PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در کل چقدر به عقل خود تکیه دارید؟

عرفان سلیم زاده
24th May 2013, 04:18 PM
......سلام و عرض ادب خدمت کاربران گرامی سایت. این تاپیک یه نظر سنجی مهمه که همه باید بهش جواب بدن. در واقع من این تاپیک رو می زنم تا واقعا بفهمم چند درصد افراد این سایت واقعا نابغه یا نخبه و باهوش و هر چیزی که خودتون بهش میگید هستند. سوال کلی اینه: چقدر هنگام جواب دادن به سوالات و نظر دادن به عقل و درک و منطق خودتون تکیه می کنین؟ اعداد نظر سنجی از 1 تا 10 هست که عدد 1 به معنای تکیه کم به منطق ذاتی و بیشتر نقل قول کردن از منابع معتبر و عدد 10 هم یعنی تکیه و اکتفای کامل شما به منطق این طور افراد کلا هرچی که به فکرشون برسه میگن و درست یا غلط بودن حرف آنها در همان لحظه براشون مهم نیست. تو جواب دادن صادق باشید و بدونین هدف من از ایجاد این نظرسنجی خدایی نکرده زیر سوال بردن توانایی های شما نیست. اتفاقا این نظر سنجی قراره عکس این موضوع رو ثابت کنه.این که واقعا توانایی های شما چه ویژگی هایی داره و کجا ها به درد میخوره؟ همین رو میتونم بگم که افرادی که بیشتر به نقل قول و رجوع به منابع معتبر اکتفا می کنند افراد دقیق تر،با اعتماد به نفس بالاتر و در جامعه موفق ترند. اما افرادی که به عقل و منطق خود تکیه و اکتفا می کنند افرادی به مراتب خلاق تر،نوآور تر هستند. ویژگی افراد دسته اول اینه که برای کمک کردن در خط مقدم هستند و دسته دوم عین یک چشمه جوشان علم، درس ها و نکاتی دارند که برای همه ما آموزنده است. افرادی که در میان این دو قرار دارند رو میشه به فرشتگان و منجی ها تشبیه کرد و افراد واقعی که دنیا رو تکان خواهند داد همین افراد اند. سعی کنین به سوال اصلی پاسخ بدید: در کل چقدر به عقل خود تکیه می کنین و چقدر به نقل قول و رجوع به منابع معتبر اصرار دارید؟

سونای
24th May 2013, 06:19 PM
چه سوالی!!!!!!!!!!!!!! خیلی جا خوردم!!!!
چون سوالتون اینه:
چقدر هنگام جواب دادن به سوالات و نظر دادن در تاپیک های سایت علمی نخبگان جوان به عقل و درک و منطق خودتون تکیه می کنین؟
پس من هم نوع جواب دادن توی سایت رو میگم!
صادقانه اینکه یجوارایی با هم مخلوط هم نه!محلول هستن! یا با هم واکنش میدن![nishkhand] تا چیزی بوجود بیاد که تاثیر گزار باشه

شاید بهترین تعبیر این باشه که مث مبحث ایمونولوژی میمونه!!! یسری عوامل دخیل اند تا یسری داده با هم مچ شن و قوی ترین احتمال باعث فعال شدن گیرنده و اتصال شونده و در نهایت کمپلکسی که تشکیل میشه میره واسه تاثیر نهایی .. و درگیر این واکنش برگشت پذیر و دوطرفه هستیم!

با توجه به اینکه توو بخش پزشکی جواب میدم! قطعا با توجه به آموخته هایی که یروزی از یه منبعی مثل کتاب و درس و دانشگاه و استادو مقاله و .... یاد گرفتم باید جواب بدم! اونقدر هم حساس هست که اگر شک داشته باشیم هم نمیتونیم پاسخگو باشیم! پس نمیتونم بگم از درک و منطق خودمه!! چون اینا چیزایی هست که قبلا از یه منبعی یاد گرفتم!

شاید در اون لحظه ی پاسخ دادن، به منبع رجوع نکنم! چون اونقدر خوندیم که حفظ کردیم! اما خلاصه این اطلاعات رو از یه منبعی یاد گرفتم!

زیادی نمیشه به چشمه جوشان اکتفا کرد! جایگاه عقل و منطق و این چشمه ی جوشان توو جواب دادنِ من! تنها اینه که پازل درست کنم!!! یا داده ها رو جمع کنم و به جواب برسم!
با توجه به قطعه ها یا داده ها یی که توی سوال پرسش کننده هست! نزدیک ترین شکلی رو که میشه میسازم و کنار هم قرار دادن اینها باعث خوندن رمز میشه! رمز رو بدونی پاسخ رو میدی! یا داده ها رو جمع میکنم به یه جواب میرسم! این از عقل و منطق

اما حالا همین هم به نوعی باز همون کمک گرفتن از منبع میشه! چون اگر منبع نبود من نمیتونستم نوع ِ کنار هم قرار دادنشون رو بدونم و سوادِ خوندنِ رمز رو نداشتم! یا اگر منبع نبودو من یروزی یاد نمیگرفتم! حالا نمیدونستم دو + دو میشه 4!!

و یه نکته ای هم که توی این درک و منطقی که پس از یاد گرفتن هست هم بگم! استاد ما یه دوستی داشتن خودشون متخصص و جراح بودن! کمر درد داشتن این جراح با توجه به تخصصی که داشتن نوع درد خودشون رو بعد از عکس برداری و .... تشخیص دادن و نیاز دونستن که عمل شن! چون همه علائم این رو نشون میداد که به عمل نیاز هست...و یکی از همکارانشون این عمل رو براشون انجام دادن اما بعد از اون هم خوب نشدن!!!!!!!!!!!!!!!! که تصادفا این ماجرا رو برا استاد ما تعریف میکنن و ایشون میگن که واسه چی اول عمل کردین! میتونه عفونت با باکتری یا قارچ باشه!!! باید این رو بررسی کنی!

هر کدومشون این داده های مشترک رو با توجه به تخصصشون به جوابی متفاوت رسوندن!! که این هم مشکل ِ زیادی جزئی شدنِ هر کس توی علم ِ امروزه!!

پس همین درک و منطق و نگاه ابعادی من به قضیه هم، محدود میشه به همون دانسته ها و داده هایی که یروزی از یه منبعی به ذهنم دادم!!!

هرکاری میکنم نمیتونم این دوتا رو از هم جدا کنم![khanderiz]
[golrooz][golrooz][golrooz]

sr hesabi
24th May 2013, 07:17 PM
......سلام و عرض ادب خدمت کاربران گرامی سایت.

سلام عرفان خان ممنون از نظرسنجی جالبت[tashvigh]
جواب دادن به این سوال یکم مشکله چون تو زمانی که داری به یه سوال جواب میدی حتی اگه صریح نقل قول نکنی غیر مستقیم داری این کارو میکنی
چون تو داری به اموخته هات رجوع میکنی که این اموخته ها رو از روی همون منابع بدست اوردی
ولی در کل من خودم به شخصه زیاد ادم ی نیستم که واسه همه چیز بخوام منبع و... بیارم
البته برای بعضی چیزا لازم هست.[golrooz]

عرفان سلیم زاده
24th May 2013, 07:54 PM
چه سوالی!!!!!!!!!!!!!! خیلی جا خوردم!!!!
چون سوالتون اینه:
چقدر هنگام جواب دادن به سوالات و نظر دادن در تاپیک های سایت علمی نخبگان جوان به عقل و درک و منطق خودتون تکیه می کنین؟
پس من هم نوع جواب دادن توی سایت رو میگم!
صادقانه اینکه یجوارایی با هم مخلوط هم نه!محلول هستن! یا با هم واکنش میدن![nishkhand] تا چیزی بوجود بیاد که تاثیر گزار باشه

شاید بهترین تعبیر این باشه که مث مبحث ایمونولوژی میمونه!!! یسری عوامل دخیل اند تا یسری داده با هم مچ شن و قوی ترین احتمال باعث فعال شدن گیرنده و اتصال شونده و در نهایت کمپلکسی که تشکیل میشه میره واسه تاثیر نهایی .. و درگیر این واکنش برگشت پذیر و دوطرفه هستیم!

با توجه به اینکه توو بخش پزشکی جواب میدم! قطعا با توجه به آموخته هایی که یروزی از یه منبعی مثل کتاب و درس و دانشگاه و استادو مقاله و .... یاد گرفتم باید جواب بدم! اونقدر هم حساس هست که اگر شک داشته باشیم هم نمیتونیم پاسخگو باشیم! پس نمیتونم بگم از درک و منطق خودمه!! چون اینا چیزایی هست که قبلا از یه منبعی یاد گرفتم!

شاید در اون لحظه ی پاسخ دادن، به منبع رجوع نکنم! چون اونقدر خوندیم که حفظ کردیم! اما خلاصه این اطلاعات رو از یه منبعی یاد گرفتم!

زیادی نمیشه به چشمه جوشان اکتفا کرد! جایگاه عقل و منطق و این چشمه ی جوشان توو جواب دادنِ من! تنها اینه که پازل درست کنم!!! یا داده ها رو جمع کنم و به جواب برسم!
با توجه به قطعه ها یا داده ها یی که توی سوال پرسش کننده هست! نزدیک ترین شکلی رو که میشه میسازم و کنار هم قرار دادن اینها باعث خوندن رمز میشه! رمز رو بدونی پاسخ رو میدی! یا داده ها رو جمع میکنم به یه جواب میرسم! این از عقل و منطق

اما حالا همین هم به نوعی باز همون کمک گرفتن از منبع میشه! چون اگر منبع نبود من نمیتونستم نوع ِ کنار هم قرار دادنشون رو بدونم و سوادِ خوندنِ رمز رو نداشتم! یا اگر منبع نبودو من یروزی یاد نمیگرفتم! حالا نمیدونستم دو + دو میشه 4!!

و یه نکته ای هم که توی این درک و منطقی که پس از یاد گرفتن هست هم بگم! استاد ما یه دوستی داشتن خودشون متخصص و جراح بودن! کمر درد داشتن این جراح با توجه به تخصصی که داشتن نوع درد خودشون رو بعد از عکس برداری و .... تشخیص دادن و نیاز دونستن که عمل شن! چون همه علائم این رو نشون میداد که به عمل نیاز هست...و یکی از همکارانشون این عمل رو براشون انجام دادن اما بعد از اون هم خوب نشدن!!!!!!!!!!!!!!!! که تصادفا این ماجرا رو برا استاد ما تعریف میکنن و ایشون میگن که واسه چی اول عمل کردین! میتونه عفونت با باکتری یا قارچ باشه!!! باید این رو بررسی کنی!

هر کدومشون این داده های مشترک رو با توجه به تخصصشون به جوابی متفاوت رسوندن!! که این هم مشکل ِ زیادی جزئی شدنِ هر کس توی علم ِ امروزه!!

پس همین درک و منطق و نگاه ابعادی من به قضیه هم، محدود میشه به همون دانسته ها و داده هایی که یروزی از یه منبعی به ذهنم دادم!!!

هرکاری میکنم نمیتونم این دوتا رو از هم جدا کنم![khanderiz]
[golrooz][golrooz]
سلام آبجی خوبی؟ممنونم از پست.
درد جامعه علمی امروز اینه که واقعا برای اطلاعات ورودی ارزشی قائل نیست.
مشکل جامعه امروز سریع شدن کاذبه.
من برای امثال شما هم یه دسته بندی گذاشتم "منجی" اگه واقعا متن رو با دقت کامل می خوندین گزینه 5 رو انتخاب می کردید.
ببخشید رک صحبت کردم خیلی ممنونم که شرکت کردید.[golrooz]

عرفان سلیم زاده
24th May 2013, 08:56 PM
سلام عرفان خان ممنون از نظرسنجی جالبت[tashvigh] جواب دادن به این سوال یکم مشکله چون تو زمانی که داری به یه سوال جواب میدی حتی اگه صریح نقل قول نکنی غیر مستقیم داری این کارو میکنی چون تو داری به اموخته هات رجوع میکنی که این اموخته ها رو از روی همون منابع بدست اوردی ولی در کل من خودم به شخصه زیاد ادم ی نیستم که واسه همه چیز بخوام منبع و... بیارم البته برای بعضی چیزا لازم هست.[golrooz] سلام یه توضیح کوچیک بدم. عدد 1 به این معنیه که شما اصلا زحمت فکر کردن به خودتون نمیدید و عدد 10 هم به این معنیه که زحمت مطالعه و آوردن نقل قول رو به خودتون نمیدید. از 2 تا 9 هم درجات مختلفه که بسته به شخصیت شما هست این که بیشتر کدوم طرفی باشید. عدد 5 قوی ترین عدده چون نشانه میانه روی کامل به حساب میاد. موفق باشید.

عرفان سلیم زاده
24th May 2013, 11:11 PM
عزیزان توجه کنین اخم و عصبانی بودن من بیشتر جنبه انتقادی داره.به خدا همه شما عین داداش و آبجی هام برام عزیزین.امیدوارم به دل نگیرین و سعی کنین حرفی رو که میخوام بزنم رو درست بگیرید.هدف ام همینه.ممنون.

Almas Parsi
24th May 2013, 11:19 PM
سلام یه توضیح کوچیک بدم. عدد 1 به این معنیه که شما اصلا زحمت فکر کردن به خودتون نمیدید و عدد 10 هم به این معنیه که زحمت مطالعه و آوردن نقل قول رو به خودتون نمیدید. از 2 تا 9 هم درجات مختلفه که بسته به شخصیت شما هست این که بیشتر کدوم طرفی باشید. عدد 5 قوی ترین عدده چون نشانه میانه روی کامل به حساب میاد. موفق باشید.

سلام آقا عرفان با سپاس از تاپیک پربارتون [tashvigh]
ولی کاشکی درجه بندی رو در انتهای نظر سنجی اعلام میفر مودید چرا که از لحاظ انتخاب گزینه با فرموده شما رسیدن به نتیجه مطلوب خیلی واقعی در نخواهد اومد چرا که وقتی هر فردی تصمیم به قضاوت خودش میگیره طبعا به سمت بهتر بودن و متمایز بودن گرایش پیدا میکنه و سعی میکنه بخاطر غریزه انسانی برتریت های فردی گزینه مطلوب تر رو بدون قضاوت عادلانه در مورد خودش انتخاب کنه
این تاپیک یه جورایی تست و محک زدن رو برای هر فرد در خصوص دیدگاه و تفکرش ایجاد میکنه به شرطی که انتخاب گزینه مطلوب به دور از هر عامل محیطی از جمله رقابت باشه
در کل از زحمات شما نهایت سپاس رو دارم[golrooz]

SaSaMc2
25th May 2013, 12:56 AM
سلام...[golrooz]

من عموما تا جايي كه بتونم از عقلم استفاده ميكنم...

ممكنه نتيجه مناسب هم نگيرم و شكست بخورم...

ولي اينجوري برام لذت بخش تره...

به قول معروف چيزي رو كه خودم متوجه نشم ميخوام سر سگ توش بجوشه...[nadanestan]

امكان نداره فيلمي رو كه يكي گفته تهش چي ميشه رو نيگاه كنم...

غير از فيلم خودم كه خيلي وقته سوخته و تهش از اولش مشحص تره...

ولي اين بحث ربطي به مطالعه نداره...

توي مطالعه اگر اصل مطلب رو متوجه نشم برام شكسته تا اينكه كلا مطالعه نكنم و فقز خودم روش فكر كنم...

توي نوشته هام بيشترين مراجعه من به گوگل و بابيلون هست واسه غلط املايي كه كلا هميشه مشكل دارم باهاش...

توي شعر گفتن هم هر وقت به بن بست ميرسم ميرم شعر ميخونم تا فكرم آزاد شه...

هميشه هم روي حرفم پافشاري ميكنم تا وقتي خلافش بهم ثابت نشده...

سونای
25th May 2013, 07:09 AM
سلام آبجی خوبی؟ممنونم از پست.
درد جامعه علمی امروز اینه که واقعا برای اطلاعات ورودی ارزشی قائل نیست.
مشکل جامعه امروز سریع شدن کاذبه.
من برای امثال شما هم یه دسته بندی گذاشتم "منجی" اگه واقعا متن رو با دقت کامل می خوندین گزینه 5 رو انتخاب می کردید.
ببخشید رک صحبت کردم خیلی ممنونم که شرکت کردید.[golrooz]

سلام داداشم ممنون به خوبی شما... خواهش برام جالب بود ....

اینو =» / مشکل جامعه امروز سریع شدن کاذبه. / متوجه نشدم تقریبا منظورتون به کدوم بخش از گفته هام بود!!

در خصوص این که گفتین اگه متن رو با دقت میخوندین.... باید بگم که آقا داداش پستهایی رو که شما و بعضی های دیگه[sootzadan] میزارید جرات ندارم با دقت نخونم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! وقتی دچار اعتماد به نفس کاذب شدم [khanderiz]و حاضر شدم به سوال شما!!! پاسخ بدم، یعنی بسیییییییییییییار با دقت خوندم![sootzadan][nishkhand] اونقد با دقت خوندم و از بعد های مختلف بهش نگاه کردم که هنگ کردم و توو جواب دادنش موندم( اینم یه بیماریه بهش میگن وسواس فکری[nishkhand])

اولش میخواستم بگم 50 . 50 ! اما وقتی تعریفتون رو از 50 50 خوندم! دیدم منصفانه نیست که به خودم نسبت بدم!!!!!!! و وقتی بیشتر دقت کردم دیدم خداییش نمیشه بگم نصف نصف! بسته به نوع سوال متفاوت هست!!
گاهی یه سوال اونقدر ساده هست که به محض روبرو شدن باهاش نیازی به تحلیل نیست و همون به ذهن سپرده ها رو [B]فقط به زبون میاری ( به انگشت![cheshmak]) خب اینجا نمیتونم بگم 50 درصد از منطق و درک و چشمه استفاده کردم!
یه سوال حد واسط هست و مجبوری هم از تحلیل استفاده کنی هم از منابعی که توی ذهنت هست...
و گاهی هم بالعکس ِ مورد اول، اونقد باید کلنجار بری و از زاویه های مختلف نگاه کنی! تا بتونی تشخیصی مناسب داشته باشی و در نهایت یه جواب یه کلمه ای بدی!
خب اینا برابر نیست!!!! بـَعدش هم گفتم خب از اینا میانگین بگیرم و به یه جواب برسم!!!! دیدم جواب این میانگین اون جوابی نیست که باید به این سوال داد!
چون سوال گفته به پرسش چه نوع پاسخی میدی؟ من میگم پاسخ ِ من بسته به نوع ِ پرسش متغییر هست! پس میانگین گیری این سه نوع پاسخ (و بلکه بیشتر) به نظرم اون جوابی نبود که شما منتظرش بودین! چون تکلیف نوع پرسش برام مشخص نبود!
خلاصه همون کمپلکس و واکنش دوطرفه که اول گفته بودم هست...

ولی اگه نوع پرسش جدا بشه !
مثلا پرسش های ساده( مثل تعریف یه واژه ).....صادقانه میگم تحلیلی نمیکنم فقط چیزی رو که در اثر تکرار حفظ کردم به زبون یا همون در ایینجا به انگشت میارم[khanderiz]که این حفظیجات همون استفاده از منبع هست!
پرسش های حد واسط = 50 50 همون منجی !
پرسش هایی که به تحلیل نیاز داره ....خب بیشتر استفاده از همون چشمه و درک و منطق و تحلیل و نگاه ابعادی و ...... و در نهایت یه پاسخ

که حالا خود این تحلیل ها گاهی فقط وابسته به منبع هست گاهی هم وابسته به منبع هم اون پیچیدگی و توانایی ذهنی!

جواب این نظر سنجی ها چون خیلی مهمه واسه همین نخواستم سر سری جواب بدم! زیادی دقت کردم شد این[bamazegi][nadidan][shaad][nishkhand]
البته یه چیزای دیگه هم هست توی ذهنم که نمیاد به زبون!!! دیشب نگهبان شب بودم[nishkhand] مغزم دیگه یاری نمیده! 4 نفر کشیک بودیم دونفر تا خود صبح خوابیدن!سه چهار بار پا شدن گفتن همه چی خوبه؟! دونفر موندیم!!!! این شبه هم دست هر چی شب یلداست از پشت بسته بود!!!!!!!!!!!!!!!!!! دیگه تموم نمیشد!!!!!!!!![khabalood][sar dard]
نه خواهش میکنم داداش! ما که با هم ازین حرفا نداریم! رک گویی شما باعث رشد ما هست....[golrooz][golrooz][golrooz]

عرفان سلیم زاده
26th May 2013, 07:41 PM
سلام داداشم ممنون به خوبی شما... خواهش برام جالب بود .... اینو =» / مشکل جامعه امروز سریع شدن کاذبه. / متوجه نشدم تقریبا منظورتون به کدوم بخش از گفته هام بود!! در خصوص این که گفتین اگه متن رو با دقت میخوندین.... باید بگم که آقا داداش پستهایی رو که شما و بعضی های دیگه[sootzadan] میزارید جرات ندارم با دقت نخونم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! وقتی دچار اعتماد به نفس کاذب شدم [khanderiz]و حاضر شدم به سوال شما!!! پاسخ بدم، یعنی بسیییییییییییییار با دقت خوندم![sootzadan][nishkhand] اونقد با دقت خوندم و از بعد های مختلف بهش نگاه کردم که هنگ کردم و توو جواب دادنش موندم( اینم یه بیماریه بهش میگن وسواس فکری[nishkhand]) اولش میخواستم بگم 50 . 50 ! اما وقتی تعریفتون رو از 50 50 خوندم! دیدم منصفانه نیست که به خودم نسبت بدم!!!!!!! و وقتی بیشتر دقت کردم دیدم خداییش نمیشه بگم نصف نصف! بسته به نوع سوال متفاوت هست!! گاهی یه سوال اونقدر ساده هست که به محض روبرو شدن باهاش نیازی به تحلیل نیست و همون به ذهن سپرده ها رو [B]فقط به زبون میاری ( به انگشت![cheshmak]) خب اینجا نمیتونم بگم 50 درصد از منطق و درک و چشمه استفاده کردم! یه سوال حد واسط هست و مجبوری هم از تحلیل استفاده کنی هم از منابعی که توی ذهنت هست... و گاهی هم بالعکس ِ مورد اول، اونقد باید کلنجار بری و از زاویه های مختلف نگاه کنی! تا بتونی تشخیصی مناسب داشته باشی و در نهایت یه جواب یه کلمه ای بدی! خب اینا برابر نیست!!!! بـَعدش هم گفتم خب از اینا میانگین بگیرم و به یه جواب برسم!!!! دیدم جواب این میانگین اون جوابی نیست که باید به این سوال داد! چون سوال گفته به پرسش چه نوع پاسخی میدی؟ من میگم پاسخ ِ من بسته به نوع ِ پرسش متغییر هست! پس میانگین گیری این سه نوع پاسخ (و بلکه بیشتر) به نظرم اون جوابی نبود که شما منتظرش بودین! چون تکلیف نوع پرسش برام مشخص نبود! خلاصه همون کمپلکس و واکنش دوطرفه که اول گفته بودم هست... ولی اگه نوع پرسش جدا بشه ! مثلا پرسش های ساده( مثل تعریف یه واژه ).....صادقانه میگم تحلیلی نمیکنم فقط چیزی رو که در اثر تکرار حفظ کردم به زبون یا همون در ایینجا به انگشت میارم[khanderiz]که این حفظیجات همون استفاده از منبع هست! پرسش های حد واسط = 50 50 همون منجی ! پرسش هایی که به تحلیل نیاز داره ....خب بیشتر استفاده از همون چشمه و درک و منطق و تحلیل و نگاه ابعادی و ...... و در نهایت یه پاسخ که حالا خود این تحلیل ها گاهی فقط وابسته به منبع هست گاهی هم وابسته به منبع هم اون پیچیدگی و توانایی ذهنی! جواب این نظر سنجی ها چون خیلی مهمه واسه همین نخواستم سر سری جواب بدم! زیادی دقت کردم شد این[bamazegi][nadidan][shaad][nishkhand] البته یه چیزای دیگه هم هست توی ذهنم که نمیاد به زبون!!! دیشب نگهبان شب بودم[nishkhand] مغزم دیگه یاری نمیده! 4 نفر کشیک بودیم دونفر تا خود صبح خوابیدن!سه چهار بار پا شدن گفتن همه چی خوبه؟! دونفر موندیم!!!! این شبه هم دست هر چی شب یلداست از پشت بسته بود!!!!!!!!!!!!!!!!!! دیگه تموم نمیشد!!!!!!!!![khabalood][sar dard] نه خواهش میکنم داداش! ما که با هم ازین حرفا نداریم! رک گویی شما باعث رشد ما هست....[golrooz][golrooz][golrooz] سلام خب سریع شدن کاذب بر می گرده به تند خوانی و تند تصمیم گیری و تند اجرا کردن. در واقع امروز بیش از هر چیز سریع رد شدن از موضوعات یا مشکلات مد نظره که درست نیست.گاهی اوقات 10 دقیقه فکر کردن میتونه اساس یه قضیه رو زیر سوال ببره. منظور من از با دقت خوندن این نبود که معنی کلمات تو متن جای داده شده. منظور اینه که برداشت درستی از متن داشته باشید. البته ممنونم که برای اطلاعات ورودی تون انقدر ارزش قائلید. درست میگین 50 50 برای من و بقیه هم خیلی دور از دسترس و واقعیته. درس بزرگ اینجاست که نه تکیه کامل به عقل کار درستیه و نه تکیه کامل به منابع و مراجع. اگر ما زیاد به عقل تکیه می کنیم دلیلش اینه که از خوندن مطالب زیاد خوشمون نمیاد که درست نیست و این که بخوایم به منابع و مراجع اکتفا کنیم هم درست نیست چون به هر حال مسئول ماییم و اگه مشکلی پیش بیاد نمیشه انداخت گردن کتاب ها.میشه نتیجه گرفت که یک عالم میانه رو کسه که با تکیه بر عقل خود و کمک گرفتن از مراجع هم مشکلات رو حل بکنه و هم نکات جدید رو یادداشت کنه. این تاپیک درست پیش نرفت هدف این بود که افراد رو به میانه روی دعوت کنیم انشالله تو تاپیک های بعدی بهتر بیان خواهد شد تا سوء تفاهمی پیش نیاد.موفق باشید.

سونای
26th May 2013, 09:52 PM
سلام خب سریع شدن کاذب بر می گرده به تند خوانی و تند تصمیم گیری و تند اجرا کردن. در واقع امروز بیش از هر چیز سریع رد شدن از موضوعات یا مشکلات مد نظره که درست نیست.گاهی اوقات 10 دقیقه فکر کردن میتونه اساس یه قضیه رو زیر سوال ببره. منظور من از با دقت خوندن این نبود که معنی کلمات تو متن جای داده شده. منظور اینه که برداشت درستی از متن داشته باشید. البته ممنونم که برای اطلاعات ورودی تون انقدر ارزش قائلید. درست میگین 50 50 برای من و بقیه هم خیلی دور از دسترس و واقعیته. درس بزرگ اینجاست که نه تکیه کامل به عقل کار درستیه و نه تکیه کامل به منابع و مراجع. اگر ما زیاد به عقل تکیه می کنیم دلیلش اینه که از خوندن مطالب زیاد خوشمون نمیاد که درست نیست و این که بخوایم به منابع و مراجع اکتفا کنیم هم درست نیست چون به هر حال مسئول ماییم و اگه مشکلی پیش بیاد نمیشه انداخت گردن کتاب ها.میشه نتیجه گرفت که یک عالم میانه رو کسه که با تکیه بر عقل خود و کمک گرفتن از مراجع هم مشکلات رو حل بکنه و هم نکات جدید رو یادداشت کنه. این تاپیک درست پیش نرفت هدف این بود که افراد رو به میانه روی دعوت کنیم انشالله تو تاپیک های بعدی بهتر بیان خواهد شد تا سوء تفاهمی پیش نیاد.موفق باشید.

بله حق با شماست.... نتیجه گیریتون هم واقعا فوق العاده بوده مخصوصا اون تیکه که رنگی کردم

و =»
( هم نکات جدید رو یادداشت کنه ) این چیزیه که بهش فکر نکرده بودم! الان خوندمش یاد استادم دکتر محمد باقری افتادم که ایشون وقتی بهمون درس میدادن و مشکلاتی رو که توی کلاس بچه ها از کتاب میگفتن( حتی اگر برامون قابل درک نبود یا دو مفهوم ازش برداشت میشد ) رو سریع توی یه دفترچه یادداشت میکردن!!! اون زمان نظرمو به خودش جلب نکرده بود! الان گفتین یاد اینکارشون افتادم!!! و پی به اهمیتش بردم!!!!!!!

ممنون فوق العاده بود.....[golrooz]

حسین متقی
27th May 2013, 12:11 AM
من بعضی وقتا حتی تا 1 هم پیش میرم
اما بعضی وقتی تا 10 هم پیش میرم!!
میدونین بستگی به موقعیت داره
اما چون به اندازه ی فکر کردن نمیخونم و بیشتر فکر میکنم و استدلال!!(روش تجربی تخیلی!!)
بیشتر به 10 متمایله تا 1!!!
خب دیگه ما اینطوری ایم دیگه
واسه همین درس نخوندم - نمیتونم اول بخونم بعد لازم داشته باشم
باید لازم داشته باشم تا انگیزه ی کافی برای خوندن پیدا کنم - و فکر کردن هم برام خیلی ساده تره!!

yas-90
27th May 2013, 12:39 AM
سلام دوست گرامی

در جواب در مورد خودم باید بگم من همیشه سعی میکنم با تکیه بر عقلم پیش برم....ولی عقل ناقص من مگه همه چیز رو درک میکنه؟؟؟ مسلما خیر و نیاز به منابع دارم...در مورد فکر کردن به مسائل راستش وقتی یه کلمه نا آشنا هم بینم تا نفهمم چیه و معنیش چیه راحت نمیشینم و البته کلا آدمی هستم که خیلی رو مسائل فکر میکنه.....یا چیزی رو باور ندارم یا اگه باورش کردم دیگه راحت نقض نمیشه مگر اینکه واقعا یه دلیل قانع کننده باشه........ولی هر چیزی رو هم باور ندارم و برای باور داشتن مطالعه میکنم نه یک نظر و عقیده رو چند تا نظر متفاوت رو چون نمیخوام به ذهنم جهت فکری بدم در اصل میخوام خودم بعد بتونم تحلیل کنم

کلا همه جوانب رو عادت دارم بسنجم هم خوب و هم بد فرقی هم نمیکنه موضوع چی باشه

من آدمیم که خیلی از ویژگیهام در دو طیف قرار داره.....یعنی میانه برام وجود نداره.....و چون میدونم این برام خیلی میتونه ضرر داشته باشه الان چند ساله برای ایجاد عادات میانه تلاش میکنم اما خوب هنوز راه زیادی دارم...حالا تکیه بر عقل خودم یا بر منابع خوب سعیمو میکنم هر دو باشه ....چون هیچ وقت فکر نکردم آدم کاملی هستم.....ولی با همه اینا اقرا میکنم هر چیزی رو بشنوم باید برای خودم اول رفع و رجوعش کنم وگرنه باورش نمیکنم .........البته بیشتر برای موارد اعتقادی و مواردی که قابلیت تفسیر دارن

البته اینم بگم منم بالاخره انسانم و همیشه نمیتونم اونجور که باید عمل کنم و خودم رو هم مبرا از نقص نمیدونم......این مواردی که گفتم در یک شرایط کاملا ریلکس و فکر باز و آزاد صحیحه...در شرایط متفاوت مسلما تغییر میکنه و منم منکر این نمیشم گاهی چیزی رو میخونم و یا میشنوم و همون لحظه میپذیرم بعد یه جا یکی دیگه خیلی زیبا اونو نقض میکنه و من تازه متوجه میشم چقدر راحت بدون فکر اونو پذیرفتم

نمیدونم چقدر تونستم جواب مناسب سوال رو بدم ولی خوشحال میشم شما نمره رو تعیین کنید چون راستش خودم نتونستم

پاینده باشید[golrooz]

حسین متقی
27th May 2013, 12:51 AM
خیلی جالبه
از نظر من پدرم ادم موفقیه
لیسانس عمران - با کلی سابقه موفق کاری و کلی تقدیر نامه از شهردار های مختلف!
چون 10 برابر چیزی که بوده به صورت سالم رشد کرده میگم موفق - الان هم تا جایی که میدونم فقط کارای فنی و مدیریتی انجام میده و قاطی باندبازی نمیشه
این سوال رو ازش پرسیدم و گفت 3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
من فکر میکردم حداقل بگه 6
اما پدرم بر خلاف من خیلی محتاط و محافظه کاره و سعی میکنه بیشتر از واقعیات و منابع استفاده کنه تا خلاقیت داشته باشه
البته این لازمه ی بقا تو یه سیستم منظمه!
اما خب -- اصلا از بابام انتظار نداشتم - یا بهتره بگم اصلا از خودم انتظار نداشتم انقدر با پدرم تفاوت داشته باشم در زمینه ی تصمیم گیری و نتیجه گیری و حل مسئله!!
اینجاست که میگن گیرم پدر تو بود فاضل - از فضل پدر مرا هیچ نبود حاصل!
برعکس دراومدیم تازه !!!

عرفان بهت تبریک میگم
خیلی حرفات دقیق بود
نمیدونم منبع داشت یا از خودت دراوردی
ولی خیلی دقیق داره پیش بینی میکنه!![nadanestan]

رضوس
27th May 2013, 03:01 PM
سلام آقای مخفی خان عزیز[nishkhand]
حالا اون موقه که مخفی بودی میگفتیم عرفان حالا که عرفان شدی از درد ناچاری باید بگم مخفی[khande]
جواب به این سوال خیلی سخته به نظر من نه یکی میتونه 10 باشه نه میتونه یک!!! چون به هر حال نمود اطلاعات و مطالعات ما مستقیم با نقل قول یا غیر مستقیم در گفته ها نوشته های ما مشخصه
همچنین ما در برخورد با مسائل گوناگون پاسخ های مختلفی میدیم که به این رفتار ما میگن حل مسئله!!!
که حل مسئله ما میتونه با توجه به داده ها و تجربیات گذشته خودمون یا دیگران باشه
یا میتونه تصمیمات آنی با توجه به اطلاعات کسب شده و موجود در این حالت خاص باشه
من به شخصه در تمام سوالات سعی میکنم نمره ای که به خودم میدم کمتر از 6 نباشه ولی اگر شما از من در مورد یه کلمه بپرسی من قطعا جوابی که به شما میدم کاملا نقل قول از یک فرهنگ لغته پس نمره جواب دادن من به اون سوال 1 میشه
ولی الان که دارم سوال شما رو جواب میدم جواب من بر اساس عقل و درک و منطق خودمه و اگر اون حل مسئله رو چند خط قبل نمیگفتم شاید میتونستم به خودم نمره 10 رو بدم
ولی من با توجه به رشتم و مطالعاتی که داشتم یاد گرفتم که نسخه ی یه جای دیگه الزاما در یک جای دیگه جوابگو نیست پس پاسخ های ما باید بر اساس منطق و عقل خودمون باشه
به قول معلممون زیست شناسی علمیه که همیشه توش 2*2 تا 4 تا نمیشه بعضی وقتا میتون 5تا بشه بعضی وقتا 3تا گاهی وقتا خیلی و بعضی وقتا هیچ
و به نظر من این برای زندگی های ما هم صادقه
ما جایی میتونیم نقل مستقیم کنیم که شرایط و ظوابط کاملا یکسان باشه ولی با تغییر به پارامتر تمام معادلات میتونه عوض بشه
خب خیلی حرف زدم[khande]
من از انتقاد خوشم میاد پس اگه کسی خواست چیزی بگه من در خدمتم
با تشکر از آقا عرفان بخاطر پست مفیدش[golrooz]
[shademan][shademan][shademan][shademan][shademan][shademan][shademan][shademan][shademan][shademan][shademan][shademan][shademan][shademan][shademan][shademan][shademan]

.مخفی.
27th May 2013, 09:57 PM
عزیزم هر که یک استعداد توانایی خاص خودشو داره یکی میتونه یک چیزی اختراع کنه یکی میتونه مقاله خوب بنویشه تازه مقالش میتونه از اختراع مفید تر باشه پس نتیجه میگیریم نمیشه در مورد استعداد دیگران اظهار نظر کرد

.مخفی.
28th May 2013, 08:32 AM
الان من مخفی هستم

عرفان سلیم زاده
28th May 2013, 10:23 AM
الان من مخفی هستم

اشتباه نکن مخفی ینام کاربری نبود مخفی یک تندیس زمردین بود با نگین هایی که مانند میوه ای از درخت به زمین میریختن ...

.مخفی.
28th May 2013, 10:33 AM
به به از خودت تعریف میکنی

randy orton
16th June 2013, 05:17 PM
سوال جالبیه[khande]به خودم 7-8 میدم

ppm
14th August 2013, 12:38 PM
سلام به نظرمن افرادمختلف تصمیمات منطقی وعاقلانه روبراساس تفکرات خودشون واخلاقیات خودشون دسته بندی میکنندوطبقش عمل میکنن قصدتوهین به هیچ کس روندارم ولی شایدخیلی ازکسانیکه عدد10روانتخاب کردن منطقشون وچیزی که بهش به عنوان یه کارعاقلانه عمل میکنن(البته به نظرخودشون)باچیزی که بایدمتفاوت وشایدخلاف آن باشدکارتون کارجالبی بودامابه کارروانشناسانه ودقیق تری احتیاج داشت.اگه درمجلات دقت کردین برای تست ویژگیهای مختلف درافرادسوالاتی رودراون زمینه مطرح میکنن که کاملابااون مرتبطه وبعدبراساس قراردادی که گذاشتن بامخاطب امتیازگذاری میکنن واتفاقانتایج خوبی میگیرن.امااینجافقط یک سوال شدکهممکنه پاسخش براساس یک جمع بندی سریع وغیردقیق باشه.پس بایداین موضوع رودرزمینه های مختلف مطرح میکردیدتانتیجه ی بهترونزدیکتری داشته باشه.به امیددقت بیشتر....

1=1+1
14th August 2013, 03:10 PM
من بیشتر رو حساب تحقیقات و منابع حرف میزنم

چون اطلاعات خودم کمه

در حدی نیستم بتونم به علمم تکیه کنم

maryam kia
17th September 2013, 05:46 AM
من شماره7انتخاب کردم.حالا نمیدونم فلسفش چیه[nadanestan]
در کل من یه ادمه محکم شایدم یه ذره مغرورم حرفامو بدونه رودربایستی میزنم.نظرمو خیلی راحت میگم.از چیزی نمیترسم
علم زیادیم ندارم ک بهش بنازم.بعضی اوقات به دنباله منبع میرم ولی نه همیشه.یه جورایی50/50ست.
شخصیتم واقعا همینه.شاید بد باشه شاید خوب[nadanestan]ولی برای گفتن نظرم واهمه ای ندارم.برای همینه توی همه ی کنفرانسا از من استفاده میشد[nishkhand]
خلاصه شرمنده من اینجوریم[khejalat]

armin_gera
18th September 2013, 02:27 PM
سلام به همگی
آقا سوالت یه کم پارادکس داره
من خودم 7.5 مد نظرم بود که 7 رو تو گزینه ها انتخاب کردم
چون منطق همون اتکا و نقل قول به منابع دیکست وقتی شما منبعی رو مطالعه میکنید و اون رو قبول میکنید مطالب و قواعد اون منبع میشه بخشی از منطق شما, اصلا اون منبع هم حاصل و قسمتی از منطق نویسنده هست
اصلا منطق چی هست؟قواعد و چارچوب هایی که ما از بدو تولد در ارتباط با محیط و... کسبش میکنیم به این میگن منطق
مثلا شما از کجا میدونید 2*2میشه 4 ؟ درسته این یه عبارت ساده ی منظقی هست ولی از کجا میگیم اصلا ما تا قبل از 7 سالگی چیزی به اسم 2 و 4 تو منطقمون نبود!
بهتر بود سوال اینطوری مطرح میشد که وقتی به مساله ای بر میخورید ترجیح میدید خودتون حلش کنید و روش کار کنید و تا یه جایی برسونید یا میرید دنبال راه کار های اراعه شده؟(که البته این سوال هم اون بار معنایی نظرسنجی رو نمیده)
یا این سوال رو من خودم خیلی به کار میبرم, ترجیح میدید یه چیزی رو بسازید یا از بازار برید بخریدش؟
من شخصا از گروه اولم و اکثر چیزایی که میخوام داشته باشم رو میسازم مثلا همین الان هم دارم ساب ووفر و یه امپلی پرقدرت میسازم که هرکی خواست ادرس تاپیکشو تقدیم کنم (البته بیشتر به خاطر بودجه هست همین سابو تجهیزاتش امادش 400 ولی بخوای خودت بسازی با 100 میشه تمومش کرد [nishkhand])

به نظر من منطق یه موتور هست و نقل قول و... به منزله ی بنزین این محرکه هست
حالا بعضیا موتورشون 8 سیلند با 700 اسب هست و بنزینشون همچین بدک نیست بعضی ها هم موتورشون 4 سیلندر 110 اسبی(206 تیپ 5 [bamazegi]) هست با بنزین با اکتان خیلی بالا !!

"افرادی که در میان این دو قرار دارند رو میشه به فرشتگان و منجی ها تشبیه کرد و افراد واقعی که دنیا رو تکان خواهند داد همین افراد اند. "

به نظر من کسایی که دنیارو تغییر میدن کسایی هستن که موتور 8 سیلند 700 اسبی دارن و بهترین بنزین ها در اختیارشون قرار میگیره

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد