PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیوگرافی شیطان

diana3
18th May 2013, 10:33 AM
http://ariyanet.net/wp-content/uploads/2013/05/IMG23412641.jpg (http://ariyanet.net/wp-content/uploads/2013/05/IMG23412641.jpg)
شیطان، نخستین کسى بود که بعضى کارها را مرتکب شد و پیش از او کسى آنها را انجام نداده بود. و آنها از این قرارند
- اولین کسى که قیاس نمود و خود را از حضرت آدم علیه السلام برتر و بالاتر دانست و گفت : من از آتشم و او از خاک در حالى که آتش از خاک بالاتر است.- اولین کسى که در پیشگاه با عظمت الهى تکبر نمود و به دستور خالق خود عمل نکرد.- اولین کسى که که معصیت و نافرمانى خدا را کرد و آشکارا با او مخالفت نمود.- اولین کسى که به دروغ گفت : خدا گفته از این درخت نخورید، چون درخت جاوید است و اگر کسى از آن بخورد تا ابد زنده مى ماند و با خدا شریک مى شود.- اولین کسى که که قسم به دروغ خورد و گفت : من شما را نصیحت مى کنم.- اولین کسى که نماز خواند و یک رکعت آن چهار هزار سال طول کشید.- اولین کسى که که غنا و آواز خواند، همان زمانى که آدم علیه السلام از درخت نهى شده خورد.- اولین کسى که نوحه خواند و گریست ؛ چون او را به زمین فرستادند، به یاد بهشت و نعمتهاى آن نوحه و گریه کرد.- اولین کسى که لواط کرد آنگاه که به میان قوم لوط آمد.- اولین کسى که دستور ساختن منجنیق را داد تا حضرت ابراهیم علیه السلام را با آن در آتش اندازند.- اولین کسى که دستور ساختن نوره را در زمان حضرت سلیمان داد، براى این که موهاى اضافى پاى بلقیس پادشاه سبا را از بین ببرند.- اولین کسى که دستور ساختن شیشه را داد تا حضرت سلیمان علیه السلام آن را روى خندق گذارد و بلقیس را آزمایش کند.- اولین کسى که عبادت و بندگى او، فرشتگان را به تعجب در آورد!- اولین کسى که به خداى خود اعتراض کرد.- اولین کسى که شبیه شدن به دیگران را مطرح و مردم را به آن تشویق کرد.- اولین کسى که که سحر و جادو کرد و آن دو را به مردم یاد داد.- اولین کسى که براى زیبایى ، زلف گذاشت.- اولین کسى که نقاشى کرد و چهره کشید.- اولین کسى که آتش حسدش شعله ور شد.- اولین کسى که به ناحق مخاصمه و جدال کرد.- اولین کسى که خداى تعالى به او لعنت نمود( و از ناراحتى فریاد کشید).- اولین کسى که به خدا کفر ورزید.- اولین کسى که گریه دروغى نمود.- اولین کسى که عبادت و خلقت خود را ستود.- اولین کسى که صورتهاى مجسمه و بت را ساخت

محسن مهابادی زاده
18th May 2013, 01:26 PM
ازمتن شاید اين استنباط بشه که تمام کارهایی را كه شیطان انجام داده پس بد و زشته ومانبايد انجام بدیم ؛اما برخی ازاین كارها واقدامات رفتار ومسلک پيامبران و انسانهای مومن شده و تا الان هم ادامه داره فقط یک چيزمهم این وسط وجود داره که فرق بین رفتارشیطان و رفتارپیامبران هست؛ اون چیز نيت وانگیزه ونفس عمل هست ؛ نیت ونفس عمل شيطان بد و منفی بوده ولی پيامبران نیت و نفس عملشون مثبت بود؛

mahmoodmah
18th May 2013, 06:50 PM
Funny Childish Stories

((داستان های کودکانه خنده دار))

منظورت از این جمله چیه؟

mahmoodmah
18th May 2013, 06:55 PM
http://img.tebyan.net/big/1386/07/1918123916717712980231701172222092001682550.jpg

شیطان، نخستین كسى بود كه بعضى كارها را مرتكب شد و پیش از او كسى آنها را انجام نداده بود. و آنها از این قرارند:
- اولین كسى كه قیاس نمود و خود را از حضرت آدم علیه السلام برتر و بالاتر دانست و گفت : من از آتشم و او از خاك در حالى كه آتش از خاك بالاتر است .(1)
- اولین كسى كه در پیشگاه با عظمت الهى تكبر نمود و به دستور خالق خود عمل نكرد.(2)
- اولین كسى كه كه معصیت و نافرمانى خدا را كرد و آشكارا با او مخالفت نمود.(3)
- اولین كسى كه به دروغ گفت : خدا گفته از این درخت نخورید، چون درخت جاوید است و اگر كسى از آن بخورد تا ابد زنده مى ماند و با خدا شریك مى شود.(4)
- اولین كسى كه كه قسم به دروغ خورد و گفت : من شما را نصیحت مى كنم .(5)
شیطان اولین كسى است كه صورت هاى مجسمه و بت را ساخت

- اولین كسى كه نماز خواند و یك ركعت آن چهار هزار سال طول كشید.(6)
- اولین كسى كه كه غنا و آواز خواند، همان زمانى كه آدم علیه السلام از درخت نهى شده خورد.(7)
- اولین كسى كه نوحه خواند و گریست ؛ چون او را به زمین فرستادند، به یاد بهشت و نعمتهاى آن نوحه و گریه كرد.
- اولین كسى كه لواط كرد آنگاه که به میان قوم لوط آمد.(8)
- اولین كسى كه دستور ساختن منجنیق را داد تا حضرت ابراهیم علیه السلام را با آن در آتش اندازند.
- اولین كسى كه دستور ساختن نوره را در زمان حضرت سلیمان داد، براى این كه موهاى اضافى پاى بلقیس پادشاه سبا را از بین ببرند.(8)
- اولین كسى كه دستور ساختن شیشه را داد تا حضرت سلیمان علیه السلام آن را روى خندق گذارد و بلقیس را آزمایش كند.(9)
- اولین كسى كه عبادت و بندگى او، فرشتگان را به تعجب در آورد!
- اولین كسى كه به خداى خود اعتراض كرد.(10)
- اولین كسى كه شبیه شدن به دیگران را مطرح و مردم را به آن تشویق كرد.(11)
- اولین كسى كه كه سحر و جادو كرد و آن دو را به مردم یاد داد.(12)
- اولین كسى كه براى زیبایى ، زلف گذاشت .(13)
اولین كسى كه شبیه شدن به دیگران را مطرح و مردم را به آن تشویق كرد.

- اولین كسى كه نقاشى كرد و چهره كشید.(14)
- اولین كسى كه آتش حسدش شعله ور شد.(15)
- اولین كسى كه به ناحق مخاصمه و جدال كرد.
- اولین كسى كه خداى تعالى به او لعنت نمود( و از ناراحتى فریاد كشید.(16)
- اولین كسى كه به خدا كفر ورزید.(17)
- اولین كسى كه گریه دروغى نمود.(18)
- اولین كسى كه عبادت و خلقت خود را ستود.
- اولین كسى كه صورت هاى مجسمه و بت را ساخت .(19)
-----------------------------------------
پی نوشت ها:1-اعراف (7)، آیه 12.
2-تفسیر قمى ، ص 32، بحار، ج 60، ص 274؛ المیزان ، ج 8، ص 59.
3- حجر(15)، آیه 31.
4- طه (20)، آیه 20.
5- اعراف (7)، آیه 21.
6- نهج البلاغه ، خطبه قاصعه .
7- تفسیر عیاشى ، ج 1، ص 4، بحار، ج 60، ص 199، 219.
8-علل الشرایع ، ج 2، ص 233، بحار، ج 93، ص 306.
9- بحار، ج 14، ص 112.
10- سوره نمل ، آیه 44.
11- كتاب سلیم بن قیس .
12- بقره (2)، آیه 102.
13- كتاب ابلیس ، ص 164 و 165.
14- مكاسب ، شیخ انصارى ، مكاسب محرمه .
15- در المنثور، ج 1، ص 51؛ خصال ، ج 1، ص 50؛ بحار، ج 60، ص 222 و 281.
16- ص (38)، آیه 78.
17- ص (38)، آیه 74.
18- تفسیر عیاشى ، ج 1، ص 40؛ خصال ؛ ج 1، ص 50؛ بحار، ج 60؛ ص 199، 219.
19- مائده (5)، آیه 89.

منبع: (http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=50230)

صالحی حاجی آبادی، نعمت الله، شیطان در کمین گاه،

k.ahmadi
19th May 2013, 12:43 AM
ممنون.[golrooz]

mahmoodmah
20th May 2013, 11:33 PM
فکر می کنم به اندازه ی کافی واضح بود منظورم

امیدوار بودم بعد از پستی که گذاشتم نظرتون عوض بشه
چون منابع اون مطالب درش مشخص شده بود
ولی متاسفانه انگار آیات و روایات برای شما ارزشی نداره

heavenly
20th May 2013, 11:36 PM
امیدوار بودم بعد از پستی که گذاشتم نظرتون عوض بشه
چون منابع اون مطالب درش مشخص شده بود
ولی متاسفانه انگار آیات و روایات برای شما ارزشی نداره

سلام.اولا بابت پستتون سپاس.ثانیا این کاربر دوست دارن همه جا ساز مخالف بزنن بدون هیچ دلیل و برهانی
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?169780-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%B5%D8%A7%D9%81%DB%8C-%DA%AF%D9%84%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86%D B%8C&p=463553#post463553

heavenly
21st May 2013, 12:15 AM
"ضمنا نگاهی به تاریخ بندازید - کسانی که ساز مخالف زده اند اسطوره شده اند - مثل گالیله که ارسطو رو زیر سوال برد و از سوی کلیسا محکوم شد"

امیدوارم در آینده ای نزدیک شاهد اسطوره شدن شما همچون گالیله باشیم...موفق باشید[shaad]

mahmoodmah
21st May 2013, 12:47 AM
به قول موریس مترلینگ ( که اگه به شما باشه ایشون رو هم قبول ندارید ) : برخی از مردم و در بعضی موارد پیشوایان دینی آنقدر با قاطعیت در مورد تصمیمات خدا و جهان دیگر صحبت می کنند که گویی ظهر آن روز در آن دنیا با خداوند ناهار خورده اند

- )

سلام
تمام مدت داشتم فکر می کردم که چرا همچین افکاری در ذهن شماست

((آن چه انسان هرگز نخواهد فهمید این است که چگونه در مقابل کسی که ما را آفریده و همه چیز ما از اوست مسوول خواهیم شد و او از ما بازخواست خواهد کرد ؟!؟!؟))

شما خیلی تحت تاثیر این نویسنده هستید

((هرگز اين حقيقت را فراموش نكنيد آن كسی كه در مورد ما دادرسی می نمايد همان است كه ما را آفريده و بنابراين نمی تواند به آفريده خود كيفر دهد.))

http://www.blogfa.com/photo/m/meterling.jpg

اگر بگوييم مترلينگ به منزله سقراط عصر حاضر است سقراط را خيلي بزرگ و مترلينگ را كوچك كرده ايم.
( بركسون )

در فكر و قلب مترلينگ چنان خدای بزرگ و لايزالی وجود دارد كه چنين خدايی تا كنون به فكر هيچكدام از افراد بشر نرسيده است.
( انيشتن )

اگه واقعا فکر می کنید افکار نو آورانه دارید پس بهتره شما هم تقلید رو کنار بزارید

ناظر سایت
21st May 2013, 04:19 AM
سلام
از تمامی کاربران عزیز درخواست میکنم ضمن رعایت قوانین سایت باعث تشنج در موضوع نشوند.

متشکرم.

morta.z
21st May 2013, 05:03 AM
دو.ستانی که نظراتتون اعلام کردید لطفا به نظرات همدیگه احترام بذارین (نظرات وعقاید همه چه خوب چه بد محترمه)
ودر یک فضای منطقی بدون سرکوب همدیگه فقط هرکس نظر و دیدگاه خودش بیان کنه ودر نهایت خود افراد بهترین راه
انتخاب میکنند بیایید فقط راهنما باشیم
یکی از خصلتهای شیطان تفرقه وجنگ بین انسانهاست (درمسیر خواسته های شیطان قدم برنداریم)........متشکرم

عرفان سلیم زاده
22nd May 2013, 01:14 PM
مرسی باحال بود.البته بهتر بود که به جای این که بگید چکار کرده بگید چه نوع از گناهی رو انجام داده.مثلا ساخت بت میشه شرک ورزیدن به خدا و قسم دروغ بستن به خدا و غیره اینطوری درکش آسونتره.

elham_fafa
25th June 2013, 02:05 AM
خسته شدم اینقد دنبالت گشتم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد