PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رادار ( sapfir-23E (izdelie 323E رادار جنگنده ی میگ 23

maverick100
19th March 2013, 03:45 PM
درود بر دوستان عزیز

خواستم این دم عیدی یک عیدی درست و حسابی بهتون بدم گفتم این مقاله رو خدمتتون تقدیم کنم راستش دهنم تقریبا آسفالت شد تا تونستم این مطالب رو جمع آوری کنم و ترجمه کنم و این اولین باریه که همچین مقاله ای به فارسی نگاشته میشه امیدوارم لذت ببرید

تقدیم به تیمسار مازندرانی و سایر تیز پروازان نهاجا و ارتش سرافراز که هشت سال تمام در مقابل ابرقدرت های شرق و غرب مردانه ایستادند

از همین ابتدا بابت کم و کاستی های احتمالی پوزش می طلبم و امیدوارم این برادر کوچکتان را در رفع انها یاری بفرمایید .

رادار sapfir -23 E یک رادار پالس داپلر است ( coherent pulse Doppler ) و این امکانات را در اختیار کاربر ان قرار می دهد :

- جستجو و ردیابی دشمنان در تمام زوایا ( all aspect ) در هر شرایط آب و هوایی شامل روز / شب ، دخالت عوامل طبیعی ( زمین ابر و .. ) و اخلال فعال / غیر فعال

- تشخیص هدف با همکاری سامانه ی( SRZO-2 ( IFF

- ردیابی یک هدف ، محاسبه ی برد ، سمت و زاویه ی آن

- جستجو و ردیابی حرارت ساطع شده از هدف ( در این حالت انتن رادار توسط سنسور IRST کنترل می شود )

- مرتب کردن سیگنالهای کنترل سیستم SAU-23A ( خلبان خودکار ) با همکاری سامانه های( LASUR-M (Vozdukh-1m و ( RSBN-6S ( ROMB-1K برای مثال دادن فرمان break away

- مرتب کردن سیگنالهای کنترل برای شلیک موشک های هوا به هوا ، روشن نگهداشتن مستمر هدف برای seeker ( جستجوگر ) RGS-23

- مرتب کردن سیگنالهای کنترل در حین هدفگیری با گانسایت جنگنده و مطمئن شدن از شلیک موشک های هدایت ناپذیر در حالت های همزمان و غیر همزمان ( synchronous , asynchronous )

- نشان دادن اطلاعات رادار و سنسور IRST بر روی نمایشگر SEI نصب شده بر روی گانسایت ASP-23DE

sapfir -23E برای ردیابی هدف از تکنیک مونو پالس استفاده می کند . این قبیل سامانه های راداری از یک آنتن سهمی وار ( متحرک ، ثابت ) و چهار عنصر مخروطی شکل T/R تشکیل شده است .

شرح پروسه ی ردیابی :

پس از فشار دادن کلید zachvat ، رادار اقدام به جستجو برای پیدا کردن موقعیت هدف می کند . در هنگام جستجو محدوده ی اسکن محدود به 8- تا 8 +در سمت و 52- تا 52+ در ارتفاع می باشد . اگر سیگنالی از دشمن دریافت شود ، آنتن شروع بع انجام دادن ردیابی زاویه هدف می کند و جستوگر برد رادار نیز روشن می شود . جستجوگر برد به جستجوی هدف در محدوده ی 9 کیلومتری می پردازد . اگر هدف در این محدوده بود جستجوگر برد شروع به محاسبه ی برد هدف می کند . در این هنگام ظاهر نشانگر SEI تغییر می کند . اکنون شروع به نشان دادن crosshair و نمایش دایره راهنما بجای خطوط نشانده ی برد می کند . رادار شروه به ردیابی هدف می کند . اصول ردیابی رادار بر جمع ارتفاع و سمت و سیگنال مرجعیست که توسط 4 گیرنده جستجوگر مخروطی آنتن دریافت می شود است .

انشالله ادامه ی مطلب را نیز خدمت دوستان عزیز تقدیم خواهم کرد http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/rose.gif

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد