PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث چطوری شاد باشیم ؟

AvAstiN
9th May 2009, 08:35 PM
دوستای گلم ، تو این تاپیک قراره درباره ی شادی بحث کنیم . اینکه اصلا خوبه همیشه شاد باشیم یا یه جاهایی غم هم ،بد نیست؟ شادی در اثر عوامل بیرونی ایجاد می شه یا فاکتورهای درونی اونو ایجاد می کنند ؟چه چیزایی باعث تشدید شادی می شه و چه چیزایی اونو کمرنگ می کنه ؟ چه طوری همیشه شاد باشیم؟بین شادی و آرامش چه رابطه ای هست؟ اصلا رابطه هست ؟

نظر شما چیه؟@};-@};-@};-

kamanabroo
9th May 2009, 09:13 PM
در بخشي از مغز كه مربوط به شادي انسان ميشه، نيروي شادي ذخيره مي شه و تجربه هايي كه انسان مي بينه و براش پيش مياد كه موجب خوشحالي اش ميشن ، مقداري از آنها در اين قسمت مغز ذخيره مي شن.

چون انسان در هر حالي بايد داراي نشاط باشه و شادي ذخيره شده در وجودش موجب سرحالي و اميد بخشي در زندگي مي شه و لذا اين بخش از مغز كار شادابي و نشاط دائمي رو در فرد به عهده داره.

به همين خاطر هست كه وقتي شخصي قرص روان گردان مصرف ميكنه تمام اين شادي ذخيره شده در مغز به يكباره تخليه ميشه و بعد از اون،‌ ديگه هيچ شادابي و انگيزه اي براي فرد نمي مونه و دچار افسردگي و گوشه گيري و خودكشي و .... ميشه.

براي شاد بودن بايد روان پاكي داشت . تا شادي حقيقي رو داشته باشيم . وقتي مهربان بوديم و نگاهمون به دور و برمون نگاه يك انسان دوست و مخلوق خدا باشه از هر موقعيتي در راه شاد كردن و شادي دل بندگان استفاده مي كنيم و اين هم موجب شادي دل خودمون مي شه و هم موجب شادي و رضايت خداي مهربون .

صبا محمدي
10th May 2009, 02:29 AM
به نظر من همه انسان ها شادي رو دوست دارند شادي بطور طبيعي از درونمون نشات مي گيره ولي عوامل بيروني (محيط) نيز روي شاد يا ناراحت بودن ما خيلي تاثير داره من كه خودم غم رو دوست ندارم اما بعضي از مسايل زندگي انسان رو غمگين ميكنه اگه ما بنده خوب خداوند باشيم و به زندگي ديد درستي داشته باشيم مسلما خوشحال و در نتيجه داراي آرامش نيز مي باشيم .

امید عباسی
10th May 2009, 09:29 AM
به نظر من هر کسی میتونه شاد باشه ، فقط کافیه از لحاظ روانشناسی رو خودش کار کنه ، هر کسی که کمتر مشغولیت ذهنی داشته باشه بهتر میتونه شاد باشه ... در کل باید نگاه قشنگی داشته باشیم ، وقتی همه چیز رو قشنگ ببینیم ، انرژی + هست که به سمت ما روانه میشه و باعث ایجاد شادی میشه ...

AvAstiN
10th May 2009, 07:20 PM
به نظر من هر کسی میتونه شاد باشه ، فقط کافیه از لحاظ روانشناسی رو خودش کار کنه ،در کل باید نگاه قشنگی داشته باشیم ، وقتی همه چیز رو قشنگ ببینیم ، انرژی + هست که به سمت ما روانه میشه و باعث ایجاد شادی میشه ...

چه طور همین نگاه قشنگ رو پیدا کنیم؟

هر کسی که کمتر مشغولیت ذهنی داشته باشه بهتر میتونه شاد باشه ...

کسی که سرش شلوغه و فکرش مشغوله نمی تونه شاد باشه ؟

Non-Existent
19th June 2009, 10:41 PM
در بخشي از مغز كه مربوط به شادي انسان ميشه، نيروي شادي ذخيره مي شه و تجربه هايي كه انسان مي بينه و براش پيش مياد كه موجب خوشحالي اش ميشن ، مقداري از آنها در اين قسمت مغز ذخيره مي شن.

چون انسان در هر حالي بايد داراي نشاط باشه و شادي ذخيره شده در وجودش موجب سرحالي و اميد بخشي در زندگي مي شه و لذا اين بخش از مغز كار شادابي و نشاط دائمي رو در فرد به عهده داره.

به همين خاطر هست كه وقتي شخصي قرص روان گردان مصرف ميكنه تمام اين شادي ذخيره شده در مغز به يكباره تخليه ميشه و بعد از اون،‌ ديگه هيچ شادابي و انگيزه اي براي فرد نمي مونه و دچار افسردگي و گوشه گيري و خودكشي و .... ميشه.

ببخشید من متوجه این قسمت نشدم :-/
تا جایی که من می دونم علت تغییر حالاتی که در هنگام مصرف قرص های روان گردان ایجاد میشه تاثیریه که بر روی سلول های عصبی و نوروترنسمیترها علل الخصوص سروتونین که نقش مهمی در تنظیم خلق و خو و حساسیت به درد و ... است میذاره

Non-Existent
19th June 2009, 10:46 PM

به نظر من تو هر چیزی که خدا آفریده یه زیبایی وجود داره ، مهم اینه که بهش توجه داشته باشیم. سعی کنیم نیمه پر لیوان رو ببینیم ، مثبت نگری باعث میشه که از خیلی چیزا لذت ببریم.
هر اتفاقی که میفته یه حکمتی وجود داره ، حتی اگه به نظرمون بدترین اتفاق ممکن باشه ، کانئات در هر لحظه در حال فرستادن پیام به ما هستن ، نباید توی ظاهر رویدادها بمونیم بلکه باید به آثارش توجه کنیم این که چرا این اتفاق تو زندگی من افتاد ؟ چه پیامی می خواست به من بده ؟
من فکر می کنم که شاد بودن به خود آدما بستگی داره و این خود ما هستیم که در هر لحظه تعیین می کنیم شاد باشیم یا نباشیم.

Asghar2000
20th June 2009, 04:17 AM
به نظره من طوی این دنیا تعادل وجود داره (هر عملی را عکس العملی هست) و چون این رو تجربه کردم می گم. همه آدما به همون اندازه که شاد هستند به همون اندازه هم اندوه واسشون هستش تا این تعادل جبران بشه. کسی که بگه من فقط شاد، شاد هستم این ظاهر سازی ممکنه که یه اتفاقی براش بیفته که اندوه ناک باشه و بر عکس کسایی که همش غصه می خورند اگه امیدشون رو از دست ندند حتما در آینده ای نزدیک شادی در سراغشون هست! ;)

ØÑтRдŁ§
20th June 2009, 07:46 PM
هر کسی میتونه شاد باشه اگر خودش بخواد.
همیشه دلیل برای خندیدن و شاد بودن هست فقط کافی انسان بهشون فکر کنه..حتی وقتی بزرگترین مشکلات براش پیش میاد میتونه به چیزایی قکر کنه که میتونه اون رو از مشکلاتش دور کنه و شاد نگهش داره
یه بنده خدایی قبلا" تو سایت بود که میگفت هر وقت خواستی اخم کنی قبلش فکر کن ببین واقعا" هیچ چیز دیگه ای برای خندیدن وجود نداره؟؟؟؟

ashkan
20th June 2009, 07:56 PM
من که از شدت افسردگی آخرای عمرمه .....

به قول معروف ، خودم کردم که لعنت بر خودم باد .{happy}

AvAstiN
20th June 2009, 09:25 PM
من که از شدت افسردگی آخرای عمرمه .....

به قول معروف ، خودم کردم که لعنت بر خودم باد .{happy}

یعنی به نظرتون هیچ دلیلی برای شادی وجود نداره که این همه افسرده این؟
خودتون اشتباه کردین خودتونم جبرانش می کنید. هرکسی اشتباه می کنه مهم اونه که بفهمه و جبرانش کنه و دیگه اون اشتباهو نکنه .

ashkan
21st June 2009, 12:19 AM
اشتباه چه عرض کنم سوی تفاهم که توی کمر من خورد .
هر کاری هم که کنم یه سریا بخاطر منافع خودشون ممانعت میکنن .
اومدم اینجا شاید یکم بهتر شدم ....

امید عباسی
21st June 2009, 01:05 AM

باید عینکمون رو عوض کنیم ... منظورم اینه که نوع نگاه به روند زندگیرو اونطوری که خودمون میخوایم تغییر بدیم و به خودمون بقبولونیم که اگه خودمون نخوایم،جز ما هیچکس دیگه نمیتونه مشکلات رو حل کنه ... میتونی با استفاده از جملات کلیدی اینکارو بکنی،هر کسی یه سری جملات کلیدی داره که فقط و فقط مخصوص خودشه که وقتی اونارو تو دلش زمزمه میکنه باعث بالا رفتن قدرتش میشه ...

AvAstiN
19th July 2009, 06:12 PM
به نظر شما زنان شاد ترند یا مردان؟ اصلا شادی با جنسیت ارتباط داره یا نه ؟

ØÑтRдŁ§
19th July 2009, 07:49 PM
فکر نکنم ارتباطی داشته باشه به جنسیت..
حالا چون مردا یه خورده سرشون شلوغ تره زیاد خوش و خزم نیستند..
یعنی میتونند شاد باشند ولی نه در حد خانمها;)

AvAstiN
19th July 2009, 08:01 PM
فکر نکنم ارتباطی داشته باشه به جنسیت..
حالا چون مردا یه خورده سرشون شلوغ تره زیاد خوش و خزم نیستند..
یعنی میتونند شاد باشند ولی نه در حد خانمها;)

تو این دوره زمونه که خانمام سرشون شلوغه!:-??

ØÑтRдŁ§
19th July 2009, 08:06 PM
منظروم این بود که به جنسیت ربطی نداره (به نظر من)
یکی سرش خلوته بیشتر می ره دنبال خوشی و تفریح و شادی
البته کسی هم که مشغله داشته باشه هم میتونه شاد باشه..
بستگی داره طرف بخواد یا نه

babakonline5
16th October 2009, 02:08 PM
شاد بودن نياز به رواني آرام دارد ولي به نظر من انسان هر وقت توانست ديگران را شاد كند ْنوقت شاد است

LaDy Ds DeMoNa
28th October 2009, 07:53 AM
بسم ا... http://mail.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/tsmileys2/03.gif

Don't take life so seriously!
اينقدر زندگي رو جدي نگير!

DANCE!
برقص

http://marshal-modern.ir/Archive/2009/10/28/00000000001.jpg (http://www.marshalclub.com/join)

KISS A LOT!
خيلي ببوس!

http://marshal-modern.ir/Archive/2009/10/28/00000000002.jpg (http://www.marshalclub.com/join)

RELAX IN NATURE!
توي طبيعت استراحت كن
http://marshal-modern.ir/Archive/2009/10/28/00000000003.jpg (http://www.marshalclub.com/join)

HAVE FUN!
تفريح كن
http://marshal-modern.ir/Archive/2009/10/28/00000000004.jpg (http://www.marshalclub.com/join)

AND BE HAPPY

Make sure you scroll all the way down and read what is written :
مطمون باشيد شما تمامي راه ها رو طي خواهيد كرد ... بخونيد چي نوشته شده :

Today is International Disturbed People's Day
امروز روز جهاني آدمهاي آشفته است

Please send an encouraging message to a disturbed friend... just as I've done.

http://marshal-modern.ir/Archive/2009/10/28/00000000005.gif (http://www.marshalclub.com/join)

I don't care if you lick windows,or

take the special bus.

You hang in there sunshine, you're special

Every sixty seconds you spend angry, upset or mad, is a full minute of happiness you'll never get back.
هر 60 ثانيه اي رو كه با عصبانيت، ناراحتي و يا ديوانگي بگذراني، از دست دادن يك دقيقه از خوشبختي است كه ديگر به تو باز نميگردد

Today's Message of the Day is:
پيام امروز اينست:

Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile..
زندگي كوتاه است، قواعد را بشكن، سريع فراموش كن، به آرامي ببوس، واقعاً عاشق باش، بدون محدوديت بخند، و هيچ چيزي كه باعث خنده ات ميگردد را رد نكن...

Send to all the people you care for and don't want to lose in 2009, even me..
اين پيام را براي تمام كسانيكه برايت مهم هستند بفرست، حتي من...

If you get 3 back, you are a great friend.
اگر از سه نفر اين پيام را دريافت كردي، دوست خوبي هستي

s@ba
23rd February 2010, 03:03 PM
5 روش ساده که به طور شگفت آوری شما را شادتر می‌کند

کارشناسان معتقدند رسیدن به شادی ساده‌تر از چیزی است که تصور می‌شود

تعدادی از دانشمندان معتقدند قسمت اعظم شادی انسان‌ها توسط عوامل ژنتیکی ، سلامتی و دیگر فاکتورهایی تعیین می‌شود که غالبا از کنترل ما خارج هستند.اما تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد انسان‌ها می‌توانند کنترل شادی خود را به عهده بگیرند و با استفاده از تمرین‌های خاصی آن‌ را بهبود ببخشند.
روان شناس سونجا لیوبومیرسکی از دانشگاه کالیفرنیا گفت : سوال یک میلیارد دلاری این است که آیا ممکن است شادتر زندگی کرد؟بر خلاف یافته‌های اخیر که نشان می‌دهد قسمتی از شادی ژنتیکی است و بر خلاف یافته‌هایی که نشان می‌دهد وضعیت زندگی ما تاثیر کمی رو ی میزان شادی ما دارند ، اما کارشناسان معتقدند شادی در قدرت ما در تغییر نهفته است.
لیوبومیرسکی در کنفرانس سالانه پیشرفت علوم در کشور آمریکا سخنرانی کرد . او و همکارانش 51 مطالعه مختلف را بررسی کردند و متوجه شدند تمرین‌های خاصی می‌تواند میزان شادی ما را به طور شگفت انگیزی افزایش دهد.نتایج این تحقیقات در نشریات روانشناسی پزشکی به چاپ رسیده است.
در اینجا 5 روش که می‌تواند شادی شما را افزایش دهد بیان شده است.

1.قدردان و سپاسگذار باشید:از بعضی از افرادی که در این مطالعات شرکت داشتند خواسته شد نامه تشکرآمیزی به افرادی بنویسند که به گونه ای به آن‌ها کمک کردند.این مطالعه نشان داد که این کار باعث شادی مضاعفی و پایداری در بین انسان‌ها می‌شود که تا هفته‌ها و ماه‌ها به قوت خود باقی می‌مانند.نکته شگفت انگیز آن‌ است که اصلا شما لازم نیست این نامه را به فرد مورد نظر بفرستید.تحقیقات نشان می‌دهد حتی نوشتن این نامه بدون فرستادن به صاحبش می‌تواند شما را شادتر کند.

2.خوش‌بین باشید:تمرین دیگر که می‌تواند به شما کمک کند داشتن تفکر خوش‌بینانه است.از شرکت کنندگان در این تحقیق خواسته شد که آینده ایده‌آل خود را تصور کنند و به آن فکر کنند.برای مثال زندگی در کنار یک همسر با محبت یا پیدا کردن یک شغل خوب و بعد از آن شرح دادن و نوشتن این تصورات است.این کار باعث می‌شود انسان‌ها تا چند هفته شادی زیادی داشته باشند.

3.نعمت‌ها و الطاف خدا را بشمارید: افرادی که سعی می‌کنند چیزهای خوبی که برای آن‌ها اتفاق افتاده است را بنویسند به طور شگفت آوری میزان شادیشان افزایش پیدا می‌کند.به نظر می‌رسد این تمرین باعث می‌شود انسان‌ها به یاد بیاورند که شاد باشند.

4.از توانایی‌های خود استفاده کنید:در این مرحله از شرکت کنندگان در تحقیق خواسته شد بهترین توانایی‌های خود را بشناسند و سعی کنند از آن در یک جهت جدید استفاده کنند.برای مثال شخصی که دارای حس شوخ‌طبعی است می‌تواند از یک لطیفه استفاده کند تا حال و هوای یک ملاقات تجاری را تغییر دهد یا همکارانش را شاد کند.این عادات باعث می‌شود شما شادتر باشید.

5.مهربان باشید: کمک کردن به دیگران در حقیقت کمک کردن به خود است.افرادی که زمان یا پول خود را صرف کارهای خیریه می‌کند ، یا به طور داوطلبانه به افراد نیازمند کمک می‌کنند به طور قابل توجهی شادتر از دیگران هستند.

سحر شفيقي
20th April 2010, 01:34 PM
سلام به همه ي دوستان
من همين امروز به جمعتون اومدم. به نظر من شاد بودن به خود آدما بستگي داره اين که چجوري فکر کنن خيلي مهمه. من خيلي هارو مي شناسم که همه چي تو زندگيشون دارن ولي اصلا شاد نيستن اين به خاطر اينه که تو درون خودشون يه چيزي کم دارن و واقعا زندگيشون سخت مي گذره هيچي جاي شادي رو نميگيره وقتي قلبا شاد باشي ديگه هيچ مشکلي برات مشکل حل نشدني نيست.

AvAstiN
20th April 2010, 10:08 PM
سلام به همه ي دوستان
من همين امروز به جمعتون اومدم. به نظر من شاد بودن به خود آدما بستگي داره اين که چجوري فکر کنن خيلي مهمه. من خيلي هارو مي شناسم که همه چي تو زندگيشون دارن ولي اصلا شاد نيستن اين به خاطر اينه که تو درون خودشون يه چيزي کم دارن و واقعا زندگيشون سخت مي گذره هيچي جاي شادي رو نميگيره وقتي قلبا شاد باشي ديگه هيچ مشکلي برات مشکل حل نشدني نيست.

سلام سحر خانم http://uc-njavan.ir/images/efkhvxao1428y7lfrku.gif

با حرفتون کاملا موافقم
البته این که گفتین تو زندگی همه چی دارن افراد ولی شاد نیستن ، همه چیزایی که ما به چشم میبینیم رو دارن وگرنه آرامش رو ممکنه نداشته باشن 8->

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد