PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال آیا کسی در مورد ((ناهیه ی اشتراکی رم چیست ؟ و چه کاری انجام می دهد)) مطالبی دارد.

kasr a
21st February 2013, 02:48 PM
آیا کسی در مورد ((ناهیه ی اشتراکی رم چیست ؟ و چه کاری انجام می دهد))

لطفا کمک کنید من هر چی تو گوگل می چرخم چیزی پیدا نمی کنم

Bad Sector
21st February 2013, 06:08 PM
دوست عزیز کاش بیشتر توضیح می دادین . نمی دونم درست فهمیدم یا نه ولی فکر کنم منظورتون قسمتی

هست که ما با ویرایش تنظیمات اون می تونیم مقادیری از هارددیسک خودمون رو به عنوان فضای اختصاصی

به رم بدیم و عملکرد سیستممون رو بالا ببریم . اگه در این رابطه هست که فکر نمی کنم شما چیز زیادی پیدا کنین .

فقط میشه در چند خط توضیح داد.

اگه خواستین کمکتون می کنم واسه تکمیل کردن تحقیقتون و منم چند خطی می گم [nishkhand]

kasr a
23rd February 2013, 12:17 PM
دوست عزیز کاش بیشتر توضیح می دادین . نمی دونم درست فهمیدم یا نه ولی فکر کنم منظورتون قسمتی

هست که ما با ویرایش تنظیمات اون می تونیم مقادیری از هارددیسک خودمون رو به عنوان فضای اختصاصی

به رم بدیم و عملکرد سیستممون رو بالا ببریم . اگه در این رابطه هست که فکر نمی کنم شما چیز زیادی پیدا کنین .

فقط میشه در چند خط توضیح داد.

اگه خواستین کمکتون می کنم واسه تکمیل کردن تحقیقتون و منم چند خطی می گم [nishkhand]

خیلی ممنون* اگه میشه همون چند خط بگین تا یه کمکی بشه بهم

با تشکر

معاون بخش فنی و مهندسی
24th February 2013, 03:22 PM
در سیستم هایی که دارای رم پایینی هستند و سرعت نسبتا پایینی هم دارند به چند روش می توان سرعت آن را ارتقا داد و سرعت عملیلتی آنها را بالا برد تا بتوان نهایت استفاده را از آن برد. روش اول این است که ما با اضافه کردن یه رم دیگه بصورت سخت افزاری حافظه هایمان را افزایش دهیم و روش دیگر که روش اشتراک گذاری است و ما می توانیم با اختصاص دادن مقداری از فضای فیزیکی هارددیسک آنرا به رم خودمان بصورت مجازی اضافه کنیم . هر چند بهترین روش همان اضافه کردن یه رم دیگر بصورت سخت افزاری است ولی در بعضی موارد که امکان اضافه کردن رم وجود نداشته باشد می توان از روش اشتراک گذاری استفاده کرد. این روش کلا این گونه است که ما با اختصاص دادن مقداری از هاردمان که خودمان مشخص می کنیم چه مقدار باشد آن فضا را در اختیار رم قرار می دهیم و سرعت آنرا بالا می بریم . در کل شاید بعضی از کاربران این تعغیرات را احساس نکنن و برای آنها بی فایده باشد ولی در مواردی کارایی های خاص خود را دارد که نباید آنرا دست کم گرفت .

vahid5835
24th February 2013, 04:56 PM
در سیستم هایی که دارای رم پایینی هستند و سرعت نسبتا پایینی هم دارند به چند روش می توان سرعت آن را ارتقا داد و سرعت عملیلتی آنها را بالا برد تا بتوان نهایت استفاده را از آن برد. روش اول این است که ما با اضافه کردن یه رم دیگه بصورت سخت افزاری حافظه هایمان را افزایش دهیم و روش دیگر که روش اشتراک گذاری است و ما می توانیم با اختصاص دادن مقداری از فضای فیزیکی هارددیسک آنرا به رم خودمان بصورت مجازی اضافه کنیم . هر چند بهترین روش همان اضافه کردن یه رم دیگر بصورت سخت افزاری است ولی در بعضی موارد که امکان اضافه کردن رم وجود نداشته باشد می توان از روش اشتراک گذاری استفاده کرد. این روش کلا این گونه است که ما با اختصاص دادن مقداری از هاردمان که خودمان مشخص می کنیم چه مقدار باشد آن فضا را در اختیار رم قرار می دهیم و سرعت آنرا بالا می بریم . در کل شاید بعضی از کاربران این تعغیرات را احساس نکنن و برای آنها بی فایده باشد ولی در مواردی کارایی های خاص خود را دارد که نباید آنرا دست کم گرفت .

حرف شما درست ولی این کار خیلی ضرر داره
ببینید رم ساخته شده واسه پر شدن و خالی شدن سریع اطلاعات
یعنی کارش اینه که یکسره پر شه خالی شه بطور مداوم
ولی هارد این ویژگی رو نداره
این کار سبب فشار زیاد به هارد شده و منجر به نابودی هارد میشود ابتدا بدسکتور و سپس رو به خرابی کامل هارد و عمر پایین آن

emer62304
24th February 2013, 06:29 PM
در کل شاید بعضی از کاربران این تعغیرات را احساس نکنن

چرا اتفاقا احساس میکنن!! سرعت سیستم فوق العاده میاد پایین!!! و البته ویندوز به دلیل اجتناب از خطای overflow اینکار رو خودکار انجام میده.

حرف شما درست ولی این کار خیلی ضرر داره
ببینید رم ساخته شده واسه پر شدن و خالی شدن سریع اطلاعات
یعنی کارش اینه که یکسره پر شه خالی شه بطور مداوم
ولی هارد این ویژگی رو نداره
این کار سبب فشار زیاد به هارد شده و منجر به نابودی هارد میشود ابتدا بدسکتور و سپس رو به خرابی کامل هارد و عمر پایین آن

دقیقا همینطوره. در ضمن سرعت هارد بسیار بسیار بسیار کمتر از رم هست که این خودش یعنی لگ های پی در پی در پروسه پردازش...

راستی به انگلیسی میشه virtual memory یا همون حافظه مجازی! میتونی تو گوگل هم یه گشتی بزنی. مطمئنم بی نهایت اطلاعات پیدا میکنی!

معاون بخش فنی و مهندسی
24th February 2013, 09:43 PM
از دوستان ممنونم که قدم رو چشم ما گذاشتن و تشریف آوردن [nishkhand][sootzadan]

منم اطلاعات زیادی در این زمینه نداشتم . ممنون از دوستان که گفتن [cheshmak]

در ضمن منم گفتم زیاد نمی دونم ونخواستم زیاد تفسیرش کنم . فقط یه کوچولو توضیح دادم [nadidan]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد