PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر خودروهایی که با برق لاستیک ها کار میکنند

mamadshumakher
5th February 2013, 01:08 PM
در راستاي تسهيل استفاده از خودروهاي الكتريكي و كاهش نياز به توقف‌هاي كنار جاده‌يي براي شارژ مجدد، گروهي از محققان دانشگاه فناوري تويوهاشي ژاپن در نمايشگاه پارك فناوري بي‌سيم 2012 در يوكوهاما به نمايش چگونگي امكان انتقال برق از لاستيك‌هاي خودرو از طريق يك بلوك سيماني با ضخامت 10 سانتيمتر كه در جاده‌ها مورد استفاده است، پرداختند.

راه‌ حل اين محققان به شكل يك دستگاه پيش‌ساخت نيروي بي‌سيم است كه مي‌تواند با موفقيت به انتقال برق از ميان بلوك سيماني بپردازد. آنها اين پيش‌ساخت را به عنوان يك گام اوليه براي پيشرفت‌هاي بيشتر دانسته و اينكه چنين رويكردي مي‌تواند در آينده براي متحرك نگه داشتن خودروهاي الكتريكي مورد استفاده قرار گيرد.

تاكاشي اوهيرا، استاد مهندسي برق دانشگاه تويوهاشي كه رهبري اين گروه را بر عهده دارد، ‌سيستم كاپلينگ ميدان الكتريكي خود را براي تغذيه يك شارژ خودرو از ميان لاستيكهاي آن بوجود آورده است. هدف از اين سيستم، قادرسازي انتقال نيرو در زمان حركت لاستيكهاي خودرو بر روي جاده با راندمان مناسب و انتقالات نيرو است.

در نمايش اوليه، يك صفحه فلزي در كنار يك لايه 10 سانتيمتري از سيمان قرار گرفته كه نشانگر سطح جاده بوده و برق 50 تا 60 واتي به لاستيكهاي واقعي خودرو انتقال مي‌يابد و در اين فيلم همچنين يك لامپ برق به نمايش در آمد كه در ميان دو لاستيك خودرو قرار گرفته و روشن مي‌شد.

پروژه اين محققان «EVER(خودروي الكتريكي بر روي جاده داراي برق)» نام داشته و تمركز آن بر روي تحقيقات با هدف استفاده از فناوريهاي انتقال بي‌سيم نيرو بر پايه كاپلينگ ميدان براي انتقال نيرو به يك خودروي در حال حركت است.

اين نمايش در ميان جديدترين تلاشهاي مشابه محققان قرار دارد. سال گذشته آزمايشگاههاي تحقيق و توسعه مركزي تويوتا و اوهيرا به گزارشي در مورد كار خود براي قادرسازي خودروهاي الكتريكي براي پيمودن مسافتهاي طولاني بر روي يك جاده داراي برق پرداختند. آنها سيستمي را گزارش كردند كه مانند سيستم محققان ژاپني به انتقال نيروي الكتريكي از ميان كمربندهاي فولادي درون دو لاستيك و يك صفحه فلزي در جاده مي‌پرداخت.

آنها به ارائه كار خود در يك كارگاه در كيوتو پرداختند و براي آزمايش ميزان انرژي اتلاف شده در زمان حركت برق از درون لاستيك خودرو، آزمايشي را بر روي صفحات فلزي نيز انجام داده و دريافتند كه كمتر از 20 درصد از نيروي منتقل شده در مدار تلف مي‌شود.

براي سودمندتر شدن فناوري كنوني، محققان بايد نيروي الكتريكي را تا 100 برابر افزايش دهند اما آنها در حال حاضر از تلاشهاي خود براي رفع چالشهاي پيش‌روي پروژه سخن گفته‌اند.

http://uc-njavan.ir/images/t6etxphzvpmmf3makal9.jpg (http://uc-njavan.ir/)

منبع:http://mht19.blogfa.com/post/968

shiny7
5th February 2013, 02:18 PM
چقدر آدم می سوزه وقتی ایده ای که به ذهنش می رسه رو یکی دیگه جلوتر کشف و ثبتش می کنه!!!![entezar][negaran]

بلدرچین
5th February 2013, 10:15 PM
حیف این فکر و طرح 2سال پیش من بودش ای کاش یکی کمکم میکرد و اینو ثبت میکردم تاحالا4تا طرحمو که ماه ها وقت گذاشتمو از دست دادم...[sar dard][narahat]

omidfays
6th February 2013, 12:33 AM
حیف این فکر و طرح 2سال پیش من بودش ای کاش یکی کمکم میکرد و اینو ثبت میکردم تاحالا4تا طرحمو که ماه ها وقت گذاشتمو از دست دادم...[sar dard][narahat]
تاحالا در مورد مشورت کیهانی نشنیدی .خواب که رفتی یارو اومده به خوابت طرح تورو دیده مهم نیست مهم اینه که خدا اول این طرح رو به تو داده
خیلی وقتا روی یک طرح چند نفر کار میکردن جواب های هر کدومشون دریچهای از علم رو باز میکرد
یک جایی خوندم چنتا محقق روی یک پروژه کار میکردن به هدفشون نرسیدن ولی اتفاقی یک چیزی دیگه کشف کردن که الان میلیاردها دلار براشون استفاده داشته مهم حرکت کردن است اینکه خدا به کجا راهنماییت کنه نییت تو رو میبینه نییت رو پاک کن به خدا میرسی.

Reza94
14th January 2014, 10:49 PM
سلام دوست عزيز ممنون بابت پست خوبتون ولي به نظر من اين طرح يه مشكلي داره؟

سال گذشته آزمايشگاههاي تحقيق و توسعه مركزي تويوتا و اوهيرا به گزارشي در مورد كار خود براي قادرسازي خودروهاي الكتريكي براي پيمودن مسافتهاي طولاني بر روي يك جاده داراي برق پرداختند.

1- جاده برقي ديگه روش نمي شه راه رفت و هزينه داره طرح خوبي هستش ولي بازم جاي كار زيادي داره مي شه گفت
2- يه جورايي شبيه اتوبوس هاي برقي هستش كه برق خودشون رو از ايستگاه خاصي تهيه مي كنند اونم از روي سيم هايي كه هوايي كشيده شده هستد[shaad]
البته اينا نظرات من بود شايد نظر شما متفاوت باشه[golrooz]

Reza94
14th January 2014, 10:52 PM
از اين طرح ها سه تاش به پست من خورد كه همشو چند سال پيش ثبت كردن اقا خدا يه رشته اي رو به ادم مي ده بايد سرشو بگيريم و تا ته بريم نه اينكه ولش كنيم اينو به خودم مي گم كه اين همه سوتي دادم[shaad]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد