PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال مشكلم چيه؟

معمار حانیه
24th February 2013, 12:50 AM
سلام
من يك مدت سر معده ام درد ميكرد طوري كه اصلا نميتونستم نفس بكشم . ازمايش دادم گفتن عفونت معده اس قرص خوردم بهتر شدم..
اما الان نزديك به 2 سالي هست شكمم نفخ داره. يعني صبح بيدار ميشم صاف صاف همينكه يك ليوان چاي ميخورم سريع باد ميكنه ومياد بالا... علتش چيه وچيكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

M@hdi42
24th February 2013, 01:08 AM
احتمالا معدت مشکل داره[nishkhand]

برودکتر

رضوس
24th February 2013, 01:22 AM
احتمالا معدت مشکل داره[nishkhand]

برودکتر
دکتر چی شد به این نتیجه رسیدین؟؟؟؟؟[entezar2]

M@hdi42
24th February 2013, 01:27 AM
دکتر چی شد به این نتیجه رسیدین؟؟؟؟؟[entezar2]

خب اولش سخت بود ولی ما شعار ما میتوانیم رو صرف کردیم

اینوببین:

من يك مدت سر معده ام درد ميكرد طوري كه اصلا نميتونستم نفس بكشم . ازمايش دادم گفتن عفونت معده اس قرص خوردم بهتر شدم..

دیدی راست گفتم؟

رضوس
24th February 2013, 01:34 AM
خب اولش سخت بود ولی ما شعار ما میتوانیم رو صرف کردیم

اینوببین:

دیدی راست گفتم؟
استاد ششاگرد نمیگیری؟؟؟؟؟؟؟؟
من بیام در محضر اساتید[nishkhand]

M@hdi42
24th February 2013, 01:49 AM
استاد ششاگرد نمیگیری؟؟؟؟؟؟؟؟
من بیام در محضر اساتید[nishkhand]

اختیار داری ما هر چه داریم از علم خداوندیه. تو هم شعار ما میتوانیمو صرف کنی میتونی مثل من در کارت موفق بشی

ساناز فرهیدوش
24th February 2013, 09:01 AM
دوست گرامی :
شما ذکز کردید دو سال پیش مبتلا به عفونت معده بوده اید . تشخیص و درمان آن با آزمایش خون و اندوسکوپی امکان پذیره . دوره درمانی با دارو بین 12 تا 14 روزه .

اگر درد شما تداوم داره بهتره به پزک متخصص مراجعه کنید .که انشالله مشکلی نباشه .
د ر عین حال درکنار مراجعه به پزشک از نوشیدن مایعات گاز دار . حبوبات . میوه خام و موادی که معده رو تحریک میکنه مخصوصا ادامس پرهیز کنید .

صبح ناشتا خیلی کم اب بخورید گاز معده رو دفع می کند .
در حجم وعده غذایی را کاهش و تعداد وعده ها را زیاد کنید .
ورزش و پیاده روی به طور منظم داشته باشید .
نوشیدن عرق نعنا هم نفخ معده را کاهش می دهد .
طی دوران قاعدگی این حالات کاملا طبیهو با رژیم و ورزش میشه به خوبی کنترلش کرد .

امیدوارم زود تر خوب بشید و به طور خیلی جدی توصیه می کنم خود درمانی نکنید .

دوستان خوب هم جایی که سوالی جدی مطرح میشه اسپم نذارید .

سونای
24th February 2013, 11:25 AM
سلام
اما الان نزديك به 2 سالي هست شكمم نفخ داره. يعني صبح بيدار ميشم صاف صاف همينكه يك ليوان چاي ميخورم سريع باد ميكنه ومياد بالا... علتش چيه وچيكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام حانا
اگر نفخت همراه با درد هست یا وقتی غذا میخوری زود سیر میشی و نفخ میکنی ، سر ِ دلت هم که گفتی درد میکنه و همراه با سوزش باشه
مربوط به همون عفونت معده توسط باکتری ( هلیکوباکتر پیلوری هست )

توی نوشتت، از آزمایش ِ بعد از خوب شدن صحبتی نکردی!!! واسه همین احتمال عود مجدد هست...
این باکتری به درمان با یه دارو مقاوم هست.. واسه همین برای درمان، رژیم درمانی های متفاوتی داره و اصولا ترکیبی از داروها هست...
که اگه ترکیبی باشه احتمالا بیمار خوب میشه ولی با این حال باز یه درصدی احتمال عود مجدد هست...
( جدای ازینکه ممکنه دوباره در معرض قرار گرفته باشی.... روش های انتقال این بیماری خب خیلی ساده هست..)
شما بعد از درمان باید یه تست تنفسی میدادی! نمیدونم دادی این تست رو یا نه!
واسه این هست که بدونن دیگه عفونت برطرف شده.. چیزی هم نیست! یه ماده میدن میخوری اگه هنو باکتری باشه با این ماده واکنش میده بعدش گاز متصاعد شده از ریه ت رو بررسی میکنن...
باز برو دکتر تا دوباره هم تست شی هم درمان...
بعدش خودت هم باید خیلی رعایت کنی .... این باکتری خیلی اذیت میکنه ... نباید بزاری پیشرفت کنه ... چون با زخم معده و بد تر از اون... هم در ارتباط هست..

راستی این تاپیکا رو هم انتقال میدم به قسمت درمانگاه عمومی سایت
موفق باشی عزیزم...[golrooz][golrooz]

golden3
24th February 2013, 11:46 AM
سلام

سلام عزیزم
منم 1مدت مثل تو شده بودم تقریبا 2سال پیش
رفتم دکتر گفت ورم معده آوردی البته سوزشم داشتم که سوزشم بیشتر عصبی بود
1قطره گیاهی و 1پودر داد که خوردم به مرور خوب شدم
به من گفته بود:
سعی کن کاکائو.دارچین. فلفل و چیزای تند.نوشابه یا دوغ.ماست پرچرب چون معده رو تحریک میکنه.وچای پر رنگ نخوری
خدایی رعایت کردم و خوب شدم
البته هنوزم گاهی برام پیش میاد ولی بیشتر مواقعی که استرس دارم یا فشار امتحانات رو من باشه دچار معده درد میشم
اگه استرسی داری یا فشاری روتوئه اول سعی کن خونسرد باشی چون تا موقعی که استرس و فشار باهاته هرچقدرم درمان کنی باز این معده درد سراغت میاد انشاء الله که مثل من استرسی نباشی.
سعی کن عادت کنی به چای خیلی کم رنگ
امیدوارم هرچه زودتر خوب بشی[golrooz]

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام

سلام عزیزم
منم 1مدت مثل تو شده بودم تقریبا 2سال پیش
رفتم دکتر گفت ورم معده آوردی البته سوزشم داشتم که سوزشم بیشتر عصبی بود
1قطره گیاهی و 1پودر داد که خوردم به مرور خوب شدم
به من گفته بود:
سعی کن کاکائو.دارچین. فلفل و چیزای تند.نوشابه یا دوغ.ماست پرچرب چون معده رو تحریک میکنه.وچای پر رنگ نخوری
خدایی رعایت کردم و خوب شدم
البته هنوزم گاهی برام پیش میاد ولی بیشتر مواقعی که استرس دارم یا فشار امتحانات رو من باشه دچار معده درد میشم
اگه استرسی داری یا فشاری روتوئه اول سعی کن خونسرد باشی چون تا موقعی که استرس و فشار باهاته هرچقدرم درمان کنی باز این معده درد سراغت میاد انشاء الله که مثل من استرسی نباشی.
سعی کن عادت کنی به چای خیلی کم رنگ
امیدوارم هرچه زودتر خوب بشی[golrooz]

معمار حانیه
24th February 2013, 11:04 PM
سلام حانا
اگر نفخت همراه با درد هست یا وقتی غذا میخوری زود سیر میشی و نفخ میکنی ، سر ِ دلت هم که گفتی درد میکنه و همراه با سوزش باشه

توی نوشتت، از آزمایش ِ بعد از خوب شدن صحبتی نکردی!!! واسه همین احتمال عود مجدد هست...
این باکتری به درمان با یه دارو مقاوم هست.. واسه همین برای درمان، رژیم درمانی های متفاوتی داره و اصولا ترکیبی از داروها هست...
که اگه ترکیبی باشه احتمالا بیمار خوب میشه ولی با این حال باز یه درصدی احتمال عود مجدد هست...
( جدای ازینکه ممکنه دوباره در معرض قرار گرفته باشی.... روش های انتقال این بیماری خب خیلی ساده هست..)
واسه این هست که بدونن دیگه عفونت برطرف شده.. چیزی هم نیست! یه ماده میدن میخوری اگه هنو باکتری باشه با این ماده واکنش میده بعدش گاز متصاعد شده از ریه ت رو بررسی میکنن...
بعدش خودت هم باید خیلی رعایت کنی .... این باکتری خیلی اذیت میکنه ... نباید بزاری پیشرفت کنه ... چون با زخم معده و بد تر از اون... هم در ارتباط هست..

سلام

ممنونم بابت راهنمايي. ن والا ديگه دكتر نگفت برگرد.. منم برنگشتم
وفقط دارو خوردم تموم...
پس دوباره بايد برم يك پزشك خوب ..
راستي من هميشه احساس ميكنم يك چيزي تو گلومه وهي ميره پايين وبالا. مثل يك غده چركي ... به نظرتون اين مربوط به معده ميشه با يك چيز ديگه اس

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام حانا

سلام

وفقط دارو خوردم تموم...
راستي من هميشه احساس ميكنم يك چيزي تو گلومه وهي ميره پايين وبالا. مثل يك غده چركي ... به نظرتون اين مربوط به معده ميشه با يك چيز ديگه اس

poune
26th February 2013, 04:20 PM
سلام

وفقط دارو خوردم تموم...

سلام دوست من
علاوه بر نظر دوستان.
این چیزی که گفتید می تونه علامت خیلی چیزا باشه اما به نظر من بهتره حتما با یه متخصص گوارش مشورت کنید این طوری نمیشه نظری داد شما باید معاینه بالینی بشید و شاید لازم به انجام آزمایشات بیشتر از قبیل آزمایش خون و یا آندوسکوپی باشه. این گفته من دلیلی بر خطرناک بودن وضعیت شما نیست و جای نگرانی نداره فقط برای اینکه خاطر جمع بشیم بهتره این آزمایشات انجام بشه. چون با چیزایی که گفتید نمی شه هیچ نظری داد در مورد دستگاه گوارش ما طیف وسیعی از مشکلات رو داریم و با چند تا شرح حال کلی شاید نشه تشخیصی داد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد