PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه سوال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

بحث
10th February 2013, 12:51 PM
سلام دوستان من یک ایده دارم در حد یه فرض در حد یک فکر هس ولی خیلی دوس دارم روش کار کنم وفکر میکنم اگه نتیجه بده میتونه برای مردم مفید باشه ولی نمیدونم به کجا مراجعه کنم واز چه کسایی مشاوره بگیرم اگه کمکم کنین وبگین از چه کسانی میتونم مشاوره بگیرم ممنون میشم .

ab.bb
10th February 2013, 01:03 PM
ببین ایده ات به چه شاخه ای از علم نزدیکه؛ بعد، از استادی که وارد به اون علم باشه؛ مشاوره بگیر.البته دنبال یه استاد قابل اعتماد باش.چون ممکنه ایده ات رو بدزده!

EABForEver
10th February 2013, 01:53 PM
شما می تونید در مرحله اول انفرادی روی ایده تون کار کنید اگر متوجه شدید که انجام آن شدنیست سپس با توجه به نظر دوست گرامی به یک فرد با تجربه و البته با سواد در آن زمینه کمک دریافت کنی و به صورت جدیتر روش کار کنید..

hossien
10th February 2013, 04:20 PM
در مورد ایدتان تحقیق کنید منظورم سرچ کنید و بهتر تا جایی خودتون جلو برین بعد از اینکهدرصدی اطمینان دارین که میشه اونو اجرا کرد و مفید واقع میشه از استادان و همچنین سازمانهایی که مرتبط هستند استفاده کنید.
در حال حاظر ایده تان را روی کاغذ بنویسید
منشا اون که امده در ذهنتان را بنویسید
مزایای ایده تان نسبت به وسیله یا کار اولیه را بنویسید و کم کم می تونید ایده تان را تکمیل کنید البته امکانسنجی ایده تان.

hossien
11th February 2013, 06:40 PM
سلام دوستان من یک ایده دارم در حد یه فرض در حد یک فکر هس ولی خیلی دوس دارم روش کار کنم وفکر میکنم اگه نتیجه بده میتونه برای مردم مفید باشه ولی نمیدونم به کجا مراجعه کنم واز چه کسایی مشاوره بگیرم اگه کمکم کنین وبگین از چه کسانی میتونم مشاوره بگیرم ممنون میشم .

بهتر هست اول چند نکته را واضح بگم .
1-ایده: هر پیشنهاد اولیه جدید و بکر یا پیشنهادی که بالقوه قابلیت تبدیل به یک طرح یا محصول را داشته باشه.

2-فرآینده تبدیل ایده به محصول : این فرآیند شامل شکل گیری ایده، تبدیل ایده به نیاز عملیاتی، ساخت مدل ریاضی، طراحی محصول بر مبنای ریاضی و ساخت و ارزیابی نمونه عملیاتی.

3-طراحی: فرآیند خلق و تکوین طراحی برای یک محصول

4-امکان سنجی: بررسی امکان موفقیت یک فرآیند ، طرح، رویه، پروژه یا برنامه در چارچوب قیودی چون زمان ، فناوری، منابع و ... هست.

5-طراحی مفهومی: نخستین گام در فرآیند تکوین یک محصول که شامل موارد ذیل:
5-1-تعیین حیطه طراحی بر پایه الزامات
5-2-تکوین طرح های مفهومی بالقوه
5-3-تحلیل و مقایسه طرح های مفهومی و برگزینی طرح های برتر
5-4-توصیف مفهومی طرح های برتر
5-5-تدوین الزامات، معیارها و پارامترهای طراحی برای طرح برگزیده.
5-6-برآورده های هزینه ای مطمئن و زمان بندی واقعی
(در طراحی مفهومی در استاندارد ناسا میگه حداقل شما باید دو طرح یا روش داشته باشین و سپس یکی را ارزیابی و انتخاب کنید و طرح نتخاب شده را به مرحله طراحی مقدماتی یا اولیه ببرین.)
5-7-بازبینی(بازنگری) طراحی مفهومی
5-8-تایید مرحله طراحی مفهومی.

در فرایند ایده تا محجصول در بعد از طرحریزی طراحی و توسعه محصول هست که شامل امکانسنجی فنی هست (همون که برای یک محصول می نویسید و میدین برای ثبت اختراع(پیوست فنی)) که شامل نیازسنجی و طراحی مفهومی هست.

.مخفی.
17th April 2013, 03:36 PM
من وتیمم میتونیم کمکت کنیم تیم مخترعین منلو پارک جنوب

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد