PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال علائم مشکوک سرطان

farzad231
24th February 2013, 11:15 PM
سلام

چند تا سوال هست که مدتیه ذهنم رو مشغول کرده حسابی ! خواب و خوراک رو گرفته ازمون !!
اگه ممکنه پاسخ بدید دوستان...

1- هر خالی که حاشیه محو شده داشته باشه ، سرطانیه؟ [tafakor]
راستش من یه خال با قطر کمتر از ته مداد دارم که خیلی ساله هستش و تغییر خاصی هم نداشته ولی حاشیه محو شده داره (کم رنگه دورش) این قطعاً ملانومه؟!

2- برای تشخیص سرطان پوست از یه دکتر متخصص پرسیدم ، ایشون گفتند که باید بد ترین و بزرگ ترین خال بدن رو با جراحی بردارن و به آزمایشگاه بدن. حالا سوال اینجاس که به نظر شما اون ویژگی هایی که الان تو مورد 1 گفتم ، نیازی به نمونه برداری داره؟ و اصلا باید بزرگ ترین خال برداشته بشه یا خال های کوچیک تر هم میشه برداشت و تشخیص داد ؟!

3- من همونطور که قبلا 1 تایپیک دیگه هم زدم ، یه خط مشکی رو ناخن کوچیکه پامه که حدودا 1 - 2 سالی میشه دارمش ، این رو اگه بخوان نمونه برداری کنن، باید کل ناخن رو بردارن و از گوشت زیرش نمونه برداری کنن؟ (خودم حس میکنم یه ذره ای به نسبت قبلاً کم رنگ تر شده - دکتر درمورد این بهم گفت اگه پر رنگ تر شد بیا!!)

4- آیا افزایش تعداد خال های کوچیک نشونی سرطانه؟

5- اگه فرض رو بر این بزاریم که بنده ملانوم دارم ، آخرش باید چند روزه می مردم ؟! [negaran]

poune
26th February 2013, 04:15 PM
سلام

چند تا سوال هست که مدتیه ذهنم رو مشغول کرده حسابی ! خواب و خوراک رو گرفته ازمون !!
اگه ممکنه پاسخ بدید دوستان...

سلام دوست من.
حتما....

1- هر خالی که حاشیه محو شده داشته باشه ، سرطانیه؟ [tafakor]
راستش من یه خال با قطر کمتر از ته مداد دارم که خیلی ساله هستش و تغییر خاصی هم نداشته ولی حاشیه محو شده داره (کم رنگه دورش) این قطعاً ملانومه؟!

خیر، اگه خالتون خیلی وقته هست به خصوص اگه از زمان تولد داشته باشید اصلا کنسری نیست.
اگه خال دارای حاشیه غیر صاف باشه و به تازگی ایجاد شده باشه این می تونه خطرناک باشه و باید بررسی بیشتر بشه.

2- برای تشخیص سرطان پوست از یه دکتر متخصص پرسیدم ، ایشون گفتند که باید بد ترین و بزرگ ترین خال بدن رو با جراحی بردارن و به آزمایشگاه بدن. حالا سوال اینجاس که به نظر شما اون ویژگی هایی که الان تو مورد 1 گفتم ، نیازی به نمونه برداری داره؟ و اصلا باید بزرگ ترین خال برداشته بشه یا خال های کوچیک تر هم میشه برداشت و تشخیص داد ؟!

معمولا بزرگترین رو بر می دارن در مورد شما چون خیلی وقته این خال رو دارید فعلا نیاز نیست مگر اینکه در اندازه خالتون تغییر ایجاد بشه یا خال هایی مشابه در بیارید.

3- من همونطور که قبلا 1 تایپیک دیگه هم زدم ، یه خط مشکی رو ناخن کوچیکه پامه که حدودا 1 - 2 سالی میشه دارمش ، این رو اگه بخوان نمونه برداری کنن، باید کل ناخن رو بردارن و از گوشت زیرش نمونه برداری کنن؟ (خودم حس میکنم یه ذره ای به نسبت قبلاً کم رنگ تر شده - دکتر درمورد این بهم گفت اگه پر رنگ تر شد بیا!!)

چون پر رنگ نشده اصلا لازم به این کار نیست.

4- آیا افزایش تعداد خال های کوچیک نشونی سرطانه؟

در بعضی موارد ممکنه و باید با متخصص پوست مشورت کنید.

5- اگه فرض رو بر این بزاریم که بنده ملانوم دارم ، آخرش باید چند روزه می مردم ؟! [negaran]

اولا خدایی نکنه. ولی در کل ملانوما بدخیم ترین نوع کنسر در دنیا ست که به شدت مهاجم هست و معمولا تشخیص اون زمانی اتفاق می افته که تهاجم به ریه کبد استخوان و یا جاهی دیگه کرده و با علائم در این محل ها مثل تنگی نفس و دردهای استخوانی مراجعه می شه و با آژمایش بیشتر تشخیص داده میشه.
از اونجایی که به شدت بدخیم طول عمر این بیماران معمولا بسیار کم حداکثر چند ماهه.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد