PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث به نظر شما بهترین نوع سرمایه گذاری چیست؟

Almas Parsi
17th June 2013, 04:36 PM
http://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/25444670867851487527.gif
به نظر شما بهترین نوع سرمایه گذاری چیست؟

باعرض سلام خدمت کلیه دوستان و کاربران محترم سایت علمی نخبگان جوان
دوستان بزرگوار در این تاپیک با یک نظر سنجی میخواهیم به بهترین راه برای سرمایه گذاری در یک مسیر صحیح جهت نیل به اهداف عالیه و با تحلیل کلیه جوانب به بحث و بررسی در این خصوص بپردازیم لذا با توجه به موارد ذیل لطفا نظرات و پیشنهادات شخصی خود را در زمینه بهترین نوع سرمایه گذاری را با ذکر دلایل مرقوم فرموده تا با مشارکت دوستان بتوانیم به نتیجه مطلوب نائل گردیم در این راستا با در نظر گرفتن تجربیات دوستانی که تخصص در زمینه های سرمایه گذاری دارند میتوانیم به نقاط ضعف و قوت موارد پی برده و با بهره گیری از آن ، روش صحیح سرمایه گذاری در زندگی را بیاموزیم .
به نظر شما کدام یک از موارد ذیل بهترین سرمایه گذاری است ؟ یا به عبارت دیگر اگر شما پول داشته باشید ، کدام روش را برای سرمایه گذاری ، مطلوب میدانید :

1.خرید ملک اعم ازویلا ، آپارتمان ، زمین و خانه کلنگی

http://uc-njavan.ir/images/rdagusrvx80yqlfbrf0l.jpg

2. خرید ملک تجاری

http://static2.sheypoor.com/Images/AddImageSizable/97a00fcebf7343b689c478bfbcfe38f8?width=440&height=253

3. سرمایه گذاری در تولید در جهت حمایت از تولید داخلی

http://www.jonbeshnet.ir/sites/default/files/media/image/707_13801.JPG (http://www.jonbeshnet.ir/news/13801)

4. سرمایه گذاری در بورس

http://uc-njavan.ir/images/zlzsj392mjsm1l12j0hv.jpg

5. سرمایه گذاری در بانک مانند انواع حساب پس انداز، خرید اوراق...

http://uc-njavan.ir/images/4q8iwfunffqedei0fe.jpg

6. تحصیلات عالیه در خارج از کشور

http://uc-njavan.ir/images/yz3musgmlw9ra0bdqwsl.jpg

7. خرید طلا و مسکوکات....

http://uc-njavan.ir/images/x272tsfefp4fwecnnd5k.jpg

8. سایر موارد.....

http://www.aftabir.com/articles/economy_marketing_business/financial_economy/images/6e12c4c89b7b1ca6e09e0940d0651def.jpg

با سپاس فراوان از کلیه دوستان که در این تاپیک مشارکت نموده و حقوق تک تک کاربران را در پاسخگویی منطقی به سوالات رعایت و ارج مینهند
پیشاپیش از مساعدت عزیزان سپاسگذارم
شاد و سرافراز باشید[golrooz]

^*زهرا*^
17th June 2013, 05:37 PM
من تا حالا تجربه ای توی این زمبنه نداشتم ولی فکر میکنم خرید ملک راه خوبی باشه!!

setayesh shb
17th June 2013, 08:16 PM
البته من اطلاعاتچندانی در این زمینه ندارم ولی اگر قرار بود خودم یرمایه گذاری کنم ترجیح میدادم روی ملک تجاری این کارو کنم

Almas Parsi
17th June 2013, 08:16 PM
a

سلام ستایش عزیز
ممنون از مشارکت در تاپیک
خانمی ممنون میشم توضیح بدید تا از نقطه نظراتتون و دلایل انتخابتون بهره مند شیم
تشکر[golrooz]

Almas Parsi
17th June 2013, 08:26 PM
با سلام
دوستان عزیز باید اضافه کنم که ممکنه اکثریت غریب به اتفاق ما تجربه ای در این زمینه نداشته باشیم ولی هدف از ایجاد این تاپیک نوعی مشارکت و همفکری در موضوع مهم سرمایه گذاریست که به اعتقاد من نیاز به آگاهی در این زمینه هم برای خانمها و هم آقایان محترم لازمه چرا که دانستن راهکارهای اصولی در این زمینه هم کمک شایانی به شخص و هم به اطرافیان خواهد بود شاید نظر هر کس متفاوت با دیگری باشه ولی مساله مهم اینست که نقاط قوت و ضعف نظرات اقتصادیمون اشتراک گذاشته میشه و ریزه کاریهایی که شاید به ذهنمان نمیرسد با راهنمایی دوستان مطلع میشویم و با توجه به نوسانات اقتصادی در جهان ضرورت آگاهی از چنین مقوله هایی ضرورت دارد
با سپاس فراوان[golrooz]

sevda_sj
17th June 2013, 08:57 PM
4. سرمایه گذاری در بورس

M@hdi42
17th June 2013, 09:06 PM
سلام و درود

خب میتونه تلفیقی باشه . من خودم اول با سرمایه گذاری های کوچک (شایدم وام) یک سرمایه حداقلی بدست میارم و شروع میکنم به معاملات کوچک ملک وزمین. بعد از بدست اوردن سرمایه پایه مورد نظر انشالله شروع به ساخت و فروش مسکن خواهم کرد اعم از ویلا -اپارتمان-و... . این به نظر بنده بهترین سرمایه گذاریست.

ملک وزمین اگر به صورت منطقی باشند بیشترین سود را به همراه دارند . البته شرط منطق فراموش نشود[cheshmak]

با تشکر

Almas Parsi
17th June 2013, 09:20 PM
سلام و درود

خب میتونه تلفیقی باشه . من خودم اول با سرمایه گذاری های کوچک (شایدم وام) یک سرمایه حداقلی بدست میارم و شروع میکنم به معاملات کوچک ملک وزمین. بعد از بدست اوردن سرمایه پایه مورد نظر انشالله شروع به ساخت و فروش مسکن خواهم کرد اعم از ویلا -اپارتمان-و... . این به نظر بنده بهترین سرمایه گذاریست.

ملک وزمین اگر به صورت منطقی باشند بیشترین سود را به همراه دارند . البته شرط منطق فراموش نشود[cheshmak]

با تشکر

سلام دوست عزیز
ممنون از مشارکت در تاپیک
البته در این مبحث فرض بر این هست که فرد سرمایه اولیه و پایه رو در اختیار داشته باشه
پس طبق نظر شما سرمایه گذاری در ساخت و ساز میتونه بازده خوبی داشته باشه
ممنون میشم نقطه نظرتون رو در خصوص نوسانات قیمت مسکن بدونم با توجه به اینکه نرخها اصلا قابل پیش بینی نیست آیا میتونیم بگیم سرمایه گذاری چه در این زمینه و چه در سایر زمینه ها ریسک تلقی میشه یا خیر؟؟؟؟؟ در این صورت شما چطور این قضیه رو برنامه ریزی میکنید؟؟؟
با تشکر[golrooz]

^*زهرا*^
17th June 2013, 09:36 PM
البته من فکر نمیکنم سرمایه گذاری تو یه قسمت کار درستی باشه درسته که گفتم خرید ملک ولی فکر میکنم اگه تو قسمت های مختلف بشه سرمابه گداری کرد ، اگه قسمتی دچار مشکل بشه کل سرمایت به هدر نرفته

M@hdi42
17th June 2013, 09:38 PM
البته من فکر نمیکنم سرمایه گذاری تو یه قسمت کار درستی باشه درسته که گفتم خرید ملک ولی فکر میکنم اگه تو قسمت های مختلف بشه سرمابه گداری کرد ، اگه قسمتی دچار مشکل بشه کل سرمایت به هدر نرفته

سلام دوست عزیز
ممنون از مشارکت در تاپیک
البته در این مبحث فرض بر این هست که فرد سرمایه اولیه و پایه رو در اختیار داشته باشه
پس طبق نظر شما سرمایه گذاری در ساخت و ساز میتونه بازده خوبی داشته باشه
ممنون میشم نقطه نظرتون رو در خصوص نوسانات قیمت مسکن بدونم با توجه به اینکه نرخها اصلا قابل پیش بینی نیست آیا میتونیم بگیم سرمایه گذاری چه در این زمینه و چه در سایر زمینه ها ریسک تلقی میشه یا خیر؟؟؟؟؟ در این صورت شما چطور این قضیه رو برنامه ریزی میکنید؟؟؟
با تشکر[golrooz]

سلام.متشکر

خب بله .ساخت وساز کار بسیار پر سودیست.
هر سرمایه گذار عاقلی اول یک سرمایه پشتیبانی برای خود تدارک می بیند. متشکل از مقداری پول ذخیره شده برای مواقع ضرور . که در صورت نوسان بتواند ضررهای احتمالی را جوابگو باشد.با این فکر که سرمایه پشتیبانی وجو دارد یک سرمایه گذار با فکر بازتر وخیال اسوده تر وارد دنیای پر تلاطم خرید وفروش مسکن میشود که کار را بسیار راحت تر خواهد کرد.
اولین نکته این است که اصولا امکان ندارد که در یک دوره معالمه ضرر وجود نداشته باشد . پس این را باید مد نظر داشت که ضرر از طبیعیات یک سرمایه گزاریست . اگر چنین فکری باشد در مواقع شکست فرد سرمایه گذار هراسان نخواهد شد چون قبلا برای ان برنامه ریزی کرده است.

در بازار مسکن تنها راه جلوگیری از زیان حرکت رو به جلو با فکر وتعقل وبر پایه اطلاعات صحیح است است. بگذارید مثالی بزنم.به طور مثال شما یک قطعه زمین خریداری کرده اید . اطلاعات رسیده از تحولات کشور (که رابطه مستقیمی با بازار مسکن دارد) و بازار حاکی از این است که قیمت زمین نزول خواهد کرد . خب در نگاه اول این یک شکست است ولی با فروش زمین میتوان سودی بدست اورد و مدتی معامله نکرد تا میزان قیمت ها به پائین ترین حد ممکن برسد در ان زمان با سود قبلی یک قطعه زمین دیگر میخریم و و با سرمایه پشتیبان خانه ای بنا خواهیم کرد . با صبر کردن ونفروختن اون خانه تا اوج دوباره قیمت و بعد فروش ان میتوان سود قابل توجهی بدست اورد . چون در کل ما یک زمین به قیمت بالا فروخته ایم..... یک زمین را با قیمت کم خریده ایم....خانه را بنا کرده و باز در قیمت بیشتر میفروشیم. این بعنی سود خالص.

همونطور که دیدید فقط با داشتن اطلاعات کافی از مطالعان این بازار میشود سودخوبی بدست اورد . ولی خب انکار نمیتوان کرد کهاین اطلاعات همیشه تضمینی نیستند و بعضی اوقات باعث ضرر نیز میشوند.

Almas Parsi
17th June 2013, 09:45 PM
سلام
خوب دوست عزیز در هر نوع سرمایه گذاری به همون نسبت که ما انتظار سود داریم بایستی حواسمون به ضرر هم باشه
درسته ممکنه یه چنین کارهایی ریسک باشه ولی در سرمایه گذاری روحیه ریسک پذیری بایستی باشه و تمامی جوانب رو در نظر بگیریم که دچار هدر رفت سرمایه یا ضرر اقتصادی نشیم که نهایتا نتیجه گیری از این تاپیک ما رو به راه حل های منطقی و اصولی نزدیک میکنه تا کمتر دچار ضرر و زیان بشیم[golrooz]

^*زهرا*^
17th June 2013, 09:59 PM
سلام
خوب دوست عزیز در هر نوع سرمایه گذاری به همون نسبت که ما انتظار سود داریم بایستی حواسمون به ضرر هم باشه
درسته ممکنه یه چنین کارهایی ریسک باشه ولی در سرمایه گذاری روحیه ریسک پذیری بایستی باشه و تمامی جوانب رو در نظر بگیریم که دچار هدر رفت سرمایه یا ضرر اقتصادی نشیم که نهایتا نتیجه گیری از این تاپیک ما رو به راه حل های منطقی و اصولی نزدیک میکنه تا کمتر دچار ضرر و زیان بشیم

سلام از ماست . سلام
بله من اینو میدونم که هون قدر که انتظار سود داریم باید حوسمون هم به ضررهای احتمالی باشه ولی میگم اگه فرض کنین یه قسمت دچار رکود بشه ممکنه همه یا مقداری از سرمایه ما از بین بره . ولی اگه فقط پولتو و سرمایتو یجا نخوابونی ممکنه حتی باعث سود بیشتری هم بشه!! البته نمگیم که حتما باید جاهای زیادی سرمایه گذاری کرد بنظرم دو جا کافیه!!
با نظر آقا مهدی هم موافقم که بهتره مقداری پول ذخیره شده پیش خودت داشته باشی[golrooz]

Almas Parsi
17th June 2013, 10:10 PM
سلام از ماست . سلام
بله من اینو میدونم که هون قدر که انتظار سود داریم باید حوسمون هم به ضررهای احتمالی باشه ولی میگم اگه فرض کنین یه قسمت دچار رکود بشه ممکنه همه یا مقداری از سرمایه ما از بین بره . ولی اگه فقط پولتو و سرمایتو یجا نخوابونی ممکنه حتی باعث سود بیشتری هم بشه!! البته نمگیم که حتما باید جاهای زیادی سرمایه گذاری کرد بنظرم دو جا کافیه!!
با نظر آقا مهدی هم موافقم که بهتره مقداری پول ذخیره شده پیش خودت داشته باشی[golrooz]

ممنونم از پاسخ
خوب سوال من اینه که شما فرضا مورد اول یعنی مسکن رو انتخاب کردید بعنوان دومین مورد برای سرمایه گذاری کدوم یک از موارد میتونه بازدهی خوبی براتون داشته باشه در صورتیکه بخشی از سرمایه هم نزد خودتون باقی بمونه یعنی برای تلفیق از کدام گزینه استفاده میکنید؟[golrooz]

^*زهرا*^
17th June 2013, 11:00 PM
ممنونم از پاسخ
خوب سوال من اینه که شما فرضا مورد اول یعنی مسکن رو انتخاب کردید بعنوان دومین مورد برای سرمایه گذاری کدوم یک از موارد میتونه بازدهی خوبی براتون داشته باشه در صورتیکه بخشی از سرمایه هم نزد خودتون باقی بمونه یعنی برای تلفیق از کدام گزینه استفاده میکنید؟

اینو دقیق نمیدونم بسته به این که چقدر جرأت داشته باشم و چقدر وارد باشم داره!! شاید بورسو انتخاب کنم!

رضا66
17th June 2013, 11:40 PM
3. خرید آپارتمان

SaSaMc2
18th June 2013, 12:55 AM
سلام...[golrooz]

هرگونه سرمايه گذاري مادي در زمونه فعلي اوضاع نابسامان ريسك بسيار بالايي داره و خطرناكه...

از رشوه و انحصار و رانت و آقازاده بازي بگير تا قيمت ارز متغير تورم بالا و تحريم (فرصت) و گرگاي بازار...

اما تورم بالاي 50% براي سيو و نگهداري سرمايه هم بسيار خطرناك تره...

به طوري كه شما 2 سال پولت رو نيگه داري دستت فقط 25% از ارزش روز اول رو داره...

خريد ملك و ماشين و ارز و طلا و سپرده گذاري بانكي هم فقط در كشور ما اسمش سرمايه گذاري هست و جاهاي ديگه بهش ميگن ذخيره...

اقتصاد ما اقتصاد تك بعدي نفتي هست و بهترين سرمايه گذاري براي اون سرمايه گذاري هاي نفتي به حساب مياد...

ولي اين گونه سرمايه گذاري ها از عهده 99% جامعه خارج هست...

سرمايه گذاري ميتونه همراه با اشتغال براي سرمايه گذار باشه و يا نه...

متونه همراه با تخصص باشه يا مشاوره...

به شخصه حتما روي اختراعات خودم سرمايه گذاري ميكنم...

ولي اگر مخترع نبودم روي كارخونه دوغ و خيارشور خيلي حساب ميكردم...

نداطارمیلر
18th June 2013, 01:31 PM
باسلام الان که بیشتراز هرچبز کشور به ما احتیاج داره سرمایه گذاری روی کشورمنه[tashvigh][tashvigh]

nowrouzi
18th June 2013, 04:31 PM
به نظر من سرمایه گذاری در ملک وزمین بهتره !کمترین ریسک رو داره البته به شرطی که کاملاً سنجیده و منطقی عمل کنیم مخصوصاً با این نوسانات قیمتی که تو کشور ما هست

ص-جلالی
20th June 2013, 03:17 PM
سلام بر همه دوستانبنظر من سرمایه گذاری 2جوره1 -سرمایه گذاری با پول کم:در اینگونه سرمایه گذاری که درحدود 5میلیون تومان یا کمتر یا بیشتر پول لازم است .وهرکس میتواند در تعاونی های تولیدی کوچک مشارکت داشته باشد.البته .اینگونه تعاونی ها در ایران امتحان خوبی پس نداده است .باور نمیکنید؟چرا باور کنید.خود من در 3تا تعاونی شرکت کردم.یکی در سازمان ترویج کشاورزی.معلوم نشد چی شد.یکی شرکت چند منظوره کشاورزی بود سود چندانی تعلق نگرفت واگذار کردم.یکی از طرف نظام مهندسی 300هزار تومان برای ساخت زائرسرا در مشهد مشارکت کردم که بعد از چند سال درسال92همان 300هزارتومان را پس دادند.ساختمان را فروخته اند.با در سهام خوشه چین همت خویش باشید شرکت کردم اونهم بلاتکلیف است.2-سرمایه گذاری با پول بیشتر : که باید متفکرانه انجام شود .دولت باید برای حفظ سرمای وسود آن تضمین دهد.بطور کلی سرمایه گذاری در بخشهای تولیدی مطمئن برای کشور خوب است .در غیر اینصورت خرید املاک از تمام سرمایه گذاری ها مطمئن تر است.با کمال شرمندگی!

Almas Parsi
20th June 2013, 03:43 PM
سلام بر همه دوستانبنظر من سرمایه گذاری 2جوره1 -سرمایه گذاری با پول کم:در اینگونه سرمایه گذاری که درحدود 5میلیون تومان یا کمتر یا بیشتر پول لازم است .وهرکس میتواند در تعاونی های تولیدی کوچک مشارکت داشته باشد.البته .اینگونه تعاونی ها در ایران امتحان خوبی پس نداده است .باور نمیکنید؟چرا باور کنید.خود من در 3تا تعاونی شرکت کردم.یکی در سازمان ترویج کشاورزی.معلوم نشد چی شد.یکی شرکت چند منظوره کشاورزی بود سود چندانی تعلق نگرفت واگذار کردم.یکی از طرف نظام مهندسی 300هزار تومان برای ساخت زائرسرا در مشهد مشارکت کردم که بعد از چند سال درسال92همان 300هزارتومان را پس دادند.ساختمان را فروخته اند.با در سهام خوشه چین همت خویش باشید شرکت کردم اونهم بلاتکلیف است.2-سرمایه گذاری با پول بیشتر : که باید متفکرانه انجام شود .دولت باید برای حفظ سرمای وسود آن تضمین دهد.بطور کلی سرمایه گذاری در بخشهای تولیدی مطمئن برای کشور خوب است .در غیر اینصورت خرید املاک از تمام سرمایه گذاری ها مطمئن تر است.با کمال شرمندگی!

با سلام خدمت دوست عزیز
و با تشکر از حضور فعالتون و کامنت هاتون
با توجه به اینکه شما تجربه خوبی در زمینه تعاونی های تولیدی کوچک داشتید اگر براتون امکان داره در این خصوص بیشتر توضیح بدید و بفرمایید بهترین راه انتخاب مسیر درست در این نوع تعاونیها چیست و عزیزان چه توصیه هایی رو در این زمینه بایستی جدی بگیرند چراکه در جامعه امروزی افرادی که با سرمایه کلان اقدام به سرمایگذاری میکنند انگشت شمار ندهستند ولی افرادی که تمایل به سرمایه گذاری ها کوچک تعاونی دارند بیشتر این مسیر را انتخاب میکنند که در اون صورت استفاده تجربیات دیگران میتون براشون موثر باشه

با سپاس از توجه و همکاری شما دوست عزیز[golrooz]

Almas Parsi
20th June 2013, 03:57 PM
با سلام خدمت دوستان[golrooz]
یک موردی رو که بایستی یادآور بشم اینکه در خصوص دوستانی که نظرشون در سرمایه گذاری خرید ملک و زمین و... هست بایستی به این نکته دقت بشه که خرید هر نوع ملکی بازدهی مطلوب رو نداره چرا که بایستی حتما معیار های رشد رو داشته باشه مثلا فردی که مبادرت به خرید قطعه زمینی میکنه در خصوص رشد اون ملک از لحاظ موقیعیت های جغرافیایی بایستی بررسی بشه چون ارزش املاک در هر جا و در هر منطقه متفاوته مثلا اماکنی که در اشراف بزرگراه ها و مجاورت مدارس .....وموارد این چنینی یا اصلاحاتی داره ویا از لحاظ موقعیت از حالت نافرمی در ساخت و یا در ابعاد زمین مشاهده میشه بایستی مد نظر قرار بگیره یا خرید اماکن مورد دار مثل اوقافی و ....که هم از لحاظ شرع و عرف و هم سایر موارد دارای اشکالاتی است که از ارزش ملک کاسته خواهد شد یا انتخاب مکانهای دور افتاده ای که جای رشد در طولانی مدت دارند در سیو سرمایه بایستی دقت نظر حاصل شود

با سپاس از توجه شما[golrooz]

ص-جلالی
21st June 2013, 02:55 PM
با سلام خدمت دوست عزیز
و با تشکر از حضور فعالتون و کامنت هاتون
با توجه به اینکه شما تجربه خوبی در زمینه تعاونی های تولیدی کوچک داشتید اگر براتون امکان داره در این خصوص بیشتر توضیح بدید و بفرمایید بهترین راه انتخاب مسیر درست در این نوع تعاونیها چیست و عزیزان چه توصیه هایی رو در این زمینه بایستی جدی بگیرند چراکه در جامعه امروزی افرادی که با سرمایه کلان اقدام به سرمایگذاری میکنند انگشت شمار ندهستند ولی افرادی که تمایل به سرمایه گذاری ها کوچک تعاونی دارند بیشتر این مسیر را انتخاب میکنند که در اون صورت استفاده تجربیات دیگران میتون براشون موثر باشه

با سپاس از توجه و همکاری شما دوست عزیز[golrooz]
سلام عرض میکنم خدمت جنابعالی ودوستان عزیز
درسته که من در سه تعاونی عضو شدم ولی این تعاونی ها دور ازمحل زندگی ام بودند (هم من هم سایر همکارانم) وما دور از محیط فعالیت آنها بودیم واز فعالیت آنها اطلاعی نداشتم.ماهم آنقدر گرفتار کار اداری خود بودیم هر یکی دوسال یک بار یادمان می افتاد که سهامدار تعاونی هستیم.
موفقیت در تعادنی ها مستلزم این است که:
یک تعاونی کوچک تشکیل بدهند.
چند نفر دوست و آَشنا (شناخته شده)که همه اعضاء در یک رشته تخصص داشته باشند (دارای گرایشهای مرتبط)وهیچ یک از آنها در جای دیگر کاری نداشته باشند واز نظر تخصص و تعهد مورد تایید باشندباسرمایه یکسان میتوانند یک تعاونی موفقی داشته باشند.در استان زنجان درسطح استان (دهستانی)در هر دهستان تعاونی های کشاورزی با مشارکت کارشناسان کشاورزی(هر تعاونی شامل کارشناسان زراعت،دامپروری،حفظ نباتات،ماشین آلات کشاورزی،باغبانی ،آبیاری وترویج)تشکیل شده است که خود کارشناسان کارمیکنندوبسیار موفق هستند از امکانات وکمکهای دولتی وراهنمایی کارشناسان سازمان هم بی بهره نیستند.ویا میتوانند چند نفر یک گلخانه احداث کنند.درسطوح کوچکتر هم کارهای دیکری وجود دارد .یک دست صدا ندارد.موفق باشید.

spring_77
23rd June 2013, 02:50 PM
ملک.زمین.خانه میتونه خوب باشه

ص-جلالی
26th June 2013, 08:12 PM
اینو دقیق نمیدونم بسته به این که چقدر جرأت داشته باشم و چقدر وارد باشم داره!! شاید بورسو انتخاب کنم!
سلام بر دوستان گرامی
یکی از سرمایه گداری های خوب هم در بورس است.ولی این سرمایه گذاری هم، دارای فوت وفن است واگر و مگر داره. در ابتدای کار حد اقل تا یکسال باید در سالن های بورس وکارگذاریها رفت و آمد داشته باشیم و روزنامه های مربوط به شرکت هایی که سهامشان در بورس عرضه شده است را مطالعه کنیم.اینطور نیست که هروقت دلمان خواست بریم سهام بخریم.در ضمن نباید سهام گران قیمت بخریم.با مطا لعه سوابق سهام تصمیم میگیریم بخریم یا نخریم.باید سهام شرکتی را بخریم که شناخته شده است و درزمان خرید قیمت سهام آن در حد اقل قیمت فصول گذشته باشد.شرط دیگر خرید سهام اینست که باید حوصله داشته باشیم وآنقدر سهام را نگهداریم تا به سود دهی برسد. من در سال گذشته این موضوع را تجربه کردم .سهام شرکت کربن ایران را در تاریخ91/01/14 خریدم94/6 تومان چون تازه کا ر و بی اطلاع از بورس وبورس بازی بودم در تاریخ 91/03/7 فروختم 97.7 تومان چو ن گاهی قیمتش پایین می رفت گاهی هم کمی بالا می رفت.حالا سهام همین شرکت بیش از 400 تومان است.

nedalaf
27th June 2013, 01:51 PM
با این اوضاع خرید ارز و اوراق قرضه

M@hdi42
27th June 2013, 08:19 PM
همین دو روز گذشته یکی ازاقوام ملکی در شهر تهران که به ارزش یک میلیارد ودویست میلیون تومان بود را به ارزش 7 میلیارد تومان به فروش رساند. بدون زحمت و کار خاصی وفقط با صبر و حوصله.

خرید ملک و زمین [golrooz]

mamadshumakher
27th June 2013, 08:44 PM
ولی من معتقدم سرمایه گذاری یا بهتر بگم بدست آوردن سود باید توسط کار انسانی و مولد انجام بشه.

من اعتقادم بر این هست که زمین خریدن و یا هر چیزی خریدن که ارزشش در گذر زمان زیاد میشه چیز جالبی نیست.(جسارت نشه.واسه من جالب نیست) چون میبینم که بع علت داشتن پول و خرید و تغییر ارزش اون مورد من به پول رسیدم.خوب این پول زحمتی نداشت.شغلی ایجاد نکرد.کاری انجام نشد.

من نظرم روی حمایت از کار آفرینان هست.حتی اگر بدونم کسی قدرت کار افرین شدن رو داره پولمو به اون میدم.

ninetwo
27th June 2013, 09:06 PM
رو خرید فروش زمین

Capitan Totti
27th June 2013, 09:31 PM
تو کشور ما بهترین راه احتکار و گرانفروشی و این چیزاست بویِه که مسئولان در نهایت بی کفایتی هیچ غلطی هم نکنن واقعا متاسفم برا چنین وزرایی
صد البته دلالی و خرید و فروش زمین و اینکه هر کارخونه ای بیاد و قیمتاشو چند برابر کنه و کشور هم صاحب نداشته باشه و این چیزا هم موثره!!

Almas Parsi
27th June 2013, 10:15 PM
تو کشور ما بهترین راه احتکار و گرانفروشی و این چیزاست بویِه که مسئولان در نهایت بی کفایتی هیچ غلطی هم نکنن واقعا متاسفم برا چنین وزرایی
صد البته دلالی و خرید و فروش زمین و اینکه هر کارخونه ای بیاد و قیمتاشو چند برابر کنه و کشور هم صاحب نداشته باشه و این چیزا هم موثره!!

با سلام خدمت شما دوست بزرگوار
ممنونم از حضور شما در تاپیک و با تشکر از نظر تون
البته من نظرم اینه که نمیشه همه تقصیرها رو به گردن مسئولین بندازیم چون قسمتی از این نابسامانیها در اقتصاد جهان هم نمود داره و ما طبق آمارها بارها شاهد رکود اقتصادی و بحران های ناشی از اون در کشور های دیگه بجز ایران هم بودیم...

هر چند ممکنه یکسری کارای غیر عاقلانه و تصمیمات غیر معقولی توسط سیاست مداران اقتصادی اتخاذ شده باشه که در نهایت به نفع وضعیت کشور نبوده .....
و در خصوص قیمت گذاری کارخانه جات آیا یک تولید کننده ایرانی که مواد اولیه خودش رو از خارج از کشور تامین میکنه و با توجه به نرخ های جهانی دلار و یورو و تحریمها و که نهایتا بایستی مبادرت به واردات مواد اولیه کنه و محصولی که براش با احتساب حقوق کارگر و مالیات و استهلاک وگمرکات و غیره و ذالک......... تموم میشه میتونه به ضرر و با قیمت پایینی به بازار عرضه کنه؟؟؟
اتفاقا اگر کوتاهی هم مسئولین کرده باشند به جماعت تولید کننده و کارخانه جات بوده چرا که نبض اقتصاد هر کشور در واحد های تولیدی و صنعتیه و عدم حمایت از این قشر آسیبهای جبران ناپذیری به پیکره اجتماع وارد میکنه....
در خصوص نوع سرمایه گذاری من هم با راه اندازی یک واحد تولیدی بیشتر موافقم چرا که کار آفرینی به اصطلاح سرمایه داران البته اگر از راه درست و اصولی باشه میتونه به منبع تامین پول یا اصطلاحا (کارخانه پولسازی) مبدل بشه و از طریق یک برنامه ریزی درست اقتصادی میشه به همه گزینه های ذکر شده رسید
شاد و پیروز باشید[golrooz]

M@hdi42
27th June 2013, 10:47 PM
ولی من معتقدم سرمایه گذاری یا بهتر بگم بدست آوردن سود باید توسط کار انسانی و مولد انجام بشه.

من اعتقادم بر این هست که زمین خریدن و یا هر چیزی خریدن که ارزشش در گذر زمان زیاد میشه چیز جالبی نیست.(جسارت نشه.واسه من جالب نیست) چون میبینم که بع علت داشتن پول و خرید و تغییر ارزش اون مورد من به پول رسیدم.خوب این پول زحمتی نداشت.شغلی ایجاد نکرد.کاری انجام نشد.

من نظرم روی حمایت از کار آفرینان هست.حتی اگر بدونم کسی قدرت کار افرین شدن رو داره پولمو به اون میدم.

سلام دوست عزیز

بله کارشایسته ایست اما بحث این است کدام سود اورتر هست

موفق باشید

zoh_reh
27th June 2013, 10:56 PM
بورس راه خوبیه.تقریبا بدون دردسره .

راجع به مولد بودن و کار تولیدی اولش که با مسایل اداری از طرح توجیهی گرفته تا مجوز و..... انقدر دردسر داره که پشیمونی میاره،و گاها بین راه صاحبان تولید وامهای دریافتی را در غیر تولید بکار میگیرن. بخصوص خرید و فروش زمین.اول راه پر انرژی شروع می کنن ولی متاسفانه اونقدری نرفته هدفشونو تغییر میدن.

سارا 62
29th June 2013, 10:37 PM
به نظر من اين فكر انسان است كه سرمايه اوست و اگر درست باشد روي هر چيزي كه فكر درست او ميگويد سرمايه گذاري كند موفق خواهد بود

ماه آفرید
29th June 2013, 10:52 PM
من بنا به تجربه و موقعیتم ملک اعم از تجاری و مسکونی را انتخاب می کنم...ولی خیلی مایلم راجع به کارآفرینی هم بدانم....به نظر من سخت و دیر جواب می دهد...خیلی دوست دارم در مورد کارآفرینی بدانم البته به زبان ساده...

سعیده ذوقی
2nd July 2013, 09:33 AM
اگر فردی سرمایه داشته باشه مسلمه که سرمایه گذاری زیاده من خودم الان بر روی یک نوع کود بایولوژیک سرمایه گذاری کردم و جالبه بدونید با سن 20 سال الان بدون کمک والدینم 35میلیون سرمایه دارم، البته سرمایه گذاری ریسک بزرگیه چون باید تو هدفت موفق باشی، خرید ملک و این جور سرمایه گذاریها کار شاقی نیست و همه می تونن انجام بدن و تازه بنظرم اصلا هیجان نداره و به ریسکش نمی ارزه ممکنه یه مکانیو بخری و کلی تعریف شنیده باشی ازش اما بعد که بخوای بفروشیش...........تصمیم با خودته اما من ایده ی دیگری هم دارم که نیاز به صبر و شجاعت داره و تجربه و اینکه چقدر توان عملی کردنش رو داشته باشی، تا چند ماه اینده خودم هم دارم این سرمایه گذاری رو انجام می دم: معامله کردن مرغ های یک دوره ی مرغ داری و بردن به کشتارگاه می دونیم که یه مرغ موقع فروش تنها یه محصول نیست بلکه 1.جگر مرغ 2.پای مرغ 3.دل مرغ 4.سنگدان و.. کشتارگاهها همشو به سفارش شما جدا می کنه می تونی بسته بندی کنی و بفروشی بازار خریدشم مشخصه و ریسکشم کمه اما کسیکه 5 میلیون مرغ میخره می دونه که برگشت سرمایه ش چندین برابر خواهد بود.
امیدوارم موفق باشید.

دبستان
2nd July 2013, 09:51 AM
. سایر موارد.....

nkhoshdel
2nd July 2013, 10:18 AM
تو ایران سرمایه رو باید رو ملک و زمین انجام داد تو کشورای عربی میشه رو جذب توریست فعالیت کرد و تو اروپا میشه رو بخش غذا سرمایه گذاشت چون ایرانیها خونشون به جونشون بسته است از تفریحات و همه چی خودشون میگذرن تا خونه دار بشن عربها جیبشون به توریستا وصله و اروپاییهاهم اینقدر در گیر کار هستند همشون میرن رستوران

محمد نظری گندشمین
2nd July 2013, 05:22 PM
با سلام بر همه دوستان

سلامتی ، سرمایه است

[*=center] جهان هر کس به اندازه وسعت ذهن اوست

Almas Parsi
2nd July 2013, 06:00 PM
با سلام بر همه دوستان

سلامتی ، سرمایه است

جهان هر کس به اندازه وسعت ذهن اوست

با سلام خدمت شما دوست عزیز
و ضمن تشکر از حضورتون و نظر تون

در اینکه بزرگترین سرمایه زندگی معنوی هر انسانی سلامتیست شکی نیست
البته در تکمیل عرایض شما باید بگم سلامت جنبه های مختلفی داره سلامت جسمی و از همه مهمتر سلامت روحی و روانی
و همه انسانها با بهره گیری از این سرمایه های خدادای مسیر خودشون رو انتخاب میکنند
ما در جهانی زندگی میکنیم که بایستی با استفاده از نعمت سلامت بتونیم به موفقیت برسیم و تنها راه موفقیت استفاده از سرمایه ارزشمند عقله در این تاپیک عزیزان با بهره مندی از سرمایه های معنوی شون سعی در ارائه نظرات به منظور رسیدن به بهترین خط مشی که سیو سرمایه و تولید سرمایه هست به نتایجی دست خواهند یافت
ممنون میشم علاوه بر نظر معنوی زیباتون از نظرات مر تبط با موضوع تاپیک هم مارو بی بهره نگذارید[golrooz]

Sa.n
2nd July 2013, 07:51 PM
از نظر من بهترین نوع سرمایه گذاری
خرید املاک تجاری هست
و از نظر من از موارد دیگر سود آور تر می باشد
چرا که دیگر موارد نوسانات قیمتی دارند مثلا املاک نوسان قیمت خواهد داشت و یا همینطور بورس و طلا ولی خرید املاک تجاری می تواند علاوه بر اندوخت سرمایه بلکه تجارت را نیز با خود به همراه داشته باشد و پس از این حمایت و سرمایه گذاری برای تولید ملی در الویت قرار دارد

mehdikhanmohamadi
3rd July 2013, 12:21 AM
سلام دوستان
حالا که بحث سر این موضوعه اگه اجازه بدین منم نظری بدم ...والا من خیلی دنبال این بحث بودمو هستم ازدوران ابتداییم به فکرش بودم از هر کیو هر کجا که بگی اطلاعاتشو جمع کردم
راستیتش من از هر کی که تو کارش موفق بود یه جوابی گرفتم یه فامیلی داریم 23سالش که بود با قرضو قوله او وام یه کار گاه پکستنی ام دی افو لترون زد ولی خیلی به کاری که میکرد امید داشت
اصلنم از این کار سر در نمیاورد با یکی از دوستاش که یه ماهو نیم شاگردی کرده بود برا نزدیکاشون. دوست اشنا کار میزد در اوایل کم کم کارشو یاد گرفتووو سفارشاش بیشترو بیشتر شد
الانم کارشو ارتقاع داده به طوری که 4تا کارگاه بزرگ هر کدوم با چنتا کارگرو شاگرد براش کار میکنه...ماشالا خیلی وضعش خوب شده... اون میگه باید رو صنعت سرمایه گذاری کرد
ولی یکی دیگه از رفیقامون" رفیقامون که چه عرض کنم 65 سالشه تو کار مشاور املاکوووو دلالیووو ساختو سازوو خلاصه هر کاری که به ملک مربوط بشه ست اره این بنده خدا میگه ادم باید با پولش پول دراره
چه جوری میگفت باید کلاس کاریتووووووووو تا اونجایی که میتونی افزایش بدی تعریف میکرد میگفت یه زمین 500متری تو بهترین جای شهر هست میخوام بخرمش یه اپارتمان گردن کلفت بزنم
بذارمش خالی گفتم حاجی این چه کاریه میدونی چی جوابمو داد؟گفت میخوام هر کی از کنارش رد میشه بگه این واسه فلانیه او ولی از بس گردن کلفته خالی گذاشتدش اینی که میگم اولش واقعا هیچی نداشته
با قرض مرض یه دفتر بیخود زده چند نفر از دوستاش جمع شدن کم کم کارش گرفته او باقی ماجرا...الان جوری شده که شهرداری بزا تفکیکایه ملک خود شهرداری باید با این بابا جلسه بذاره....
والا ما یه استاد کارافرینی داشتیم خیلی حالیش بود...هم ارشد معماریشو گرفته بود هم اقتصاد الان رۀیس امور مالیاتی کل استانه توتعریفاش میگفت چون اکثر سرمایه ایران بسته به نفت اونم که دست دولته
برید دنبال کارای دولت مثلا چطور تعریف میکرد" از وامای بی بهره ای که اکثر زرنگا با کمترین ضمانتی گرفتنو ما جاموندیم وامای 300 چهارصد تومنیه سال 86 85...این استادمون میگفت نچسبین به رشته اصلیتون بعضیا میگن
این کاره به رشتموم نمیخوره ولی دقیقا خلاف جهت حرکت میکنن باید هر جا که احساس کردی شریان نقدینگی تند تر میزنه او قلنبه شده وارد شی مثلا خرید فروش طلا اهن ملک میوه او تره بار حتی اگه مجبور شی به خاطرش کار گری کنی
یه بنده خدا بود خیلی ماجراییه اشناییش باهام طولانیه همین قدر بدنین که شغل بار بارکنی بود چطوری مثلا محصولات این شهرو با پول یکی دیگه میخریدو درصد کلانی به جیب میزد الان دیگه با پول خودش کار میکنه
این بابا تئ تعریفاش بهم میگفت میدونی من کیم اومدم شهر شما این طوری بار میخرم...گفتم نه خو بیشتر خودتو معرفی کن گفت پدر من تو تبریز100هکتار زمین ابی داره حالا بگذریم از دیماش ولی
من به این نتیجه رسیدم که کار خوب نیست کاسبی خوبه....گفتم چطوری گفت کار ادمو در گیر خودش میکنه به طوری که تمام فکرو ذکترت فقط یه کار میشه مثه کشارزی پولش بد نیست ولی فکرو میبنده
اما کاسبی باعث میشه فکرت بیشترووو بیشتر از سابق برا جمع کردن اطلاعات معامله کردن بشه ....اره اینم این بنده خدا به جمع دانسته هامون کادو داد...

از این اطلا عات خیلیییییییییییییییییی دارم اگه بگم باید در موردش چنتا مقاله بنویسین....
راستیتش من میخوام تموم این کارارو باهم انجام بدم هم با وام کار میکنم هم خرید فروش. ساخت شراکتیه مسکن هم خرید فروش ماشینو ثبت نامش... سکه طلا...کارای مربوط به رشتم هم تو کارگاه
....اگه خواستین بیاین تا هر اطلاعاتی که ین چند ساله جمع کردم در اختیارتون قرار بدم.....ممنون از اینکه وقتتونو به من دادین بازم مرسی ....از شما دوستان

malihe e
5th July 2013, 03:20 PM
بهترین سرمایه گذاری اموختن علم تا درجات عالی و پرداخت زکات آن یعنی نشر علم

pegah*_
11th July 2013, 11:43 PM
گزینه1 خریدملک..زمین

Helena.M
19th July 2013, 12:30 AM
به نظر من سرمایه هرکسی دانش و سواد اون و از یه طرفی هم شعور و معرفتشه البته در این بین شاید بزرگترین سرمایه هرنفر خود شناسی، معرفت نسبت به خودش که در نهایت منجر به خداشناسی هم می شه ،هست[golrooz]

کیوان کریمی
27th July 2013, 09:19 PM
سلام
من اینگونه برداشت دارم که اولا اگر بخواهیم از نقطه نظر اقتصادی نگاه کنیم که باعث رشد و تسعه هم در زمینه فردی بشه هم در زمینه اقتصادی برای کمک به اقتصاد هر کشوری بشه سرمایه گذاری در بخش تولید است در همه ماردی که در بالا بیان شده است مانند ساختمان ملک بورس طلا اینها همش باعث رشد اقتصادی فردی میشود مثلا طرف طلا را در قیمت مثلا 800هزار میخرند در قیمت 1200000میفروشند در واقع در این میان مبلغی پول به دست میاورند اما در اصل نقدینگی خود را بالا میبرند نقدینگی یکی از عوامل افزایش تورم در هر کشوری حتی کش.ر های پیشرفته دنیاست تورم هم باعث کاهش ارزش پول ملی میشود اما سرمایه گذاری در بخش تولید را از چندین منظر میتونیم نگاه کنیم اولا اینکه پشتوانه پول هر کشوری تولید ملی ان کشور است وقتی تولید نباشد در نتیجه خریدار برای خرید کالای مورد نظر خود باید از کالایی که از خارج وارد میشود خریداری کنددر نتیجه باید پول بیشتری پرداخت کند این ساده ترین نوع کاهش ارزش پول یک کشور است مورد بعدی : اگر ما 10 نفر بیکار را در نظر بگیریم که همگی دارای تحصیلات عالیه هستند مطمینا چند نفر از این افراد به راه خلاف که امروزه هم یکی از مشکلات کشور است میروند و باز هم با احتمال خیلی زیاد یکی از این خلاف کارها خلاف کار حرفه ای میشود پس ما میتونایم با سرمایه گذاری در بخش داخلی هم سود کسب کنیم هم باعث افزایش اشتغال شویم هم از به راه ناراست رفتن عده ای جلو گیری کنیم

تجلی افکار
31st July 2013, 11:46 AM
سلام
بهترین چیز خرید سکه هست .
اگه زمین به اسمون بیاد اسمون به زمین بیاد باز هم طلا طلا هست . و اگه شما هر جا برید . هر جای دنیا باز طلا ارزش داره . ملک ممکنه یهو موقعیتشو از دست بده . و بورس هم ممکنه کاهش پیدا کنه و دیگه ارزششو از دست بده .
ولی حتی اگه یکی بیاد شما رو به 200 سال پیش ببره باز هم طلا اونجا ارزش داره .
من خودم 4 سال پیش رفتم کلی سکه خریدم و تا حال حاضر پنج برابره سرمایه ی اصلیم سود کردم
ولی باز به نظر من یک فکر نو و ایده ی خوب میتونه بهترین چیز باشه . مثال های زیادی هست . طراح فیس بوک . نویسنده های معروف مثل رولینگ . سازنده ی اندروید و .....

iliabala
12th August 2013, 12:53 AM
اول بورس بعد خرید اوراق بهادار

ahmad0012
21st August 2013, 10:13 PM
سلام دنبال یک وام 40 میلیونی برای زدن یک کارگاه چوب فروشی هستم ویک سند شدانگ به ارزش 80 میلیون دارم ومی توانم ماهی یک میلیون قسط بدهم از کجا می توان چنین وامی برداشت

حسین متقی
23rd August 2013, 03:21 AM
بهترین نوع سرمایه گذاری در یک کلام وجود نداره
مهم تخصص - علاقه - اطمینان پذیری و موقعیت هست
یه سری شرایط منطقی ساده که هرکسی میتونه فکر کنه و انتخاب کنه براش چه روشی بهتره
قطعا طلا - ارز -خودرو - ملک و امثال اینها حتی در صورت داشتن این شرایط راه مناسبی برای سرمایه گذاری نیستند
چون حتی همین بحث هم یک علم هست
میدونین که در صورت خرید مقدار زیادی از یک نوع جنس دسترسی مصرف کنندگان واقعی کم و اون جنس - ملک یا هرچیزی که هست گرون میشه
و تنها چیزی که گرون شدنش به صرف جامعه هست و تورم نیست - سرمایه گداری روی خود کار هست

میتونین تحقیق کنین - این یه دید منطقیه
کشورهایی که تو 100 سال گذشته روی خود نیروی انسانی و خود خود خود کار سرمایه گذاری کردند الان بهشون میگن جهان اول
کشورهایی که دارن روی کار سرمایه گذاری میکنند بهشون میگن در حال توسعه
و کشورهایی که روی اجناس و اموال و منابع طبیعی سرمایه گذاری میکنند بهشون میگن جهان سومی(شامل نفت)

حالا میتونین قبول کنین و میتونین نکنین
ولی اجناس همیشه به منابعشون برمیگردند و تولید کنندس که در لحظه ی فروش داره سود میکنه و پرخه ی زندگی رو ادامه میده
بقیه انگل هستند مگر اینکه درامدشون از همین طریق باشه
برای همین در کشورهای جهان اول و در حال توسعه بورس به وجود اوردند
برای اینکه سرمایه ها روی بخش تولید باشه و حداقل کالاهارو با قوانین و حداقل مستقیم بدون تورم از خود تولید کننده بخرند خریداران

برای همین تورم در کشورهای دارای درصد شرکتهای بورسی بالاتر مستقیما پایینتره(در کل و حدودی)
طلا و ارز و اینجور چیزا مثل اینه که 1000تومان پول دادی و 100 هزار تومان پس گرفتی
در این مدت ارزش پولت یک صدم شده
فکر میکنی 100 برابر سود داشتی
در صورتی که طلای تو همون قدری بوده که بوده! و اگر با همین پول بخوای همون مقدار طلا بخری(به قول یکی از دوستان) دیگه نمیتونی به دلیل تورم
پس ضرر کردی

کسی سود کرده که طلا رو تولید میکنه
یا از طلا برای تولید چیزی استفاده میکنه
گردش مالی اگر در بخش تولید باشه میتونه یک دهم این مقدار سود داشته باشه
اما سودش واقعیه - یعنی کارخونه همونه - اجناس همونا هستند و کل مجموعه در حال رشده
و ارزش واقعی نیروی انسانی ای هستند که دارن کار میکنن و بیکار و انگل اجتماع و همون دلال های بازار نمیشن!
اگر بخوام کامل و دقیق و صریح بنویسم من که چیزی از اقتصاد نمیدونم 100 صفحه میتونم توضیح بدم و یکی یکی دلایل رو روشنسازی کنم
پس لطفا طلا و ارز نخرید - به خودتون و دیگران ضرر میزنید

lili73
5th September 2013, 02:49 PM
سلام.من تجربه ای دراین زمینه نداشتم ولی بنظرم خریدزمین وملک وویلاواینجورچیزابهترازبقی ه هست.[tafakor]

kamranlight
8th September 2013, 01:39 AM

- - - به روز رسانی شده - - -

javanmard6
8th September 2013, 12:45 PM
به نظر من بستگی به شرایط فرد دارد.
برای مثال اگر زوجی حدود 100ملیون تومان در دسترس داشته باشند و بخواهند در زندگی خود سرمایه ای در دست داشته باشند گزینه ی1 بهترین گزینه است.چ
من در گزینه 3 نظر خاصی ندارم
برای کسی که می خواهد به اقتصاد کشور کمک کند باید در سرمایه گذاری در شرکت مربوطه دقت داشته باشد مبادا شرکت ورشکست شود و باید بازدهی کار این شرکت را در نظر داشته باشد.البته این مورد ریسکی است چون احتمال موفقیت 50تا80درصد است
و مورد 7 به درد من می خورد که برای مثال یک دانش آموز 13ساله ام و حدود یک ملیون در دسترس دارم می توانم آن را طلا بخرم تا در آینده به کار من بیاید.

del shekasteh
9th November 2013, 02:19 PM
من اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم ولی من با سرمایه گذاری در بورس موافقم .
فکر کنم که این نوع سرمایه گذاری یک ریسک باشه [nadanestan]

ali_sattari
30th November 2013, 01:57 PM
سلام
نمیخوام موضوعو فلسفی کنم ولی به دید ما بستگی زیادی داره.ما باید به دنبال آباد کردن زمین باشیم.خریدن طلا یا ملک و....یا دلالی دردی از اقتصاد مریض کشور ما دوا نمیکنه.
اما اگه نگاه ما سرمایه داری باشه به دست آوردن ثروت از هر راهی خوبه.امام من اون نگاه دومو نمیپسندم.تولید بهترین گزینه است.باعث زیاد شدن کالا و کم شدن ارزش کالا و پایین آمدن قیمتها میشه.

kazemi nazhad
21st December 2013, 12:15 AM
با یاد خدا وباسلامی گرم به همه دوستان من تازه به جمع شما پیوسته ام ودر مورد سرمایه گذاری ا- میزان سرمایه مهم ا ست و اینکه سرمایه شما اگر مدتی به خوابد مشکلی نیست خود شما چطور صورت خواب سرمایه شما خود شما شب می توانید به خوابید واما جواب کلی بانک و بورس و سهام به کنار برای نخبه ها نمی باشد در کوتاه مدت تقریبا یکسال خرید سکه ونگه داشتن ان بدون اطلاع هیچ کس خوب است خرید زمین وملک و اپرتمان خیلی خیلی خوب وعللی است خرید ویلا و باغ بد نست ولی گزینه خوبی برای سرمایه گذاری نیست سرمایه گذاری در تولید بیشتر شعاری است برای شما دنبال ملک تجاری نباشید اگر راهنمای متفکر نداشته باشید تحصیلات در خارج که اصلا سرمایه بر است نه سرمایه گذاری اگر لازم باشد تلفن اینجانب در مدیریت سایت ثبت شده است می توانم راهنمایی کنم kazemi nazhad

توفیق بیگی
26th December 2013, 12:16 AM
باسلام باتوجه به شرایط اقتصادکشور وقرارگرفتن اقتصاد در رکودتورمی بهترین وسودآورترین سرمایه گذاری خریددارایی های ثابت مثل زمین ومسکن وغیره می باشد

niusha231
11th January 2014, 02:51 PM
تحصیلات عالی برای نخبه ها خوبه که به یه جایی برسن به نظر من ملک بهتره

sabrjoo
11th January 2014, 02:53 PM
به نظر من بستگی به مکان زندگی داره و در حال حاظر بهترین سرمایه گذاری خریدن زمین هستش

zaher_85@yahoo.com
1st February 2014, 08:33 PM
http://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/25444670867851487527.gif
به نظر شما بهترین نوع سرمایه گذاری چیست؟

باعرض سلام خدمت کلیه دوستان و کاربران محترم سایت علمی نخبگان جوان
دوستان بزرگوار در این تاپیک با یک نظر سنجی میخواهیم به بهترین راه برای سرمایه گذاری در یک مسیر صحیح جهت نیل به اهداف عالیه و با تحلیل کلیه جوانب به بحث و بررسی در این خصوص بپردازیم لذا با توجه به موارد ذیل لطفا نظرات و پیشنهادات شخصی خود را در زمینه بهترین نوع سرمایه گذاری را با ذکر دلایل مرقوم فرموده تا با مشارکت دوستان بتوانیم به نتیجه مطلوب نائل گردیم در این راستا با در نظر گرفتن تجربیات دوستانی که تخصص در زمینه های سرمایه گذاری دارند میتوانیم به نقاط ضعف و قوت موارد پی برده و با بهره گیری از آن ، روش صحیح سرمایه گذاری در زندگی را بیاموزیم .
به نظر شما کدام یک از موارد ذیل بهترین سرمایه گذاری است ؟ یا به عبارت دیگر اگر شما پول داشته باشید ، کدام روش را برای سرمایه گذاری ، مطلوب میدانید :

http://uc-njavan.ir/images/rdagusrvx80yqlfbrf0l.jpg

2. خرید ملک تجاری

http://static2.sheypoor.com/Images/AddImageSizable/97a00fcebf7343b689c478bfbcfe38f8?width=440&height=253

3. سرمایه گذاری در تولید در جهت حمایت از تولید داخلی

http://www.jonbeshnet.ir/sites/default/files/media/image/707_13801.JPG (http://www.jonbeshnet.ir/news/13801)

4. سرمایه گذاری در بورس

http://uc-njavan.ir/images/zlzsj392mjsm1l12j0hv.jpg

5. سرمایه گذاری در بانک مانند انواع حساب پس انداز، خرید اوراق...

http://uc-njavan.ir/images/4q8iwfunffqedei0fe.jpg

6. تحصیلات عالیه در خارج از کشور

http://uc-njavan.ir/images/yz3musgmlw9ra0bdqwsl.jpg

7. خرید طلا و مسکوکات....

http://uc-njavan.ir/images/x272tsfefp4fwecnnd5k.jpg

8. سایر موارد.....

http://www.aftabir.com/articles/economy_marketing_business/financial_economy/images/6e12c4c89b7b1ca6e09e0940d0651def.jpg

با سپاس فراوان از کلیه دوستان که در این تاپیک مشارکت نموده و حقوق تک تک کاربران را در پاسخگویی منطقی به سوالات رعایت و ارج مینهند
پیشاپیش از مساعدت عزیزان سپاسگذارم
شاد و سرافراز باشید[golrooz]

- - - به روز رسانی شده - - -

1

Ronia
1st February 2014, 09:08 PM
از نظر من 3 و 6

masoudartin
5th March 2014, 09:09 PM
سرمایه گذاری در بساز و بفروش

smart-boy
17th July 2014, 09:43 AM
سلام دوستان، نماز روزهاتون قبول
مهمترین نکته در زمینه سرمایه گذاری اینه ک با هدفی مشخص وبا اطلاعات کامل راجع ب نحوه زمینه مورد سرمایه گذاری وارد بشین و اینکه شما باید از پولی استفاده کنین ک درصورت نبودش کمترین ضربه رو بهتون بزنه.
بهترین سرمایه گذاری بورس هستش، چون بانک ها باعث ازبین رفتن ارزش پول میشه و آدم عاقل باید ازطریق ارزش فعلی پول بسنجه ک چقد ارزش پول پایین میاد،درصورتی ک در بانک باشه، بازار مسکن هم برای سرمایه گذاری بلندمدت خوبه چون زمین ارزش پولو حفظ می کنه؛ ولی بازار بورس بهترینه، چون پول همیشه در دسترس هستش و شما درهر زمینه ک بخواین میتونین سرمایه گذاری کنین و زودبازده تراز بقیس.

transylvanya
21st July 2014, 04:59 AM
سلام .

بستگی به میزان هزینه و مدت زمان بازدهی داره .

ولی در کل :

املاک تجاری .

چون همیشه طرفدار داره .

چه تو بیابون ، چه تو بهترین شهر جهان .

jalal338
3rd August 2014, 09:11 PM
بنده علاقه ی بسیار شدیدی برای سرمایه گذاری بر روی علم دارم![khanderiz]

محمد باقر خانی
23rd September 2014, 12:45 PM
6 تحصیلات

aming
23rd January 2015, 03:18 AM
سلام بر دوستان گرامی
یکی از سرمایه گداری های خوب هم در بورس است.ولی این سرمایه گذاری هم، دارای فوت وفن است واگر و مگر داره. در ابتدای کار حد اقل تا یکسال باید در سالن های بورس وکارگذاریها رفت و آمد داشته باشیم و روزنامه های مربوط به شرکت هایی که سهامشان در بورس عرضه شده است را مطالعه کنیم.اینطور نیست که هروقت دلمان خواست بریم سهام بخریم.در ضمن نباید سهام گران قیمت بخریم.با مطا لعه سوابق سهام تصمیم میگیریم بخریم یا نخریم.باید سهام شرکتی را بخریم که شناخته شده است و درزمان خرید قیمت سهام آن در حد اقل قیمت فصول گذشته باشد.شرط دیگر خرید سهام اینست که باید حوصله داشته باشیم وآنقدر سهام را نگهداریم تا به سود دهی برسد. من در سال گذشته این موضوع را تجربه کردم .سهام شرکت کربن ایران را در تاریخ91/01/14 خریدم94/6 تومان چون تازه کا ر و بی اطلاع از بورس وبورس بازی بودم در تاریخ 91/03/7 فروختم 97.7 تومان چو ن گاهی قیمتش پایین می رفت گاهی هم کمی بالا می رفت.حالا سهام همین شرکت بیش از 400 تومان است.

سلام دوست عزیز

ای بابا آخه فک میکنی سود کردی ... یه نگاه به نرخ تورم هم بکنی بد نی و تازه میفهمی که سود که نکردی هیچ یه ضرری هم دادی فقط از لحاظ شکلی پولت فرق کرده ...

توی بورس اونایی میتونن بگن سود کردن که سریع یه سهام با نرخ خوب بخرن و در مدت زمان کم به سود خوبی هم بتونن بفروشن ... به این میگن سود [fardemohem]

نه اینکه طرف یه سهام میخره بعد شش سال پولش میشه سه برابر و بعد پول نون سنگک که زمان خرید سهامش بوده 250 تومن ؛ همین نون سنگک بعد شش سال و مصادف با سود سه برابری پولش شده 1200 تومن بد طرف فک میکنه که سود هم کرده ... نمیگه که بابا تورم هم رفته تو پاچه مبارکشون !!! اون تورم رو هم اول از سود پولت محاسبه و از سوده پولت کسر کن اگه اونقت چیزی از جیبت نگذاشتی بعد ادعا کن که سود کردی [afsoorde][afsoorde][afsoorde]

عزیز من ایجا ایرانه... یعنی شهریکه ... ؟؟؟!؟؟؟[tafakor]

aming
23rd January 2015, 03:28 AM
سلام بر دوستان گرامی

بهترین نوع سرمایه گذاری در یک کلام وجود نداره
مهم تخصص - علاقه - اطمینان پذیری و موقعیت هست
یه سری شرایط منطقی ساده که هرکسی میتونه فکر کنه و انتخاب کنه براش چه روشی بهتره
قطعا طلا - ارز -خودرو - ملک و امثال اینها حتی در صورت داشتن این شرایط راه مناسبی برای سرمایه گذاری نیستند
چون حتی همین بحث هم یک علم هست
میدونین که در صورت خرید مقدار زیادی از یک نوع جنس دسترسی مصرف کنندگان واقعی کم و اون جنس - ملک یا هرچیزی که هست گرون میشه
و تنها چیزی که گرون شدنش به صرف جامعه هست و تورم نیست - سرمایه گداری روی خود کار هست

میتونین تحقیق کنین - این یه دید منطقیه
کشورهایی که تو 100 سال گذشته روی خود نیروی انسانی و خود خود خود کار سرمایه گذاری کردند الان بهشون میگن جهان اول
کشورهایی که دارن روی کار سرمایه گذاری میکنند بهشون میگن در حال توسعه
و کشورهایی که روی اجناس و اموال و منابع طبیعی سرمایه گذاری میکنند بهشون میگن جهان سومی(شامل نفت)

حالا میتونین قبول کنین و میتونین نکنین
ولی اجناس همیشه به منابعشون برمیگردند و تولید کنندس که در لحظه ی فروش داره سود میکنه و پرخه ی زندگی رو ادامه میده
بقیه انگل هستند مگر اینکه درامدشون از همین طریق باشه
برای همین در کشورهای جهان اول و در حال توسعه بورس به وجود اوردند
برای اینکه سرمایه ها روی بخش تولید باشه و حداقل کالاهارو با قوانین و حداقل مستقیم بدون تورم از خود تولید کننده بخرند خریداران

برای همین تورم در کشورهای دارای درصد شرکتهای بورسی بالاتر مستقیما پایینتره(در کل و حدودی)
طلا و ارز و اینجور چیزا مثل اینه که 1000تومان پول دادی و 100 هزار تومان پس گرفتی
در این مدت ارزش پولت یک صدم شده
فکر میکنی 100 برابر سود داشتی
در صورتی که طلای تو همون قدری بوده که بوده! و اگر با همین پول بخوای همون مقدار طلا بخری(به قول یکی از دوستان) دیگه نمیتونی به دلیل تورم
پس ضرر کردی

کسی سود کرده که طلا رو تولید میکنه
یا از طلا برای تولید چیزی استفاده میکنه
گردش مالی اگر در بخش تولید باشه میتونه یک دهم این مقدار سود داشته باشه
اما سودش واقعیه - یعنی کارخونه همونه - اجناس همونا هستند و کل مجموعه در حال رشده
و ارزش واقعی نیروی انسانی ای هستند که دارن کار میکنن و بیکار و انگل اجتماع و همون دلال های بازار نمیشن!
اگر بخوام کامل و دقیق و صریح بنویسم من که چیزی از اقتصاد نمیدونم 100 صفحه میتونم توضیح بدم و یکی یکی دلایل رو روشنسازی کنم
پس لطفا طلا و ارز نخرید - به خودتون و دیگران ضرر میزنید

ایول حسین آقا ...

مخلصیم داداش .... تفکراتمون یکیه .... خیلی میخوامت ...[shaad][shaad][shaad]

بدون پشتوانه
4th February 2015, 03:14 PM
سرمایه گذاری،(البته) و تولید

hasan zalaghi
17th June 2015, 04:58 PM
سایر موارد

رزمنده جوان
13th July 2015, 10:21 AM
با سلام:
به نظر بنده قسمت کشاورزی بهترین سرمای کذاری است هم سود دارد وهم ایجاد شغل می کند .
1:ان کسی که می کارد شغل داردوسود دارد
2:نیروی که انجا کار می کندایجاد شغل شده
3:دلال یا واسطه کر برای خرید فرش میایندباز ایجادشغل شده وبابی برای نون در اوردن انها شده
4:کار خانه ای که محصول را میخرد و مرکبات درست میکندو از این قبیل... .
اگر روزی سر مایه داشته باشم حتما در کشاورزی سر مایکذاری می کنم یا اگر از دوستان کسی پول دارد بیاید شریکی کار شروع کنیم من دانش وحرفش بلدم.

حسین متقی
14th July 2015, 04:17 AM
تولید با تخصص در کشور جهان سوم یا در حال پیشرفت بهترین سوددهی ممکنه رو داره به شرطی که با تخصص و تجربه ی ناشی از شکست های پیشین همراه باشه
و ایده ی خوبی هم پشت سرش باشه
البته قانون اقتصاد میگه هرچی سود بالاتر باشه ریسک هم بالاتر میشه
مثل کارمندی که حقوق کم ولی بدون ریسکی داره و دزدی که سود بینهایت زیاد ولی ریسک بالایی داره>!!!!> البته میدونم دزدی کار ولی این یک نقل قوله

ایرج رحمانی
16th July 2015, 12:42 AM
سلام ، خرید انتقال سرمایه محسوب میشود بهتر است در تکاپوی افزایش سرمایه ملی کشور باشیم یعنی ایجاد ارزش افزوده اعم از اینکه مستقل باشد مثل راه اندازی واحد تولید یا خدماتی و یا اینکه با مشارکت گذاردن سرمایه خود از طریق بانک و یا بورس و مانند اینها با اندک سرمایه های خود گام های بزرگتر و سرمایه گذاری های اساسی و رقابت پذیر جهانی سبب افزایش سرمایه های ملی و همچنین ایجاد ارزش افزوده و رشد تولید ناخالص ملی گردیم
موفق باشید

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد