PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال سوال خط مشکی زیر ناخن

matin-n
16th March 2013, 12:02 AM
با سلام. مدتی هست که یکی از ناخن هایم زیرش خط مشکی رنگی وجود داره توی این انجمن و بعضی سایت های دیگه سرچ کردم دیدم میتونه علامت ملانوم باشه
حالا می خوام بدونم برای تشخیص اینکه این ملانوم هست یا نه باید چکار کرد؟

poune
16th March 2013, 08:41 PM
با سلام. مدتی هست که یکی از ناخن هایم زیرش خط مشکی رنگی وجود داره توی این انجمن و بعضی سایت های دیگه سرچ کردم دیدم میتونه علامت ملانوم باشه
حالا می خوام بدونم برای تشخیص اینکه این ملانوم هست یا نه باید چکار کرد؟

این خص از کی ایجاد شده؟
مطمئن هستید کبودی نیست؟ ضربه ای به ناخونتون وارد نشده؟
بدنتون خیلی خال داره؟ تعداد خالهاتون اضافه نشده؟ انداره خال هاتون بزرگتر نشده؟
مشکل چوستی خاصی پیدا نکردید؟

matin-n
16th March 2013, 10:10 PM
این خص از کی ایجاد شده؟
مطمئن هستید کبودی نیست؟ ضربه ای به ناخونتون وارد نشده؟
بدنتون خیلی خال داره؟ تعداد خالهاتون اضافه نشده؟ انداره خال هاتون بزرگتر نشده؟
مشکل چوستی خاصی پیدا نکردید؟

این راستش نمی دونم چند وقته ایجاد شده (اولش بی اهمیت می دونستم) شاید کمتر از یک سال هست. تغییر رنگ و اندازه خاصی هم ندیدم ازش.
کبودی رو بعید می دونم باشه ولی فکر کنم پارسال که کفش جدید گرفتم اینم اومد. البته تا الان اگه از کفش بود باید درست میشد فکر کنم چون خیلی وقته اون کفش رو نپوشیدم.
بدنم یه حساب سر انگشتی کردم حدودا شاید 30 تایی خال داره . کوچیک داره - بزرگ هم داره. بزرگ ترینش قطرش حدودا 5 میلیمتر هست. البته این چند ماهه اخیر فکر کنم شاید 5 - 6 تا خال جدید درست شده باشه . ضمنا چند تا خال کوچیک هم دارم که شکل تقارنی درستی ندارن. مثلا چند تا هستن که مثل مثلث هستن یا مثلا شکل بیضوی دارن و بعضی هاشون هم از یک دایره کامل یه ذره از یک طرف بیرون زدگی کمی دارن .

مشکل پوستی خاص هم جیزی به ذهنم نمیاد . ولی جوش و کورک میزنم .

حالا تنها راه تشخیص برداشتن کامل ناخن هست ؟ توضیح میشه بدید لطفاً...

poune
17th March 2013, 06:02 PM
این راستش نمی دونم چند وقته ایجاد شده (اولش بی اهمیت می دونستم) شاید کمتر از یک سال هست. تغییر رنگ و اندازه خاصی هم ندیدم ازش.
کبودی رو بعید می دونم باشه ولی فکر کنم پارسال که کفش جدید گرفتم اینم اومد. البته تا الان اگه از کفش بود باید درست میشد فکر کنم چون خیلی وقته اون کفش رو نپوشیدم.
بدنم یه حساب سر انگشتی کردم حدودا شاید 30 تایی خال داره . کوچیک داره - بزرگ هم داره. بزرگ ترینش قطرش حدودا 5 میلیمتر هست. البته این چند ماهه اخیر فکر کنم شاید 5 - 6 تا خال جدید درست شده باشه . ضمنا چند تا خال کوچیک هم دارم که شکل تقارنی درستی ندارن. مثلا چند تا هستن که مثل مثلث هستن یا مثلا شکل بیضوی دارن و بعضی هاشون هم از یک دایره کامل یه ذره از یک طرف بیرون زدگی کمی دارن .

مشکل پوستی خاص هم جیزی به ذهنم نمیاد . ولی جوش و کورک میزنم .

حالا تنها راه تشخیص برداشتن کامل ناخن هست ؟ توضیح میشه بدید لطفاً...

این چیزایی که گفتید خیلی نگران کننده نیست ولی خب برای اطمینان بیشتر بهتره به متخصص پوست مراجعه کنید ممکنه قسمتی از ناخنتون رو بردارن و آزمایش کنن ممکنه از یکی از بزرگترین خال هاتون نمونه برداری کنن اصلا چیز ترسناکی نیست نگران نباشید. بدون معاینه و دیدن خالها و جواب پاتولوژی هیچ تشخیص قطعی نمی شه داد.

matin-n
17th March 2013, 07:20 PM
ازپاسخ تون تشکر می کنم. برای تشخیص کل ناخن باید برداشته بشه ؟ باید به زیر ناخن دسترسی پیدا کنن ؟ به نظر شما با این وضعیت ارزش داره ناخن رو بردارن واسه آزمایش؟

matin-n
20th March 2013, 10:50 PM
ازپاسخ تون تشکر می کنم. برای تشخیص کل ناخن باید برداشته بشه ؟ باید به زیر ناخن دسترسی پیدا کنن ؟ به نظر شما با این وضعیت ارزش داره ناخن رو بردارن واسه آزمایش؟

دوستان کسی میدونه ؟!

پیمان هادی فرکوش
21st March 2013, 10:49 PM
دوستان کسی میدونه ؟!
سلام دوست عزیز
این چندمین پس مشابهی هست که در این مورد نوشته شده .........
بینید دوست عزیز با تغییر رنگ ناخن و خال و ......نمیشه قطعا به وجود ملانوما پی برد ،اینا یه احتمال هستن ،بازم این مثال رو تکرار میکنم وجود ضایعات و زخم های دهانی یک نشانه از مبتلا شدن به ایدز هست پس میشه گفت که اونایی که عفونت دهانی دارن حتما مبتلا به ایدز هستن !!!
يا همون خط مشكي روي ناخن يك علامت آندوكارديت- عفونت لايه دروني قلب-است پس آيا ميشه نتيجه گيري كرد كه اونايي كه ناخن خطي دارن عفونت قلبي دارن!!!
ولی با اینهمه شما نباید بی توجه باشین ،شما به جای اینکه اینهمه استرس رو تحمل کنید برین یه متخصص ببینه و خیالتون راحت بشه .....
درمورد ناخن و خال های پوستی معمولا در صورتی که یک خال یا ناحیه رنگی، طبیعی به نظر نرسد، پزشک با برش ظریفی در پوست و نمونه برداری، وجود یا عدم سرطان را تشخیص خواهد داد.
عكس‌ رنگی‌ ممكن‌ است‌ از ضایعات‌ گرفته‌ شود تا پزشك‌ در ویزیت‌های‌ بعدی‌ با مقایسه‌ ضایعات‌ با عكس‌ قبلی‌ بتواند هرگونه‌ تغییر را شناسایی‌ كند.
پس بازم تاکید میکنم به جای نگرانی حتما یه بار برین پزشک .........[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد