PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طرز تهیه آزمایشگاهی نیترید بور

عرفان سلیم زاده
4th June 2013, 02:57 PM
سلام خدمت دوستان گرامی بخش شیمی. من نیاز به ماده شیمیایی نیترید بور دارم اما خیلی گرونه البته 50 یورو به ازای هر بسته 50 گرمی هست اما به پول خودمون یه 250 تا 300 هزار تومانی میشه از طرفی من زیاد نمیخوام و روی کیفیتش حساس نیستم به همین دلیل تصمیم گرفتم اگه شد بدم آزمایشگاه برام درست کنند.یه روش ساده و کم هزینه می خوام که زیاد خرج رو دستم نزاره.مثلا نیتروژن و بور رو بزاریم بغل هم حرارت بدیم تا بشه نیترید بور یا از دو تا ماده دیگه مشتق کنیم.فکرشم نمیکردم انقدر کمیاب باشه!از اورانیم هم کمیاب تره... منتظرم.

عرفان سلیم زاده
4th June 2013, 10:43 PM
آه که ویکیپدیا جان من است،،، یه روش تولید پیدا کردم خیلی خوب بید: B2O3 + 3 CaB6 + 10 N2 → 20 BN + 3 CaO (T > 1500 °C) البته هنوز مشکل کوره و اتمسفر نیتروژن رو دارم که هزینه برداره.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد