PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال ایده دارم کمک کنین

gozarzaman
24th March 2013, 07:19 PM
سلام دوستان خوبم .من دانشجو هستم ایده ای دراین زمینه دارم چه طور میتونم مسوئلین رو باخبرکنم که ایدمو ثبت کنم؟sh_omomi70

عرفان سلیم زاده
24th March 2013, 09:53 PM
سلام عزیزم در چه زمینه ای ایده داری؟[nishkhand] مهم تر این که میخوای پول دربیاری یا اعتبار کسب کنی؟ مورد دیگه ای هم که تجاری سازی ایده است. اینها سه تا راه مجزاست ولی اگه بخوای سریع به مقصودت برسی باید یکی شو انتخاب کنی.

gozarzaman
25th March 2013, 10:41 AM
سلام ممنون که قصدکمک داری.درمورد رشته شیمی ذرات متبلور تحقیق کردم به نتیجه رسیدم ولی ازاونجاکه اولین بارمه ایده دادم نمیدونم باید ازکجا شروع کنم براثبتش.راستی اول میخوام اعتبار کسب کنم.[alaghemand][alaghemand][alaghemand][alaghemand][alaghemand][alaghemand][alaghemand][alaghemand][alaghemand]کمکم کن مرسییییییییی

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام ممنون که قصدکمک داری.درمورد رشته شیمی ذرات متبلور تحقیق کردم به نتیجه رسیدم ولی ازاونجاکه اولین بارمه ایده دادم نمیدونم باید ازکجا شروع کنم براثبتش.راستی اول میخوام اعتبار کسب کنم.[alaghemand][alaghemand][alaghemand][alaghemand][alaghemand][alaghemand][alaghemand][alaghemand][alaghemand]کمکم کن مرسییییییییی

عرفان سلیم زاده
25th March 2013, 12:31 PM

خواهش می کنم وظیفه است.
سال نو هم تبریک میگم.
خب اگه میخوای اعتبار کسب کنی پس یه کنفرانس معتبر داخلی رو انتخاب کن و در مورد ایده ات یه مقاله درست کن بفرست بهشون.
اگر پذیرفته بشه ازت دعوت می کنن که بری اونجا شفاهی ایده رو پرزنت کنی.حدودا با 100 تا 200 هزار تومان کل قضیه برات تموم میشه.
بهت یه لوح تقدیر(مدرک) هم میدن که تو این کنفرانس شرکت کردی و میتونی عنوان مقاله و کنفرانس و غیره رو تو رزومه ات بیاری.
اینو مطمئن باش که اعتبار خالصی برات میاره و بعدا تو محیط کاری پست های مهم تر و با ارزش تری رو میگیری.
مخصوصا پست های دولتی خیلی به این چیزا توجه می کنند.
اگه تو سمینار شرکت کنی خود اون مدرکی که بهت دادن براتون افزایش حقوق میاره فکر کنم تا 30 درصد.
از این سایت ها میتونی یه کنفرانس رو انتخاب کنی:http://www.callforpapers.ir/ و گروه بین المللی آهنگ و فرهنگ (http://www.confref.ir/%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D B%8C-%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3.html?pi d=1&sid=137:%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%A2%D9%87%D9%86%DA%AF-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF)

اگر ایده شما پتانسیل به وجود اوردن یک تجارت و کسب و کار رو داشته باشه و بشه ازش پول درآورد بهتره که اول ازش پول دربیارید.
البته ایده هایی قابلیت تجاری سازی رو دارند که حداقل یک فرآیند رو جهت تولید یک محصول پیشنهاد کنند.
مثلا فرآیند هابر برای تولید آمونیاک یا دستور پخت یک غذا. این طور چیزا رو نه میشه ثبت کرد و نه این که تو کنفرانس افشا کرد.
هر دو مورد برات ضرر میاره. بهترین کار اینه که به عنوان یک اسرار تجاری نگاهش داری و کم کم خودت تجاریش کنی یا به قیمت بالایی فرآیند رو بفروشیش.

ممکنه تحقیق شما به غیر از معرفی یک فرآیند، دستگاه های خاصی رو که قبلا وجود نداشته هم جهت تولید محصول پیشنهاد کنند.
مثلا همون پیل الکترولیز که جهت تولید آلومنیوم خالص از بوکسیت بکار میره.این جور چیزا رو باید ثبت کنی.
دیگه انتخاب با خودته.

hossien
25th March 2013, 01:56 PM
ایده شما در روش هست یا محصولی را می خواهین ایجاد کنید؟

ایده شما در روش هست یا محصولی را می خواهین ایجاد کنید؟

gozarzaman
25th March 2013, 05:19 PM
[tashvigh][golrooz][golrooz]سلام .خوشحالم که شماهم قصد کمک به منو دارین.راستش درراستای تولیدموادی که تحریم شدیم.اگه میتونین راهنمایم کنین

[tashvigh][golrooz][golrooz]سلام .خوشحالم که شماهم قصد کمک به منو دارین.راستش درراستای تولیدموادی که تحریم شدیم.اگه میتونین راهنمایم کنین

hossien
25th March 2013, 06:20 PM
خیلی خوبه .
حالا تا چه مقدار مطمئن هستین به نتیجه می رسین.
شما باید یک امکان سنجی کنید تا محقق شدن طرحتان را بررسی کنید. و فقط ساخت ماده نیست یکی از کاربردهای ماده را که می دونید ماده تان را تست کنید اگر جواب ها یکی باشه می تونیم مطمئن بشیم که روش ساخت ماده تان درست بوده.
میتونید رگوشه ای از روش کار خودتان را مقاله به نمایه بین اللملی isi بدین و یا مقاله علمی پژوهشی در حوزه شیمی یا شاید امکان داشته باشه تا ثبتش کنید.
و یا دانش فنی تولید را به مراکزی که نیاز اولیه به این نوع ماده دارن بفروشین یا با انها همکاری کنید.

خیلی خوبه .
حالا تا چه مقدار مطمئن هستین به نتیجه می رسین.
شما باید یک امکان سنجی کنید تا محقق شدن طرحتان را بررسی کنید. و فقط ساخت ماده نیست یکی از کاربردهای ماده را که می دونید ماده تان را تست کنید اگر جواب ها یکی باشه می تونیم مطمئن بشیم که روش ساخت ماده تان درست بوده.
میتونید رگوشه ای از روش کار خودتان را مقاله به نمایه بین اللملی ISI بدین و یا مقاله علمی پژوهشی در حوزه شیمی یا شاید امکان داشته باشه تا ثبتش کنید.
و یا دانش فنی تولید را به مراکزی که نیاز اولیه به این نوع ماده دارن بفروشین یا با انها همکاری کنید.

gozarzaman
25th March 2013, 11:37 PM
سلام.ممنوم باورکنین راهنمایهای شما خیلی ذهنموباز کردکه میخوام چه کار کنم.راستی قصددارم توجشنواره خوارزمی شرکت کنم.خوبه؟[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]

hossien
25th March 2013, 11:40 PM
بله . پس تقریبا 3 ماه فرصت دارین در خردادماه ثبت نام می کنه برای جنشواره خوارزمی

gozarzaman
25th March 2013, 11:56 PM
جشنواره خوارزمی بعدازبازدیدمقاله کنفرانس داره؟راستی بامسئولین دانشگاه درموردش حرف بزنم یانه؟البته یکی از استادام باهام همکاری میکنه

hossien
26th March 2013, 12:05 AM
برای جشنواره خوازمی باید پیوست فنی (پروپزال بنویسید ) همچنین باید عملی اجرا شده باشه ایده را ثبت نمی کنن.
بعد از ارسال مدارک و بررسی اولیه و داوری که طرح ها رو می خونه اگر نیاز بود تماس می گیرین و از تون سوال می پرسن اگه نبود هیچی بعد از این مرحله بعد از امتیاز بندی توسط داور برای دیدن طرح تون میان یا شما میرین باید یک پاورپوینت اماده کنید و ارائه بدین و امتیاز می دن در کل بالاترین امتیازاتو نفرات برتر معرفی می کنند.
همچنین در روز برگزاری در آذرماه هست یک نمایشگاه دایر میشه.

شما کارتون ارزشمندتر هست تا در کنفرانس ارائه کنید یک مقاله علمی پژوهشی با استادتان تهیه کنید و برای مجلات داخلی یا خارجی ارسال کنید.

gozarzaman
26th March 2013, 12:16 AM
خیلی ممنون ببخشید شماهم درگیراین موضوع کردم..اشکال نداره اگه به مشکلی برخوردم بانامhossienتوهمین بخش باهاتون درمیون بذارم؟

hossien
26th March 2013, 01:46 AM
خواهش می کنم هدف کمک کردن به هم دیگر هست.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد