - تراشکاری و سی ان سی و برش لیزری ورق طلق و پلکسی
بریدن چوب و سفارش قطعه به نجاری یا تراشکاری
و........ هست
در اخر اگر دیدی میصرفه همون پیرینتر 3بعدی بهتره - البته اگر توانایی تولید قطعه با سایز مورد نظرت رو داشته باشه

pedram_onebox
8th June 2015, 04:01 PM
کاربرد پرینتر های سه بعدی

- تولید ماکت های سه بعدی از پروژه های ساختمانی
- تولید انواع فالب های صنعتی
- تولید انواع هدایای سفارشی با درج نام شخص یا متن مورد نظر
- تولید انواع اسباب بازی
- تولید انواع لوازم تزئینی سفارشی
- تولید انواع دستبند ،انگشترو گردنبند به صورت سفارشی ...
- تولید انواع مدل های آموزشی برای مدارس ،دانشگاه ها و مراکز آموزشی .
www.pazzzle.com (http://www.pazzzle.com)

از ساخت ابزارآلات ساده‌ی روزمره گرفته، تا تولید اعضای بدن انسان یا استفاده در صنایع فضایی‌، می‌توان روی چاپگرهای سه بعدی حساب کرد. اما آیا می‌دانید این فناوری نسبتا نوظهور، دقیقا چطور کار می‌کند؟ از کجا آمده و قرار است تا به کجا پیش رود؟
این فناوری ارزشمند در ابتدا، به دلیل قیمت بالا و فرایندهای پیچیده‌ای که با خود به همراه داشت، تنها در انحصار گروه کوچکی از تولید کنندگان بزرگ صنعتی علاقه‌مند قرار داشت. اما امروزه، با کاهش بها و افزایش میزان دسترسی افراد، حتی تا سطح مصرف‌کنندگان شخصی و خانگی، چاپ سه‌بعدی این زمان را به لحظه‌ای تاریخی و عمیق در تاریخ صنعت بدل کرده و ابعاد این پدیده، هنوز حتی برای خود صنعت‌گران بزرگ و مراکز تحقیقاتی عظیم، مشخص و قابل پیش‌بینی نیست.
در پرینترهای سه بعدی مواد به صورت لایه به لایه در کنار هم قرار گرفته و شکل مورد نظر را تشکیل می دهند.

برای استفاده از یک پرینتر سه بعدی، نخست به طرح شبیه سازی شده محصول مورد نظر نیاز داریم که از دو راه قابل تهیه است: اول استفاده از نرم افزارهای طراحی سه بعدی در کامپیوتر با فرمت STL یا سایر فرمت‌های پشتیبانی شده‌ی دیگر؛ دوم پویش (اسکن) سه بعدی یک جسم حقیقی با استفاده از لیزر یا دوربین‌های مجهز به عمق سنج مانند کینکت مایکروسافت. چاپگرهای جدید، تقریبا توانایی اجرای هر طرحی را دارند. طراحی مدل‌های سه بعدی در کامپیوتر، بسته به پیچیدگی و گستردکی آن می‌تواند از چند دقیقه تا چند روز به طور بینجامد.

- - - به روز رسانی شده - - -

کاربرد پرینتر های سه بعدی

- تولید ماکت های سه بعدی از پروژه های ساختمانی
- تولید انواع فالب های صنعتی
- تولید انواع هدایای سفارشی با درج نام شخص یا متن مورد نظر
- تولید انواع اسباب بازی
- تولید انواع لوازم تزئینی سفارشی
- تولید انواع دستبند ،انگشترو گردنبند به صورت سفارشی ...
- تولید انواع مدل های آموزشی برای مدارس ،دانشگاه ها و مراکز آموزشی .

از ساخت ابزارآلات ساده‌ی روزمره گرفته، تا تولید اعضای بدن انسان یا استفاده در صنایع فضایی‌، می‌توان روی چاپگرهای سه بعدی حساب کرد. اما آیا می‌دانید این فناوری نسبتا نوظهور، دقیقا چطور کار می‌کند؟ از کجا آمده و قرار است تا به کجا پیش رود؟
این فناوری ارزشمند در ابتدا، به دلیل قیمت بالا و فرایندهای پیچیده‌ای که با خود به همراه داشت، تنها در انحصار گروه کوچکی از تولید کنندگان بزرگ صنعتی علاقه‌مند قرار داشت. اما امروزه، با کاهش بها و افزایش میزان دسترسی افراد، حتی تا سطح مصرف‌کنندگان شخصی و خانگی، چاپ سه‌بعدی این زمان را به لحظه‌ای تاریخی و عمیق در تاریخ صنعت بدل کرده و ابعاد این پدیده، هنوز حتی برای خود صنعت‌گران بزرگ و مراکز تحقیقاتی عظیم، مشخص و قابل پیش‌بینی نیست.
در پرینترهای سه بعدی مواد به صورت لایه به لایه در کنار هم قرار گرفته و شکل مورد نظر را تشکیل می دهند.

برای استفاده از یک پرینتر سه بعدی، نخست به طرح شبیه سازی شده محصول مورد نظر نیاز داریم که از دو راه قابل تهیه است: اول استفاده از نرم افزارهای طراحی سه بعدی در کامپیوتر با فرمت STL یا سایر فرمت‌های پشتیبانی شده‌ی دیگر؛ دوم پویش (اسکن) سه بعدی یک جسم حقیقی با استفاده از لیزر یا دوربین‌های مجهز به عمق سنج مانند کینکت مایکروسافت. چاپگرهای جدید، تقریبا توانایی اجرای هر طرحی را دارند. طراحی مدل‌های سه بعدی در کامپیوتر، بسته به پیچیدگی و گستردکی آن می‌تواند از چند دقیقه تا چند روز به طور بینجامد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد