PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قرآن کریم شناسنامه و سند هویت مسلمانان است

نسیم بهآر
3rd February 2013, 04:04 AM
کرمان - مشاور عالی رهبر معظم انقلاب گفت: قرآن کریم به عنوان شناسنامه و سند هویت ما مسلمانان، اندیشه و مسیر حرکت ما را بیان کرده است.

http://media5.irna.ir/1391/13911114/80523966/80523966-3693962.jpg به گزارش ایرنا، ˈغلامعلی حداد عادلˈ شامگاه جمعه در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره ملی ترجمه های قرآنی آیات در کرمان افزود: فهم ما باید بر اساس قرآن شکل گیرد و این کتاب مقدس ترازویی است که باید بر مبنای آن درک خود را از دین اسلام سنجید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان اینکه انقلاب ما بر اساس قرآن شکل گرفته و امام (ره) و رهبر آن هم قرآن را در دستور کار خود قرار داده اند، بیان کرد: در 34 سال گذشته جایگاه قرآن بسیار در کشور ارتقا و افزایش یافته است.

وی ادامه داد: وجود جمعیت بالای قاریان، تالیف کتاب، ارائه پایان نامه و پژوهش با موضوعات قرآنی، ارائه ترجمه های مختلف که هر کدام یک گام ترجمه را پیش برده اند، از موارد عینی افزایش منزلت قرآن کریم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

حداد عادل، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید تلاش کنیم تا ترجمه خوانی را در کشور به عنوان یک رسم در آوریم.

وی ضمن اشاره به تلاوت قرآن در همه آیین ها و نشست هایی که در کشور برگزار می شود، افزود: بسیاری از افراد شرکت کننده در این محافل به واسطه این که فارسی زبان هستند، معنی آیات را نمی دانند و برای فهم آن ها از آیات باید ترجمه خوانی به عنوان یک رسم درآید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چند سال قبل یکی از دلایلی را که برای عدم خواندن ترجمه آیات در نشست ها پیدا کردم، نبود یک ترجمه روان و مطابق فارسی امروز بود، اما به دنبال ارائه یک ترجمه روان و فصیح بودم و بر همین راستا اقدام به ترجمه قرآن کردم.

وی گفت: از ابتدای کار تا زمان چاپ این ترجمه 9 سال طول کشید و در هر نوبت از چاپ آن از نظرات صاحبنظران در این راستا استفاده می کنم.

حداد عادل، در ادامه گفت: زمانی ما اسلامی خواهیم شد که جهان بینی ما هم یک جهان بینی قرآنی باشد.

وی ضمن بیان این مطلب که قران باید در دستور کار مسلمانان قرار گیرد، افزود: سیاستمداران، استادان دانشگاه و همه آحاد جامعه باید ذهن و فکر آنها قرآنی باشد و حرکت به سوی این مهم مستلزم فهم قرآن است.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب، ضمن اشاره به شهید مطهری که آثار ایشان سرشار از توازن و همه نگری است، افزود: علت این امر انس دائمی این استاد بزرگ با قرآن کریم بوده است.

وی گفت: افرادی که در سخنان یا آثار خود در مورد اسلام دچار کاستی ها یا افراط هایی می شوند، دلیل آن دوری از قرآن است.

حداد عادل، در پایان سخنان خود به تلاوت سوره مبارکه فجر به همراه ترجمه فارسی آن پرداخت.

جشنواره ملی ترجمه های قرآنی آیات امشب با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کرمان و سایر مسوولان آغاز شد و تا فردا شنبه در کرمان ادامه دارد.

منبع (http://www.irna.ir/fa/News/80523966/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%A7/%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86_%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%85_ %D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87_% D9%88_%D8%B3%D9%86%D8%AF_%D9%87%D9%88%DB%8C%D8%AA_ %D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86_% D8%A7%D8%B3%D8%AA)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد