PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال آیا شما یک فرد با کلاس هستین ؟؟؟؟

بحث
27th January 2013, 11:04 AM
سلام دوستای گلم .هرکسی باشخصیت بودن ومحترم بودن وکلا با کلاس بودن رو یک جور معنا میکنه .به نظر شما چه کارهایی باعث میشه یک فرد بی ارزش تلقی بشه یا غیر محترم یابه قول بچه ها بی کلاس /؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/شما خودتون رو باکلاس میدونید اگه آره چه کارهایی میکنید که با کلاس به نظر برسین ؟؟؟؟؟

*shadi joon*
27th January 2013, 11:36 AM
من تقریبا خودمو با کلاس میدونم.به نظر من با کلاسی به درست برخور کردم و شیک پوش بودنه.البته این با کلاسی میتونه تو رفتار ادما هم جلوه کنه لحن صحبت و ...

nafise khanom
27th January 2013, 11:42 AM
هرکسی اینو یه جورواسه خودش معنی میکنه.ولی به نظرمن کلاس وفرهنگ اصلا ربطی به لباس پوشیدن فردنداره!
آدم بافرهنگ(بهتره فرهنگ روبکارببریم نه کلاس!!!)کسیه ک قوانین شهرنشینی رومیدونه.یعنی آشغال نمیریزه.موقع ردشدن ازخیابون وامیسته وقتی چراغ قرمزشه بدردشه.حتی اگه خیلی عجله داشته باشه.باهمه ی انسانها بااحترام برخورد کنه.باهمه!نه فقط کسایی ک به سودش باشن و ب نظرخودش باکلاس باشن...و...

بحث
27th January 2013, 11:43 AM
به نظر من یه فرد وقتی با کلاس تلقی میشه که هم ظاهرش وهم رفتارش مناسب محیط باشه بدونه تو هر جایی چه طوری رفتار کنه ولی در کل من به رفتار بیشتر از ظاهر اهمیت میدم حالا در ادامه بیشتر بحث میکنیم ایشالا

بحث
27th January 2013, 11:45 AM
هرکسی اینو یه جورواسه خودش معنی میکنه.ولی به نظرمن کلاس وفرهنگ اصلا ربطی به لباس پوشیدن فردنداره!
آدم بافرهنگ(بهتره فرهنگ روبکارببریم نه کلاس!!!)کسیه ک قوانین شهرنشینی رومیدونه.یعنی آشغال نمیریزه.موقع ردشدن ازخیابون وامیسته وقتی چراغ قرمزشه بدردشه.حتی اگه خیلی عجله داشته باشه.باهمه ی انسانها بااحترام برخورد کنه.باهمه!نه فقط کسایی ک به سودش باشن و ب نظرخودش باکلاس باشن...و...
بله به قول شما فرهنگ بهتر از کلمه کلاسه ولی الان بین جوون ها کلمه کلاس بابتر شده

زهرا قربانی
27th January 2013, 12:05 PM
من با نظر نفیسه جون موافقم به اضافه این که بدونه با کی چطوری صحبت کنه و رفتار کنه
مثلا با استادش مثل دوستاش حرف نزنه
لباسشم اصلا مهم نیست فقط رفتارش مهمه

ماه آفرید
27th January 2013, 12:22 PM
فرهنگ صحیح نیست زیرا لغت فرهنگ به معنی فصل جداگر انسان از حیوان است...فرهنگ دو بعد دارد مادی که شامل ساخته های دست بشر می شود و معنوی که شامل باور و اعتقادات و آداب و رسوم ارزشها می شود...

انگاری هنوز لغت مناسبی برای کلاس پیدا نکردند[cheshmak] ولی همان کلاس:از نظر من اینکه رفتار صحیح داشته باشی...شیک بپوشی...هدفهای زندگی ات را بدانی...برای خودت قوانین داشته باشی...از هفت دولت آزاد باشی...زنده باشی...تقلید نکنی و مبتکر باشی...کمی هم چاشنی غرور...به خودت ایمان داشته باشی
به نظر من شیک پوشی احترام به جسم و روح است...و این بخشی از شخصیت است.

davoud13
27th January 2013, 12:44 PM
سلام

تا بحال به باکلاس بودن خودم فکر نکردم اما یادم نمیاد به کسی بی احترامی کرده باشم یابرعکس که فکر میکنم تقریبا آدم محترمی هستم البته قاطی کردم ولی بی احترامی نه. ولی به نظرم به پوشش مربوط میشه بهر حال ظاهر اولین فاکتور از شخصیت ماست که برای دیگران نمود داره.

بحث
27th January 2013, 12:58 PM
بله کاملا حق باشماست ظاهر مرتب ومنظم هم خیلی مهمه هرکسی اول ظاهرمون رو میبینه بعدا نوبت رفتار واخلاقمون میشه .ما با ظاهر تمیز هم به خودمون وهم به اطرافیانمون احترام گذاشتیم .با رفتار خوبمون هم همینطور.

parsa_01
27th January 2013, 01:25 PM
با کلاس بودن و با شخصیت بودن با هم فرق میکنه!!!
میشه یه نفر از نظر دیگران خیلی باکلاس باشه ولی اصلا با شخصیت نباشه!!!

یعنی این که معیار هایی که برای باکلاسی داریم اشتباه هستش!! شیک پوش بودن باعث با شخصیت بودن نیست!!!
کسی مهربون باشه، قلب رعوفی داشته باشه، حسن الخلق داشته باشه، به دیگران کمک کنه و خیلی چیزای خوب دیگه
چرا ما به جایی رسیدیم که معیارمون پوشش آدم هاست؟! یعنی اگر بلال حبشی الان اینجا بود ما اصلاً دربارش زورمون میومد حرف بزنیم. این خیلی بده که ما به این جای خط رسیدیم که قضاوت هامون درباره ادما بیشتر سمت و سوی مادی داره!!!

6824
27th January 2013, 02:53 PM
با سلام
اول شما بگين از چه منظري بايد به با كلاسي نگاه كنيم بعد چشم . من كه فقط با كلاسي رو تو طرز برخورد و شخصيت آدما مي بينم نه طرز لباس و مد روز گشتن آدما . با تشكر

negin jon
27th January 2013, 02:59 PM
منم فکرمیکنم ادم باکلاسی هستم البته این احساسو دیگران باعث شدن که من نسبت به خودم داشته باشم

بحث
27th January 2013, 03:06 PM
با سلام
اول شما بگين از چه منظري بايد به با كلاسي نگاه كنيم بعد چشم . من كه فقط با كلاسي رو تو طرز برخورد و شخصيت آدما مي بينم نه طرز لباس و مد روز گشتن آدما . با تشكر
سلام ممنون از شرکتتون در بحث .این سوال بنده هس که شما دوست عزیز به چه کسی میگید یه فرد محترم یا باشخصیت که جوون های امروزی باشخصیتی رو با کلاسی هم تلقی میکنن .

بحث
27th January 2013, 03:08 PM
منم فکرمیکنم ادم باکلاسی هستم البته این احساسو دیگران باعث شدن که من نسبت به خودم داشته باشم

میشه ازتون بپرسم چرا بهتون باکلاس میگن رفتار شما باعث این برداشت دوستاتون شده یا ظاهرتون ؟؟؟؟؟

negin jon
27th January 2013, 04:19 PM
میشه ازتون بپرسم چرا بهتون باکلاس میگن رفتار شما باعث این برداشت دوستاتون شده یا ظاهرتون ؟؟؟؟؟

هم نوع برخوردم ونحو ارتباط برقرار کردنم وهم بخاطر نوع ظاهرم

kahrupay
28th January 2013, 12:44 AM
کلاس رو اینها معنی می کنم:
شعور، عقل، درک، فهم، آراستگی، ادب، علم
و اینکه این معیار ها رو در خودم می بینم پس بله خودم رو به عنوان یه ادم باکلاس قبول دارم.
ولی خداییش اینجا آدم حس خود شیفتگی غریبی پیدا می کنه!!![nishkhand]

vahid5835
28th January 2013, 02:16 AM
من یجوری رفتار میکنم که مزاحم کسی نباشم و همیشه ادب بیان برام خیلی مهمه
تا اونجایی که ممکنه تلاش میکنم مودبانه رفتارکنم و کلا عاشق آدمهای با ادب و محترم هستم
باکلاس بودن اگه واقع بین باشیم 99 درصد به تیپ و لباس و موی مرتب و عطرو ادکلن میباشد
ولی همیشه آنچه برای من مهم بوده ادب کلام میباشد

mamadshumakher
28th January 2013, 07:17 AM
من اگه دیدم شخصی با یه bmw سری 5 داره میره و ببینه کسی داره پیاده میره وایسته سوارش کنه اونوقت بهش میگم با کلاس [nishkhand]

عبدالله91
28th January 2013, 07:51 AM
فرهنگ صحیح نیست زیرا لغت فرهنگ به معنی فصل جداگر انسان از حیوان است...فرهنگ دو بعد دارد مادی که شامل ساخته های دست بشر می شود و معنوی که شامل باور و اعتقادات و آداب و رسوم ارزشها می شود...

انگاری هنوز لغت مناسبی برای کلاس پیدا نکردند[cheshmak] ولی همان کلاس:از نظر من اینکه رفتار صحیح داشته باشی...شیک بپوشی...هدفهای زندگی ات را بدانی...برای خودت قوانین داشته باشی...از هفت دولت آزاد باشی...زنده باشی...تقلید نکنی و مبتکر باشی...کمی هم چاشنی غرور...به خودت ایمان داشته باشی
به نظر من شیک پوشی احترام به جسم و روح است...و این بخشی از شخصیت است.

سلام
اما فرهنگ یک تعریف دارد و آن ارزشها و طرز تلقی ها و آداب و رسوم و شیوه ی برخورد مرسوم در یک جامعه یا محیط را فرهنگ آن جامعه می گویند.ما چیزی به نام فرهنگ مادی فکر نکنم داشته باشیم اگه داریم بگین تا مطلع بشیم.آخه در رشته ی ما خیلی کاربرد داره

عبدالله91
28th January 2013, 07:56 AM
با کلاس بودن و با شخصیت بودن با هم فرق میکنه!!!
میشه یه نفر از نظر دیگران خیلی باکلاس باشه ولی اصلا با شخصیت نباشه!!!

من که کاملا با این پاسخ موافقم

عبدالله91
28th January 2013, 08:11 AM
به نظر من این چند کلمه{باکلاس، باشخصیت و بافرهنگ} را نمیتوان بجای هم استفاده کرد بلکه به دنبال هم می آیند.یعنی وقتی یه نفری رو میبینیم که شیک(مرتب و تمیز و لباس متناسب با فرهنگ جامعه) را پوشیده است در ذهن خودمون میگیم باکلاس است بعداز دیدین طرز رفتار و برخوردش به شخصیتش پی می بریم و از این دو نتیجه می گیریم که این فرد با چه فرهنگی بزرگ شده و یا شیفته ی کدام فرهنگ است. پس این کلمات پله به پله به ذهنمان درمورد کسی خطور می کند و به کار بردن یکی به جای دیگری اشتباه است.و اصل کار همان فرهنگ است که شخصیت و باکلاس بودن رو تعریف می کنه. و این مثل طبقات ساختمان می مونه یعنی اسم طبقه ی اول باکلاس و طبقه 2 شخصیت و طبقه ی 3 فرهنگ است امکان داره طبقه اول باشد و2 طبقه دیگه نباشند و یا دو طبقه باشه و سوم نباشه اما تا طبقه ی اول و دوم نباشد نمی توان طبقه ی سوم را درست کرد.
ممنون از پست زیباتون و مطالب زیبا و آموزنده ی دوستان

ماه آفرید
28th January 2013, 12:14 PM
سلام
اما فرهنگ یک تعریف دارد و آن ارزشها و طرز تلقی ها و آداب و رسوم و شیوه ی برخورد مرسوم در یک جامعه یا محیط را فرهنگ آن جامعه می گویند.ما چیزی به نام فرهنگ مادی فکر نکنم داشته باشیم اگه داریم بگین تا مطلع بشیم.آخه در رشته ی ما خیلی کاربرد داره

علیک سلام
فرهنگ و تمدن یک درس عمومی در رشته تحصیلی من است...یعنی فکر کنم همه داشته باشند...اما تعریفی که از فرهنگ ارایه کردید فرهنگ معنوی است....ارزش و آداب یک ملت در طی زمان جمع می شوند همانطور که علم ابزارسازی انسان در طی زمان تکامل پیدا کردند...فرهنگ مادی یعنی همان علم ابزار سازی انسان...
منبع:فرهنگ وتمدن اسلامی - نویسنده:دکتر علی اکبر ولایتی

shiny7
31st January 2013, 05:17 PM
آدم باکلتس کسیه که در ذاتش خصلت مودب بودن و محترمانه برخورد کردنو داشته باشه نه به این معنی که از کلمات درشت و سخت و خشک استفاده کنه بلکه بدونه هر نوع کلامی و لحن حرف زدنی چه جایگاهی داره!!
در ضمن آداب و فرهنگ مردم خودشو خوب بدونه!
رعایت حال اطرافیانشو بکنه!
شهروند مناسب و منظبتی باشه!
لباس های مناسب با عرف و متین بپوشه!نه به این معنی که گرون و زرق و برق دار و مارک دار بپوشه بلکه اون چیزی رو مناسب تنش بدونه که در چشم اکثریت پسندیده و محترم باشه!!در ضمن به این توجه کنه که چه لباسی مناسب شان یک انسانه!!
مرسی...[golrooz]

رضوس
3rd February 2013, 01:01 PM
من اساسا ته کلاس هستم
با کلاس تر از خودمم فقط خودمم[nishkhand]
و اگه کسیم شک داره یا مشکلی داره حاضر به مناظره هستم[khejalat]

shiny7
3rd February 2013, 01:07 PM
من اساسا ته کلاس هستم

خب باید بگین رو چه حسابی خودتونو با کلاس می دونید و تعریفتون از با کلاس بودن چیه؟؟!!

رضوس
3rd February 2013, 01:17 PM
خب باید بگین رو چه حسابی خودتونو با کلاس می دونید و تعریفتون از با کلاس بودن چیه؟؟!!
اصولا که آدم نباید از خودش تعریف کنه ولی خب حالا که اصرار میکنین چشم[bamazegi]

در اصل کلاس مجموعه ای از انتخاب هاس که ما تصمیم میگیریم
انتخاب لباس کلمات و رفتار مناسب در مکان مناسب[tafakor]

بحث
3rd February 2013, 01:51 PM
من اساسا ته کلاس هستم

بر منکرش لعنت .[nishkhand]

Messiah
3rd February 2013, 01:55 PM
خيلي [shademan]

بلدرچین
3rd February 2013, 11:13 PM
هیچ کس نمیگه ماست من ترشه،باید دیگران درباره ادم نظر بده.
رفتارهای بد،بی احترامی ها و توهین ها و فحش ها در مقابل یک دختر یا زن یا در خیابون،لباس های احمقانه پوشیدن،اسم های متغایر با جنس،رفتار ها و لباس ها یا ارایش متغایر با جنس و بی احترامی به دیگران، تیکه انداختن به دیگران در هرجایی و... رو بی کلاس میدونم.هر کسی برمبنای تربیت و شرایط خانوادگیش هستش که باکلاس یا بی کلاس میشه...
جز این تعریفی ندارم.
مرسی

- - - به روز رسانی شده - - -

رفتارهای بد،بی احترامی ها و توهین ها و فحش ها در مقابل یک دختر یا زن یا در خیابون،لباس های احمقانه پوشیدن،اسم های متغایر با جنس،رفتار ها و لباس ها یا ارایش متغایر با جنس و بی احترامی به دیگران، تیکه انداختن به دیگران در هرجایی و... رو بی کلاس میدونم.هر کسی برمبنای تربیت و شرایط خانوادگیش هستش که باکلاس یا بی کلاس میشه...
جز این تعریفی ندارم.
مرسی

- - - به روز رسانی شده - - -

جز این تعریفی ندارم.
مرسی

آسمان آبی2020
3rd February 2013, 11:46 PM
من اساسا ته کلاس هستم
[tafakor]

رضوس
3rd February 2013, 11:56 PM
[tafakor]
منظور؟؟؟

آسمان آبی2020
4th February 2013, 12:04 AM
منظور؟؟؟

[sootzadan][nishkhand]مناظره کنیم[bamazegi]البته اینجا نه

رضوس
4th February 2013, 12:11 AM
[sootzadan][nishkhand]مناظره کنیم[bamazegi]البته اینجا نه
من هرجایی حاضر به مناظرم
یا راضی میشه یا راضی میشه[nishkhand]

ali065
4th February 2013, 10:22 PM
سلام

خوب كلمه با كلاس شامل مجموعي از خصلت هاي باطني و ظاهري هر انساني رو شامل مي شه ،

كه به صورت ظاهري اونو نشون ميده ، حالا مي خواهد از هر نوع گرايش و يا درجه اي از جامعه با شه

بله من سعي ميكنم هميشه انسان به روزي باشم و از اون سطح علمي كه واسش زحمت كشيدم دفاع كنم

و بخاطر رفتار وحركاتي كه از خودمون به دليل وجه ي اجتماعي مون نشون مي ديم كه ما اينو توي جامعه اسمشو

گذاشتيم انسان با كلاس. مرسي

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد