PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر انتشار نامه عليه دولت احمدي نژاد

AvAstiN
18th April 2009, 10:25 PM
جام جم آنلاين: «مهدي كروبي» نامزد انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري، سفرهاي استاني دولت محمود احمدي نژاد را «تخلف انتخاباتي» خواند و تهديد كرد در صورت تداوم آن، با نگارش نامه سرگشاده به اين وضع اعتراض خواهد كرد.

http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1387/07/21/100951497417.jpg

به گزارش سايت اطلاع رساني حزب اعتماد ملي – سحام نيوز-، كروبي در اولين گردهمايي روساي ستادهاي انتخاباتي اش در سراسر کشور گفت:«انتخابات دشواري را روز 22 خردادماه پيش رو داريم زيرا اکنون رييس جمهور فعلي که تمام ابزار و امکانات را در اختيار دارد مي تواند براي اين دوره انتخابات کانديدا شود و آنچه که از شواهد بر مي آيد ايشان با جديت کار مي کند».

وي افزود:«من بارها از استفاده از بيت المال براي کارهاي تبليغاتي از سوي دولت اعتراض کرده ام . زماني اگر فردي که کانديداي انتخابات بود جهت کمک به جايي از هلال احمر پتو مي گرفت اين را به عنوان تخلف انتخاباتي براي او مطرح مي کردند ولي اينک رييس جمهور براي افتتاح پروژه اي اين همه از بيت المال هزينه مي کند و جمعيتي را با خود همراه مي سازد درحالي يک وزير مي تواند براي افتتاح يک پروژه حضور داشته باشد».

به عقيده كروبي، روندي که براي افتتاح پروژه هاي استاني صورت مي گيرد و «رييس جمهور با هزينه بيت المال جمعيتي را با خود مي برد نشان دهنده فعاليت تبليغاتي براي انتخابات است که بايد از ادامه آن جلوگيري شود».

وي تاکيد کرد:«من نسبت به اين تخلفات انتخاباتي تذکر مي دهم و در صورت لزوم با نگارش نامه اعتراض مي کنم ولي واقعيت اين است که اکنون همه امکانات در اختيار اين جريان است و ما چيزي در اختيار نداريم».

دبيركل حزب اعتماد ملي با اشاره به فرصتي که به برگزاري انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري باقي مانده است، گفت:«51 روز به زمان برگزاري انتخابات فرصت باقي مانده و آنچه مسلم است دولت با شدت و جديت کار مي کند ولي متاسفانه ما اکنون درگير يک سري مسائل در درون مجموعه خودمان هستيم».

وي افزود:«من توصيه مي کنم که تنها با جديت کار کنيم . من هم محکم ايستاده ام و کار مي کنم».

كروبي خاطرنشان كرد:«من خودم را براي هر شرايطي آماده کرده ام و هر کاري که بتوانم انجام مي دهم. اگر هم شکلاتي به وجود آيد و تخلفاتي صورت گيرد از حقمان دفاع و اعتراض مي کنيم».

زمينه راي خوبي دارم

كروبي كه از او به عنوان «شيخ اصلاحات» نام مي برند و در مرحله نخست انتخابات نهمين دوره رياست جمهوري، پس از رفسنجاني و احمدي نژاد در رده سوم كسب آرا قرار گرفته بود، زمينه راي خود را در انتخابات كنوني نيز «خوب» ارزيابي كرد و از تمامي همراهانش در حزب اعتمادملي و ساير گروهها و افراد حامي خواست كهه با جديت کار کنند.

کانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري گفت:«وضعيت فعلي به گونه اي است که اکنون بنده و آقاي موسوي در عرصه انتخابات از جريان اصلاحات و خط امامي (ره) حضور داريم و البته اين احتمال وجود دارد که افرادي ديگري نيز در به عرصه انتخابات وارد شوند که شايد حتي در پايگاه راي ما نيز تاثير گذار باشند».

وي افزود:«با توجه به فعل و انفعالاتي که در فضاي سياسي کشور روي مي دهد ممکن است افرادي در عرصه انتخابات حضور بيابند که حتي فضا را به نفع ما تغيير دهند و شرايط را براي ديگران نامطلوب سازند.بنابراين، تا روز ثبت نام احتمال حضور افراد ديگر در صحنه منتفي نيست».

كروبي تاکيد کرد:«ممکن است که حرکت هايي با انگيزه تضعيف روحيه نيروها در عرصه انتخابات صورت گيرد و شايعاتي مبني بر اينکه فرد کانديدا پايگاه راي ندارد منتشر شود ولي نبايد به اين مباحث توجه کرد زيرا ما در واقع در ميدان نبردي هستيم که بايد به جديت به کار بپردازيم».

او كه همچنان معتقد است شرايط مناسبي براي پيروزي در انتخابات نهمين دوره رياست جمهوري داشت و در آستانه پيروزي كامل بود اما به دليل برخي اقدامات اشتباه از سوي اصلاح طلبان اين امر ميسر نگرديد، گفت: «مجموعه حوادثي که در گذشته روي داد موجب شد تا اکنون در چنين وضعيتي قرار بگيريم. من نمي خواهم که ديگران را مقصر بشمارم. اصلا همه تقصيرها بر عهده بنده است و جاي طرح اين گونه بحث ها الان وجود ندارد بلکه ما بايد با جديت به کار و تلاش بپردازيم».

دبيركل حزب اعتماد ملي خطاب به اعضاي ستادهاي انتخاباتي تاكيد كرد:«اكنون ديگر فرصت شک و ترديد نيست و بايد افرادي بيايند و کار کنند که به اين راه اعتقاد دارند».

وي با انتقاد از كساني كه معتقدند كروبي فاقد پايگاه لازم در مردم براي كسب راي است، گفت: طرح اين مباحث که کانديدايي پايگاه راي ندارد برنامه حساب شده از سوي يک جريان خاص است و نبايد بدان توجه کرد.

كروبي در اين زمينه از كساني در ستادش كه اعتقاد به پيروزي او ندارند، خواست در مدت انتخابات فعاليتي نکنند و به تضعيف روحيه ديگران نپردازند.

وي خاطرنشان کرد:«کساني که اين بحث ها را مطرح مي کنند که کانديدايي پايگاه راي ندارد اين را بدانند که اتفاقا من زمينه راي خوبي دارم چرا که پس از فوت حضرت امام (ره) هميشه در عرصه حضور داشته ام و نسبت به هيچ موضوعي بي تفاوت نبوده ام. همواره به دفاع از حقوق مطبوعات ، زندانيان سياسي و دانشجويي ، ملي – مذهبي ها و افرادي از گروه چپ و راست پرداخته ام و همواره پيگير مشکلات بوده ام».

به حاميان ميرحسين احترام مي گذارم

دبيركل حزب اعتماد ملي گفت:«اکنون بنده و آقاي موسوي در صحنه حضور داريم و اين حق آقاي موسوي هست که در صحنه حضور داشته باشند و از همين جا بنده به تمام گروههاي که به حمايت از آقاي موسوي پرداخته اند نيز عرض ادب مي کنم و مي گويم اين حق شماست که بنابر تشخيصتان به حمايت از کانديداي مورد نظر خود بپردازيد».

وي افزود:«من همواره گفته ام که با تمامي احزاب و گروهها رفاقت دارم ولي با چهره ها و شخصيت ها کار مي کنم. اکنون نيز چهره هايي در ستاد بنده حضور دارند که بنابر درخواست خودشان حضور يافته اند و با بنده همکاري مي کنند».

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد