PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی چگونه یک مخترع خوب باشیم؟

عرفان سلیم زاده
5th March 2013, 12:17 AM
سلام عزیزان خوبید؟
مخترع بودن آرزوی خیلی هاست و خیلی هم سخت و ناشناخته پنداشته میشه.خیلی ها هم به خیال خودشون شکست خوردند و کنار کشیدن.
ولی بلاخره باید یه راهی وجود داشته باشه نه؟ بلاخره باید بشه از اختراع کردن پول درآورد. یا حداقل چیزی باید وجود داشته باشه که اختراع نشده باشه.
چطور میشه که بهترین مخترع دنیا باشیم؟ و این که میلیاردی پول دربیاریم؟ اصلا اینا همش رویاست یا راهی داره؟
خب بیاید اول به سوال دوم جواب بدیم. شما حتما میدونید که هم بهترین مخترع دنیا کیه و هم میلیاردر ترین آدم دنیا کیه؟
اونایی که نمیدونن بدونن! بهترین مخترع دنیا با 1500 تا اختراع ثبت شده توماس ادیسونه و میلیاردر ترین هم بیل گیتز با 50 بیلیون دلار ثروت!
پس واقعیت داره نه؟ دیگه خب از نمونه های انسانی بهتر هم داریم مگه؟ هیچکس نمی تونه موارد بالا رو نادیده بگیره یا تکذیب کنه.
پس رویای شما خیلی هم دور از واقیعت نیست عزیز من.اگه جواب سوالتو گرفتی بدون که شعار نیست.
من خودمو معرفی نمی کنم اما بهم ثابت شده که رویاهام زیاد هم دور نبودن.
خب بریم سر سوالات اول. راهی وجود داره؟
قطعا بله! طبق تحقیقات راهی کلی برای همه مخترعان موفق و افراد میلیارد بوده که همه آنها ازش پیروی کردن.
خیلی هم ساده بوده اما بعد از این که خوندین شون میفهمید که هیچ کدومشون رو انجام ندادید.
1- پشتکار : همیشه برای انجام هر کاری امادگی داشته باشید.فرصت ها، پول و عمر عین آب رودخانه می مونند.
برای شما صبر نمی کنند که آیا یه روزی استفاده مفید کنین یا نه؟
2- برنامه ریزی: یه چیز زوری نیست آقا! خانوم! به خودتون بی خودی فشار نیارید.
تحقیق کنین که یه مدیر برای برنامه ریزی چیکار می کنه.اصلا به چی میگه برنامه ریزی؟
3- مشاوره: شما می دونید که چطوری باید به هدفتون برسید اما آیا انتخاب های شما همیشه اون نتیجه ای رو میارن که انتظار دارید؟
یکم بترسید و الکی و بدون گرفتن مشاوره از یک فرد با تجربه انتخاب نکنین. برنامه ریزی انتخاب نیست یافتن فرصت هاست.
4- حفظ آرامش: از شغل خودتون لذت ببرید شما دارید عرق می ریزید! غیر از این هیچ وقت انتظار نداشته باشید که به هدفتون برسید.
اینو یادتون باشه اگه تو آرامش 10 تا فرصت رو از دست بدید تو حالت اضطراب 100 تا فرصت رو از دست میدید.
میشه از اختراع کردن پول درآورد؟
چیزی هست که اختراع نشده باشه؟
بله...
کافیه که کار هایی رو که انجام ندادید رو انجام دهید.[golrooz]

simin69
24th August 2013, 09:40 PM
با سلام به شمااز مطالبتان استفاده کردم فقط سوالی داشتم اگر منابعی در زمینه هدایت در مسیر اختراع خوانده اید لطف نماید و معرفی کنید,ممنون

حسین متقی
24th August 2013, 10:16 PM
تمام موضوعات این سایت و جهتگیری افراد همه مقالات زنده هستند - مقالات در جریان با حجم زیاد

نو آور
30th August 2013, 11:49 AM
سلام عزیزان خوبید؟

...چطور میشه که بهترین مخترع دنیا باشیم؟ و این که میلیاردی پول دربیاریم؟ ... شما حتما میدونید که هم بهترین مخترع دنیا کیه و هم میلیاردر ترین آدم دنیا کیه؟
... میلیاردر ترین هم بیل گیتز با 50 بیلیون دلار ثروت! ... طبق تحقیقات راهی کلی برای همه مخترعان موفق و افراد میلیارد بوده که همه آنها ازش پیروی کردن.... میشه از اختراع کردن پول درآورد؟
چیزی هست که اختراع نشده باشه؟
...بله...کافیه که کار هایی رو که انجام ندادید رو انجام دهید.[golrooz]

سپاس از عرفان سلیم زاده گرامی به خاطر پست مفیدشون، البته نکاتی هست که باید گوشزد کنم؛ اول اینکه پول در آوردن از اختراع، پیوندی معنا دار با شرایط اقتصادی یک کشور دارد.
_ وضعیت رکود و تورم و نقدینگی کشور
_ کارآمدی قوانین حمایت از حقوق مالکیت معنوی و حقوق کپی رایت و نیز میزان آمادگی برای حمایت واقعی سیستم قضائی کشور از این قوانین
_ جامعه سنتی تا چه حد از نوآوریهای داخلی حمایت می کند(یا تا چه حد به آنها احساس نیاز می کند و تا چه حد از نخبگان خود، حمایت غیر شعاری می کند).
_ اینکه فضای بوروکراتیک کسب و کار در کشور، عملا ترمز اختراع و تولید است یا سرعت بخش آن
_ اینکه پایه فن آوری لازم برای عینیت بخشیدن و رقابت پذیری اختراعات مفید از قبل در کشور وجود داشته باشد. مثلا به ذهن من می رسد که یک تبلت بسازیم که به اندازه گوشی تلفن همراه باشد و صفحه نمایش آن، فقط در هنگام لزوم، از داخل آن، به انعطاف پذیری یک صفحه کاغذ، بیرون بیاید. خوب... مسلما تو کشور ما، بیس تکنولوژیکی به ثمر نشاندن چنین ایده تجاری وجود ندارد. یعنی هیچ شرکت یا دانشگاهی در داخل کشور نمی تواند چنین چیزی، بر اساس ایده شما، برایتان طراحی کرده و بسازد. در نتیجه میلیاردر هم نمی شوید!
_ اینکه بانکها و موسسات سرمایه گذاری داخل کشور، تا چه حد توان ارزیابی و تشخیص یک ایده ارزشمند تجاری را داشته باشند و تا چه حد، فعالیتهای اقتصادی مبتنی بر نوآوریهای صنعتی، برایشان جذاب باشد.
_ اینکه سیستم آموزشی کشور، تا چه حد زیرمجموعه خود را به سمت خلاقیت، کارآفرینی و خوداشتغالی نوآورانه و دانش بنیان هدایت کند.

بنابراین، اگر هوشمند باشید، گاهی (به خصوص در یک کشور با درآمد اصلی نفت و گاز)، فرآیند واردات و فروش اختراعات خارجیها، سریعتر از طراحی، تولید و فروش اختراعات داخلی، انسان را میلیاردر می کند! فعلا این یک واقعیت تلخ اقتصادی در ایران است!
لذا نظر شخصی من این است که نمی توان خیلی ساده، به جوان مخترع و نخبه ایرانی گفت: «کافیه کارهائی را که تا کنون انجام نداده اید را انجام بدهید!» در واقع کاربرد عملی این حرف ارزشمند، در کشورهائی است که در آنها، زمینه تولید تجاری و صنعتی نوآورانه فراهم است. [golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد