PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث علت ایجاد و گسترش رفتارهای تخریب گرانه ( وندالیسم ) چیست ؟

نارون1
9th March 2013, 11:21 AM
http://pactcambridge.org/wp-content/uploads/Vandalism-300x179.png

موضوع بحث :

علت ایجاد و گسترش رفتارهای تخریب گرانه ( وندالیسم ) چیست ؟

http://www.kerna.ir/files/%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%82%D8%A8%D9%84%DB%8C/%D8%AE%D8%A8%D8%B1/vandalism03.jpg?pi=284x172x1x2xfff

http://www.rasekhoon.net/userfiles/Article/1390/12/0006251.JPG

http://www.khabaronline.ir/Images/News/Smal_Pic/29-11-1390/IMAGE634651608759079020.jpg

http://public.bn1.livefilestore.com/y1pGbV_vTPe3umydL0mSsnOQ6FbULrH7W1sYQ5t6UDevPfyT-BD7Hboyj-dFWZL4EuKc5yWHbn0S1KXlnMj9zGu0Q/04.jpg?rdrts=37440769

زندگی در جامعه نیازمند رفتارها و هنجار های اجتماعی است.هنجارهای اجتماعی شیو ه های رفتاری معینی هستند کهبر اساس ارزشهای اجتماعی شکل می گیرند و رعایت آنها با عث ایجاد نظم در جامعه می شود.

امروزه «وندالیسم» برای کسانی که در شهرها به خصوص شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند، پدیده‌ای آشنا و ملموس است

ونداليسم يا تخريب گري اجتماعي به حركتي اطلاق مي شود كه درآن فرد يا گروهي ازافراد به خرابكاري بپردازند. البته وقتي واژه خرابكاري بكاربرده مي شود، غالبا مواردي درنظراست كه فرد اماكن ووسايلي را كه متعلق به عموم مردم جامعه مي باشد را تخريب مي نمايد

وندالیسم به معنای تخریب کنترل نشده اشیای و آثار فرهنگی باارزش یا اموال عمومی است که یک ناهنجاری اجتماعی به حساب می‌آید

وجه مشترک همه تعاریف وندالیسم در کارکرد منفی این پدیده و مذموم بودن آن در همه فرهنگ‌هاست و این نکوهیده بودن به حدی می‌رسد که برخی صاحب‌نظران، وندال‌ها را دشمنان آشکار جامعه و عمل آنها را نهایت گستاخی در رفتارها و تلقی‌ها دانسته‌اند.

تخریب آثار هنری، شکستن لامپ‌های خیابان‌ها، تخریب اموال و وسایل پارک‌ها و اماکن عمومی، پاره کردن صندلی اتوبوس‌ها، آتش‌سوزی در جنگل‌ها، آسیب و صدمه به اتومبیل‌های پارک شده در کوچه و خیابان‌ها و تخریب فضاهای سبز از جمله کارهای وندال‌هاست که متأسفانه موجب می‌شود سازمان‌ها و نهادهایی که برای ایجاد امکانات و ارائه‌ی خدمات رفاهی، آموزشی و... هزینه و وقت زیادی را صرف کرده‌اند و نیز شهروندان ، خسارت‌ها و هزینه‌های مالی گزافی را متحمل شوند.

بارها با کسانی مواجه شده ایم که بدون هیچ دلیلی و یا با دلایل کودکانه مشغول تخریب اموال عمومی هستند.

مثلا کسانی که بعد از مکالمه با تلفن عمومی گوشی آنرا می کنند و یا این که درست در زیر یک مجسمه و یا یک کتیبه باستانی با چاقو یادگاری می کنند.به این گونه افراد وندال می گویند و به این رفتار وندالیسم.

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که شاهد این موارد بوده اید .یا مثلا بعداز اتمام یک مسابقه ورزشی مشاهده کرده اید که صندلی ها توسط تماشاچیان تخریب شده است

به نظر شما علت این اعمال چیست ؟؟

چه راهی باید برای جلوگیری از این پدیده مخرب باید صورت گیرد ؟

در نظر شما این پدیده رو به پیشرفت و گسترش هست ؟؟

باتشکر از دوست خوبمون yas-90 به خاطر پیشنهاد موضوع [golrooz]

عبدالله91
9th March 2013, 11:36 AM

در برخی موارد میخواهد اعتراض خودش رو به گوش مسئول برساندو چنین کارهایی حتی در انقلابهایی که در یک کشور رخ می دادند روی میداد.مثلا انقلاب خودمون. پس صرفا این رفتار بد نیست.هست؟

نارون1
9th March 2013, 12:48 PM
در برخی موارد میخواهد اعتراض خودش رو به گوش مسئول برساندو چنین کارهایی حتی در انقلابهایی که در یک کشور رخ می دادند روی میداد.مثلا انقلاب خودمون. پس صرفا این رفتار بد نیست.هست؟

حرفتون درسته احتمالا ممکنه این اعمال نشان دادن اعتراضی باشد که فرد میخواد به نوعی نشان بده

انقلاب کشور با تخریب اموال عمومی به گوش مسئولان و به ثمر نرسید...قبول دارین ؟

همیشه نشان دادن اعتراض با تخریب و آسیب رساندن به اموال عمومی نیست .

عبدالله91
9th March 2013, 01:19 PM
همیشه نشان دادن اعتراض با تخریب و آسیب رساندن به اموال عمومی نیست
بله همیشه درست نیست اما در انقلاب خودمون هم این قضیه وجود داشته.اتفاقات اخیر را نمیگما انقلاب خودمون رو میگم.شما هم دیر جواب میدین بحث از ذهن آدم خارج میشه{ اسپم حساب نشه یه وقت}

نارون1
9th March 2013, 03:07 PM
بله همیشه درست نیست اما در انقلاب خودمون هم این قضیه وجود داشته.اتفاقات اخیر را نمیگما انقلاب خودمون رو میگم.شما هم دیر جواب میدین بحث از ذهن آدم خارج میشه{ اسپم حساب نشه یه وقت}

بله در هر انقلابی ممکنه پیش بیاد، در همون زمان هم عده خاص و معدودی از افراد این اعمال را انجام میدادند

با وندالیسم به اموال عمومی که غیر از من و شما بقیه هم در اون سهیم هستن آسیب میبینه

فکر کنین ، رفتین سوار اتوبوس شدین ، صندلی مقابلتون کثیف از نوشتن ها و پاره هست ، چه حسی بهتون دست میده ؟ ( این یه نمونه کوچیک بود البته )

عبدالله91
9th March 2013, 05:41 PM
بله در هر انقلابی ممکنه پیش بیاد، در همون زمان هم عده خاص و معدودی از افراد این اعمال را انجام میدادند

با وندالیسم به اموال عمومی که غیر از من و شما بقیه هم در اون سهیم هستن آسیب میبینه

فکر کنین ، رفتین سوار اتوبوس شدین ، صندلی مقابلتون کثیف از نوشتن ها و پاره هست ، چه حسی بهتون دست میده ؟ ( این یه نمونه کوچیک بود البته )
ممنون از توضیحات مفید و کاملتون

yas-90
9th March 2013, 09:53 PM
شاید شما هم بدتون نیاد که بدونید این کلمه از کجا اومده

وندال ها در اصل گروهی بودن مهاجم و خونخوار در قرن پنجم از نژاد ژرمن اسلاو....وندالیسم یه جور آسیب اجتماعیه و به افرادی که این کار رو مرتکب میشن وندال میگن

بذارید اقرار کنم من چنین کاری کردم البته عمدی نیستا.....میدونید من وقتی تو فکر باشم و یه خودکاری مدادی چیزی دستم باشه همش کارم کشیدن و خط خطی کردنه بدون اینکه خودم متوجه باشم چه میکنم حالا اون چیزی که زیر دستم باشه میخواد کاغذ باشه یا میخواد لباس تنم باشه یا حتی کیف توی دستم یا حتی صندلی که روش نشستم.........البته وقتی میفهمم چه کردم سعی میکنم پاکش کنم ولی گاهی جاش میمونه واسه همین با توجه به سابقه خرابم یا خودکار الکی دستم نمیگیرم یا حتما همراه خودکار یه کاغذ هم زیر دستم میذارم ولی در کل عمدا تا حالا روی دیواری یا درختی چیزی چنین کاری نکردم البته بچگیمو تا جایی که یادم میاد اینکارو نکردم ولی خدا ازم بگذره اگه چنین خبطی مرتکب شدم

علتش علاوه بر اعتراض گفته میشه دلایلی مثل فشارهای عصبی هم هست یعنی یه جورایی فرد خودشو تخلیه میکنه

حالا راه جلوگیریش چیه واقعا نمیدونم چه باید کرد....میگید فرهنگ سازی؟؟؟ خوب آخه چقد باید گفت روی دیوار و مکان های تاریخی و درخت و ... چیزی ننویسید....واقعا چقدر باید گفت....اگه میخواستن توجه تا حالا توجه نمیکردن؟؟؟

شنیدم تو بعضی کشورای اون وَری(که خودتون میدونید) میان از بچگی یکسری اعمال رو براشون زشت نشون میدن تو برنامه کودک و انیجور چیزا و اونا یاد میگیرن که این عمل زشته حالا چقدر بهش توجه کنن خوب بستگی داره به خیلی چیزا اگه گفتید چی؟؟؟[nishkhand]

خوب حالا اومدیم و از بچگی نشون دادیم حالا ما که بعضی بزرگترامون هم چنین عملی انجام میدن چه کنیم واسه اونا هم فیلم بسازیم؟؟؟[tafakor]

میدونید فکر کنم اگه با دیدن این افراد حین ارتکاب چنین عملی جریمه ای همراه باشه کمی از ترس هم که باشه این کارو ترک کنن اما خوب همه جا که نمیشه مامور جریمه گذاشت میشه؟؟؟[tafakor]

نمیدونم واقعا چه باید کرد شما هیچ نظری ندارید؟؟؟؟

zoh_reh
9th March 2013, 09:58 PM

به نظر من وندالیسم در واقع برمیگرده به تربیت و فرهنگ حاکم در جامعه. وقتی یه خیابون خیلی شیک و تمیزه خودبخود بیشتر نظافت آن خیابون رو رعایت میشه.(فرهنگ ایجاد شده)
تابستون با دوستان به یکی از ییلاق واقع در هراز رفتیم که منطقه ای جنگلی داشت هنگام قدم زدن یکی از این بچه ای که چهار پنج ساله بود ، ازم پرسید خاله اینو کجا بندازم؟ نگاه کردم فقط دو عدد پوست تخم آفتابگردون تو دستش بود و تو اون جنگل به اون عظمت دنبال سطل آشغال میگشت.! به نظر شما اگه این بچه با همین فرهنگ تربیت بشه هیچوقت دست به کارهایی که بالا تصاویرش هست میزنه؟

اگه به قضیه از دید تربیتی و شرعی هم نگاه کنیم در مورد انقلاب های صورت گرفته در کشور خودمون هم تو شهر ما (بابل) میدونی بود(ششم بهمن) که مشروب فروشی بود،روزی که مردم به این اماکن حمله کرده بودند ، از طرف علمای شهرمون که اگه اشتباه نکنم حاج آقای فاضل اعلام شد چون شیشه های مشروب شخصیهبنابراین شکستن شیشه ها جایز نمیباشد و فقط مشروبات رو از بین ببرید. نمیدونم عمل شد یا نه؟ یا چندتا وندال اونجا بود؟ ولی در هر صورت در هر شرایطی ترمزی برای وندالیستها وجود داره ،که باید ریشه ای و اساسی در هر کسی باشه.

yas-90
9th March 2013, 10:42 PM

به نظر من وندالیسم در واقع برمیگرده به تربیت و فرهنگ حاکم در جامعه. وقتی یه خیابون خیلی شیک و تمیزه خودبخود بیشتر نظافت آن خیابون رو رعایت میشه.(فرهنگ ایجاد شده)
تابستون با دوستان به یکی از ییلاق واقع در هراز رفتیم که منطقه ای جنگلی داشت هنگام قدم زدن یکی از این بچه ای که چهار پنج ساله بود ، ازم پرسید خاله اینو کجا بندازم؟ نگاه کردم فقط دو عدد پوست تخم آفتابگردون تو دستش بود و تو اون جنگل به اون عظمت دنبال سطل آشغال میگشت.! به نظر شما اگه این بچه با همین فرهنگ تربیت بشه هیچوقت دست به کارهایی که بالا تصاویرش هست میزنه؟

اگه به قضیه از دید تربیتی و شرعی هم نگاه کنیم در مورد انقلاب های صورت گرفته در کشور خودمون هم تو شهر ما (بابل) میدونی بود(ششم بهمن) که مشروب فروشی بود،روزی که مردم به این اماکن حمله کرده بودند ، از طرف علمای شهرمون که اگه اشتباه نکنم حاج آقای فاضل اعلام شد چون شیشه های مشروب شخصیهبنابراین شکستن شیشه ها جایز نمیباشد و فقط مشروبات رو از بین ببرید. نمیدونم عمل شد یا نه؟ یا چندتا وندال اونجا بود؟ ولی در هر صورت در هر شرایطی ترمزی برای وندالیستها وجود داره ،که باید ریشه ای و اساسی در هر کسی باشه.

سلام دوست من
حق با شماست اصلی به نام تربیت وجود داره اما مسئله ما فقط بچه هایی که تازه بدنیا میان و نیاز به تربیت درست دارن نیست ما افرادی داریم با سن و سالی بزرگتر که راحت مرتکب چنین رفتاری میشن..........متاسفانه قشر نوجوان و جوان ما تو این دوره کمی خودرای شدن و کمتر توجه میکنن به این گفته ها و راحت از کنارش میگذرن کاری ندارم چطور تربیت شدن از این به بعدش مهمه که ما شاهد بی توجهی ها شون هستیم

نمیدونم پیش اومده وقتی توصیه ای میکنید( خیلی دوستانه و محترمانه تازه همراه با خواهش) به کسی بعد در مقابل شما بهتون پوزخند بزنه و یه چیزی هم بارتون کنه و توجهی نکه ...با این افراد باید چه کرد...مشکل اینجاست که این افراد کم نیستن.....هر حرفی رو به حساب نصیحت میذارن و تازه اسم مامان بزرگ و بابابزرگ روتون میذارن و کمی هم میخندن

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام دوست من
حق با شماست اصلی به نام تربیت وجود داره اما مسئله ما فقط بچه هایی که تازه بدنیا میان و نیاز به تربیت درست دارن نیست ما افرادی داریم با سن و سالی بزرگتر که راحت مرتکب چنین رفتاری میشن..........متاسفانه قشر نوجوان و جوان ما تو این دوره کمی خودرای شدن و کمتر توجه میکنن به این گفته ها و راحت از کنارش میگذرن کاری ندارم چطور تربیت شدن از این به بعدش مهمه که ما شاهد بی توجهی ها شون هستیم

نمیدونم پیش اومده وقتی توصیه ای میکنید( خیلی دوستانه و محترمانه تازه همراه با خواهش) به کسی بعد در مقابل شما بهتون پوزخند بزنه و یه چیزی هم بارتون کنه و توجهی نکه ...با این افراد باید چه کرد...مشکل اینجاست که این افراد کم نیستن.....هر حرفی رو به حساب نصیحت میذارن و تازه اسم مامان بزرگ و بابابزرگ روتون میذارن و کمی هم میخندن

zoh_reh
9th March 2013, 10:58 PM
[QUOTE=yas-90;440974]سلام دوست من

سلام دوست من
اتفاقا برام پیش اومده به حدی که احساس میکنم که دیگه وقتی اثر نداره خب خواهش نکن ، ولی همانطور که میدونین قشر نوجوان و جوان باید براشون هزینه بشه حالا این هزینه میتونه وقت باشه ، فرهنگ سازی باشه ، یا هرچیز دیگه که در قالب عملکرد قشنگ و قابل قبول یا به قول معروف طبق مقتضیات باشه.

yas-90
9th March 2013, 11:05 PM

سلام دوست من
اتفاقا برام پیش اومده به حدی که احساس میکنم که دیگه وقتی اثر نداره خب خواهش نکن ، ولی همانطور که میدونین قشر نوجوان و جوان باید براشون هزینه بشه حالا این هزینه میتونه وقت باشه ، فرهنگ سازی باشه ، یا هرچیز دیگه که در قالب عملکرد قشنگ و قابل قبول یا به قول معروف طبق مقتضیات باشه.

حق با شماست ...باید هزینه بشه . همچنین فرهنگ سازی
ولی میدونید مشکل اینه که چجوری فرهنگ سازی بشه...برای هر چیزی باید فرهنگ سازی بشه اما هر کدوم روش متفاوتی میطلبه حالا این فرهنگ سازی چطور باشه مفید تره، مهمه نیست؟؟؟

شاید یکی از کارها ایجاد شرایطی برای اینکه یه جوان یا نوجوان بتونه راههای بهتری برای تخلیه هیجانات مثبت و منفیش داشته باشه...[tafakor]

سلام دوست من

ولی میدونید مشکل اینه که چجوری فرهنگ سازی بشه...برای هر چیزی باید فرهنگ سازی بشه اما هر کدوم روش متفاوتی میطلبه حالا این فرهنگ سازی چطور باشه مفید تره، مهمه نیست؟؟؟

شاید یکی از کارها ایجاد شرایطی برای اینکه یه جوان یا نوجوان بتونه راههای بهتری برای تخلیه هیجانات مثبت و منفیش داشته باشه...[tafakor]

عبدالله91
10th March 2013, 08:14 AM

شاید یکی از کارها ایجاد شرایطی برای اینکه یه جوان یا نوجوان بتونه راههای بهتری برای تخلیه هیجانات مثبت و منفیش داشته باشه...

سلام

میبخشین که بنده وارد بحثتون میشم.در اندازه ای نیستم که در برابر دوستان صاحب نظر باشم فقط با اجازتون یه چند جمله بنویسم

به نظرم برا فرهنگ سازی باید از خودمون شروع کنیم.اونی که میخواد یه اصولی رو در جامعه رواج بده باید خودش عمل کنه بعد با عملش دیگران رو جذب کنه واین جذب باید سلسله مراتبی باشد یعنی از نزدیکترین فرد شروع و به دورترین خاتمه یابد.درسته هستند کسانی که به عمل خورده میگیرن اما اینا هم دلایل روانشناختی خودشونو دارند.مثلا بنده شاهد بوده ام که کسی اگه آشغالی در خیابون باشه رو بر میداره درحالی که اطرافیانش بهش اعتراض میکردند که این چه کاریه؟حتی یکیشون بخاطر این کار طرف گریه کرد تا ایشون وقتی باهاشون بیرون میره دیگه خم نشه و آشغال رو از زمین برنداره چرا که به کلاسش نمیخوره و پیش دیگر افراد جامعه و دوستاش شرمنده میشه.اما این حالات رو هم میشه با تعریف درست شخصیت برطرف کرد چون همه قابل تغییر هستند اما باید از خود شروع کرد بعد از خانواده بعد نزدیکان و...ماها بعد از خودمون میپریم به کسانی میگیم که ازمون خیلی فاصله دارند خب بالتبع ایشون هم بنا به شناخت کم و عادی دیدن کارش عکس العمل نشون میده و چون حرف مارو نصیحت حساب کرده و در ناخوداگاهش فکر کرده که قصد تخریب داریم برا دفاع از شخصیت خودش اولین و راحت ترین راه را انتخاب خواهد کرد که فورا جواب بده و اولین کاری که به ذهن میرسه تخریب شخصیت و تمسخر طرف است تا شخصیت خودش رو حفظ کنه.

پس موقع پیشنهاد دادن موضوعی باید اول شخصیت طرف تثبیت بشه چون اگه شخصیت تثبیت نشه عکس العمل نشان خواهد داد.

پس برای فرهنگ سازی دو پیش زمینه اصلی وجود دارد:

اول خودمان عامل باشیم و سلسله مراتبی و باحوصله جلو بریم
دوم شخصیت اون قشر تثبیت بشه و قشر مورد نظر به این باور برسد که عملکردش مورد بحث است نه شخصیتش و این دو{عملکرد و شخصیت او} باهم فرق دارند

در غیر این صورت هیچ کار فرهنگی نتیجه نخواهد داد که هیچ ، بلکه وضع بدتر هم خواهد شد.

شرمنده که در بین نظرات دوستان و نقل قولهایشان فاصله انداختم.

نارون1
10th March 2013, 08:28 AM
سلام

میبخشین که بنده وارد بحثتون میشم.در اندازه ای نیستم که در برابر دوستان صاحب نظر باشم فقط با اجازتون یه چند جمله بنویسم

به نظرم برا فرهنگ سازی باید از خودمون شروع کنیم.اونی که میخواد یه اصولی رو در جامعه رواج بده باید خودش عمل کنه بعد با عملش دیگران رو جذب کنه واین جذب باید سلسله مراتبی باشد یعنی از نزدیکترین فرد شروع و به دورترین خاتمه یابد.درسته هستند کسانی که به عمل خورده میگیرن اما اینا هم دلایل روانشناختی خودشونو دارند.مثلا بنده شاهد بوده ام که کسی اگه آشغالی در خیابون باشه رو بر میداره درحالی که اطرافیانش بهش اعتراض میکردند که این چه کاریه؟حتی یکیشون بخاطر این کار طرف گریه کرد تا ایشون وقتی باهاشون بیرون میره دیگه خم نشه و آشغال رو از زمین برنداره چرا که به کلاسش نمیخوره و پیش دیگر افراد جامعه و دوستاش شرمنده میشه.اما این حالات رو هم میشه با تعریف درست شخصیت برطرف کرد چون همه قابل تغییر هستند اما باید از خود شروع کرد بعد از خانواده بعد نزدیکان و...ماها بعد از خودمون میپریم به کسانی میگیم که ازمون خیلی فاصله دارند خب بالتبع ایشون هم بنا به شناخت کم و عادی دیدن کارش عکس العمل نشون میده و چون حرف مارو نصیحت حساب کرده و در ناخوداگاهش فکر کرده که قصد تخریب داریم برا دفاع از شخصیت خودش اولین و راحت ترین راه را انتخاب خواهد کرد که فورا جواب بده و اولین کاری که به ذهن میرسه تخریب شخصیت و تمسخر طرف است تا شخصیت خودش رو حفظ کنه.

پس موقع پیشنهاد دادن موضوعی باید اول شخصیت طرف تثبیت بشه چون اگه شخصیت تثبیت نشه عکس العمل نشان خواهد داد.

پس برای فرهنگ سازی دو پیش زمینه اصلی وجود دارد:

اول خودمان عامل باشیم و سلسله مراتبی و باحوصله جلو بریم
دوم شخصیت اون قشر تثبیت بشه و قشر مورد نظر به این باور برسد که عملکردش مورد بحث است نه شخصیتش و این دو{عملکرد و شخصیت او} باهم فرق دارند

در غیر این صورت هیچ کار فرهنگی نتیجه نخواهد داد که هیچ ، بلکه وضع بدتر هم خواهد شد.

شرمنده که در بین نظرات دوستان و نقل قولهایشان فاصله انداختم.

شخصیتش تثبیت بشه ؟ منظورتون اینه که به هویت دست پیدا کرده باشه ؟؟

نارون1
10th March 2013, 08:30 AM
ممنون از دوستان ... [golrooz]

در کنار این موارد درستی که گفتین من شاهد بودم که مثلا شاید یکی تو فکره و اصلا و اون موقعیت انگار نیست و همینجور مثلا دست به کندن صندلی میشه

یا استرسی که همراهشونه شاید باعث بشه بااین عمل خودشون رو تخلیه کنن

یا ممکنه در عملی با ناکامی مواجه شده باشن ، و به عنوان عکس العملش این کارو کنن

عبدالله91
10th March 2013, 09:23 AM
شخصیتش تثبیت بشه ؟ منظورتون اینه که به هویت دست پیدا کرده باشه ؟؟
بله شخصیت طرف به نظرم باید تثبیت بشه یعنی طرف بداند که شخصیتش را نشانه نگرفته ایم بلکه هدف عملکردی است که طرفمون دارد نه ذات و شخصیتش و این باید در جامعه رواج پیدا کنه که عملکرد هر کس میتونه اشتباه باشه و افراد موقعی عکس العمل نشون میدن که فکر میکنند شخصیتشون خورد شده

نارون1
10th March 2013, 09:45 AM
بله شخصیت طرف به نظرم باید تثبیت بشه یعنی طرف بداند که شخصیتش را نشانه نگرفته ایم بلکه هدف عملکردی است که طرفمون دارد نه ذات و شخصیتش و این باید در جامعه رواج پیدا کنه که عملکرد هر کس میتونه اشتباه باشه و افراد موقعی عکس العمل نشون میدن که فکر میکنند شخصیتشون خورد شده

خب یک عمل از عامل سرچشمه گرفته دیگه ... همین عملکردشکل گرفته شده هم به خود فرهنگ جامعه و شرایط فردی ( استرسور ها ، افکار همراه و...) ، یادگیری مشاهده ای هم

میتونه دخیل باشه.

عبدالله91
10th March 2013, 09:55 AM
خب یک عمل از عامل سرچشمه گرفته دیگه
بله کاملا حق باشماست اما حرف بنده درمورد اصلاح است که برای این کار باید عامل اون حرکات بداند که خودش مهم است اما عملکردش درست نیست و تا فرد شخصیت خودشو مهم در نظر دیگران ندونه حالت دفاعی میگیره و عوض کردن رفتار تقریبا غیر ممکن میشه برا همین قبل از اقدام تثبیت شخصیت لازم است و این تثبیت نباید حالت شعاری داشته باشد بلکه کسی که قصد این کارو داره باید به این باور داشته باشد که ذات و شخصیت طرف سالم است فقط بعضی عوامل باعث چنین عملکردی می شود که ربطی به شخصیتش ندارد بلکه بک عامل دیگری است که شخصیت طرف رو نشانه رفته و اگر فرد به این نکته توجه نکندموجب تقویت عواملی می شود که باعث چنین رفتاری می شوند.تعداد بسیار اندکی هستند که بیماری روانی به این شکل دارند بقیه بر اثر عوامل دیگری دست به این کار می زنند که به شخصیتشون ربطی ندارد

نارون1
10th March 2013, 09:59 AM
بله کاملا حق باشماست اما حرف بنده درمورد اصلاح است که برای این کار باید عامل اون حرکات بداند که خودش مهم است اما عملکردش درست نیست و تا فرد شخصیت خودشو مهم در نظر دیگران ندونه حالت دفاعی میگیره و عوض کردن رفتار تقریبا غیر ممکن میشه برا همین قبل از اقدام تثبیت شخصیت لازم است و این تثبیت نباید حالت شعاری داشته باشد بلکه کسی که قصد این کارو داره باید به این باور داشته باشد که ذات و شخصیت طرف سالم است فقط بعضی عوامل باعث چنین عملکردی می شود که ربطی به شخصیتش ندارد بلکه بک عامل دیگری است که شخصیت طرف رو نشانه رفته و اگر فرد به این نکته توجه نکندموجب تقویت عواملی می شود که باعث چنین رفتاری می شوند.تعداد بسیار اندکی هستند که بیماری روانی به این شکل دارند بقیه بر اثر عوامل دیگری دست به این کار می زنند که به شخصیتشون ربطی ندارد

دقیقا درسته و موافقم .... حتی در هنگام تنبیه کودکان هم گفته شده باکوودک طوری برخورد کنید که متجه بشه اون عمل و کارش بد بوده نه خودش

بله همانطور که گفتم به نظرم عواملی مثل استرس ها و ناکامی ها و یا حتی یادگیری مشاهده ای که صورت گرفته ، میتونه علت باشه

هستی..
10th March 2013, 02:14 PM
در برخی موارد میخواهد اعتراض خودش رو به گوش مسئول برساندو چنین کارهایی حتی در انقلابهایی که در یک کشور رخ می دادند روی میداد.مثلا انقلاب خودمون. پس صرفا این رفتار بد نیست.هست؟ به نظر من که این رفتار خیلی خیلی بده چون باعث میشه که خسارت زیادی وارد بشه و پولی که میتونه صرف کارای بهتری بشه دوباره صرف تعمیر وسایل تخریب شده میکنن متاسفانه این کارا از روی بی فرهنگی هست

عبدالله91
10th March 2013, 02:50 PM
به نظر من که این رفتار خیلی خیلی بده چون باعث میشه که خسارت زیادی وارد بشه و پولی که میتونه صرف کارای بهتری بشه دوباره صرف تعمیر وسایل تخریب شده میکنن متاسفانه این کارا از روی بی فرهنگی هست

منظور بنده اوایل انقلاب بوده ها با فتنۀ اخیر در ارتباط نبوده.این بحث ناقص ماند و سوالات همون اول قطع شد بعدا دوستان ادامه داده بودند.
در انقلابهایی که پیش میاد این جزو اتفاقات جدا ناپذیر تمامی انقلابهاست.البته هدف دوستان موقعی است که کشور در آرامش است و بعضیا اموال عمومی را تخریب میکنند که ما خواستیم از ریشه این بحث رو پی گیری کنیم که نشد و همون دوران آرامش توسط دوستان پیگیری شد بعد بنده از وسط بحثشون شرکت کردم.
در انقلاب خودمون رو اکثر دیوارها شعار نوشته بودن و این نوعی اعتراض به حساب می آید و جزوی از این اعمال بنده دونستم که بحثش ادامه پیدا نکرد و از وسط گرفته شد

هستی..
10th March 2013, 04:15 PM
منظور بنده اوایل انقلاب بوده ها با فتنۀ اخیر در ارتباط نبوده.این بحث ناقص ماند و سوالات همون اول قطع شد بعدا دوستان ادامه داده بودند.
در انقلابهایی که پیش میاد این جزو اتفاقات جدا ناپذیر تمامی انقلابهاست.البته هدف دوستان موقعی است که کشور در آرامش است و بعضیا اموال عمومی را تخریب میکنند که ما خواستیم از ریشه این بحث رو پی گیری کنیم که نشد و همون دوران آرامش توسط دوستان پیگیری شد بعد بنده از وسط بحثشون شرکت کردم.
در انقلاب خودمون رو اکثر دیوارها شعار نوشته بودن و این نوعی اعتراض به حساب می آید و جزوی از این اعمال بنده دونستم که بحثش ادامه پیدا نکرد و از وسط گرفته شد

من قصد توهین نداشتم اقا عبدالله منظور من زمان صلح بود

عبدالله91
10th March 2013, 06:27 PM
شما که توهین نکردین. از قضا خوشحال شدم وقتی دیدم نقل قول کردین و این نشانۀ اینه که به نظرم ارزش قائل شدین و این جای تشکر داره.بنده واقعا ازتون ممنونم.توهین کجا بود؟

v.m 2020
10th March 2013, 07:29 PM
سطح اموزش و فرهنگ مردم رو بالا ببریم

narma
11th March 2013, 11:25 AM
سلام...شرمنده من زیاد نیستم ولی نظر همه دوستان رو خوندم ...شخصا با همتون موافقم....ولی به نظر من قبل از هرکاری باید از مقامات عالی کشور یا شهرمون شروع کنیم...تصور کنین شما وارد یه اتاق شلوغ میشین شلوغی او ن اتاق باعث عدم رعایت رفتارهای اجتماعی میشه ولی برعکس شما واارد یه اتاق مرتبو تمیز میشین حتی اگه خودتون بخوایین فضای مرتبو سالم اتاق حق تخریب رو ازتون میگیره و ناخودااگاه فرهنگی در شما به وجود میاد که همه چیو سره جای خودش بزارین و دست به تخریب نزنین......البته به نظر من مظلبی که بهش اشاره کردم بیشتر درمورد بچه ها صدق میکنه.....حالا شما یه شهر با خیابان های مرتب فضاهای سبز مرتب با کارمندان وظیفه شناس و با مسولیت شهرداری و ............................در نظر بگیرین به نظر شما چه فرقی میتونه با یه شهر بی درو پیکر با خیابان های نا مرتب عدم فضای سبز کافی با معماری کهنه و قدیمی و.................داشته باشه و متقابلا چه تاثیری در وندالیسم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

سلام...شرمنده من زیاد نیستم ولی نظر همه دوستان رو خوندم ...شخصا با همتون موافقم....ولی به نظر من قبل از هرکاری باید از مقامات عالی کشور یا شهرمون شروع کنیم...تصور کنین شما وارد یه اتاق شلوغ میشین شلوغی او ن اتاق باعث عدم رعایت رفتارهای اجتماعی میشه ولی برعکس شما واارد یه اتاق مرتبو تمیز میشین حتی اگه خودتون بخوایین فضای مرتبو سالم اتاق حق تخریب رو ازتون میگیره و ناخودااگاه فرهنگی در شما به وجود میاد که همه چیو سره جای خودش بزارین و دست به تخریب نزنین......البته به نظر من مظلبی که بهش اشاره کردم بیشتر درمورد بچه ها صدق میکنه.....حالا شما یه شهر با خیابان های مرتب فضاهای سبز مرتب با کارمندان وظیفه شناس و با مسولیت شهرداری و ............................در نظر بگیرین به نظر شما چه فرقی میتونه با یه شهر بی درو پیکر با خیابان های نا مرتب عدم فضای سبز کافی با معماری کهنه و قدیمی و.................داشته باشه و متقابلا چه تاثیری در وندالیسم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد