PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چادر مشکی تو...

*alien*
22nd February 2013, 10:49 AM
چادر مشکی تو

برایت امنیت می آورد

خیالت راحت،
گرگ ها همیشه به دنبال شنل قرمزی هستند...

http://eshgh-entezar-melina.persiangig.com/ax/albome%20ax%20(1549).jpg

وجالبه بدونید که

در روانشناسى رنگها آمده است: سیاه به معناى «نه» است. (1)
یک خانم پزشک روان شناس در تأیید نکته بالا گفته است: در روانشناسى رنگ ها چیز جالبى خواندم که وقتى انسان به یک چیز سفید نگاه مى کند احساس مىکند انگار به آن چیز نزدیک تر مى شود اما وقتى چیز مشکى مىبیند احساس مى کند از او دور مى شود. آن موقع من گفتم پس چه بهتر هر وقت یک مرد من را مى بیند فکر کند که من دارم از او دور مى شوم. (2)

http://www.hijabnews.net/images/docs/000012/n00012848-b.jpg

وصیت نامه شهید عبدالله محمودی

و تو ای خواهر دینی ام ، چادر سیاهی که تو را احاطه کرده است از خون سرخ من کوبنده تر است.

http://zolahd.persiangig.com/حجاب%20برتر%20از%20خون%20شهید.jpg

پی نوشت ها:

1) دکتر ماکس لوشر، روانشناسى رنگها، ص 97، ترجمه ویدا ابى زاده، انتشارات درسا، چاپ نوزدهم، 1383.

2) دکتر زینب جلالى، حجاب از دیدگاه روانشناسى، ص 11، قم، مدیریت تربیتى مؤسسه آموزشى و پژوهشى امام خمینى (ره

برچسب‌ها: ثمرات حجاب, چادرمشکی

آسد مرتضي
22nd February 2013, 11:05 AM
http://uc-njavan.ir/images/sd4e9vknwwbk57h3eulx.jpg

بانوی اردیبهشت
22nd February 2013, 11:20 AM
س و عرض این حس تقریبا در بین همه آدما مشترک هست و نسبی هستش نمی توانیم مبنا بر صحت این نظریه شخصی بگذاریم سپاس از دعوت شما[golrooz]

- - - به روز رسانی شده - - -

س و عرض این حس تقریبا در بین همه آدما مشترک هست و نسبی هستش نمی توانیم مبنا بر صحت این نظریه شخصی بگذاریم سپاس از دعوت شما[golrooz]

عبدالله91
22nd February 2013, 11:37 AM
حجاب از دیدگاه قرآن:

«قُلْ لِلْمومنین یَغُضُّوا مِن اَبْصارٍهِم وَ یَحْفَظُوا فُروجَهم ذلِکَ اَزْکی لَهم اِنَّ اللهَ خَبیرٌ بِما یَصْنَعوُن»{سورۀ مبارکۀ نور آیۀ 30}

از مولا امام محمد باقر(ع) چنین نقل شده است که؛ جوانی از انصار در مسیر خود با زنی روبرو شد، چهرۀ آن زن نظر آن جوان را به خود جلب کرد تا اینکه وارد کوچۀ تنگی شد، باز همچنان به پشت سر خود نگاه می کرد ناگهان صورتش به دیوار خورد و تیزی استخوان یا قطعه شیشه ای که در دیوار بود صورتش را شکافت. باخود گفت به خدا سوگند من خدمت پیامبر(ص) می روم و این ماجرا را بازگو می کنم. هنگامی که چشم پیامبر(ص) به او افتاد فرمودند:« چه شده است؟» و جوان ماجرا را نقل کرد. در این هنگام جبرئیل نازل شد و آیۀ فوق را آورد.

این آیه اجکام نگاه کردن و چشم چرانی و حجاب را بیان می دارد:{ سورۀ مبارکۀ نور در حقیقت سورۀ عفت و پاکدامنی و پاکسازی از انحرافات جنسی است.}

نخست می گوید« به مومنان بگو چشم های خود را از نگاه به نامحرمان فرو گیرند و عفاف خود را حفظ کنند.»«یَغُضُّوا مِن اَبْصارٍهِم وَ یَحْفَظُوا فُروجَهم» و از آنجا که گاه به نظر می رسد که چرا اسلام از این کار که با شهوت و خواست دل بسیاری هماهنگ است نهی کرده در دنبالۀ آیه می فرماید: این برای آنها پاکیزه تر است.«ذلِکَ اَزْکی لَهم»

سپس به عنوان اخطار برای کسانی که نگاه هوس آلود و آگاهانه به زنان نامحرم می افکنند و گاه آن را غیراختیاری قلمداد می کنند می گوید:« خداوند از آنچه انجام می دهید آگاه است.»«اِنَّ اللهَ خَبیرٌ بِما یَصْنَعوُن»

و در آیۀ بعد به شرح وظایف زنان در این زمینه می پردازد.

برگرفته از کتاب حریم عفاف اثر حسین رشیدی

عبدالله91
22nd February 2013, 12:11 PM
در آیه 31 سورۀ نور نخست به وظایفی از خانمها که مشابه مردان دارند اشاره کرده و می گوید: « وبه زنان با ایمان بگو چشمهای خود را از نگاه هوس آلود فرو گیرند و دامان خود را حفظ نمایند.»

« قل للمومنات یغضضن من ابصارهن و یحفظن فروجهن»

و به این ترتیب چشم چرانی همان طور که بر مردان حرام است بر زنان نیز حرام می باشد و پوشاندن عورت از نگاه دیگران چه از مرد و چه از زن برای زنان نیز همانند مردان واجب است.

سپس به مسألۀ حجاب که از ویژگی زنان است ضمن سه جمله اشاره فرموده:

1- وآنها نباید زینت خود را آشکار سازند جز آن مقداری که طبیعتا ظاهر است.« ولا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها»

بنابرین زنان حق ندارند زینت هایی که معمولا پنهانی است اشکار سازند، هرچند اندامشان نمایان نشود و به این ترتیب حتی آشکار کردن لباسهای زینتی مخصوصی را که در زیر لباس عادی یا چادر می پوشند مجاز نیست، چرا که قرآن از ظاهر ساختن چنین زینت هایی نهی کرده است.

2- حکم دیگری که در آیه بیان شده است این است که،« و (اطراف) روسری های خود را بر سینه خود افکنند تا گردن و سینه با آن پوشانده شود»« و لیضربن بخمرهن علی جیوبهن»

قرآن دستور می دهد روسری خود را بر گریبان خود بیفکنید تا هم گردن و هم آن قسمت از سینه که بیرون است مستور گردد.

3-در سومین حکم، مواردی را که زنان می توانند در آنجا حجاب خود را برگیرند و زینت پنهان خود را آشکار سازند با این عبارت شرح می دهد:
« و آنها نباید زینت خود را آشکار سازند» مگر در دوازده مورد:

1-برای شوهرانشان«الا لبعولتهن»

2- یا پدرانشان« او آبائهن»

3- یا پسرانشان«او ابنائهن»

4- یا پدر شوهرانشان «او اباء بعولتهن»

5- یا پسران همسرانشان «او ابناء بعولتهن»

6- یا برادرانشان« او اخوانهن»

7- یا پسران برادرانشان «او بنی اخوانهن»

8- یا پسران خواهرانشان«او بنی اخواتهن»

9- یا زنان همکیششان « او نسائهن»

10- یا بردگانشان، کنیزانشان «او ما ملکت ایمانهن»

11- یا مردان سفیهی که تمایلی به زن ندارند« او التابعین غیر اولی الاربة من الرجال»

12- یا کودکانی که از امور جنسی مربوط به زنان آگاه نیستند.« او الطفل الذین لم یظهروا علی عورات النساء»

منبع همان

عبدالله91
22nd February 2013, 12:14 PM
چهارمین حکم دربارۀ زنان

4- و بالاخره چهارمین حکمرا چنین بیان می کند:« آنها به هنگام راه رفتن پاهای خود را به زمین نزنند تا زینت پنهانیشان دانسته شود» و صدای خلخال که برپا دارند به گوش رسد« و لا یضربن بارجلهن لیعلم ما یخفین من زینتهن» آنها در رعایت عفت آنچنان باید دقیق و سختگیر باشند که حتی از رساندن صدای خلخالی که در پای دارند به گوش مردان بیگانه خودداری کنند.
و سرانجام به دعوت عمومی همۀ مومنان اعم از مرد و زن به توبه و بازگشت به سوی خدا، آیه را به پایان داده و می گوید:

« و توبوا الی الله جمیعا ایّه المومنون لعلکم تفلحون.»

«همگی به سوی خدا بازگردید، ای مومنان تا رستگار شوید.»

و اگر در گذشته کارهای خلافی در این زمینه انجام داده اید اکنون از خطاهای خود توبه کنید و برای نجات و فلاح به سوی خدا آیید که رستگاری تنها بر در خانۀ اوست.

عبدالله91
22nd February 2013, 02:14 PM
یکی دیگر از آیاتی که در قرآن دلالت بر وجوب حجاب پوشش برای زن می کند آیۀ:

« یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و نساء المومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلا یوذین و کان الله غفورا رحیما.»
{سورۀ احزاب آیۀ 59}

آن ایام زنان مسلمان به مسجد می رفتند و پشت سر پیامبر(ص) نماز می گذاردند، هنگام شب، موقعی که برای نماز مغرب و عشاء می رفتند، بعضی از جوانان هرزه و اوباش بر سر راه آنان می نشستند و با مزاح و سخنان ناروا آنها را آزار می دادند و مزاحم آنان می شدند.آیه نازل شد و به آنها دستور داد حجاب خود را به طور کامل رعایت کنند تا به خوبی شناخته شوند و کسی بهانۀ مزاحمت پیدا نکند.

اخطار شدید به مزاحمان و شایعه پراکنان به دنبال نهی از ایذاء پیامبر(ص) و مومنان ( که در آیات قبل از این آیه) در اینجا روی یکی از موارد ایذاء تکیه کرده و برای پیضگیری از آن از دو طریق اقدام می کند.

در قسمت اول می گوید: « ای پیامبر به همسران و دخترانت و زنان مومنین بگو جلبابهای(روسری های بلند) بلند خود را بر خویش فرو افکنند این کار برای اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است.»

و اگر تاکنون خطا و کوتاهی از آنان سر زده توبه کنند.

هدف این است که زنان در پوشیدن حجاب سهل انگار و بی اعتنا نباشند، مثل بعضی از زنان بی پروا که غالبا قسمتهایی از بدن آنها نمایان است و همین توجه افراد هرزه را به آنها جلب می کند.

و از آنجا که نزول این حکم ، جمعی از زنان با ایمان را نسبت به گذشته پریشان می ساخت در پایان آیه می افزاید:

« و کان الله غفورا رحیما»

«خداوند همواره آمرزنده و مهربان است.»

هرگاه از شما تاکنون در این امر کوتاهی کرده چون بر اثر جهل و ندانستن بوده است خداوند شما را خواهد بخشید، توبه کنید و به سوی او بازگردید و وظیفۀ عفت و پوشش را به خوبی انجام دهید.

منبع همان

zoh_reh
22nd February 2013, 02:36 PM
حجاب به زنان ما عفت ، به مردان ما غیرت ، و به جامعه ما عزت می بخشد.

عبدالله91
22nd February 2013, 03:18 PM
آیۀ دیگری که در مورد پوشش و حجاب دلالت دارد آیۀ 26 سورۀ اعراف است:

«یا بنی آدم قد انزلنا علیکم لباسا یواری سواتکم و ریشا و لباس التقوی ذلک خیر ذلک من آیات الله لعلهم یذکرون»

در این آیۀ شریفه نخست به همان مسألۀ لباس و پوشانیدن بدن که در سرگذشت آدم نقش مهمی داشت اشاره کرده و می فرماید: ای فرزندان آدم! ما لباسی برای شما فرو فرستادیم که اندام شما را می پوشاند و زشتی های بدنتان را پنهان می سازد، ولی فایدۀ این لباس که برای شما فرستاده ایم تنها پوشاندن تن و مستور ساختن زشتی ها نیست، بلکه مایۀ زینت شماست. لباس تجمل و زینت که اندام شما را زیباتر از آنچه هست نشان می دهد.

به دنبال این جمله که دربارۀ لباس ظاهری سخن گفته است قرآن بحث را به لباس معنوی کشانده و آنچنان که سیرۀ قرآن در بسیاری از موارد است هر دو جنبه را به هم می آمیزد و می گوید: «لباس پرهیزکاری و تقوا از آن هم بهتر است.» «و لباس التقوی ذلک خیر »

منظور از لباس تقوا همان روح تقوی و پرهیزکاری است که جان انسان را حفظ می کند و معنی حیاء و عمل صالح و امثال آن در آن جمع است.

در پایان آیه می فرماید:« این لباسهایی که خدا برای شما قرار داده اعم از لباس مادی و معنوی ،لباس جسمانی و لباس تقوا همگی از آیات و نشانه های خداوند متعال است تا بندگان متذکر نعمت های پروردگارشان شوند.»

«ذلک من آیات الله لعلهم یذکرون»

برگرفته از کتاب حریم عفاف اثر حسین رشیدی

عبدالله91
22nd February 2013, 03:32 PM
وقتی مولاتی فاطمه الزهرا سلام الله علیها خود را از نابینا می پوشاند دیگه...

عصمتیان را به مقام جلال
جلوه حرام است مگر با حلال
[golrooz][golrooz][golrooz]
دیده به هر روی نباید گشاد
پای به هر کوی نباید نهاد
این همه آفت که به تن می رسد
از نظر تو به شکن می رسد
روی فرو پوش چو درّ در صدف
تا نشوی تیر بلا را هدف

samin farbod
22nd February 2013, 04:42 PM
سلام
شاید باورتون نشه اما این مطالب و این توجهات مرهمی به روی آلام ما چادری ها که توی جامعه محکوم به حجاب هستیم، به اطرافتون نگاه کنید راست میگن درآخرالزمان ایمان مثل گوهری که باید بگریزی و اون رو حفظ کنی.
یا مهدی ادرکنی

sevda_sj
20th January 2014, 11:52 PM
داشتم سجاده آماده می کردم برای نماز، همین که چادر مشکی ام را از سر برداشتم تا چادر نماز بر سر کنم گفت: این همه خودت را بقچه پیچ می کنی که چی؟
بر گشتم به سمت صدا، دختری را دیدم که در گوشه ی نمازخانه نشسته بود.
پرسیدم: با من بودی؟

گفت: بله! با تو ام و همه ی بیچاره های مثل تو که گیر کرده اید توی افکار عهد عتیق! اذیت نمی شوی با این پارچه ی دراز دور و برت؟ خسته نمی شوی از رنگ همیشه سیاهش؟

تا آمدم حرف بزنم گفت: نگاه کن ببین چقدر زشت می شوی، چرا مثل عزادارها سیاه می پوشی؟ و بعد فقط بلدید گیر بدهید به امثال من.

خندیدم و گفتم: چقدر دلت ﭘُر بود دوست من! هنوز اگر حرف دیگری مانده بگو.

خنده ام را که دید گفت: نه! حرف زدن با شماها فایده ندارد.

گفتم: شاید حق با تو باشد عزیزم. پرسیدم ازدواج کردی؟ گفت: بله.

گفتم من چادر را دوست دارم. چادر؛ مهربانیست.

با سرزنش نگاهم کرد که یعنی تو هم مثل بقیه ای…

گفتم؛ چادر سر می کنم، به هزار و یک دلیل. یکی از دلایل چادر سر کردنم حفظ زندگی توست.
با تعجب به چهره ام نگاه کرد.

پرسیدم با همسرت کجا آشنا شدی؟ گفت: فلان جا همدیگر را دیدیم، ایشان پیشنهاد ازدواج داد، من هم قبول کردم.

گفتم خوب ؛ خدا قبل از دستور دادن به من که خودم را بپوشانم به مرد ها می گوید؛ غض بصر داشته باشید یعنی مراقب نگاهتان باشید .

تکلیف من یک چیز است و تکلیف مردان یک چیز دیگر. این تکالیف مکمل هم اند، یعنی اگر مردی غض بصر نداشت و زل زد به من، پوشش من باید مانع و حافظ او باشد، و من اگر حجاب درست و حسابی نداشتم، غض بصر مرد و کنترل نگاهش باید مانع و حافظ من باشد.

همسر تو، تو را “دید”، کشش ایجاد شد، و انتخابت کرد. کجا نوشته شده است که همسرت نمی تواند از تماشای زنانی غیر از تو لذت ببرد، وقتی مبنای انتخاب برای او نگاه است؟!

گفت: خوب… ما به هم تعهد دادیم.

گفتم: غریزه، منطق نمی شناسند، تعهد نمی شناسد. چه زندگی ها که با یک نگاه آلوده به باد فنا رفت.

من چادر سر می کنم، تا اگر روزی همسر تو به تکلیفش عمل نکرد، و نگاهش را کنترل نکرد، زندگی تو، به هم نریزد. همسرت نسبت به تو دلسرد نشود. محبت و توجه اش نسبت به تو که محرمش هستی کم نشود.

من به خودم سخت می گیرم و در گرمای تابستان زیر چادری که بیشتر شبیه کوره است از گرما هلاک می شوم ، زمستان ها زیر برف و باد و باران برای کنترل کردن و جمع و جور کردنش کلافه می شوم، بخاطر حفظ خانه و خانواده ی تو.

من هم مثل تو زن هستم. تمایل به تحسین زیبایی هایم دارم. من هم دوست دارم تابستان ها کمتر عرق بریزم، زمستان ها راحت تر توی کوچه و خیابان قدم بزنم. من روی تمام این علاقه ها خط قرمز کشیدم، تا به اندازه ی سهم خودم حافظ گرمای زندگی تو باشم .

سکوت کرده بود.
گفتم؛ راستی… هر کسی در کنار تکالیفش، حقوقی هم دارد. حق من این نیست که زنان جامعه ام با موهای رنگ کرده ی پریشان و صد جور جراحی زیبایی، چشم های همسر من را به دنبال خودشان بکشانند.

حالا بیا منصف باشیم. من باید از شکل پوشش و آرایش تو شاکی باشم یا شما از من؟

بعد از یک سکوت طولانی گفت؛ هیچ وقت به قضیه این طور نگاه نکرده بودم … راست می گویی..

*alien*
9th February 2015, 06:52 AM
http://www.axgig.com/images/69136746328387147883.png

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد