PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی هشدار درباره تهیه داروهای گیاهی از عطاری ها

AvAstiN
28th April 2009, 05:25 AM
به گزارش شبكه خبر، نتیجه پژوهشی در كشورمان نشان می دهد ، شمار زیادی از عطاران كه داروهای گیاهی را عرضه می كنند درباره خواص این داروها یا گیاهان ، اطلاعات كافی ندارند.

بررسی محققان دانشگاه علوم پزشكی ایران درباره گروهی از عطاران شهر تهران نشان می دهد، اطلاعات شمار زیادی از آنان درباره ویژگی های دارویی گیاهان و حتی گاه در تشخیص گیاهان دارویی از یكدیگر ناكافی است.

از آنجا كه مصرف اشتباه گیاهان دارویی ممكن است عوارض سویی داشته باشد به همه افراد توصیه می شود با تجویز افراد ناآگاه از این داروها استفاده نكنند .

منبع : شبکه خبر

kamanabroo
28th April 2009, 09:04 PM
البته تا جايي كه من خبر دارم داروهاي گياهي هيچ اثر سوئي كه ضرري بر بدن وارد كنه نداره

به جز تعدادي انگشت شمار كه معروفه و همه دارو گياهي ها خبر دارن كه اين نوع دارو ها مصرفش چيه

البته نبايد اين رو هم فراموش كرد كه در هر كاري بايد به اهل خبره همون كار رجوع كرد!!!

AvAstiN
28th April 2009, 09:25 PM
البته تا جايي كه من خبر دارم داروهاي گياهي هيچ اثر سوئي كه ضرري بر بدن وارد كنه نداره

نه اصلا این طور نیست . این تصور مردمه که داروهای گیاهی بی ضرره در صورتی که اینگونه نیست . سخن عبدالله احمدیه ، اولین جراح ایران، رو ببینین:
" در ضمن معالجات خود متوجه شدم اگر داروهای گیاهی را در برابر تحقیقات و فرضیه گذشتگان با گرمی و سردی طبایع هماهنگ ساخته و به بیمار بدهم نتیجه دلخواه حاصل می گردد. و اگر بر خلاف آن رفتار شود به زیان بیمار تموم شده و گاه حالتی خطرناک خواهد یافت "

این سخن بیانگر اینه که مصرف بی رویه و نادرست داروهای گیاهی هم زیان آور است .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد