PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوستی خاله خرسه (ببینید آموزندست)

hosseinarabi69
18th March 2013, 10:28 PM
دوستی خاله خرسه
پيرمردی در دهی دور در باغ بزرگی زندگی می كرد . اين پيرمرد از مال دنيا همه چيز داشت ولی خيلي تنها بود ،‌ چون در كودكي پدر و مادرش از دنيا رفته بود و خواهر و برادری نداشت . او به يک شهر دور سفر كرد تا در آنجا كار كند . اوايل ، چون فقير بود كسی با او دوست نشد و هنگاميكه او وضع خوبی پيدا كرد حاضر نشد با آنها دوست شود ، چون می دانست كه دوستی آنها برای پولش است.يک روز كه دل پيرمرد از تنهائی گرفته بود به سمت كوه رفت . در ميان راه يک خرس را ديد كه ناراحت است . از او علت ناراحتيش را پرسيد . خرس جواب داد : ” ديگر پير شده ام ، بچه هايم بزرگ شده اند و مرا ترک كرده اند و حالا خيلي تنها هستم . “وقتي پيرمرد داستان زندگيش را برای خرس گفت ، آنها تصميم گرفتند كه با هم دوست شوند .مدتها گذشت و بخاطر محبتهای پيرمرد ، خرس او را خيلی دوست داشت . وقتی پيرمرد می خوابيد خرس با يک دستمال مگسهای او را مي پراند . يک روز كه پيرمرد خوابيده بود ، چند مگس سمج از روی صورت پيرمرد دور نمی شدند و موجب آزار پيرمرد شدند .عاقبت خرس با وفا خشمگين شد وبا خود گفت : ” الان بلائی سرتان بياورم كه ديگر دوست عزيز مرا اذيت نكنيد . “و بعد يک سنگ بزرگ را برداشت و مگسها را كه روی صورت پيرمرد نشسته بودند نشانه گرفت و سنگ را محكم پرت كرد .و بدين ترتيب پيرمرد جان خود را در راه دوستی با خرس از دست داد .

صداقت نخستین فصل دفتر دانایی است ... تامس جفرسن

ارگان
18th March 2013, 11:02 PM
این که خیلی قدیمیه اما یادش بخیر مامانم شبا اینارو واسم قصه میگفت کتاب داستانش دارم.
ممنوووووووووووووووون

- - - به روز رسانی شده - - -

این که خیلی قدیمیه اما یادش بخیر مامانم شبا اینارو واسم قصه میگفت کتاب داستانش دارم.
ممنوووووووووووووووون

samin farbod
18th March 2013, 11:25 PM
مرسی، بچه که بودم کتاب داستانش رو داشتم.

مرسی، بچه که بودم کتاب داستانش رو داشتم.

sevda_sj
19th March 2013, 12:36 AM
یه چیزی بگم من فقط شنیده بودم داستانشو نخونده بودم خودم ینی فقط ضرب والمثلشو خوب بود ممنون از دعوتت[golrooz]

یه چیزی بگم من فقط شنیده بودم داستانشو نخونده بودم خودم ینی فقط ضرب والمثلشو خوب بود ممنون از دعوتت[golrooz]

mozhgan.z.1368
19th March 2013, 10:46 AM
ممنون منم داستانش نشنیده بودم

ممنون منم داستانش نشنیده بودم

"golbarg"
19th March 2013, 11:10 AM
فکر کنم الان همه دوستیا شده دوستیاب خاله خرسه.هه هه هه هه

مرسی یاداوری جالبی بودش

فکر کنم الان همه دوستیا شده دوستیاب خاله خرسه.هه هه هه هه

مرسی یاداوری جالبی بودش

farshadghasemi
19th March 2013, 11:26 AM
فکر کنم الان همه دوستیا شده دوستیاب خاله خرسه.هه هه هه ههمرسی یاداوری جالبی بودش--.

بله چون دیگه تو هیچ دوستی ای حد و مرز ها رعایت نمیشه و هیشکی حدودشو نمیدونه.

hosseinarabi69
19th March 2013, 02:32 PM
ممنون از همتون[golrooz]سال نو مبارک همتون موفق و پیروز باشید[golrooz]
[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][bamazegi][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

ممنون از همتون[golrooz]سال نو مبارک همتون موفق و پیروز باشید[golrooz]
[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][bamazegi][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

بلدرچین
19th March 2013, 03:52 PM
مرسی عزیزم قشنگ بودش.
عید همه دوستان عزیزم مبارک.سالتون پراز مهر خداوند

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد