PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرفه

دستیار
25th March 2013, 08:02 PM
سرفه یک رفلکس دفاعی است که به صورت بازدم انفجاری در مقابل گلوت بسته ایجاد می شود.
اتیولوژی سرفه:
1-استنشاق مواد محرک
2-آسپیراسیون
3-مصرفacei
4-التهاب و عفونت مجاری هوایی
6-مجاری هوایی هیپر اکتیو وآسم
انواع سرفه:
1-سرفه حاد(کمتر از 3هفته)
2-تحت حاد(3تا8هفته)
3-مزمن(بیش از 8 هفته)

yas-90
25th March 2013, 09:30 PM
راستش این فقط به عنوان یه تجربه بد عنوان میشه

من 4 سال پیش به یه سرماخوردگی بدی مبتلا شدم....حدود سه ماه سرفه میکردم.....اوایل سرفه های قطاری و پشت سر هم (مشابه سیاه سرفه)که شب، خوابو به همه حروم میکرد آخه صداشم بلند بود.......اونقدر که فکر میکردم الان دیگه جونم بالا میاد........بعد همراه با سرفه تنگی نفس های شدید......تو خواب نفسم بند میومد و صدا از حنجره م بلند میشد اکثرا خودم بدنبال تنگی نفس از خواب بلند میشدم اما گاهی اوقات خودم بیدار نمیشدم و اطرافیان بیدارم میکردن.......آخه تو اوج بیماری من خوابگاه بودم و هم اتاقیا بیدارم میکردن.......همیشه این سرفه کردن صحنه خنده داری رو ایجاد میکرد همه بچه ها میپریدن رو سر و کولمو یا میزدن یا با زور آب به خوردم میدادن که بهتر شم....آخه چشتون روز بد نبینه گاهی نفسم اصلا بر نمیگشت و اونقدر طول میکشید که رنگم میپرید و اشک از چشام میومد.... همیشه اون لحظه چیزی که میدیدم چشای از حدقه در اومده دوستام بود که حسابی هم میترسیدن

من نه میتونستم بخندم نه ترشیجات بخورم نه عطسه و سرفه کنم نه مواد غذایی سرد بخورم بویژه آب یخ و بستنی و ...(آخه من اردیبهشت ماه بود که سرما خوردم)....بگم که هیچ داروی برونکودیلاتوری نتونست درمانم کنه بیش از شش بار رفتم دکتر و یه عالمه دارو گرفتم و خوردم اینقدر این سرفه ها ادامه پیدا کرد که عضلات بین دنده ایم انگار ورم کرد و تنفسم در حالت عادی سطحی شد و تنفس عمیق باعث میشد دنده هام درد بگیرن

اما خودش با گذشت چند ماه خوب شد(همچین خود به خود هم نه...با کلی دارو رعایت یکسری موارد) هر چند هنوز هم فکر میکنم گاهی وقتی ترشی میخورم یا بستنی میخورم این حالت خیلی خیلی خفیف برام پیش میاد یعنی حس تنگی راه هوایی.........بدون عوارض هم نبود تقریبا دو ماه بعد از بهبود نسبی من سینوزیت گرفتم جوری که اوایل سه ماه تقریبا هر روز سردرد شدید داشتم تا یک ماه استراحت و رعایت یکسری موارد حالمو خوب کرد و الان هم اگر مواظب باشم سردرد ندارم.....ولی میدونید چی جالبه که از اون موقع تا حالا فقط دوبار سرما خوردم(اگه یه ایل آدم سرماخورده هم دورم باشن راحت سرما نمیخورم...بدنم حسابی ترسیده[khanderiz]) یکیش 3 سال پیش و یکیش هم یک ماه پیش که البته خودم رعایت نکردم(کمی هم عمدی بود)....البته سیستم ایمنی بدنم در کل قویه

اینم یه تجربه بد......فقط اگه خدایی نکرده کسی مبتلا شد یادش باشه شبا به صورت نیمه نشسته بخوابه کمتر مشکل تنفسی پیدا میکنه..........من که بعدش فهمیدم و دیگه فایده نداشت

"VICTOR"
12th May 2013, 03:54 PM
یکی از راه های سنتی درمان سرفه اینه که :

20 ګرم آویشن رو در یک لیتر آب ریخته و آن رو دم کنید ، در یک روز 5 الی 6 فنجان از آن بنوشید و چند روز آن را تکرار کنید . سرفه که هیچ ،بسیاری از بیماری های دیګر رو هم درمان می کند .

البته ماقوت زعفرانی ګرم هم بسیار برای ګلو درد مفید است .( تجربه شخصی )

برنج هم برای سرفه مفید است .

منبع : کتاب نسخه شفا ، آقای احمد حاجی شریف .

سفر باعث خوشحالی است نه مقصد .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد