PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راست بگو راست

elham_fafa
29th June 2013, 11:55 AM
این چه جهانی ست؟
این چه بهشتی ست؟
این چه جهانی ست که نوشیدن می نارواست
این چه بهشتی ست/ در آن خوردن گندم خطاست
آه ای رفیق این ره انصاف نیست/ این جفاست
راست بگو راست بگو راست
فردوس برینت کجاست
راستی آنجا هم هر کس و ناکس خداست ؟
راست بگو راست بگو راست

دوستان عزیز خوش آمدید
من هیچکس رو دعوت نکردم تا هرکه آید خوش آید
لطفا تمام صفحات این تایپیک رو بخونید اگر خواستید توی این تایپیک پست بذارید
البته دیشب برخی از پست های بد حذف شدن!!!
خدا را ای نصیحت گو حدیث ساغر و می گو........... که نقشی در خیال ما از این خوشتر نمی گیرد

mohamad56
29th June 2013, 11:58 AM
السلام علیک

بسیار خوب و جالب بود خواهرم. همه باید بهع فکر جهان اخروی باشند نه ان دنیای فانی و غرق شدن در امیال دنیوی

"VICTOR"
29th June 2013, 12:21 PM
منم این شعر رو خیلی دوست دارم ، خواننده اش هم همای پرواز است ولی شاعرش کیه ؟ شما می دونید ؟

اینم کل شعرش :

این چه جهانی است
این چه بهشتی است
این چه جهانی است که نوشیدن می نارواست
این چه جهانی است
اینچه بهشتی است کزان خوردن ګندم خطاست
این چه بهشتی است
این چه بهشتی است
آی رفیق این ره انصاف نیست
آی رفیق این ره انصاف نیست
این جفاست
راست بګو راست بګو راست بګو راست
فردوس برینت کجاست
فردوس برینت کجاست
راستی آنجا هم
راستی آنجا هم
هر کس و نا کس خداست
فردوس برینت کجاست
فردوس برینت کجاست
بر همه ګویند که هشیار باش
بر همه ګویند که هشیار باش
بر در فردوس نشیند کسی
تا که به درګاه قیامت رسی
از تو بپرسند که در راه عشق
پیرو زرتشت بدی یا مسیح
دوزخ ما چشم به راه شماست
دوزخ ما چشم به راه شماست
آنجا نیز
آنجا نیز
باز همین ماجراست
فردوس برینت کجاست
فردوس برینت کجاست
این همه تکرار مکن ای همای
کفر مګو شکوه مکن با خدا
پای از این در که نهادی برون
در قل و زنجیر برندت بهشت
در قل و زنجیر برندت بهشت
بهشت همان نا کجاست
بهشت همان نا کجاست
وای به حالت همای وای به حالت
این سر سنګین تو از هم جداست
این سر سنګین تو از هم جداست
نه نه نه نه ...
توبه کنم باز حق با شماست
نه نه نه نه ...
توبه کنم باز حق با شماست
نه نه نه نه ...
توبه کنم باز حق با شماست
نه نه نه نه ...
توبه کنم باز حق با شماست
نه نه نه نه ...
توبه کنم باز حق با شماست

elham_fafa
29th June 2013, 12:25 PM
خیلی متشکر احتمال میدم از خود خواننده "همای" باشه

elham_fafa
29th June 2013, 12:29 PM
همه باید به فکر جهان اخروی باشند نه این دنیای فانی و غرق شدن در امیال دنیوی
کاش همگی فانی بودن دنیارو درک میکردیم
متأسفانه بعضی از ما آدما به خیال خودمون توی صراط مستقیم قدم برمیداریم
در حالی که برای کوچکترین و ناچیزترین خواسته های دنیوی مون دست به دامان مخلوقی از جنس خودمون میشیم.

elham_fafa
29th June 2013, 12:52 PM
زندگی با ماجراهای فراوانش ظاهری دارد_ _ بسان بیشه ای بغرنج و در هم باف_ _
_ _ _ _ _ ماجراها گونه گون و رنگ وارنگ است_ _ _ _ _
چیست اما ساده تر ازینکه در باطن " تار و پود هیچی و پوچی هماهنگ ست"

عبدالله91
29th June 2013, 04:49 PM
این چه جهانی ست؟
این چه جهانی ست که نوشیدن می نارواست
چون می می خورند و هوش از سرشان می پرد و بی غیرت می شوندو ناموس می فروشند و کارهایی انجام می دهند که هرکس ببیند از دنیا و می و می خوردن و... فرار میکند.

البته بنده با اصطلاحات به ظاهر عمقی و ... کاری ندارم چون واقعا اینا هم زینت دادن برا گول زدن است مثه شیطان که از حس دلسوزی انسان سو استفاده کرد تا گولش بزند.

این چه بهشتی ست؟
این چه بهشتی ست/ در آن خوردن گندم خطاست
گندم رو نمی دونم ینی کسی نمیتونه بگه گندم بوده یا چیز دیگه، اما اون چیزی که خورد تا رانده شد یا به عبارتی خطا شد بخاطر گوش ندادن به حرف حق و پیروی از راه شیطان بود.ینی مثه سوال اول همون سیاهکاری برا گول زدن.

بشر هر چیزی رو میتونه رد کنه و به دیگران راحت بگه قبول ندارم و.. اما نمی تونه حرف وجدانش رو بگه نه. وجدان آدمو از پا درمیاره. وجدان نه گفتن نمیشناسه. برا همین آدما مجبورن یا به حرف وجدان گوش بدن یا آرامش کنن برا این کار یه اطلاعاتی رو که باب میل نفس و البته خوش آیند را جایگزین باورهایشان می کنند و وقتی وجدان شروع به شعله ور شدن می کند به همون اطلاعاتی که جایگزین شده رجوع می کند و باعث آرام شدنش می شود. اگه اون اطلاعات خوشایند نفس حذف بشه کسی نمیتونه جلوی وجدانش بایسته و راه غلط را در پیش نمیگیره

بخاطر همین دنیا که می خوردن نارواست بهشت عالی وجود دارد که شیطان و گول زدنش یا به عبارتی گمراهی در آن وجود ندارد.

حالا اطلاعاتی که دو سوال اول را توجیه می کند تا فرد ایراد بگیرد و فرد بنا به همان اطلاعات عملش را توجیه کند در ادامۀ شعر آمده است و همین اطلاعات خوشایند نفس دلیل چنین شعرهایی است که جوابگوی وجدانهاست تا خاموش شوند و این اطلاعات جایگزین اینا هستند:

آه ای رفیق این ره انصاف نیست/ این جفاست
راست بگو راست بگو راست
فردوس برینت کجاست
راستی آنجا هم هر کس و ناکس خداست ؟
راست بگو راست بگو راست

آره همین کلمات خوشایند نفس چون منصف بودن و جفاکار نبودن و راستگو بودن و... که با طبع سالم انسانی مطابقت دارد دلیل توجیه عمل زشتی می شود.

مَثَلِش همان است که باطل مطلق نمی تواند وجود داشته باشد بلکه رویه ای از حق دورش می پیچد تا بتواند در سایۀ حق بقای خودش را حفظ کند. پس با کلمات خوشایند نباید خودمان را گول بزنیم

"مهدی"
29th June 2013, 04:55 PM
توجه به دنیا اخروی نکته مهمی است.
ولی دلیل نمیشه که آباد کردن این دنیا را نیز فراموش کنیم و تنها خود را وقف دنیای اخرت کنیم.

یک ساعت تفکر به از 70 سال عبادت بی تفکر !

elham_fafa
29th June 2013, 06:13 PM
چون می می خورند و هوش از سرشان می پرد و بی غیرت می شوندو ناموس می فروشند و کارهایی انجام می دهند که هرکس ببیند از دنیا و می و می خوردن و... فرار میکند.

البته بنده با اصطلاحات به ظاهر عمقی و ... کاری ندارم چون واقعا اینا هم زینت دادن برا گول زدن است مثه شیطان که از حس دلسوزی انسان سو استفاده کرد تا گولش بزند.

دید موسی یک شبانی را به راه........کو همی گفت ای خدا و ای اله
تو کجائی تا شوم من چاکرت؟...........چارقت دوزم ،کنم شانه سرت؟
دستکت بوسم ، بمالم پایکت............وقت خواب آید ، بروبم جایکت

ای خدای من ،فدایت جان من............جمله فرزندان و خان و مان من
گفت موسی:حال خیره سرشدی!......خودمسلمان ناشده کافرشدی!

این چه ژاژاست وچه کفرست وفشار.....پنبه ای اندردهان خودفشار!
.................................................. ............................................

گفت:موسی،دهانم دوختی..................از پشیمانی تو جانم سوختی

وحی آمدسوی موسی ازخدا : ...................بنده ما را زما کردی جدا
ما برون را ننگریم و قال را........................مادرون را بنگریم و حال را
ملت عشق ازهمه دینهاجداست.......عاشقان راملت ومذهب خداست
.................................................. .............................................

هیچ آداب و ترتیبی مجوی...................هرچه میخواهد دل تنگت، بگوی

در پاسخ به سطرهای آقای عبدالله که مهمان ناخوانده هم هستند ولی خوش آمدید[shaad]
خداوند به حضرت موسی با اینکه پیامبر خداوند بودند اجازه ی دخالت در شیوه ی نیایش بندگانش رانداد
شما چطور به خودتان اجازه میدهی در نیایشی بس عارفانه و عمیق که به دل خیلی از انسان ها می نشیند
دخالت کنید ؟ ؟ ؟ نکند بخاطر پست هایی که از کلام کتاب آسمانیمون میگذارید ادعای خاصی دارید و برای عبادت و نیایش باید
بیاییم واز شما اجازه بگیریم که چگونه با خدای خودمون حرف بزنیم
تمام مخاطب این شعر خداوند است مگر از شما پرسیده این چه جهانیست ؟ که حس کردید باید جواب بدید
از خداوند پرسیده و بس
کسی اینجا نه منتظر شماست و نه نظر شما را میخواهد و نه سوالی از شما داریم خدا نگهدار

greatangel
29th June 2013, 06:50 PM
من با اجازه استارتر شعر کاملشو گذاشتم

این چه جهــانیست که نوشیـــدن مـی نارواست؟ این چه بهشتیست در آن خوردن گندم خطاست؟

آی رفیق این ره انصـاف نیست آی رفیق این ره انصـاف نیست

این جفــــــــــــــــــاست
راست بگو، راست بگو، راست فــــــردوس بــــرینت کجــاست؟
راستی آنجا هم هر کس و ناکس خداست
بر همه گویند که هوشیار باش

بر در فـــردوس نشینــــد کسی تا کـه به درگــاه قیـــامت رسی

از تـو بپرسنــد که در راه عشق پیـــرو زرتشت بدی یـا مسیـح؟

دوزخ ما چشم به راه شماست
راست بگو، راست بگو، راست آنجا نیز، باز همین ماجراست؟
این همه تکــرار مکن ای همای کفر مگو، شکوه مکن بر خدای

پـای از این در که نهادی بـــرون در غل و زنجیــر برنـدت بهشت
بهشت همــان ناکجـــــــــاست بهشت همـان ناکجـــــــــاست
این سر سنگین تو از تن جداست
نه... نه.... نه... نه...
توبه کنم باز، حق با شماست

greatangel
29th June 2013, 07:07 PM
این هم لینک دانلود آهنگش هست بنظرم بسیار زیباست..[shaad]

http://s3.picofile.com/file/7823931933/In_Che_Jahaanist.mp3.html

عبدالله91
29th June 2013, 07:30 PM
توجه به دنیا اخروی نکته مهمی است.
ولی دلیل نمیشه که آباد کردن این دنیا را نیز فراموش کنیم و تنها خود را وقف دنیای اخرت کنیم.

یک ساعت تفکر به از 70 سال عبادت بی تفکر !

بله حتما اینجوریه

اصلا مگه میشه بدون داشتن این دنیا به اون دنیا هم رسید؟ این تضاد هست

اونی که فقط دنبال یک دنیاست کارش همیشه لنگ میمونه. هر دو دنیارو باهم باید داشت.یکی بدون دیگری ممکن نیست

عبدالله91
29th June 2013, 07:37 PM
خداوند به حضرت موسی با اینکه پیامبر خداوند بودند اجازه ی دخالت در شیوه ی نیایش بندگانش رانداد
شما چطور به خودتان اجازه میدهی در نیایشی بس عارفانه و عمیق که به دل خیلی از انسان ها می نشیند
دخالت کنید ؟ ؟ ؟ نکند بخاطر پست هایی که از کلام کتاب آسمانیمون میگذارید ادعای خاصی دارید و برای عبادت و نیایش باید

بله؟

نیایش؟!!!!!!!!!!![taajob] اونم از نوع عارفانه؟[taajob][tafakor]؛ کدام عارفی این شعر زیبا رو سروده اند؟

شعر موسی با شبان رو با این قیاس میکنی؟

کجا بهشت و جهان یا دیگر چیزها را در اون شعر خرده گرفته شده؟

در پاسخ به سطرهای آقای عبدالله که مهمان ناخوانده هم هستند

اینجا سایت هستا. مطالبش هم همه حق نظر دادن دارن. نیازی به دعوت نیس همانطور که دیگران نظر دادن

کسی اینجا نه منتظر شماست و نه نظر شما را میخواهد و نه سوالی از شما داریم خدا نگهدار

شما چرا بجای بحث منطقی شیوۀ کوبیدن را ادامه میدین؟انشاالله که خدا حافظ هممون است.

خب علمی و منطقی جواب بدین تا استفاده بشه.

بنده با دلیل گفتم که این شعر گول زدن است اگه دلیلی دارین که خلاف این باشه ارائه بدین. بنده اگر در بخش مذهبی فعالیت میکردم در این موضوعات شرکت نمی کردم،چون نه رشته ام معرف است و نه همکار بخش مذهبی هستم، پس نمیتونین بهونه بیارین وبجای پاسخگویی به بحث؛ بنده رو به توپ ببندین. به بحث جواب بدین[shaad]

عبدالله91
29th June 2013, 07:41 PM
خب اگه ما اشتباه متوجه شدیم هر کسی اطلاعات داره به ما هم بده تا بدونیم مفهوم و معنی این شعر چیست و شاعرش کیست؟ شاعرش شاعر عرفانی است؟

elham_fafa
29th June 2013, 07:50 PM
دوستان عزیز کی موافقه؟

کم گوی و گزیده گوی چون در _ _ _ تا زاندک تو جهان شود پر؟

و همچنین کی موافقه؟

تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد

از همه عزیزانی که به این صفحه سر میزنند خواهشمندم از بحث با کسانی که قصد بستن این پست را دارند اجتناب ورزید

greatangel
29th June 2013, 07:54 PM
من نمیدونم مشکل اساتید مذهبی با این شعر چیه؟ ولی تا اونجا که فهمیدم این شعر حاصل تصورات فردی هست بنام همای از بهشت و جهان و.. اگه شعرو با دقت مطالعه می نمودید متوجه می شدید که در آخر هم میگه توبه هرچی شما بگین حق باشماست!!!!!!!!
حالا چرا این شعرو اقایان مصداق کفر و سخنان شیطان گرفتن الله اعلم. خاهشا کمی توضیح دهید تا ما هم روشن شیم

عبدالله91
29th June 2013, 07:58 PM
بحث در قسمت فلسفه کسی را میخواهد که حقیقت بین باشد

اینجا قسمت ادبیات نیست. با سایت اگه آشنا نیستین از کاربران قدیمی و مدیران عزیز میتونین کمک بخواهین.

بستن تاپیک فقط کار مدیران است و بس. هیچ فردی در این باره نمی تونه دخالت کنه.

در بخش فلسفه این حرفا؟

عبدالله91
29th June 2013, 08:02 PM
من نمیدونم مشکل اساتید مذهبی با این شعر چیه

عزیز مذهبی رو قاطی نکن

اون عزیزان روحشون خبر نداره. اینجا بخش فلسفه است. بنده هم نمیدونم مشکل شما با بحث منطقی چیه که همش میخواهین به بخش مذهبی که اینجا تشریف ندارن گیر بدین.

در بخش فلسفه منطقی بحث کنین. تازه واردین؟ خب بپرسین از بقیه. تازه وارد بودن نمی تواند دلیل تهمت زدن به بخش مذهبی و اساتید مذهبی یا تهمت به بستن تاپیک باشد.

از مدیران محترم راهنمایی بخواهید..

شما که نمی توانین بحث منطقی کنین اینو ببرین قسمت ادبیات تحت عناوین شعری خودتون بذارین نه در بخش فلسفه.

حالا چرا این شعرو اقایان مصداق کفر و سخنان شیطان گرفتن الله اعلم. خاهشا کمی توضیح دهید تا ما هم روشن شیم

مصداق کفر و.. رو دوست عزیز اگه بخوان توضیح میدن اما بنده برا ادعای خودم توضیح میدم که داده ام.که در مورد وجدان و گول زدنش بود.

greatangel
29th June 2013, 08:12 PM
عزیز مذهبی رو قاطی نکن

اون عزیزان روحشون خبر نداره. اینجا بخش فلسفه است. بنده هم نمیدونم مشکل شما با بحث منطقی چیه که همش میخواهین به بخش مذهبی که اینجا تشریف ندارن گیر بدین.

در بخش فلسفه منطقی بحث کنین. تازه واردین؟ خب بپرسین از بقیه. تازه وارد بودن نمی تواند دلیل تهمت زدن به بخش مذهبی و اساتید مذهبی یا تهمت به بستن تاپیک باشد.

از مدیران محترم راهنمایی بخواهید..

شما که نمی توانین بحث منطقی کنین اینو ببرین قسمت ادبیات تحت عناوین شعری خودتون بذارین نه در بخش فلسفه.

مصداق کفر و.. رو دوست عزیز اگه بخوان توضیح میدن اما بنده برا ادعای خودم توضیح میدم که داده ام.که در مورد وجدان و گول زدنش بود.

منظورم از اساتید مذهبی اونایی بود که حرف دلو راز و نیازساده با خدارو مخالف دین و مذهب میدونن.. دوستان این حرف دل یه بنده خدایی بوده چرا نسبت میدین به سخنان شیطان؟؟؟؟

عبدالله91
29th June 2013, 08:14 PM
مگه اینجا را خریده ای؟ مگه باید از شما اجازه بگیریم کجا مطلب بذاریم

بخش فلسفه از اسمش پیداست. اگه کسی منطقی بحث کرد شما نمیتونین بهش تهمت بزنین و بکوبونین همین کاراتون باعث میشه تاپیکتون حذف بشه. بعد می یاین میگین فلانی پشتش به جایی گرمه. حرف حساب بزنین. همه با قوانین سایت آشنان. باور کنین با این حرفاتون همه به این نکته میرسن که شما بجای بحث چه شیوه ای رو در پیش گرفتین.خب اگه بپرسین میفهمین.لعنت خدا بر اون کسی که بخواد تاپیکی بسته یا حذف بشه یا دنبال جنجال باشه.

منطقی باشین. این چه سبکی است. بنده در هر قسمتی فعالیت میکنم از روانشناسی و مدیریت گرفته تا بخش مذهبی و ریاضیات و شیمی و...

نیاز به گفتن نیس یه سرچی بکنین میفهمین.

پس نه عزیزانی که در بخش مذهبی فعالیت دارند رو بکوبین و نه دیگران رو. منصف باشین

mahmoodmah
29th June 2013, 08:19 PM
سلام دوستان

این شعر فقط یک درد دل بنده با خداشه
و از خداوند در مورد این دنیا و اون دنیا سوال میکنه
فقط همین

چیز مبهمی وجود نداره

greatangel
29th June 2013, 08:20 PM
ای بابا بچه ها بس کنین دیگه
من نه میگم حق باکیه نه کسی رو تکذیب مبکنم
ارزششو نداره که اینطوری با هم رفتار کنین
صلوات بفرستین تموم بشه بره

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم [golrooz][golrooz]

greatangel
29th June 2013, 08:22 PM
سلام دوستان

این شعر فقط یک درد دل بنده با خداشه
و از خداوند در مورد این دنیا و اون دنیا سوال میکنه
فقط همین

چیز مبهمی وجود نداره

من هم اشاره کردم به این درد و دل [golrooz]

Capitan Totti
29th June 2013, 09:29 PM
واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می کنند
چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند

zoh_reh
30th June 2013, 02:15 PM
اینجا یه سایت علمیه. اونهم نخبگان!
چرا باید با هر پستی سبکش کنیم؟
تو سایت که نباید حتما دعوت باشه؟
اگه اینطوره گزینه سرچ رو حذف کنن.!!

elham_fafa
30th June 2013, 04:25 PM
چرا باید با هر پستی سبکش کنیم؟
تو سایت که نباید حتما دعوت باشه؟

من به شما و همه کاربرانی که به این تایپیک سر میزنن خوش امد میگم
من هیچکس رو دعوت نکردم تا هرکی خودش مایل بود بیاد
من فقط به یک نفر گفتم بی دعوت نیاد چون از لحن نصیحت بار ایشون خوشم نمیاد(صفحه اول این تایپیک)
آیا همه ی ما نمیدونیم که نوشیدن می موجب پریدن هوش از سر میشه؟
آیا نمیدونیم که آدم و حوا بخاطر چیدن میوه ای ممنوعه به احتمال سیب یا گندم و... از بهشت اخراج شدند؟
آیا ما از شیطان غافل هستیم و لازمه ایشون حضور شیطان در اطراف ما رو یاد آوری کنند؟
آیا معنا و مفهوم واقعی این شعر عارفانه این جملات سطحی بود ؟
حافظ شیرازی که از بزرگترین شاعران دنیا هستند هم از می ناب سخن گفتن
مولانا و سایر عارفان شاعر هم همینطور اما منظور مستی و می در این گونه اشعار بهیچوجه مستی دنیوی و امیال نفسانی نیست
آیا پست ایشون به تمسخر گرفتن این شعر نبود؟

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد