PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی _________شهید محمد احمدی________

M@hdi42
17th June 2013, 10:44 PM
سردار شهید محمد احمدی
نام پدر : اسد ا...
تاریخ تولد : 05/06/1340
محل تولد : اصفهان
تحصیلات :فوق دیپلم برق
تاریخ شهادت : 16/2/1361
عملیات : بیت المقدس
محل شهادت : جاده اهواز خرمشهر
محل دفن : گلستان شهدای اصفهان
آخرین مسئولیت: جانشین فرمانده گردان امام سجاد(علیه السلام) لشگر 14 امام حسین (علیه السلام)
و فرمانده یگان ویژه قرارگاه حمزه سیدالشهدا (علیه السلام)

فرازي از زندگی نامه شهید
شهید محمد احمدی در شهر اصفهان، در خانواده ای مذهبی،دیده به جهان گشود.او پنجمین فرزند خانواده بود .او پس از اخذ دیپلم در دانشگاه تکنولوژی قم موفق به اخذفوق دیپلم در رشته الکترونیک شدوبه دلیل علاقه به دروس اسلامی بخشی از علوم حوزوی را فرا گرفت. با آغاز انقلاب اسلامی و قیام علیه نظام ستم شاهی در تحصن تاریخی در منزل حضرت آیته ال..خادمی شرکت نمود وبا پیروزی انقلاب اسلامی همواره همگام با خط ولایت فقیه ره می پیمود.
همزمان باشروع غائله کردستان برای مقابله با گروه های ضد انقلاب به کردستان اعزام گردید وخدمات شایانی در جوار شهید خرازی به میهن اسلامی و مردم آن منطقه نمود.ازکردستان به منطقه جنوب اعزام شد ودر عملیات بیت المقدس در تاریخ 16/2/61 شربت شهادت نوشید.شش ماه بعد از شهادتش برادر دیگر او غلام حسین احمدی نیز به شهادت رسید .

خاطراتی از شهید محمد احمدی:
در یک کارگاه شیشه گری مشغول کار شده بود.وقتی شبها به منزل می آمد در دستانش خرده شیشه فرو رفته بود به او گفتم این چه کاری است پیشه ی خود ساخته ای ؟این کار را رها کن وسراغ کار دیگر برو ما که احتیاج مالی نداریم چرا خود را به مشقت انداخته ای ؟
اما او می گفت :وقتی ذوب شدن شیشه ها را در کوره می بینم از خدا نیز می خواهم که خود ساخته شوم.با عشق تمام به کار ادامه می داد و ثمره ی تلاش خود را با اقتدا به مولایش علی(ع) مخفیانه بین نیازمندان تقسیم می کرد هرگاه شخصی به کمک نیاز داشت به یاریش می شتافت.
برای یکی از همسایه چندین روز بدون دریافت وجهی کارگری کرده بود.از این قبیل احسان ها بسیار از او نقل شده است.
قطعه زمینی نزدیک خانه ما بود بچه ها آنجا فوتبال می کردند.گاهی اوقات توپ به خانه همسایه می افتاد یکی از همسایه به علت مزاحمت زیاد بچه ها گفته بود اگر بار دیگر توپ به منزلش افتاد آن را پس نمی دهد و اتفاقا بعد از چد دقیقه دوباره توپ به داخل همان خانه افتاد.بچه ها به محمد اصرار می کنند تو برو توپ را بگیر چون توپ را به تو پس می دهد.محمد در منزل همسایه می رود و صاحب خانه به او می گوید اگر شما قول بدهید که دیگر توپ را به خانه نمی اندازید و اینجا بازی نمی کنید توپ را پس می دهم.محمد می گوید : شما از کجا می دانید که قول من درست است؟او می گوید :اگر شما قول بدهی من قبول دارم.محمد قول می دهد دیگر آنجا بازی نکند .چند روزی از ماجرا می گذرد و محمد بر عهد خود وفا می کند.بچه های هم بازی او حوصله شان سر می رود با اصرار زیاد از صاحب آن خانه تقاضا می کند تا حرف خود را پس بگیرد ومحمد در آن زمین با آنهاهم بازی می شود او هم حرف خود را پس می گیرد واز قول مردانه ی محمد متعجب می شود.

فرازی از وصیت نامه شهید:

و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین
و اراده و خواست خداوند بر این است که مستضعفین وارثین دائمی زمین گردند سلام بر شما امت مستضعفی که همتی نموده اید تا شایدمستضعفینی باشید که خداوند برای جانشینی زمین برگزیده باشد .سلام بر شهیدان آنان که چون شمع سوخته اند و به زمین و زمان با نور خویش طراوت داده اند سلام بر پدران و مادران ،خواهران و برادران ،فرزندان و همسران شهیدان که چون زینب و چون زین العابدین پیام شهیدان خود را به گوش جهانیان رسانده و بایستی برسانید . سلام بر امام امت تنها تک ستاره درخشان و تنها الگوی پر خروش و تنها شمشیر بران در دورانی که ظلمت و سکوت و سردی همه را فرا گرفته بود و سلام برآنانکه شرافت و آزادگی را بر ذلت و خواری پذیرا شدده اند .حدیثی از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که این جانب پیام را با این حدیث شروع می کنم پیامبر اکرم (ص) فرموده اند که سه صدا است که بگوش خداوند می رسد و ارزشش از هر صدائی بیشتر است.
صدای قلم عالم ربانی متعهد .
صدای چرخ پیر زن (کارگرهای کوشش گر در کنار خانه ها )
صدای کفش پاسدار ، پاسبان ، سرباز و نگهبانی که از حدود کشور اسلامی ، اسلام حراست می کند .
پس ای عالمان متعهد ، ای کسانی که نشانه پیامبر برخودداریدودرجایگاه پیامبروائمه(س)می نشینید مواظب باشید،که صدای قلم شما ازآن صداهایی باشد که خدا گوش می دهد وقلم شما مبلغ اسلام ورساننده پیام شهیدان از صدر اسلام تاکنون باشد که قلم شما درراه غیر اسلام بکار نرود که به گفته امام عزیز اگر عالمی فاسد شود عالمی را فاسد می کندوچون شریعتمداری این خائن بخدا،قرآن و امت اسلام نباشید که هم چون او با وجود اینکه 70 سال ودر حوزه های اسلامی باشید مورد غضب خدا وامتش قرار می گیرد.
وشما ای کشاورزان وای کارگران رنجیده بدانید که صدای بیلها وگاو آهن ها و چکش وپ تکهای شما اگر خالصانه فی سبیل ال.. از برای پیشبرد صنعت و اقتصاد کشور و استقلال جمهوری اسلامی بکار آید.خدا صدایش را میشنود و پاداشش را خود خواهد پرداخت وشمائیدکه پیامبر دستهای پینه بسته شمارا می بوسد.
وشما ای ملت و ای جوانان غیور مسلمان و ای نیروهای نظامی و انتظامی بدانید که خدا دوستتان می دارد،قدمی که از برای حراست از حدود اسلام بر مید ارد،سندی برای آزادی شما و برگه ای برای ورود به بهشت و پیوستن به لقاء ا... می باشد وادامه دهید راه شهیدان وخط سرخ وخونین قیام خمینی را تا آنکه با امامش در رکاب آقا مهدی (عج)در قدس قبله اول مسلمین نماز گزارید.
ای ملت مبارز ادامه دهبد راهی را که برایش خونها داده شده است و بدانید هر مقطع زمانی را که در آن می گیرید مورد امتحان و آزمایش الهی قرار گرفته و قرار خواهید گرفت ،هشیار باشید که نعمتهای خداوند را شکر بجای آورید تا خدای نا کرده خداوند آنها را از ما بازنستاند.
ای کسانی که تاکنون این همه خون مجروح ومعلول وجدان خفته شما را بیدار ننموده و هنوز به دنبال مادیت وبه دنبال خواهشهای نفسانی خود بوده. وای جوانان که بدنبال شهوترانی رفته ومی روید لحظه ای برمزار شهدا بروید تا مگر اشکهای پیرزنهای 80-70 ساله ای که رنج روزگار چهره ها ودستهایشان را از چروک پر نموده است را بنگرید تا مگر آدم شوید ،لحظه ای به مادری بنگرید که جسد فرزندش بدست نیامده است وببینید که چگونه بی تابی می کند ،لحظه ای پیرمرد پشت خمیده رنجیده ای راه نگاه کن که چگونه با اشکهایش قبرعزیزش را آبیاری می کند وبدان که اگر آدم نشدی از حیوانات هم پست تر خواهی بود وبه راستی حیوان انسان نمایی می باشید.
وبرشما حزب ا... است که خواست شهیدان را انجام بدهید و جامعه را از لوث وجود مفسدین پاک گردانید.ای پدر و ای مادر سلامتان می رسانم و امیدوارم که از دست من راضی بوده باشید زیرا فکر می کنم درسی راکه به من داده بودید و تکلیفی را که از من می خواستید به نحو احسن انجام داده باشم چون تکلیفم را در آخرین لحظات با خون نوشتم.مدرسه آخرین من میدان جهاد ون برد با خصم بوده و قلمم اسلحه ام و جوهرش گلوله ها ودفترش سینه دشمنان اسلام وآ موزگارم در این مدرسه سالار شهیدان حسین بن علی(ع)بوده است سرافراز باشید وافتخار کنید که در راه اسلام و امام زمان قربانی داده اید وجشن بگیرید وشادمانی کنید و دعا نمائید که خدای تان قربانی شما را بپذیرد وبه خواهرانم میگ ویم که چون زینب عمل نمائید.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد